Amazon veya eBay Mağazanıza Ekleyebileceğiniz 8 Karlı Ürün

Tişörtler

Rakamlara bakmadan önce bunun doymuş bir niş olduğunu düşünürdünüz. Ancak veriler bize, t-shirt sunan Amazon satıcılarının beklendiği kadar çok olmadığını söylüyor. AMZScout’un PRO Uzantı verilerine göre, ABD’de Amazon’da ortalama 11.000’den fazla satış oluşturan ortalama tişört ürünüyle birlikte çok fazla talep var.

AMZScout tarafından oluşturulan tişörtler ürün analizi

Herhangi bir öğede olduğu gibi, kendinizi rekabetten ayırmanız gerekir. Neyse ki, tişört gibi giyim ürünleriyle bunu yapmak çok kolay. Mevcut pek çok tasarım aracı ile gerçekten benzersiz bir ürün ortaya çıkarabilirsiniz.

Hepsinden iyisi, tişörtler hafiftir ve bu da onları tedarikçinizden daha ucuza gönderir. Bu, maliyetlerinizi sınırlar ve kâr için daha fazla gelir elde etmenizi sağlar.

Kapüşonlular

AMZScout tarafından oluşturulan kapüşonlu niş puanı

Bu, verilerimize göre beklediğinizden daha az satıcıya sahip başka bir üründür. Bunun nedeni, satıcıların gerçekte olduğundan daha fazla rekabet olduğunu varsaymaları olabilir. 

Mevcut listelerin çoğu da düşük kaliteli, yani az sayıda fotoğrafa ve belirsiz ürün açıklamalarına sahipler. Bu iki faktör, Amazon’un arama özelliğindeki bir öğenin sıralamasını olumsuz yönde etkileyen satışları azaltır. Pek çok kapüşonlu kıyafet listesi, aramalarda görünme yeteneklerini daha da zedeleyen üst düzey anahtar kelimeler kullanmaz.

Bu nedenle, rahat, benzersiz bir tasarıma sahip ve uzun ömürlü bir kapüşonlu üst yaratırsanız ve listelemenizi yüksek kaliteli ürün resimleri, açıklamaları ve anahtar kelimelerle optimize ederseniz, rakiplerinizden daha fazla satabilirsiniz.

Son olarak, 27$’lık ortalama fiyat, alıcıları mutlu edecek kadar düşük ve kâr elde edecek kadar yüksek. Maliyetlerinizi düşük tutabilirseniz, daha yüksek fiyatlar genellikle daha iyi kar marjları sağlar. 

Bazı zorluklar: Amazon ile rekabet etmeniz gerekecek ve mümkün olduğunca çabuk iyi ürün incelemeleri almanız gerekecek.

Printful'un Ürün Kataloğundan Unisex Hafif Kapşonlu

Akıllı telefon kılıfları

AMZScout tarafından oluşturulan akıllı telefon kılıflarının niş geçmişi

Akıllı telefon kılıfları satmanın büyük bir avantajı, ne kadar küçük ve hafif olmalarıdır. Daha önce de belirttiğimiz gibi hafif ürünler nakliye maliyetlerini düşürür.

Yukarıdaki satış grafiğinde gösterildiği gibi, akıllı telefon kılıflarına olan talep son iki yılda önemli ölçüde arttı. Bu ürünler ayda ortalama 11.560 satış gerçekleştiriyor. Bu eğilimler devam ederse, gelecek yıl satışlarda başka bir artışa bakıyor olacaksınız.

Bir akıllı telefon kılıfı için ortalama satış marjı da yüksektir. Bir stoksuz nakliyeciyseniz, kârınızı daha da artıran büyük bir işaretleme ekleyebilirsiniz.

Bazı zorluklar: İlk sayfada olsanız bile, ziyaretçileri müşterilere dönüştürmek için çok sayıda inceleme oluşturmanız ve girişlerinizde önemli çaba sarf etmeniz gerekir.

Printful'un biyolojik olarak parçalanabilen iPhone kılıfı

Kupalar

AMZScout tarafından oluşturulan kupa niş puanı
AMZScout tarafından oluşturulan kupa niş puanı

Kupa satmanın en büyük avantajı, büyük marka rekabetinin olmamasıdır. Bu, kupa satan çok sayıda insan olsa da, çoğunun rekabet etmesi daha kolay olacak küçük bağımsız markalar olduğu anlamına gelir.

Amazon, arama sonuçlarında kendi ürünlerini tercih eder. Ancak, Amazon’un kendisi çok fazla kupa satmıyor, bu sizin için iyi haber. İyi bir kâr potansiyeli var, ancak nakliye, sipariş karşılama ve pazarlamayı hesaba katmayı unutmayın.

Battaniye

AMZScout tarafından oluşturulan battaniye ürün analizi
AMZScout tarafından oluşturulan battaniye ürün analizi

İster yeni bir battaniye , ister evcil hayvanlarının imajıyla özel bir battaniye olsun , insanlar her zaman kendilerini sıcak tutmak veya hediye olarak vermek için kaliteli bir ürün ararlar.

Yüksek talebe rağmen, çok fazla satıcıyla rekabet etmeyeceksiniz. Ve ortalama olarak, şu anda battaniye satanların çok güçlü listeleri yok, bu da yüksek kaliteli bir ürününüz varsa Amazon’da üst sıralarda yer almak için bolca fırsat olduğu anlamına geliyor. 

Haziran 2019’da Amazon, arama algoritmasının yönergelerine uygun ürün listelemelerini tercih edeceğini resmen duyurdu. Bu standartları karşılamayan girişler, arama sonuçlarında daha alt sıralarda yer alır. Listelerinizi iyi sıralamanıza yardımcı olacak bazı hızlı yönergeler şunlardır:

  • Karakter sınırına uyun
  • Ürün tanımlayıcı anahtar kelimeler ekleyin
  • “%100 memnuniyet garantili” ve “en çok satan” gibi moda sözcüklerden ve aşırı tanıtım amaçlı ifadelerden kaçının
Printful'un özelleştirilebilir atma battaniyesi

Ortalama fiyat olan 31.12$, alışveriş yapanların ödemeye hazır olduğu tatlı noktasında. Nispeten çok satıcı yok ve büyük markalarla rekabet etmenize gerek yok. Bununla birlikte, güven oluşturmak için birçok inceleme oluşturmanız gerekecektir.

Posterler

AMZScout tarafından oluşturulan posterler niş puanı

Bir yaşam alanını yenilemenin en ucuz ve en kolay yollarından biri yeni bir poster eklemektir, bu nedenle bu ürünün çok popüler olması şaşırtıcı değil.

Pop kültürü, insanların bir posterde ne aradıklarını belirler. Hangi posterlerin iyi sattığını görün ve insanların ne aradığını öğrenmek için Google Trendler gibi araçları kullanın.

Kapüşonlularda olduğu gibi, bu nişteki listelerin çoğu düşük kalitelidir – düşük kaliteli resimlere, zayıf açıklamalara ve yeterince değerli anahtar kelimelere sahip değildirler. Bu, iyi ürün fotoğraflarınız ve bilgilendirici, büyüleyici ürün açıklamalarınız varsa, sıralamada çok fazla sorun yaşamamanız gerektiği anlamına gelir.

Tekli posterler nispeten ucuzdur, bu nedenle ortalama sipariş değerinizi artırmak için bir koleksiyon oluşturup bunları setler halinde satmayı düşünün. Posterler, ev dekorasyonundan birçok ürünü tamamlayabildikleri için yukarı satış veya çapraz satış için de harikadır .

Printful'un çerçeveli posterleri

Bez çantalar

AMZScout tarafından oluşturulan bez çanta niş puanı

Çevre bilincine sahip birçok tüketici, yeniden kullanılabilir torbalar kullanarak atıkları azaltıyor ve bu da bunu Amazon satıcıları için karlı bir niş haline getiriyor.

Kupalar gibi, şu anda pek çok büyük marka bu tür ürünleri satmıyor. Diğer yeni ve küçük satıcılarla (Amazon ve büyük markalar yerine) karşı karşıya kalacağınız için, rekabet etmek için daha kolay bir zamanınız olacak.

Kendinizi farklı kılmanın bir yolu, sürdürülebilirliği ikiye katlamaktır. Çevre dostu etik malzemeler ve tedarikçiler kullanın ve bunu ürün açıklamalarınızda belirttiğinizden emin olun. Sürdürülebilirliği teşvik etmeden önce araştırmanızı yaptığınızdan emin olun – insanları şirketin ürünlerinin ve üretim sürecinin çevre dostu olduğuna ikna etmek için yeşil değerlerin aldatıcı bir şekilde kullanıldığı bir pazarlama biçimi olan yeşil yıkamadan kaçınmak için tüm sürdürülebilirlik iddialarının doğrulanabilir olması gerekir.

Yastık

AMZScout tarafından oluşturulan yastıkların ürün analizini atın

Yastıklar her zaman mevsiminde. Ayrıca çapraz satış için birçok fırsat sunarlar. İnsanlar atma yastığı arıyorlarsa, yeniden dekore ediyor olabilirler. Böylece, yastıklara ek olarak, onlara evleri için battaniyeler, duvar resimleri ve diğer aksesuarları sunabilirsiniz.

Bazı zorluklar: Mevcut listelerle rekabet edebilecek yüksek kaliteli bir ürün listesi oluşturmak biraz çaba gerektirecektir.

Eğitim Serilerimiz İçin: http://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1w

İnstagram Sayfalarımız:

https://www.instagram.com/ebayturkiyedropshipping/

https://www.instagram.com/fbturkiyedropshipping/

BU VİDEOLARA GÖZ ATIN:

🚩AMAZON DROPSHIPPING NASIL YAPILIR ? ADIM ADIM NASIL YAPILIR ?

HOW TO START EBAY DROPSHIPPING IN 2021 Adım Adım Başlangıç Ebay’de DROPSHIP Nasıl Yapılır ?

Bir yanıt yazın