2020’DE DROPSHİPPİNG İŞİNE NASIL BAŞLANIR?

Dropshipping, herhangi bir envanter tutmadan mağazanızı çalıştırmak için kullanabileceğiniz bir iş modelidir . Satış yaptıktan sonra, tedarikçiniz ürünlerinizi depodan doğrudan müşterinizin kapısına gönderir. Ürünlerinizi saklama, paketleme veya nakliye konusunda asla endişelenmenize gerek kalmayacak.

Dropshipping İş Modeli Nasıl Çalışır?

Stoksuz satış iş modelinde üç kilit oyuncu vardır: üretici, perakendeci (siz) ve müşteri.

Üreticinin bir stoksuz satış iş modelindeki rolü, ürün yaratmayı, envanter taşımayı, ürünleri perakendeci adına müşterilere göndermeyi , hatalı ürünleri değiştirmeyi ve yeniden stoklamayı içerir. Satılmamış envanter riskini varsayarak ürünleri perakendeciye toptan fiyatlarla satarlar.

Dropshipping iş modelinde perakendeci (siz) üreticinin ürünlerini kendi markanız altında web sitenizde satabilirsiniz. Bu ürünleri seçmek ve pazarlamaktan siz sorumlu olacaksınız. Ayrıca, nakliye masraflarından ve size kâr sağlayan fiyatları belirlemekten de sorumlu olacaksınız .

Son olarak, dropshipping iş modelinde, müşteri ürünleri doğrudan sizden, yani perakendeciden satın alır. Sorular veya sorunlar ortaya çıkarsa, ürünü satın aldıkları bayi ile iletişime geçerler.

Dropshipping Ne Kadar Karlı?

Bu, oldukça sık duyduğumuz bir stoksuz satış SSS’si . Dropshipping, nakliye ve üretim maliyetlerinden sorumlu olmadığınız için en karlı iş modeli olabilir. Oberlo ile doğru tedarikçileri bulduğunuzda, bu kârlar hızla elde edilebilir. Özel Kâr Marjı Aracımızla başarıya giden doğru yolda olduğunuzdan emin olmak için kârınızı hesaplayabilirsiniz .

Dropshipping İşine Başlamak Neden İyi Bir Fikir?

Bir dropshipping iş riski düşük bir iş modelidir . Başlangıç ​​maliyetleri söz konusu olduğunda , yalnızca ödeme yapan müşterilere sattığınız ürünler için ödeme yaparsınız. Ürün yaratma maliyeti, envanter taşıma, satılmamış envanter tutma maliyetleri ve çalışanların paketleme ve nakliye ürünleri maliyetleri ile aşırı yük altında kalmazsınız. Akşamları ve hafta sonları kendi stoksuz satış işine kendi başına başlayabileceğin için girişimciliğe harika bir giriş. Siparişleri işleme konusunda günlük çalışma gerektirecektir. Bununla birlikte, sipariş işleme adımlarının çoğu otomatiktir ve bir düğmenin tıklanmasını gerektirir. Stoksuz satış iş fırsatları sonsuzdur, sadece ilk adımı atmanız gerekir.

Dropshipping’den Para Kazanabilir misiniz?

Evet, başarılı satıcılarımızın çoğunun yapmaya devam ettiği gibi, stoksuz satış yoluyla para kazanabilirsiniz . Dropshipping, büyük kar potansiyeli olan ürünleri bulmanızı ve bunları satan bir işletme kurmanızı sağlar. Ürün satmak için motive olduğunuzda, tanıtım ve pazarlamaya daha fazla zaman ayırma ve çabalarınızdan daha fazla kar elde etme olasılığınız artar. 

Dropshipping Buna Değer mi?

Evet ve hayır. Stoksuz satış, ona yatırdığınız zaman ve paraya değer. Çevrimiçi işinize zaman ayırmazsanız, asla karşılığını alamazsınız. İnsanların stoksuz satıştan vazgeçmesinin nedenlerinden biri tutarlılık ve sebat eksikliğidir. Dropshipping, bir mağaza kurmanız, ürünleri ithal etmeniz, fiyatlandırma stratejinize karar vermeniz ve satış yapmaya başlamanız gerektiği için zaman alır. Çaba göstermezseniz hiçbir şey olamaz. 

Dropshipping İşine Nasıl Başlanır: 6 Adımda Dropshipping İş Planı

Adım 1: Dropshipping İş Fikri Seçme

Gerçek şu ki, ne sattığınız önemli. En iyi stoksuz satış iş fikirlerini bulmak için biraz zaman ayırmalısınız. Çoğu insan size tutkulu olduğunuz bir niş seçmenizi söyler. Ama bu sadece yarı gerçek. Kâr ve tutku karışımı, kâra doğru eğilmiş. Gerçek şu ki, en iyi stoksuz satış iş fikirleri genellikle karlı olanlardır. Gerçekten para kazandığınızda tutkulu olmak çok daha kolaydır.

dropshipping iş fikirleri

Oberlo’da, trend olan ürünlerin listelerini oluşturarak size düzenli olarak zaman kazandırıyoruz . İnsanların ilgisini çekenlerin bunlar olma eğiliminde olduğu doğru, ancak bunun nedeni kanıtlanmış kazananlar. Rekabetin olmadığı bir nişe girmek mantıksız, bunu zor yoldan öğrendim. Fitness, moda, mücevherler , güzellik, teknoloji, cüzdanlar ve sırt çantaları, en iyi çevrimiçi mağazaların girdiğini ve başarılı olduğunu görmeye devam ettiğimiz her zaman yeşil nişlerden bazılarıdır. Örneğin, Tim Kock kısa süre önce ananas işinin başarısız olduğu ancak kendi Saat işi yalnızca 8 haftada yaklaşık 7000 $ kazandı ve nişinizin önemli olduğunu gösteriyor. Bu nedenle, farklı stoksuz satış iş fikirlerini araştırmak için biraz zaman ayırın. 

Listelerimize göz atmak yerine kendi stoksuz satış iş fikirlerinizi bulmaya hazırsanız, işte aklınızda bulundurmanız gereken birkaç nokta:

 • Google Trendler, bir nişin yükseliş mi yoksa düşüş eğilimi mi olduğunu bilmek için harikadır. Ancak, bir nişin uygun olup olmadığını belirlemek tek başına yeterli değildir. Bazı nişler yükseliş eğiliminde olabilir, ancak popülaritesini garantilemek için yeterli arama hacmine sahip değil.
 • Ubersuggest’in Anahtar Kelime Aracını kullanın . Bir anahtar kelime için arama hacmi nedir? Ya da rekabet gücü? Ubersuggest’in Anahtar Kelime Aracını kullanmak, stoksuz satış iş fikirlerinin potansiyelini anlamanıza yardımcı olacak ve size gelecek için ek fikirler verecektir.
 • Nişinizdeki popüler web sitelerine göz atın. Örneğin, bir moda perakendecisi web sitesine bakarsanız, mağazalarını genellikle trend kategorilerine göre düzenlerler. Bu, şu anda mağazanıza hangi trendleri eklemeniz gerektiğini anlamanıza yardımcı olur. Ayrıca bulmanıza yardımcı olacak bir mağazanın en çok satan ürünleri göz atabilirsiniz satış için en iyi ürünleri .
 • Ürünler için sipariş hacmine bakın. Oberlo’nun içinde, bir ürünün gerçekte ne kadar popüler olduğunu anlamanıza yardımcı olması için ürünlere sipariş hacmine göre göz atabilirsiniz. Diğer ürünler kadar yüksek değilse, stoksuz satış iş fikirlerini göz ardı etmeyin, çünkü bu ürünler daha yeni olabilir.

En karlı stoksuz satış iş fikirleri trendler değildir. Bunun yerine, içlerinde eğilimler var. Örneğin denim giyim, moda nişinin içindeki bir trend. Yapay kirpikler, güzellik nişindeki bir trenddir. Mermer telefon kılıfları, telefon kılıfı nişindeki bir trend. Trendleri ürün olarak görmek isteyeceksiniz, ancak tüm mağaza olarak değil, özellikle uzun vadeli bir iş kuruyorsanız. Bu nedenle stoksuz satış iş planınız üzerinde çalışırken bunu aklınızda bulundurun .

Adım 2: Rakip Analizi

Google, rakip analizini uyarırNe satacağınıza karar verdikten sonra, şimdi rakiplerinizin kim olduğu, ne sattıkları ve ürünlerini nasıl sattıkları konusunda kendinizi eğitmelisiniz. Bunu yapmanın birçok yolu var.

 • Google’a satmak istediğiniz ürünlerden birinin adını girin ve kimin en üstte göründüğünü görmek için hızlı bir arama yapın. Google’daki veya başka bir arama motorundaki ilk on sonuç, size belirli bir konumdaki rekabetiniz hakkında iyi bir fikir verecektir. Ürünleri, bulunduğunuz yerden farklı bir konumda satıyorsanız, veri toplamak için üçüncü taraf araçlarını kullanabilirsiniz. Dünyanın farklı yerlerinde arama sonuçları hakkında bilgi almak için SEM Rush veya Ahref gibi araçları kullanın . 
 • Genel arama sonuçlarında üst sıralarda görünmeyebilecek niş rakipleri bulmak için Alexa veya SimilarWeb üzerinden arama yapın. Bu web siteleri, aradığınız web sitelerinin sosyal medya profilleri, yaptıkları reklamlar, web siteleri için hedef kitle ve trafik bilgileri ve bu işletme için rakiplerin bir listesi dahil bir özetini verecektir. 
 • Etrafında avla sosyal medya . Rakip analizi yaparak dropshipping iş fikirleri buldum . En iyi markalar için bir niş ve sosyal medya sayfalarında Facebook reklamlarına göz atacağım. Kaç takipçileri var? Markalarını nasıl pazarlıyorlar? Markaları ne kadar bağlılık kazanıyor? Onlara karşı durmak için neyi farklı yapabilirim? Kopyalamam gereken doğru neyi yapıyorlar?
 • BuzzSumo kullanarak rakiplerinizin içeriğini ve onlar için neyin daha iyi performans gösterdiğini öğrenin, böylece çoğaltabilirsiniz. Bu araç, hangi içeriğin en çok sosyal paylaşımları aldığı konusunda size fikir verecektir, böylece yeni blog fikirleri için ilham alabilirsiniz. Bir rakibin haber bültenlerine kaydolmak, blog içeriklerini bu şekilde paylaşırlarsa sizi içeriklerinin en üstünde tutabilir.

3. Adım: Bir Tedarikçi Bulun

stoksuz satış tedarikçileri Oberlo
 • Oberlo ile iyi bir tedarikçi bulmak kolay olabilir . Platforma girdikten sonra ürün arayabilir ve sonuç listesinden tedarikçileri seçebilirsiniz. Oberlo platformunda, her tedarikçi için yorumları, derecelendirmeleri ve tedarikçinin platformda ne kadar süredir bulunduğunu görebilirsiniz ve bu, hangi tedarikçiyi seçeceğiniz konusunda kararınızı etkilemelidir. 
 • Aralarından seçim yapabileceğiniz beş veya altı potansiyel tedarikçiden oluşan bir listeye sahip olduğunuzda, minimum sipariş miktarları ve nakliye süreleri gibi önemli sorular sormak için bu tedarikçilerle iletişime geçme olan bir sonraki adıma geçebilirsiniz.
 • Şimdiye kadar muhtemelen 5 tedarikçiden oluşan bir listeden olası tedarikçileri 2-3’e düşürdünüz. Şimdi karar vermenin en iyi yolu, onlarla bir ürün için örnek bir sipariş vermek ve sonuçları karşılaştırmaktır. Karşılaştırma e-ticaret nakliye süreleri , ürün kalitesini ve, bir karar vermeden kafanızda müşteri ve ne sipariş verirken sizden bekliyoruz tutarken ambalaj.

4. Adım: Dropshipping İşletme Mağazası Oluşturma 

stoksuz satış işi kurmak

Dropshipping e-ticaret işini doğru şekilde kurmanın birkaç bileşeni vardır . Burda biraz var:

 • Alan Adı – Alan adınız, özellikle uzun vadeli bir marka oluşturuyorsanız önemlidir. Süreci basitleştirmenize yardımcı olması için ücretsiz işletme adı oluşturucuyu kullanabilirsiniz . Ne olursa olsun her zaman bir .com alan adı alın. Nişinizin yeni etki alanında bir anahtar kelime olarak olmasını istiyorsanız, çok özel olmaktan ziyade güzellik, mücevher, moda gibi geniş olduğundan emin olun, böylece yol boyunca alan adınızı değiştirmenize gerek kalmaz. Ayrıca, adınızı mağazanızın alan adı olarak kullanmaktan kaçının. İşletmenizi satarsanız, yasal olarak kendi adınızın haklarını kullanabilirsiniz.
 • Shopify’a kaydolun – Shopify, piyasadaki en kapsamlı e-ticaret platformudur. Düzenli olarak eklenen yeni özellikler, araçlar, kaynaklar ve uygulamalarla, platformda bir işi kullanmanın ve yürütmenin kolay olduğunu göreceksiniz. Ayrıca, takılıp kalırsanız, size herhangi bir adımda kişisel olarak ücretsiz olarak yol gösterecek bir Shopify gurusuna ulaşabilirsiniz.
 • Shopify Temaları – Kişisel olarak, ücretsiz temam Minimal Vintage . Gezinmek, temizlemek ve genel olarak dar bir bütçeye sahip olanlar için harika bir başlangıç ​​teması. Temalar fazla mesai değiştirilebilir. Başlangıçta, sadece ücretsiz temaları test ederken işi halledin. Biraz para kazanmaya başladıktan sonra, daha iyi bir mağaza tasarımı için yeni bir tema satın almaya yatırım yapabilirsiniz.
 • Oberlo’yu Kurun – Oberlo stoksuz satış, aynı gün satabileceğiniz ürünleri çevrimiçi bulmanızı sağlar. Ürünleri bir dizi popüler niş içinde bulabileceksiniz. Başlarken 10-25 ürün hedefleyin çünkü bundan çok daha fazlası için ürün açıklamaları yazmak çok zor olabilir. Herhangi bir sorunuz varsa, Oberlo blogu, sosyal medya sayfaları veya Shopify’ın destek hattı aracılığıyla yardım için ulaşabilirsiniz. Ayrıca , dropshipping ile para kazanmak için kendi çevrimiçi mağazalarımda kullandığım kesin stratejileri ve pazarlama hilelerini öğrenmek için Dropshipping ile Satış Elde Etmenin 50 Yolu’na da bakabilirsiniz .
 • Adım adım kılavuza mı ihtiyacınız var? Tomas Slimas’ın bir çevrimiçi mağazayı yalnızca 30 dakikada nasıl açtığını öğrenmek için bu makaleye göz atın .

Adım 5: Dropshipping İşletmenizi Sahip Olduğunuz Her Şeyle Pazarlama

bir stoksuz satış işletmesi nasıl pazarlanırBu noktada, ürününüzü buldunuz ve mağazanızı kurdunuz, şimdi stoksuz satış işinizi yarın yokmuş gibi pazarlama zamanı. Bu, stoksuz satış iş planınızda çok önemli bir adımdır. Bu nedenle, mağaza tasarımınızda ince ayarlar yapmaya devam etmeyin ve iyileştirmeler yapıyormuşsunuz gibi davranmayın. Kendinizi oraya koymaktan korkmanıza gerek yok. İlk satışınızı yapmak en iyi duygulardan biridir!

Yeni başlıyorsanız, muhtemelen o kadar sıkı bütçeniz vardır. En iyi pazarlama fikirlerimden bazıları, bu süper tutumlu anlardan geldi. İşte başlamanız için birkaç tane:

 • Facebook Reklamcılığı: Facebook reklamlarında 500 doları harcamanın cazip gelebileceğini biliyorum. Birçok yeni girişimci ilk denemenizde para yağdıracağınızı düşünüyor – yapmayacaksınız. İlk reklamım 20 $ harcadım ve tamamını hiç dönüşüm olmadan kaybettim. Aslında başarısız bir reklamdan ağladım. Ama gerçek şu ki, fazla risk almadım. Bu yüzden hızlı bir şekilde geri döndüm ve tıklama başına beş kuruşla dönüştürülen ikinci bir reklam oluşturdum. Deneme yapabilmek için başlangıçta bütçenizi düşük tutmanız gerekir. Bu noktada en çok satan ürününüzün ne olacağını bile bilmiyorsunuz. Hangi ürünün en çok sattığını anlamak için birkaç reklam oluşturun. Hedeflemeye gelince, bir Dünya reklamı oluşturun, ancak Kanada, Avustralya, Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’yi kaldırın, bu, reklam maliyetlerinizi daha düşük tutacaktır. İşletmeniz büyüdükçe veya daha büyük bir bütçeniz varsa, bu dört ülke için ayrı reklamlar oluşturabilirsiniz.
 • Reklamları Yeniden Hedefleme : Bütçeniz gerçekten kısıtlıysa, reklamları yeniden hedeflemeyi çok seviyorum çünkü maliyeti düşük tutuyorlar. Tonlarca trafiğe sahip bir mağazanız varsa bu reklam harika çalışıyor. Belki de Pinterest’te ücretsiz olarak pazarlama yapıyorsunuz ve oradan çok fazla trafik alıyorsunuz. Belki web sitenize bir blog yazısı yazdınız, öne çıkan etkileyiciler ve şimdi etkileyiciler blogunuzu ücretsiz olarak paylaşıyor. Yeniden hedefleyen bir reklamla, bu ücretsiz trafiği alırsınız ve ödeme yapan bir müşteriye dönüşme olasılığı çok daha yüksektir. Standart bir Facebook reklamından bile daha iyi. Artı, çok daha ucuz. Aslında ilk satışımı sadece iki günde aldım.
 • Influencer Marketing: Stoksuz satış işi başlatmak, başlangıçta biraz hurda olmanızı gerektirecektir. Influencer’lara ücretlerini ödeyemiyorsanız, bana güvenin bu iyi bir şey, bunun yerine onlara bir ortaklık komisyonu önerebilirsiniz. Bu neden iyi bir şey? Bazen nişe özgü bir etkileyicinin bile gerçekten dönüştürmediğini zor yoldan öğrendim. Neredeyse karanlıkta bir atış gibi. Her satış için bir ortaklık ücreti öderseniz, stoksuz satış işiniz için riski azaltırsınız ve satışı dönüştürmek etkileyiciye kalmıştır. Ayrıca, markanız için sosyal kanıtınızı artırmaya yardımcı olacak bazı resimler alacaksınız. Etkileyicinin gerçek takipçileri varsa, potansiyel olarak bir bağlı kuruluş olarak sabit bir oran ödenirse kazanacaklarından çok daha fazla para kazanabilirler. Böylece onlara daha fazla para kazanma şansı veriyor.
 • Ücretsiz medya yayını alın : Ücretsiz HARO aracını kullanarak, gazetecilerin makaleleri için hikayeler almak üzere size ulaştıkları, günde üç kez bir e-posta listesine abone olabilirsiniz. Bazıları belirli bir niş içinde etkileyiciler arıyor olabilir, diğerleri ürün önerileri arıyor olabilir. Her iki durumda da, o yeniden hedefleme reklamınız yayınlanırsa, web sitenize geri dönen bu ücretsiz trafik bazı satışlarla sonuçlanabilir. Ana sayfanız olan ‘websitenamehere.com’a bir bağlantı eklemek yerine, daha hedefli bir odak oluşturmak için onu bir ürün koleksiyonuna veya belirli bir ürüne gönderin. Yine de markanızın adını köprünün adı olarak ekleyebilirsiniz .

6. Adım: Optimize edin

Web sitenizi, markanızı ve pazarlamanızı oluşturmak için zaman harcadıktan sonra, sıkı çalışmanızın sonuçlarını analiz etmeye başlayabilirsiniz. Bazı pazarlama faaliyetlerinin çok başarılı olduğunu ancak diğerlerinin çok fazla olmadığını görebilirsiniz. Veya rakiplerinize göre fiyatlandırmanıza bakabilir ve işleri daha rekabetçi hale getirmek için işleri biraz değiştirip değiştiremeyeceğinizi görebilirsiniz.

Trafiğin azalmasını değil artmasını sağlamak için çevrimiçi trafiğinizi değerlendirmek için Google Arama Konsolu veya Analytics gibi araçları kullanabilirsiniz. E-posta ile pazarlama veya sosyal medya raporlaması için üçüncü taraf araçlar kullanıyorsanız, bu bilgileri düzenli olarak analiz etmenizin hatırlatılması için haftalık veya aylık otomatik raporlar oluşturun. Bir araçtan alınan verilerin hızlı bir anlık görüntüsü bile, bir kampanyanın çalışıp çalışmadığına karar vermek için yeterli olabilir.

Genel olarak başarılı bir çevrimiçi e-ticaret mağazasının en önemli kısmı, çevrimiçi olarak elde ettiğiniz geliri artırmak için test etmek ve optimize etmektir . Bu, web sitenizin en iyi uygulamaların gerisinde kalmamasını sağlar ve sizi rakiplerinizden de önde tutar. 

Sonuç

İşte gidiyorsun! Stoksuz satış işine nasıl başlayacağınız konusunda sizi temin ettik. Bu makaledeki bazı tavsiyeleri kendi çevrimiçi mağazanıza uygulayarak, kendi çevrimiçi imparatorluğunuzu kurmaya çalışıyorsunuz. Yol boyunca sorularınız olursa, yorum yapmaktan veya sosyal medyada Oberlo ekibine ulaşmaktan çekinmeyin. Ve unutmayın, bir stoksuz satış işine nasıl başlayacağınızı öğrenmenin en iyi yolu, onu inşa etmek için ilk adımı atmaktır.

Bir dropshipping mağazası mı açıyorsunuz? Ücretsiz bir mağaza incelemesi almak istiyorsanız , Facebook sayfamıza göz atmaktan çekinmeyin!

KENDİN İÇİN BİR ADIM AT VE BAŞLA: https://digitalmarketmentoring.com?aff=154

Bir yanıt yazın