COVID-19 Dropshipping’i Nasıl Etkiledi?

covid-19, dropshipping,

COVID-19, stoksuz satış ve ekonominin her sektörünü etkiledi. Girişimciler, geçici iş kapanışları, tedarik zinciri sorunları ve sipariş sayısındaki düşüş nedeniyle zarar gördü. Dropshipping geçen yıl boyunca zordu.

Kıyamet ve kasvet gibi görünse de, dünyadaki her damla nakliyeci için iyi haberler var: e-ticaretin önümüzdeki birkaç ay içinde yüzde 93 oranında artması bekleniyor . Müşteriler evde sıkışıp kaldıkları için interneti daha önce hiç olmadığı kadar kullanıyor. Ve her gün milyonlarca insan dönüşüm gerçekleştiriyor.

Muhtemelen, pandemi nedeniyle stoksuz satış yapan bir kişi olarak birçok sorunla karşılaşıyorsunuz. Ancak, zor zamanlarda her zaman fırsatlar bulabilirsiniz. Şimdi uygun değişiklikleri yapmak, işletmenizi geliştirmek ve hedeflerinize ulaşmak için en iyi zaman.

Pandemi sırasında stoksuz satış uygulamaları

Normalleşmenin ne zaman döneceğini bilmiyoruz. Bu nedenle, pandemi sırasında ve sonrasında kazananlar olarak esnek stoksuz nakliyeciler ortaya çıkacaktır. Doğru yaklaşımla, stoksuz satış yapanlar sadece hayatta kalmakla kalmayacak, aynı zamanda pandemi sırasında da başarılı olacak. İşte stoksuz satış yapanların yolda kalmak için benimsemesi gereken birkaç etkili uygulama.

1. Lojistik ve alışverişi değiştirin

E-ticaret nakliye maliyetleri belirli alanlarda artacağından, stoksuz satış yapanlar azalan getiriler görmeyi bekleyebilirler. Bu olur çünkü:

  • Malları taşımak için daha az uçuş var
  • Uluslararası uçuşlar az. Ancak, bunu yapan uçuşlar ürünleri birkaç hafta karantinaya alacak
  • Nakliyeciler daha az alana sahiptir. Milyonlarca insan evde mahsur kaldığından, nakliyecilerin e-ticaret siparişlerindeki ani artışla başa çıkmak için fazladan çalışanı olmayacak.

E-ticaret sektöründe büyük bir talep artışı oldu. Bununla birlikte, sınırlı kaynaklar nedeniyle, stoksuz satış yapanlar, lojistik ve nakliye için yüksek faturalar ve uzun teslim süreleri ile karşı karşıya kalmaktadır . Bu bir girişimci olarak sizin hatanız değil. Ancak, muhtemelen tedarik zincirindeki bir bükülmenin sonunda sizin sorununuz haline geldiğini anlıyorsunuzdur.

PROFESYONELLER İÇİN İPUCU :  Pandeminin başlangıcında, çevrimiçi satıcılar COVID-19’un stoksuz satışları nasıl etkilediğini hissettiklerinde, yalnızca koronavirüs sırasında sipariş gönderen stoksuz satış tedarikçileriyle işbirliği yapmaya başladılar. Tedarikçiler lojistik ve nakliyeyi istikrara kavuşturmayı başardı, ancak COVID-19 etkileri hala bazı ülkelerde nakliye sürelerini etkiliyor. Bunları her zaman kontrol edin ve güvenilir dropship tedarikçilerinden tedarik edin. 

Siparişlerinizin durumunu bilmek stok takibi yapmanıza, ürün fiyat artışlarına bakmanıza yardımcı olur. Çok sık yaşanan olası stok bitimi veya fiyat yükselişi durumlarında zarar etmenizi engellemeye yardımcı olan yazılımlar sayesinde buna önceden hazırlıklı olduğunuz için hem yeni bir tedarikçi bulmaya uğraşmaz, hem de paranızı kaybetmezsiniz.

Stoksuz satış üzerindeki COVID-19 etkileriyle lojistiği ve alışverişi kopyalamanın bir yolu olarak değiştirin
Tedarikçileri kontrol etmek, stoksuz satış üzerindeki COVID-19 etkileriyle başa çıkmak için en iyi uygulamalardan biridir

Stoksuz satış üzerindeki COVID-19 etkileriyle başa çıkmak için en iyi uygulamalar

Neyse ki, orada sen pandemik sırasında zorluklarla dropshipping için işinizi hazırlamak için kullanabileceği birçok etkili yöntemler :

  • Tedarikçilerle iletişim kurun : Güvenilir bir tedarikçi bulmak için iletişim hatlarınızı her zaman açık tutmanız gerekir . Beklenen kesintileri ve ilgili geri dönüş sürelerini sorun. Önceden daha fazla ürünün sipariş edildiği bir anlaşma yapmayı düşünün. Ve yalnızca sipariş gönderildiğinde ödeme yapın.
  • Mükemmel müşteri hizmeti sunun : Alışveriş yapanlara karşı net olun. Ve beklenen gecikmeler hakkında onları bilgilendirin. Gecikmelerinin ana nedenini açıklarken sabırlı oldukları için onlara teşekkür etmeyi unutmayın. Alışveriş yapanlar beklemekten hoşlanmıyorsa, geri ödeme teklif edin.

PROFESYONELLER İÇİN İPUCU: Birçok stoksuz satış yapan kişi, alıcılara gönderilen mesajlarda otomasyonu uygular. İyi müşteri hizmetini korumaya ve hatta satıcı puanını iyileştirmeye yardımcı olur.

  • Talep edilen ürünler için bekleme listeleri sunun : Müşteriler, ürünleri stokladığınızda giriş yapabilir ve bildirim alabilir. Bu, müşterilerinizin beklentilerini yönetirken daha hızlı satış yapmanıza yardımcı olur.

2. Pazarlama konusunda esnek olun

Üç yıl önce benimsediğiniz pazarlama uygulamaları 2021’de etkili olmayacak . Hedeflerinize ulaşmak istiyorsanız sosyal medya sayfalarınızdan web sitenize kadar her şeyin müşterilerin yeni gerçekliğine hitap etmesi gerekiyor.

1. Sosyal Medya

Bugün daha önce hiç olmadığı kadar organik sosyal medyaya güvenmeniz gerekiyor . Bu şu anlama gelir:

  • İnsanları heyecanlandıran üniversite makalesi içeren gönderiler yayınlamak. Fazla resmi olan gönderiler bu sefer işe yaramayacak.
  • Facebook Live, YouTube ve Instagram’da organik erişimi artırmak için yerel içeriğe yatırım yapmak
  • İnsanları etiketleyerek ve sohbetler başlatarak onlarla etkileşim kurmak. Her zaman takipçinizin yorumlarına cevap verin. Unutmayın, sosyal medya tamamen sosyalleşmekle ilgilidir. Ve uzun vadede e-ticaret ürünleri satmak istiyorsanız etkileşim çok önemlidir.

2. E-posta Pazarlama

Müşterilerinizden e-posta adresleri topladınız mı? Şimdi onları kullanmanın en iyi zamanı. E-posta pazarlamasının en iyi yanı , üçüncü taraf kurallarının olmamasıdır. Mesajınız dahil her şeye sahipsiniz. Kampanyalarınızı mümkün olduğunca segmentlere ayırmanız ve otomatikleştirmeniz gerekir.

Listenizi ne kadar segmentlere ayırırsanız mesajınız o kadar kişiselleşir. Ve kişiselleştirilmiş mesajlar, normal mesajlardan altı kat daha etkilidir. Müşterilerinize teşekkür etmek, sadakat oluşturmak , özel ürünleri duyurmak ve e-ticaret markanızı sağlamlaştırmak için e- posta listenizi kullanmanız gerekir . E-posta pazarlamasına yatırım yapan dropshipper’lar daha kısa vadeli satışlara ve artan müşteri sadakatine sahip olacak.

koronavirüs sırasında e-Ticaret satışlarınızı artırmak için e-posta pazarlaması
E-posta pazarlaması, pandemi sırasında e-Ticaret satışlarınızı artırmanın tekniklerinden biridir.

3. Reklam

Belirsiz ekonomi nedeniyle şu anda yalnızca birkaç dropshipper hizmetlerinin reklamını yapıyor. Bununla birlikte, rekabet düşüşü, daha düşük reklam maliyetleri ve daha fazla gösterim görmeyi beklemeniz gerektiği anlamına gelir. Ürünlerinizi Facebook, Google Ads, YouTube ve Instagram’da tanıtmanın şimdi en iyi zamanı. Ancak pandemi sürecinde müşterilerinizin istediği ürünleri satmayı unutmayın .

4. Web sitesi

E-ticaret satışlarını artırmak için aşağıdaki akıllı taktikleri kullanırsanız, web siteniz pandemi sırasında öne çıkacaktır:

  • Web sitenizin banner’larına bakın : Web sitenizin banner’ları müşterilerinizin beklentilerini yönetmenize yardımcı olabilir. Müşterilerinize pandeminin neden olduğu stoksuz satış sorunlarını hatırlatın. Ve onlara yardım etmeye açık olduğunuzu belirtin.

Ne düşünüyorsun?

Müşteri Hizmetleri hakkındaki düşüncelerinizi, merak ettiğiniz soruları ve görüşlerinizi yorumlar bölümünden bize iletebilirsiniz. İşinizi büyütmeniz için gerekecek mentaliteye sahip olmanız için yazdığımız makalelerin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 1-13.png

Eğitim Serilerimiz İçin: http://akademi.digitalmarketmentoring.com/?ref=332

Bizi Facebook, Telegram kanallarımızdan takip ederek toplu yardımlaşma ağlarımızda istediğiniz soruları bulabilir, sorabilir ve görüşlerinizi bize iletebilirsiniz.

Bir yanıt yazın