2021’de Amazon’da Dropshipping

Amazon’da satış yapmaya başlamak için bir yol mu arıyorsunuz, ancak bunu yapmak için çok fazla zaman veya para harcamak istemiyor musunuz? Giriş: Amazon’da Dropshipping!

Tecrübeli bir e-ticaret satıcısından, bankayı bozmadan veya çok fazla zaman harcamadan çevrimiçi ürün satmaya başlamanın iyi bir yolunu sorarsanız, size stoksuz satışın gitmenin yolu olduğunu söyleyeceklerdir.

Amazon’da stoksuz satış nasıl çalışır?

Dropshipping, satıcının bir üretici, distribütör veya tedarikçi adına sipariş aldığı bir e-ticaret yöntemidir. Daha sonra, bir müşteri ürünü satın aldığında, satıcı bu satışları gerçekleştirmek için tedarikçisini kullanır.

Çoğu zaman, dropshippers satılan malları kendilerine ait olarak yeniden konumlandırır ve son tüketici, ürünlerin doğrudan üreticiden geldiğinden asla haberdar edilmez. Bu uygulama Amazon, Ebay ve Shopify gibi e-ticaret sitelerinde popülerdir.

Ve bu biraz karmaşık görünse de, nasıl çalıştığını ve 2021’de stoksuz satışa nasıl başlayabileceğinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olmak için onu parçaladık.

İşte size Amazon’da stoksuz satışın temellerini öğreten bir şema (aşağıda daha ayrıntılı olarak açıklanmıştır):

  1. Öncelikle, bir Amazon müşterisi (diyagramın sol tarafında) Amazon’da listelediğiniz ürünü satın alır. 
  2. İkinci olarak, işlem tamamlandıktan ve parayı aldıktan sonra, ürünü doğrudan tedarikçiden (şemanın sağ tarafında) satın alır ve onlara müşterinin bilgilerini verirsiniz. 
  3. Son olarak, alıcının bilgileri ile tedarikçi ürünü müşteriye gönderir.

Talep üzerine baskıda stoksuz satış

Popüler bir stoksuz satış biçimi, talep üzerine baskıdır.

Talep üzerine baskı, envanter satın almadan tişörtler, kupalar, posterler ve hatta kitaplar gibi özelleştirilmiş ürünlerin reklamını yapmanıza olanak tanır. Sonra. Satış yapıldığında tedarikçi ürünü sizin için yaratır ve ardından gönderir. 

Amazon'da Dropshipping: Google'da Baby Yoda arama sonuçları

Örneğin, Disney 2019’un sonlarında Baby Yoda ürünlerine “topu düşürdüğünde” , birçok üçüncü taraf satıcı, boşluğu doldurmak için kendi istek üzerine baskı ürünlerini yarattı.

Dropshipping, Amazon’daki diğer satış yöntemleriyle karşılaştırıldığında nasıldır?

Dropshipping, Amazon’da iş kurmanın birçok yönteminden sadece biridir. Amazon’da ürün satmanın diğer popüler ve muhtemelen daha kazançlı yöntemleri arasında toptan satış ve özel etiket yer alıyor.

Toptan satış, başka bir perakendeciye satmak veya kendiniz bir perakendeci olarak dağıtmak için bir tedarikçiden toplu bir fiyata mal satın aldığınızda ve özel etiket, Amazon’da satmak için kendi ürünlerinizi üretmenin bir yöntemidir. 

Bununla birlikte, Amazon’da stoksuz satışın toptan satış ve özel markaya göre birçok avantajı vardır.

Düşük başlangıç ​​maliyetleri

Özel etiket ve toptan satış gibi diğer popüler e-ticaret yöntemlerinin aksine, stoksuz satış, kendi envanterinize sahip olmanızı gerektirmez. Bunun yerine, satışta tüketici tarafından ödeme aldığınızda, ürünü tedarikçiden satın almak ve alıcıya göndermesini sağlamak için sadece geri dönüp gelirin bir kısmını kullanırsınız.

Kurulumu hızlı

Amazon’da stoksuz satış yaparken kendi envanterinize sahip olmanız gerekmediğinden, kurulumu hızlı ve kolaydır. Sonuçta, envanterinizin üretilmesini ve / veya yerine getirme yerine gönderilmesini beklemeniz gerekmez. Gitmeye hazır. İhtiyacınız olan tek şey bir satış!

Tam otomatik iş

Amazon’da dropshipping’i tamamen otomatikleştirmenize izin veren birçok çevrimiçi uygulama ve eklenti var . Bu nedenle, stoksuz satış işinizle (neredeyse) tamamen elinizin altında olabilirsiniz. 

Amazon stoksuz satışa izin veriyor

Göre Amazon’un dropshipping politikası , dropshipping “genel olarak kabul edilebilir.” Amazon’un stoksuz satış için özel yönergelerine uyduğunuzdan emin olun .

Not : Amazon’da dropship yapmak için tedarikçiden veya üreticiden satın almalısınız. Başka bir perakendeciden satın almak kesinlikle yasaktır .

Araştırması kolay

Amazon’da stoksuz satış, üreticilerin önceden var olan ürünlerini satmayı içerir. Bu nedenle, söz konusu ürünün diğer satıcılarının Amazon’da ne kadar iyi performans gösterdiğini görmek için, Amazon’da satış için hepsi bir arada bir platform olan Jungle Scout gibi araçları kullanabilirsiniz. Bu, stoksuz satış e-ticaret işinize başladığınızda size bir avantaj sağlar.

Amazon’da stoksuz satışın dezavantajları nelerdir?

Doğal olarak, avantajları açısından dropshipping sesler kadar iyi, dikkate alınması gereken birkaç dezavantajı var.

Rekabet

Stoksuz satış ile giriş engelleri çok düşük olduğundan, rekabet yüksek olabilir. Ek olarak, sattığınız ürünlerle bir miktar farklılaşma olasılığı varken, diğer Amazon satıcılarının aynı ürünleri satmasını engelleyen hiçbir şey yoktur.

Bu nedenle fiyat, kendinizi diğerlerinden ayırmak için çekmeniz gereken birkaç kaldıraçtan biridir ve bu da “dibe doğru yarış” a yol açabilir.

Yavaş teslimat süreleri

Genellikle, Amazon’da stoksuz olarak gönderilen mallar, tedarikçilerden ve üreticilerden gönderilir. Ve çoğu zaman bu tedarikçiler denizaşırıdır.

Bu nedenle, denizaşırı tedarikçilerin nakliye sürelerinin son kullanıcıya ulaşması birkaç hafta (hatta bazen aylar!) Alabilir. 

Kalite kontrol eksikliği

Ürünler doğrudan üreticiden alıcıya gönderildiğinden, ürünün kalitesini kontrol etmenin bir yolu yoktur.

Ürünlerin nihai hedeflerine ulaşmak için 10.000 mil veya daha fazla yol alabileceğini düşündüğünüzde, bu süreçte nasıl hasar görebileceklerini görmek kolaydır.

Amazon’da stoksuz satışa nasıl başlanır

Artık Amazon’da dropshipping ve nasıl çalıştığını biraz daha anladığınıza göre, işte bir dropshipper olarak nasıl kurulabileceğiniz.

Adım 1 – Bir Amazon satıcı hesabı oluşturun

Amazon’da satış yapmak için bir Amazon satıcı hesabına ihtiyacınız olacak. Sellercentral.amazon.com adresine giderek bir tane edinebilirsiniz. Orada, Amazon size başlayabileceğiniz hesap türü için iki seçenek sunacak: bireysel ve profesyonel . 

Adım 2 – Yüksek talepli / düşük rekabetli bir ürün bulun

Ardından, Amazon’da satmak için bir ürün bulmanız gerekecek.

Bunu, yüksek talep gören / düşük rekabeti olan ürün fırsatlarını bulmak için Jungle Scout’un Fırsat Bulucu gibi bir araç kullanarak yapabilirsiniz . Bu tür ürünleri bulmak için kullanabileceğiniz kendi ölçütleriniz olsa da, aşağıdaki ölçütlerle başlamanızı tavsiye ederim:

  • Ayda 100-300 adet satış
  • Rekabeti “çok düşük” olarak “düşük” olarak ayarlayın
  • Ortalama aylık fiyatı 20-35 ABD doları arasında sabitleyin
  • Niş puanını 7+ olarak ayarlayın

Bu size tüm kategorilerde incelemeniz için mükemmel sayıda ürün fırsatı sunmalıdır.

Ayrıca, başlarken işleri basit tutmanızı öneririm. Ev eşyaları, spor ve dış mekan ve veranda, ev ve bahçe, düşük bakım gerektirme eğiliminde oldukları için yeni başlayanlar için harika kategorilerdir.

3. Adım – Ürünün mevcut olup olmadığını görmek için Aliexpress gibi bir siteyi kontrol edin

Bazı ürün fikirlerine sahip olduğunuzda, bir tedarikçi bulmanız gerekecektir.

Dropshipping ürünleriyle en büyük bağlantı Aliexpress’dir. Bu, e-ticaret girişimcilerini, mallarını teslim etmek isteyen tedarikçilerle temasa geçiren bir işletmeler arası web sitesidir.

Satmak istediğiniz ürün için arama terimlerini yazmanız yeterlidir ve tıpkı Amazon gibi çeşitli ürünler ortaya çıkacaktır.

Birini tıkladığınızda, size bir dizi ayrıntı sunulur. Yukarıdaki örnekte, not defteri / gündem planlayıcısının ABD’ye ücretsiz gönderimle birlikte 3,22 ABD Doları’na mal olduğunu (ve nakliye ücretsizdir) görebilirsiniz.

Satıcı ayrıca ürün için 60 Günlük Alıcı Koruması sunar. (Bir aydan fazla olan teslimat süresine dikkat edin!)

Adım 4 – Bir Amazon listesi oluşturun

Bir ürün fikriniz ve bu ürünü gerçekleştirecek bir tedarikçiniz olduktan sonra, bir Amazon ürün listesi oluşturmanız gerekir.

Seller Central hesabınızdan Envanter> Ürün ekle’ye gidin. Ürün Ekle ekranı açıldığında, ” Yeni bir ürün listesi oluştur ” u tıklayın .

Öncelikle ürün kategorinizi seçmeniz gerekecek. Ardından, bunu yaptıktan sonra, girişin kendisi için bilgileri doldurmanız gerekir.

İndirimli ürününüz için bir fiyat belirlerken, Amazon’un ücretlerini hesaba katmayı unutmayın. Profesyonel bir satıcıysanız, kategoriye bağlı olarak% 8-15 oranında sevk ücreti ödersiniz. Bireysel satıcılar da satış başına ek 1,00 $ öder.

Amazon’un ücretleri hakkında Amazon’da Satış ücret programında kategoriye göre daha fazla bilgi edinebilirsiniz .

Son olarak hazır olur olmaz listenizi yayınlayabilir ve satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Amazon’da stoksuz satış yaparken başarı için beş ipucu

Hala oldukça basit görünüyor, değil mi? Çünkü öyle!

Elbette, Amazon’da bir stoksuz satış işi oluşturmak kolaydır. Ancak Amazon’da stoksuz satış ile başarılı olmak biraz daha fazla iş gerektirir.

Her şeye rağmen, stoksuz satışta başarılı olmanıza yardımcı olacak beş ipucu.

1. İpucu – Girişinizi tanıtın

Satışları en üst düzeye çıkarmak için, ürün listelemenize trafik çekmeniz gerekecektir. Bu, birkaç yolla yapılabilir. 

Öncelikle Amazon’un dahili sponsorluk programı olan Amazon Tıklama Başına Ödeme (PPC) var. PPC ile, ürününüzün belirlediğiniz anahtar kelimeler için Amazon’un arama sonuçlarında daha yüksek görünmesini sağlayan reklamlar oluşturursunuz.

Ardından, sosyal medya, blog oluşturma, e-posta ile pazarlama vb. Harici yöntemlerle Amazon ürün listelemenize trafik çekebilirsiniz, ancak markanız için halihazırda bir takipçiniz yoksa bu yöntemi uygulamak biraz daha zor olsa da, ürününüzü rakiplerinizden ayırt etmenize yardımcı olabilir.

2. İpucu – Müşteriye odaklanın

Amazon’da stoksuz satış yaptığınızda, girişimci olmanın pek çok zor yanını masadan kaldırıyorsunuz. Ürününüzü üretmeniz veya göndermeniz gerekmiyor. Tek yapmanız gereken, müşterinin bunu aldığından ve mutlu olduğundan emin olmaktır.

Dolayısıyla, normalde işinizi yürütmek için zamanınızı harcarken, stoksuz satış ile saatlerinizi müşteri hizmetlerine harcayabilirsiniz.

Ayrıca, mükemmel müşteri hizmetleri, iyi ürün incelemeleri almanıza yardımcı olur . İyi ürün incelemeleri, ürünlerinizi Amazon’da yapabilir veya bozabilir.

3. İpucu – Markanıza odaklanın

Yukarıda belirttiğim gibi, dropshipping’in başlıca dezavantajı, geliştirme veya tasarımında üzerinde son söz hakkınız olmayan bir ürün satacak olmanızdır. Ayrıca, diğer satıcılar da aynı tedarikçiye erişebilecek.

Bu size çok az rekabet avantajı sağlar. Bu nedenle markaya odaklanmanız önemlidir .

Ancak ürününüz rakibinizle aynı olsa bile, bu “aynı” olması gerektiği anlamına gelmez. Örneğin, YETI markası her biri 40 dolara 40 ons paslanmaz çelik bardak satıyor. Bu arada, rakipleri RTIC aynı paslanmaz çelik bardakları 20 doların altında satıyor. Yine de, bir şekilde, YETI hala bu ürün kategorisinde hakimdir.

Nedeni basit: İnsanlar YETI markasını ve sağladığı imajı satın almak istiyor.

4. İpucu – Örnek alın

Ürününüzü listelemeden önce ne sattığınızı bildiğinizden emin olun. Mermiyi ısır ve önceden bir birim sipariş et. Ve tedarikçinin potansiyel bir dropshipper olduğunuzu bilmeden yapabiliyorsanız, daha da iyi.

Numune geldiğinde kontrol edin. Geldiğinde nasıl görünüyordu? Ne kadar sürdü? Ürünler tarif edildiği gibi miydi?

Tüm bu küçük ayrıntılar, Amazon’da stoksuz satış yapmaya başladığınızda müşterilerinizin ürünü nasıl alacağını tahmin etmenize yardımcı olacaktır.

İpucu 5 – Geniş bir ağ oluşturun

Stoksuz satış ile başlangıç ​​maliyetiniz olmadığından, geniş bir ağ oluşturmak sizin için çok daha kolaydır. Yani aynı anda çok sayıda ürünü listeleyebilirsiniz.

Bazıları başarısız olacak. Diğerleri başarılı olacak. Neyin işe yaradığını ikiye katlayın ve gerisini kesin.

Amazon’un kurallarına uyduğunuz sürece, bu yaklaşım tamamen iyidir. Düzenli olduğunuzdan ve 2. ve 3. İpuçlarına odaklanmaya devam ettiğinizden emin olun.

Amazon’da stoksuz satış yapmaya hazır mısınız?

Umarım bu makale sizi ya ilk Amazon işinize başlamak ya da mevcut bir işinize eklemek için heyecanlandırmıştır. Eğer gerekiyorsa, daha motivasyon , bizim kontrol Amazon Satıcı State raporunda; yararlı bilgilerle dolu. 

Amazon’da stoksuz satış ile ilgili başka sorularınız veya yorumlarınız varsa, yorumlarda bize bildirin.

ARTIK HARAKETE GEÇ VE AKSİYON AL

Mutlu satışlar!

BU LİNK ÜZERİNDEN HARAKETE GEÇ : https://digitalmarketmentoring.com?aff=154

Bir yanıt yazın