Dropshipping Nedir?

Akın’ın Bloğuna
Hoşgeldiniz!

Çevrimiçi para kazanmanın en kolay yolunu keşfedin

DROPSHİPPİNG NEDİR?

AKIN YILMAZ'DAN

DROPSHIPPING, GELENEKSEL E-TİCARETTEN TÜRETİLEN BİR İŞ MODELİDİR. TEMEL FARK, STOK OLMADAN VEYA İLK YATIRIMA İHTİYAÇ DUYMADAN ÇEVRİMİÇİ SATIŞ İMKANIDIR.

 MERAK EDEBİLİRSİNİZ… BU NASIL MÜMKÜN OLABİLİR? ONLİNE SATICILAR, İNTERNET ÜZERİNDEN KENDİ WEB SİTELERİNİ VEYA SHOPİFY, EBAY VEYA AMAZON GİBİ PLATFORMLARI VE DİĞER TEDARİKÇİLERİN ÜRÜNLERİNİ SATARLAR. BU SATICILAR İLGİLENDİKLERİ ÜRÜNLERİN BİLGİLERİNİ KOPYALAR VE SATIŞA SUNARLAR VE SADECE ÜRÜN SATILDIKTAN SONRA SİPARİŞİ ÜRÜNÜ DOĞRUDAN NİHAİ ALICIYA GÖNDEREN TEDARİKÇİYE İLETİRLER. BU İŞ MODELİ, DROPSHİPPİNG ÜRÜNLERİ STOK BULUNDURMAYA GEREK KALMADAN VEYA DEPOLAMA VEYA NAKLİYE MALİYETLERİ KONUSUNDA ENDİŞELENMEDEN SATMASINA OLANAK TANIR. ÜRÜNÜN SATILDIKTAN SONRA DEVREDİLMESİ, MALA ÖNCEDEN YATIRIM YAPMA İHTİYACINI ORTADAN KALDIRIR.

 

BAŞKA BİR YERDE DAHA DÜŞÜK BİR FİYATA SATILAN BİR ŞEYİ KİM ALIR? HEPİMİZ ZAMANIN PARA OLDUĞUNU VE ZAMANIN BOL OLMADIĞINI BİLİYORUZ. FARKLI WEB SİTELERİNDEKİ FİYATLARI KARŞILAŞTIRMAK İÇİN HER ZAMAN VAKTİMİZ (VEYA ARZUMUZ) OLMADIĞINDAN, ÇEVRİMİÇİ BİR ŞEY SATIN ALMAK İSTEYEN ÇOĞU KİŞİ, ONLİNE BİR SATIN ALMA İŞLEMİ YAPARKEN ŞU ADIMLARI İZLER: İLGİLENDİKLERİ ÖĞEYİ ARAYAN EBAY VEYA AMAZON GİBİ BİLİNEN PLATFORMLARA VE PAZARLARA GÖZ ATARLAR. KENDİ SEÇTİKLERİ ÜRÜNÜ KENDİLERİNE “UYGUN” GÖRÜNEN BİR FİYAT ARALIĞINDA SATIN ALIRLAR. AMA GERÇEKÇİ OLMAK GEREKİRSE … KAÇIMIZ EVCİL HAYVANINIZ İÇİN SAKSI VEYA TASMA GİBİ ÜRÜNLERİ NASIL FİYATLANDIRACAĞIMIZI BİLİRİZ? SATIN ALINAN ÜRÜNÜN MALİYETİNİN 15 ABD DOLARI OLDUĞUNU ÖRNEK OLARAK ALALIM. DROPSHİPPİNG ÜNLÜ ROLÜ BURADA DEVREYE GİRİYOR. 15 $ ‘I TAHSİL EDER VE SİPARİŞİ TEDARİKÇİYE İLETİR: AYNI MAKALE İÇİN 8 DOLAR ÖDEDİĞİ TEDARİKÇİNİN WEB SİTESİNE GİDER, BU DA KENDİ KARININ FARKIDIR. DİREKT SON SAHİBİNE YAPILACAK SEVKİYAT İÇİN NİHAİ SATICININ KARGO BİLGİLERİNİ GİREREK ÜRÜNÜ SATIN ALIR. BÖYLELİKLE SATTIĞI ÜRÜN ELİNDEN HİÇ GEÇMEDEN ALICIYA TESLİM EDİLİR.

BU SAYEDE SATILAN ÜRÜNÜ GÖRMEDEN, DOKUNMADAN BİLE 7 DOLAR KAR ELDE ETMİŞ OLUYORSUNUZ. ŞİMDİ BİR AN İÇİN AYNI SÜRECİN ÇEVRİMİÇİ MAĞAZADA BULUNAN BİNLERCE ÜRÜNDE GERÇEKLEŞTİĞİNİ HAYAL EDELİM, ORTAYA ÇIKABİLECEK FAYDALAR HAKKINDA GENEL BİR FİKİR EDİNEBİLİRİZ. GELENEKSEL E-TİCARET DROP SHİPPİNG ENVANTER KENDİ DEPOLAMASINI GEREKTİRİR TEDARİKÇİNİN STOĞU VARDIR SİPARİŞ VE SEVKIYAT TESLİMATLARIN VE SEVKİYATIN HAZIRLANMASI SATICIDAN DOĞRUDAN NAKLİYE İLK YATIRIM BİR ÖNCEKİ HİSSE SATIN ALMAYI GEREKTİRİR SATIŞA KADAR SATIN ALMA YOK DROPSHİPPİNG NEDEN BU KADAR ÇEKİCİ? DROP SHİPPİNG’İ BU KADAR ÇEKİCİ VE BU KADAR REKABETÇİ KILAN ŞEY, HERKESİN YAPABİLECEĞİ GERÇEĞİDİR. TEK İHTİYACINIZ OLAN İNTERNET BAĞLANTISI. HERKESİN ULAŞABİLECEĞİ BİR YERDE OLMASINA RAĞMEN, BELLİ BİR MİKTAR SABIR, ZAMAN VE ÖZVERİ GEREKTİRDİĞİNİN AÇIK OLMASI ÇOK ÖNEMLİDİR. “BUGÜN SATIŞ YAPMAYA BAŞLAYIN VE YARIN KOLTUĞUNUZDAN 30.000 $ KAZANIN” EFSANELERİNE SON VERME ZAMANI. HER ŞEY ZAMANINDA VE BELLİ BİR ÖLÇÜDE. HERHANGİ BİR İŞLETME ÖNCEDEN BİLGİ VE ÇALIŞMA GEREKTİRDİĞİNDEN, NE SATILACAĞI, NASIL SATILACAĞI VE HANGİ FİYATTAN SATILACAĞI KONUSUNDA GÜNCEL KALMAK VE BİLGİLENDİRİLMEK ÖNEMLİDİR. DROP SHİPPİNG’E BAŞLAMAK İÇİN BİR EĞİTİM KURSUNA BAŞLAMAK İSTİYORSANIZ BIZE KATILIN VEYA BİZİ YOUTUBE KANALIMIZDA TAKİP EDİN. SATIŞ YAPMAYA BAŞLAYABİLECEĞİNİZ BİRÇOK SATIŞ PLATFORMU VAR, DIGITALMARKETMENTORING SİZİ HEPSİNİN AVANTAJLARI VE DEZAVANTAJLARI KONUSUNDA GÜNCEL TUTACAĞIZ VE NASIL BAŞLAYACAĞINIZ KONUSUNDA SİZE İPUÇLARI VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ. İŞTE BAŞLARKEN AKLINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKEN BAZI İPUÇLARI, SİZE BLOGUMUZDA DAHA FAZLA BİLGİ VERECEĞİZ!DOĞRU ÜRÜNÜ VE NİŞİNİZİ SEÇİN. TEDARİKÇİLERLE ANLAŞMALAR YAPIN. MAĞAZANIZIN SEO’SUNU BİR KENARA BIRAKMAYIN. MÜŞTERİNİZİ MEMNUN EDİN! MAĞAZA İNCELEMELERİNİZ SATIŞINIZIN ANAHTARI OLACAKTIR. DENEMEK İSTER MİSİN? ÖNERİLEN TEDARİKÇİLERİMİZE BİR GÖZ ATIN VE SATIŞ İÇİN ÜRÜNLERİNİZİ SEÇMEYE BAŞLAYIN. B & Q  ROBERT DYAS VON HAUS VON SHEF WEB SİTEMİZE GİRİN VE PLATFORMUMUZ ÜZERİNDEN SATIŞ YAPMAYA BAŞLAYIN!

Bir yanıt yazın