eBay Satıcıları Nasıl Başarılı Satışlar Gerçekleştiriyorlar? | eBay İle Satışlarınızı Arttırın !!!

Ürün Seçimi

Başarılı bir eBay satıcısı olmaya çalışıyorsanız, insanların satın almak istediği ürünleri bulmak her zaman başlamak için iyi bir yerdir. Aşağıdaki tabloya bir göz atın. Dünyanın en iyi 10 eBay satıcısıyla ilgili istatistikleri içerir.

Özel işletmeler oldukları ve satış rakamları kamuya açıklanmadığı için başarı ölçütümüz, bir yıl boyunca toplanan kümülatif geri bildirim puanlarıdır.

Güven

Bir adam, babamın dediği gibi, ancak sözü kadar iyidir. Bu, kişisel ahlakta olduğu gibi iş hayatında da geçerlidir. Herhangi bir çevrimiçi satış girişiminde gerçekten başarılı olmak için hem güvenilirlik hem de tüketici güveni oluşturmalısınız. eBay mağazanız söz konusu olduğunda, bunu yapmanın birkaç önemli yönü vardır.

Bir eBay Mağazasının Yaşı

Bir eBay satıcısının iş yaptığı süre, müşterilerinin güveniyle doğrudan ilişkilidir. Bunun nedeni, pazar olgunlaştıkça bir marka oluşturuyorsunuz.

eBay’in kendisi, bu tür yaşa dayalı güvenin bir yararlanıcısıdır. İlk çevrimiçi açık artırma/perakende sitelerinden biri olduğu için, aynı zamanda en büyüklerinden biridir. Bu, eBay’in başarısının tek bileşeni olmaktan çok uzak, ancak kesinlikle şirkete zarar vermedi.

eBay’in En Çok Oy Alan Satıcılarının, eBay’in ABD’deki toplam satış hacminin yüzde 47’sini oluşturduğunu bir düşünün. Nispeten az sayıda olmalarına rağmen, dünyanın en büyük tüketici pazarındaki satışların neredeyse yarısını oluşturuyorlar.

Bunun nedeni, sadık müşterilerden tekrarlanan satışları çekmeleridir. Müşterileri kiminle uğraştıklarını biliyorlar çünkü onlardan daha önce alışveriş yaptılar. Bu haber eski ve yeni satıcılar için bir teşvik olarak alınmalıdır.

Eski bir şapka iseniz, yıllar içinde bazı değerli müşteri ilişkileri kurduğunuzu bilirsiniz. Yeni başlıyorsanız, kalıcılığın ve uzun ömürlülüğün sonuç verdiğinden emin olun.

Geribildirim Puanları

Olumlu geribildirim genellikle satış hacmiyle çok yakından ilişkilidir. Ne de olsa, teşvik edici bir geri bildirim vermek için bir müşterinin olumlu bir deneyim yaşamış olması gerekir.

Geri bildirim, çevrimiçi varlıklarını genişletmek isteyen yeni satıcılar için çok önemlidir. Zaman geçtikçe, aldığınız geri bildirim miktarında belirgin bir düşüş fark edeceksiniz. Satış hacmi arttıkça geri bildirim bırakılma olasılığı azalır. Nispeten konuşursak, pek çok müşteri ilk etapta size geri bildirim bırakmayacaktır.

Mobil satışlar artık eBay’in genel işlem hacminin çok daha fazlasını oluşturduğundan, bu daha da belirgindir. Bir mobil cihazda geri bildirim bırakmak, masaüstünden çok daha zahmetlidir.

Müşteri geri bildirim yüzdeleri satıcılar arasında büyük farklılıklar gösterse de, birçok tahmin, yüksek hacimli satıcılar için hedeflenen sayının yüzde 40 olduğunu söylüyor.

Ücretsiz kargo

Güvenin ve insanların gerçekten satın almak istediği ürünlerin yanı sıra, ücretsiz gönderim, ödeme zamanı geldiğinde güçlü bir motive edici olabilir. İnsanlar, daha az zor olduğu için, daha yüksek fiyatlara rağmen ücretsiz gönderimle teşvik ediliyor.

İstatistikler de bu ifadeye katılıyor. 2013 yılının tatil telaşı sırasında (Ekim-Aralık), ABD’de eBay’de yapılan işlemlerin yaklaşık yüzde 55’i ücretsiz gönderimi içeriyordu.

ecommercebytes.com tarafından yapılan bir örnek olay incelemesine göre, bir eBay mağazasındaki tüm ürünlerde ücretsiz gönderim sunmak çok olumlu sonuçlar verdi.

  • Öğe başına ortalama gelir 8 $ arttı.
  • Öğe başına nakliye maliyeti 1,25$ düştü.
  • Getiriler küçük bir miktar artsa da (yüzde 0,9) ek gider artan gelirle dengelendi ve bu da onu esasen ihmal edilebilir hale getirdi.
  • Genel satışlar yüzde 15 ile yüzde 18 arasında arttı.
  • Görünürlük arttı. Listeler, sonuçların ilk sayfasında zamanın yaklaşık yüzde 75’inde göründü. Ücretsiz gönderimden önce, yüzde 40 veya yüzde 50’ye yakındı.
  • Geri dönen müşteriler yüzde 12’lik bir marjla arttı.
  • Uluslararası satışlar, toplam ticari işlemlerin yüzde 15’inden yüzde 20’sine yükseldi.

Eğitim Serilerimiz İçin: http://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1w

İnstagram Sayfalarımız:

https://www.instagram.com/ebayturkiyedropshipping/

https://www.instagram.com/fbturkiyedropshipping/

BU VİDEOLARA GÖZ ATIN:

Yeni Açılan Ebay Business Hesap Kapandı Mi ? Eski Haline Getirmek İçin Yaptığım Sey

🚩Ebay’de Bunları Yaparsanız Hesabınız Flag Yemez .Trackerbot-Blucare Express- Amazon Dropshipping

Bir yanıt yazın