2022’de Dropshipping Değer mi? | E-ticaret

Evet, düşük maliyetli bir iş fikri arıyorsanız, stoksuz satış yine de yatırıma değer . “Dropshipping” terimini arayan kişilerin sayısı   sadece birkaç yıl içinde  katlanarak arttı .

Başarı, doğru ürünleri seçmekte, kar marjlarını korumakta ve doğru tedarikçileri seçmekte yatar. Bu temelleri örtün ve bir dropshipper olarak başarılı, karlı bir çevrimiçi iş yaratmak mümkündür. 

Sosyal medya fenomenleri, girişimcilere tek bir stoksuz satış mağazası aracılığıyla binlerce dolar ek gelir elde edebileceklerini vaat ederken, kendinize yatırım yapmaya değer olup olmadığını tartışıyor olabilirsiniz.

Bir stoksuz satış işine başlama süreci nispeten basittir: bir e-ticaret web sitesi oluşturun, bir tedarikçi bulun ve ürünlerinizi seçin.  Paranızın katlanarak artmasını seyredin.

Dropshipping neden bu kadar popüler?

Dropshipping endüstrisinin 197 milyar dolar değerinde olduğu tahmin ediliyor – 2020’ye göre %53’lük bir artış ve uzmanların 2027  yılına kadar 500 milyar dolarlık bir değerleme öngörmesi.

Pandemi, stoksuz satışın patlayan popülaritesinden büyük ölçüde sorumludur. Araştırmalar, tüketicilerin %52’sinin pandemi öncesine kıyasla giderek artan bir şekilde çevrimiçi alışverişe yöneldiğini ve normalde geleneksel perakende yoluyla satın alacakları her üç üründen birinin satın aldığını gösteriyor.

Dropshipping’in avantajları

Dropshipping, yeni işletme sahiplerinin çevrimiçi para kazanmaya başlaması için popüler bir yoldur . Bunun nedeni, stoksuz satış iş modelinin şunları sunmasıdır:

  • Giriş için düşük bariyer. Yeni girişimcilerin envantere yatırım yapmak için çok fazla paraya ihtiyacı yoktur. Bir ürünü sattığınızda, stoksuz satış tedarikçisi sipariş karşılama ve nakliye işlemlerini gerçekleştirir.
  • Esneklik. Mağazanızda dilediğiniz kadar (veya az) stoksuz satış ürünü satın. İstediğiniz zaman ve istediğiniz yerde çalışmanıza olanak tanıyan ölçeklenebilir bir e-ticaret iş modelidir. 
  • Basit test. Diğer görevler (sipariş yerine getirme ve nakliye gibi) üzerinizden kaldırıldığından, asıl odak noktanız hangi ürünlerin en çok sattığını test etmektir. Bu nedenle bazı girişimciler, e-ticaret pazarlamasında bir hızlandırılmış kursa dropshipping yapmayı düşünüyor. 

Dropshipping işine başlamadan önce bilmeniz gereken 6 şey

First Page SEO uzmanı Shane Liuw, “Düşük başlangıç ​​sermayesi ve genel giderlerin faydaları nedeniyle, stoksuz satış ‘kolay para ve çabuk zengin olma’ planı olarak itibar kazandı” diyor . “Doğal olarak, bazı insanlar stoksuz satış konusunda şüpheci.”

Kendi stoksuz satış mağazanıza zaman ayırmadan önce, bu şüpheciliğe bir göz atalım.

Dropshipping karlı mı?

Dropshippers genellikle tedarikçilerden envanter sağlamak için bir prim öder ve karşılaştırılabilir ürünler satan pek çok şirketle, genellikle her bir üründen ne kadar kar elde edeceğiniz konusunda bir tavan vardır. Yerine getirme, nakliye ve iade ile uğraşmama lüksünün bir bedeli vardır. 

Bu, dropshipping’in karlı bir iş olamayacağı anlamına gelmez. Doğru fiyata satmak için doğru ürünleri seçtiğiniz sürece olabilir. 

Bunu, stoksuz satış mağazaları ortalama %40 brüt kar ve %20 net kâr sağlayan IdleShopper’ın sahibi Noah Wickham’dan alın : “Bu, gerçekten sattığınız ürünlere ve pazarlama çabalarına ne kadar ağırlık verdiğinize bağlı. Bununla birlikte, doğru koşullar göz önüne alındığında, neredeyse tüm stoksuz satış mağazaları karlı olabilir.

“Günün sonunda, stoksuz satış aynı zamanda çok para yoğun bir iş türüdür. Başarılı bir stoksuz satış işi yürütmek için grafik tasarım, reklamcılık ve bir dizi başka değişkene para harcayabilmeniz gerekir. Ancak, parayı geri almak çok kazançlı. ”

Doğru tedarikçileri nasıl edinirsiniz? 

Dünyanın en iyi pazarlama kampanyalarına sahip olabilirsiniz. Ancak müşteriler aldıkları ürünleri beğenmezse (veya tamamen alamazsa), stoksuz satış işinizin sonu gelir. 

Alibaba ve DSers gibi web sitelerinde , stoksuz satış yapan mağaza sahiplerinin bağlanmaya hazır binlerce tedarikçisi var. İş ortaklığı yapmayı seçtiğiniz tüm stoksuz satış tedarikçilerini iyice inceleyin ve özellikle şunlara çok dikkat edin:

  • Nakliye tahminleri. Çevrimiçi alışveriş yapanlar hızlı ve ücretsiz gönderim istiyor . Farklı tedarikçilerden nakliye süreleri ve nakliye maliyetleri alarak bunu sunup sunamayacağınızı değerlendirin. 
  • İncelemeler ve derecelendirmeler. Kalite kontrolünü iyileştirmek için aynı stoksuz satış sağlayıcısını kullanan diğer şirketlerin incelemelerini kontrol edin. Ürün kalitesi sıfır mı? Herhangi bir kusurla mı geliyor? Sipariş karşılama süreçleri, müşterilere verilen teslimat taahhütlerini karşılayacak kadar hızlı mı? Sizin adınıza geri ödeme kabul ediyorlar mı?
  • Müşteri desteği. En önemli stoksuz satış ipucu , tedarikçinizin hatalarına sahip çıkmaktır. Bu, tedarikçileri kendi taraflarındaki hatalardan sorumlu tutamayacağınız anlamına gelmez. Hızlı müşteri hizmetleri ile geri bildirimleri memnuniyetle karşılayan tedarikçileri arayın.

Müşteri desteği ne kadar büyük bir önceliktir? 

Müşteri hizmetlerine harcadığınız zaman, iyi tedarikçilerle ortaklık kurarak en aza indirilebilse de, mağazanızı işletmek için harcadığınız zamanın büyük bir bölümünü almaya devam edecektir.

Bir müşteri çevrimiçi vitrininiz aracılığıyla bir ürün sipariş ettiği anda, ayrıntılar otomatik olarak tedarikçinize iletilir. Ürünü almak, paketlemek ve müşterinize göndermek onların sorumluluğundadır. Ancak bu süreç boyunca bir şeylerin ters gitmesi kaçınılmazdır. 

Hatayı sahiplenerek olumsuz müşteri deneyimlerinin etkisini en aza indirin. Bu şunları içerir:

  • Teslimat süreleri gibi gecikmeleri proaktif olarak iletmek
  • Müşterinin siparişi yanlış çıkarsa bir sonraki siparişinde kupon kodu önermek gibi bir şans daha istemek
  • Sipariş onayı e-postalarınızdaki SSS’lere bağlantılar ve yerinde bir sohbet robotu dahil olmak üzere desteği kolayca erişilebilir hale getirme

Müşteri, sosyal medyada mağazanız hakkında herkesin önünde şikayette bulunmadan önce bunları yapın. Bu , çevrimiçi alışveriş yapanların %94’e kadarını stoksuz satış ürünlerinizden birini satın almaktan  caydırır .

Eğitim Serilerimiz İçin: http://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1w

İnstagram Sayfalarımız:

https://www.instagram.com/ebayturkiyedropshipping/

https://www.instagram.com/fbturkiyedropshipping/

BU VİDEOLARA GÖZ ATIN:

Dropshipping işi nedir? eBay Dropshipping: EBay’de Dropshipping İçin Tam Bir A dan Z ye Kılavuz 2022

Bir yanıt yazın