2022’de Dropshipping Trendleri Ne Olacak?

dropshipping, 2022 dropshipping, ebay,

COVID-19 salgını farklı sektörlerde kendini gösterdi, ancak e-ticaret sektörü için daha olumlu oldu. Sonuç olarak, 2021’de e-ticaret endüstrisinde büyük bir büyüme oldu. Satışlar katlanarak arttı, daha fazla perakendeci işini devraldı ve çevrim içi olarak daha fazla satış yaptı.

Diğer birçok girişimci dropshipping’e geçti . Bunun 2022’ye sıçramasını bekliyoruz ve bu etkinin daha fazlasını e-Ticaret endüstrisinde görüyoruz. Dropshipping girişimcilerinin karşılaştığı önemli sorunlardan biri, hangi nişi seçecekleri, neye odaklanacakları ve ne satacaklarıdır . Bu, işin sonucunu etkileyen ve işin başarısını veya başarısızlığını etkileyebilecek büyük bir iş kararıdır.

Dropshipping işine giriyorsanız, tutkunuz veya kişisel ilginiz nedeniyle bir niş veya ürün seçme hatasından kaçınmanız önemlidir. Başarılı bir iş kurmak istememeniz dışında bu önemlidir. Karlı bir stoksuz satış işi yaratmak istiyorsanız, ilgi ve tutkularınızın ötesine bakmalısınız. Pazar araştırmanızı yapmak en iyisi olacaktır – ve bunu yaparken stoksuz satış trendlerini izleyin.

E-ticaret ortamı her yıl sürekli değişiyor ve stoksuz satışta dikkat etmeniz gereken yeni trendler var. İşte 2022’de dikkat etmeniz gereken stoksuz satış trendlerinden bazıları. Dropshipping trendleri

1. Mobil Ticaret

E-Ticaret ve çevrimiçi alışverişte önceki yıllara göre bir artış var ve bu, araştırılması heyecan verici bir trend. Çoğu kişi internete mobil cihazları üzerinden göz attığı için mobil ticarette bir artış bekliyorsunuz. Daha fazla insan mobil cihazlarıyla alışveriş yapmaya başlıyor.

2022 yılına kadar e-ticaret satışlarının %54’ünün mobil cihazlar üzerinden gerçekleşmesi bekleniyor. Bu nedenle, müşterilerin çevrim içi sipariş vermek için telefonlarını kullanma isteği var. Satın almak istedikleri ürünleri aramak ve araştırmak için sadece telefonları kullanarak geçtiler.

Bu nedenle, web siteleriniz mobil uyumlu olmalıdır çünkü bu, stoksuz satış yapan işletmelere daha fazla satış yapma şansı verecektir. Bu nedenle, 2022’de işletmenizin ana odak noktası bu olmalıdır; müşterilerinize daha iyi bir müşteri deneyimi sunmaya çalışın.

2. Sosyal Medya Satışları

İnternetteki daha fazla sayıda insan artık farklı sosyal medya platformlarında çok fazla zaman harcıyor. Sosyal medyadaki kullanıcı sayısı da giderek artıyor. Sosyal medyada insanlarla bağlantı kurmanın ötesinde, artık büyük bir pazar yeri haline geldi.

Promosyon ve pazarlamanın yanı sıra sosyal medya, doğrudan satış yapmak için de kullanılabilir. Örneğin Instagram ve Facebook , bu sosyal medya platformlarından satışları daha rahat ve hızlı hale getirmek için kanallarında bir ‘satın al’ düğmesine sahiptir . Daha fazla insanın çevrim içi alışveriş yapma konusunda kendinden emin olması, 2022’de sosyal medyadan daha fazla satış olacağı anlamına geliyor.

Bu nedenle, daha fazla satış yapmak için dropshipping işinizde bundan yararlanmalısınız. Bu, insanların markanızı tanımasını kolaylaştırır ve ayrıca alışveriş sepetini terk etme miktarını azaltır. Satın alma işlemlerini tamamlamak için başka bir web sitesine yönlendirilmeleri gerekiyorsa, insanların sepetlerini terk etmeleri daha kolay olacaktır.

Ürünleriniz düşük fiyatlıysa ve çoğunlukla basit ev dekorasyonu, takı, giysi aksesuarları vb. gibi anlık satın alımlar ise bu daha da önemli bir eğilimdir.

3. e-Ticarette Yapay Zeka

E-Ticaret endüstrisinde yapay zeka kullanımındaki artış, kişiselleştirilmiş bir müşteri deneyimi sağlamak için kullanıldığı için artık çevrimiçi mağazalarda önemli bir rol oynamaktadır. AI, markalar için önerilerde bulunmak için satın alma geçmişi gibi müşteri davranışlarından elde edilen verileri kullanır. Artık birçok mağaza, süreçlerini ve operasyonlarını kolaylaştırmak ve müşteri bulmak için yapay zekadan yararlanıyor.

AI’nın markaların keşfettiği birçok faydası vardır, bu nedenle e-ticarette bir trend olmaya devam etmiştir. Satışları artırır, müşteri adayları oluşturur, tekrarlayan görevlerle zaman kazandırır.

4. Ödeme Seçenekleri

Müşterilerin online satın alma kararlarını etkileyen unsurlardan biri de ödeme seçenekleridir. Farklı ödeme yöntemleri olsa da müşterilerinizin hangisini tercih ettiğinden emin olmalısınız. Aksi takdirde, satın alma işlemini gerçekleştirmemeleri ve sepetlerini terk etmeleri muhtemeldir.

E-Ticaret işletmelerinin kullandığı en iyi ödeme seçeneklerinden bazıları PayPal, Master Card, Visa Card, Payoneer, Google pay vb. Ayrıca uluslararası işlem yapma olasılığı artmakta ve bu da üçüncü taraf platformların ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Mevcut ödeme seçeneklerindeki artışla birlikte müşteriler bu seçeneğin web sitenize yansımasını istiyor. Rekabetçi kalabilmek için ödeme sürecini basitleştirmeniz gerekir, ancak tek bir ödeme seçeneğiniz olamaz. Ayrıca, ödeme sırasında herhangi bir gizli veya beklenmedik masrafın oluşmadığından emin olmalısınız.

5. Sürdürülebilirlik

Müşteriler 2022’de çevresel sürdürülebilirlik konusunda daha aydınlanıyor ve patronluk yaptıkları markalarda bu tür uygulamaları görmek istiyor. Bu nedenle, çevreye duyarlı bu müşterilere hitap etmenin yollarını aramalısınız. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

  • Ürünler için kaynak sağlamak için adil ticaret organizasyonunu kullanmak.
  • Ürün tekliflerinize çevre dostu alternatifler sağlayın.
  • Geri dönüştürülmüş çarşafları ve diğer çevre dostu paketleri kullanın.
  • Fiziksel makbuz göndermekten kaçının.

Bir stoksuz satış trendi olarak sürdürülebilirlik

6. B2B e-Ticaret,

2022 yılında B2B e-Ticaret’in artması bekleniyor. Bir süredir ciddi anlamda yükselişte olsa da 2022 büyümenin hızlandığı bir yıl olacak. Çalışma ortamı değişiklikleri, birkaç B2B satın alımına daha fazla talep olduğu anlamına geliyor ve bu işletmeler bunları çevrim içi yapma eğiliminde.

Bu , 2022’de daha fazla satış yapacakları için B2B ürünlerini dropshipping yapan markalar için kazançlı olacağı anlamına geliyor. Dropshipper’ların şimdi ihtiyaç duyduğu şey, geçmiş alışveriş deneyimleri ve mevcut ihtiyaçları dahil olmak üzere potansiyel müşterilerini anlamak. B2B fiyatlandırma ihtiyaçlarının, pazarlamanın ve satışın B2C’den farklı olduğunu bilmeli ve müşterilerinize hitap etmelisiniz.

7. Tek markalı çevrimiçi mağazalar

Bu, 2022’de daha yaygın olacak ve birçok büyük pazar yeri daha az uygun hale gelecek. Markalar bu platformları online satışları için kullandıkça daha rekabetçi ve daha pahalı hale geldi.

Bu nedenle, kârlarını artırmak ve satışlarını artırmak için çevrimiçi mağazalarını açmayı seçen markaları göreceğiz. Bu, ürünlerini pazarlamak daha maliyetli hale gelse bile, operasyonları ve marka imajı üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmalarını sağlayacaktır. Ayrıca markalar çok kanallı satış uygulamalarını takip ederek pazarlardaki varlıklarını devam ettirebilirler  .

Çözüm

E-Ticaret’in 2022’de büyük bir büyüme yaşaması bekleniyor. Dolayısıyla, dropshipping’e geçmeyi düşünüyorsanız, şimdi dropshipping’e başlamak için mükemmel bir zaman . Pazaryeri uygulamalarına dikkat etmeniz gerekirken, kararınızı vermeden önce yaygın stoksuz satış trendlerine de bakmalısınız. Bu makale, 2022 için stoksuz satışla ilgili bazı yaygın eğilimleri sunarak, bunun başlamanız gereken bir iş olduğunu kanıtlıyor.

Ne düşünüyorsun?

Ebay dropshipping ve geleceği hakkındaki düşüncelerinizi, merak ettiğiniz soruları ve görüşlerinizi yorumlar bölümünden bize iletebilirsiniz. İşinizi büyütmeniz için gerekecek mentaliteye sahip olmanız için yazdığımız makalelerin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 1-13.png

Eğitim Serilerimiz İçin: http://akademi.digitalmarketmentoring.com/?ref=332

Bizi Facebook, Telegram ve Forum kanallarımızdan takip ederek toplu yardımlaşma ağlarımızda istediğiniz soruları bulabilir, sorabilir ve görüşlerinizi bize iletebilirsiniz.

Bir yanıt yazın