6 adımda Amazon’u kullanmaya başlayın | 2021’de Amazona Başlamak Hızlı Kolay Pratik

1. Satıcı Hesabınızı Kaydedin

Amazon’da satış yapmak için önce satıcı hesabınızı kaydetmeniz gerekir . Amazon’da profesyonelce satış yapmak ücretsiz değildir, bu nedenle hesabı oluşturmadan önce şu anda ayda 25 £ olan maliyetlerin farkında olmanız gerekir .

Kayıt işleminin kendisi gerçekten basittir. Amazon Hizmetleri web sayfasının ortasındaki büyük, turuncu ‘kaydol’ düğmesini tıklamanız yeterlidir . Düğmeye tıklayarak, adım adım bir kayıt işlemine gireceksiniz. İlk olarak, işletmenizin bulunduğu ülkeyi ve işletme türünü belirtmeniz gerekecektir. Bireysel olarak da kayıt olabilirsiniz. Ve tabii ki, Amazon sizi tanımlamak için yasal işletme adınızı isteyecektir.

amazon sayfasında satışa nasıl başlanır

Daha sonra işleme devam etmek için Şartlar ve Koşulları kabul etmeniz gerekecektir. Adım adım daha sonra ilgili bilgileri girmeniz istenecektir. Buna şirket kayıt detayları, birincil irtibat kişisi bilgileri, intifa hakkı sahibi bilgileri ve banka hesap bilgileri dahildir. Gelecekteki satışlarınızdan elde edilecek tüm gelir BACS aracılığıyla doğrudan o banka hesabına aktarılacağı için Amazon’un ikincisine ihtiyacı olacaktır. Bu banka bilgilerini daha sonra değiştirmek isterseniz, bununla ilgili ayrıntılı bir kılavuzu burada bulabilirsiniz .

Ek olarak, kredi kartı bilgilerinizi vermeniz gerekecektir. Bu gereklidir, çünkü satıcı hesap bakiyeniz gerekli olan 25 sterlinin altındaysa Amazon bu kredi kartı hesabından daha önce bahsedilen abonelik ücretini alacaktır . Kayıt işlemini tamamlayabilmek için, hesabınızı doğrulamak için kullanılan telefon numaranızı da sağlamanız gerekecektir. Kayıt işlemi sırasında yazmanız gereken bir PIN içeren bir arama veya kısa mesaj alacaksınız.

Gerekli tüm verileri girdikten ve Amazon bunu onayladıktan sonra, Amazon’a başlamaya hazırsınız.

2. Profilinizi ayarlayın

Teorik olarak, hemen satmaya başlayabilirsiniz. Ancak, satıcı profilinizi cilalamak için önce biraz zaman ayırmanız önerilir. Alıcılarınıza kim olduğunuzu gösterir ve güven ve uzun vadeli ilişkiler kurmaya yardımcı olabilir. Sadece sizi daha az anonim yapar ve bu nedenle müşteriler için daha güvenilir olur.

In Hakkında bölümünde yapabilirsiniz işletmeniz, değerler, sizin miras ve satış politikaları arkasında hikaye hakkında örnek yazmak için. Ayrıca, gönderim politikalarınız ve iade politikalarınız konusunda çok net olduğunuzdan emin olun. İkincisinin Amazon’un politikalarına uygun olması gerekir .

Son olarak, bir logo eklemek, Amazon mağazanızın profesyonel görünmesini sağlamanın iyi bir yoludur. Ayrıca alıcıların sizi tanımasına ve hatırlamasına yardımcı olabilir, bu da yalnızca satışlarınız için faydalıdır.

Amazon hesabınız güzelce ayarlandığında, artık satış yapmaya başlayabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=fToNa-ZECbg

3. Listelerinizi yükleyin

Para kazanmadan önce, elbette listelerinizi yüklemeniz gerekecektir. Bu işlem, envanterinize bağlı olarak Amazon’da neyin işe yarayıp neyin yaramayacağını biraz değerlendirmenizi gerektirecektir.

Bu kararı etkileyen birçok faktör var. Örneğin, maliyet. Benzer ürünlere bakarak Amazon’da ürünlerinizi hangi fiyatlara satabileceğinizi araştırmalısınız. Ve elbette, listede makul bir kâr elde edip edemeyeceğinizi anlamak için öğenin size maliyetini bilmeniz gerekir. Hesaplamanıza teslimat ücretlerini ve satış ücretlerini de dahil etmeyi unutmayın!

Ürünlerinizin Amazon’da halihazırda bulunanlara çok benzer olup olmadığı, kaç satıcı olduğu ve rekabet avantajıyla nereden geldiğiniz konusunda araştırma yapın. Ayrıca, öğelerinizin hangi kategorilere ait olduğunu bildiğinizden emin olmanız gerekir. Kategorinizi ve kısıtlamalarını bilmek ve ayrıca satmak istediğiniz ürünlerin yasak olmadığından emin olmak çok önemlidir.

Ardından önerilerimizi takip edin ve satışlarınızı artıran harika listeler oluşturun. Görüntüler, videolar ve daha fazlasıyla etkileyici başlıklar ve ayrıntılı açıklamalar yazın. Bu, bir sonraki adıma geçmenize yardımcı olacaktır.

4. Ürünlerinizi teslim edin 

Çabalarınız bir satın alma ile ödüllendirildikten sonra, ürünleri teslim etme zamanı gelmiştir. Amazon’un ürünleri sizin için depoladığı, topladığı, paketlediği ve gönderdiği popüler ve kullanışlı bir sipariş karşılama yöntemi olduğundan, Amazon Lojistik’i kullanmayı düşünebilirsiniz .

Ancak, teslimatı kendiniz halletmeye karar verirseniz, zamanında ve düşük maliyetlerle teslim ettiğinizden emin olun. Amazon, ürünün satıldığını size bildirmek için size bir e-posta gönderecek ve sizi ürünün sevkiyatını halletmeye bırakacaktır. Amazon’un politikalarına uymak için siparişlerin 48 saat içinde gönderilmesi gerektiğini unutmayın.

Ve bir şeyler ters giderse, mükemmel müşteri hizmeti, müşterilerinizle iyi bir ilişki sürdürmenin anahtarıdır. Bu aynı zamanda müşterilerinizi siparişleri hakkında her zaman bilgilendirmek anlamına gelir.

5. Ödemenizi alın

Son adım kesinlikle en iyisidir: ödeme alın! Satışlarınızın ödemesi banka hesabınıza yatırılacak ve aynı zamanda gerçekleştiğini teyit eden bir e-posta alacaksınız. Ödemeyi almak, tüm çabalarınızın ödülü ve nihayetinde işinizi devam ettiren şeydir.

6. Amazon’u kullanmaya başlayın – Şimdi!

Çalışmaya hazır olmanız, öğrenmenin burada bitmesi gerektiği anlamına gelmez, bilginizi daha da genişletmek için  https://digitalmarketmentoring.com/?aff=213 Amazon, ebay, facebook, shopify ve Etsy gibi birçok eğitim serilerimize göz atabilirsiniz.

Eğitim Serilerimiz İçin: https://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1w

İnstagram Sayfalarımız:

https://www.instagram.com/ebayturkiyedropshipping/

https://www.instagram.com/fbturkiyedropshipping/

Bir yanıt yazın