eBay Seller Hub Nedir?

ebay seller hub, ebay, ebay dropshipiing,

Dünyanın en büyük pazar yerlerinden biri olan eBay, eBay satıcılarının işlerini yürütmek ve büyütmek için ihtiyaç duyduğu her şeyi kendi gösterge panosunda sunar – eBay Satıcı Merkezi. eBay’de satış yapıyor veya stoksuz satış yapıyorsanız , işiniz için çok önemli olduğundan, merkezin özelliklerinde ve araçlarında nasıl gezineceğinizi bilmeniz ve anlamanız gerekir.

Bu gönderide, size her eBay satıcısının bilmesi gereken eBay satıcı panosundaki tüm özellikleri ve araçları göstereceğiz ve bunlardan en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızı öğreteceğiz.

eBay Satıcı Merkezi nedir?

eBay Sellers Hub, eBay satıcıları için mağaza yönetimi panosudur . Toplanan ve analiz edilen satış verileriyle birlikte listeleme ve sipariş araçlarının bir kombinasyonundan oluşur. Basitçe söylemek gerekirse, eBay satıcıları için erişmeleri gereken her şeyi tek bir yere getiren profesyonel bir gösterge panosudur . Yalnızca bir satış hesabı çalıştırma sürecini basitleştirmekle kalmaz, aynı zamanda işi büyütmeye yardımcı olabilecek gerekli özellikleri, pazarlama kılavuzlarını ve analitik iç görüleri de sunar.

Ayrıca, satıcıların Satıcı Merkezinden erişebilecekleri tüm özelliklere genel bir bakış sunacağız.

eBay’deki Satıcı Merkezi ücretsiz mi?

Kullanımı ücretsiz . Farklı eBay abonelikleri bunu zaten içerir, bu nedenle satıcılar yalnızca plan ücretlerini öderler.

2021 yılı itibariyle, satıcı merkezinin kendisinin eBay’de yalnızca ücretli bir özellik olmasını beklemiyoruz. E-Ticaret pazarı devi, onu satıcıları için performans panosu olarak inşa etti ve daha iyi satıcı performansı, doğrudan daha fazla satışa ve dolayısıyla eBay’in tahsil etmesi için daha fazla satış ücretine dönüşüyor.

eBay Satıcı Merkezine nasıl erişebilirim?

 1. eBay’in ana sayfasında , üst menüdeki My eBay’in üzerine gelin
 2. Satışa tıklayın (selling)

Kayıtlı bir eBay satıcısıysanız, eBay Satıcı Merkezi’nde sağ üst köşeye giderek, My eBay’e tıklayarak ve açılır menüden Satış’ı seçerek veya Satış düğmesine tıklayarak hesap bilgilerinize erişebilirsiniz :

Ayrıca Satıcı Merkezi bağlantısına tıklayarak doğrudan erişebilirsiniz ve tarayıcınızda yer imlerine eklemenizi öneririm.

eBay satıcı panosu yüklendiğinde, yatay kullanımı kolay menüde aşağıdaki bölümler görünür:

Bölümlerin her biri genişletilebilir. Sunulan seçeneklerin bulunduğu açılır menüyü görmek için sekme başlığının üzerine gelmeniz gerekir .

Tek soru – e-Ticaret işinize fayda sağlamak için maksimum eBay satıcı merkezini nasıl kullanabilirsiniz?

eBay Satıcı Merkezi Araçlarına ve Özelliklerine Genel Bakış

Genel Bakış Satıcı Merkezi

1. sekme olan Genel Bakış , eBay Satıcı Kontrol Panelinin ana sayfasıdır. Çok çeşitli hayati kullanışlı özelliklere ve geri kalan Satıcı Merkezi bölümlerinin neredeyse tamamına anında erişim sağlar. Onları tek tek size yönlendireceğiz.eBay Satıcı Merkezi’ndeki Genel Bakış sekmesi

Görevler

İşte eBay tüm okunmamış mesajlar çeşitleri veya satıcıların dikkat çekiyor henüz bitmiş önemli eylemler, örneğin, baskılı olmayan etiketler müşterilerin ödediği emirleridir ve sizden (veya tarafından tarafından yerine getirilecek bekleyen dropshipping tedarikçisi durumda olan, Direk nakliye). Ayrıca, alıcının olumsuz geri bildirimi hakkında buradan bilgilendirileceksiniz veya listelerden birinde gözden kaçan bazı özellikleri eklemek için buradan bir öneri de alabilirsiniz.

Satış

Görev alt bölümünün yanında, farklı sürelerdeki çalışmalarınızın sonuçlarını gösteren Satış istatistiklerinizi göreceksiniz : bu gün, geçen hafta, ay ve 3 ay.

Emirler

Bu inanılmaz derecede yararlı bir eBay Hub bölümüdür, çünkü bu tür veriler de dahil olmak üzere siparişlerinizle ilgili olan her şeyi takip etmenize olanak tanır:

 • sevkiyat bekleniyor
 • Tüm açık iadeler/değiştirmeler
 • Açık iptaller
 • Bekleyen ödeme
 • Kombine nakliye için uygun siparişler
 • Gönderildi ve geri bildiriminizi bekliyorum
 • Ödenmemiş ürün davaları için uygun
 • Henüz alınmamış siparişler
 • Uluslararası siparişler
 • FVF kredisi için uygun siparişler

Üzerine tıklayarak kontrol etmek için daha fazla bilgi içeren Siparişler sekmesine erişebilirsiniz.eBay Hub’ın eBay satışına genel bakış bölümündeki Görevler, Satışlar, Siparişler alt bölümleri

Hesap özeti

Burası, eBay mağaza sahiplerinin mevcut bakiyelerini, eBay’e ne kadar ödediklerini ve ne kadar borçlu olduklarını kontrol edebilecekleri yer.

Satışlar (son 31 gün )

Biraz aşağı kaydırdığınızda, Satışlar (son 31 gün ) adlı başka bir alt bölümünüz var . Orada eBay, satış hesabınızın piyasanın geri kalanına kıyasla nasıl olduğunu görmenizi sağlar .

Bu aynı zamanda harika bir eBay Hub özelliği çünkü yalnızca belirli bir kategorideki başarınızı değil, aynı zamanda rakiplerinizin satışlarındaki büyümeyi veya düşüşü de takip edebilirsiniz, bunun sonucunda, diğerleri daha fazla satış yaptıysa, siz ve pazar hala büyüyordu, Rakiplerinizi yakalamak için listeleme optimizasyonunu yapmanız gerektiğini kesinlikle bileceksiniz .

PROFESYONELLER İÇİN İPUCU:

Siparişlerinizin durumunu bilmek stok takibi yapmanıza, ürün fiyat artışlarına bakmanıza yardımcı olur. Çok sık yaşanan olası stok bitimi veya fiyat yükselişi durumlarında zarar etmenizi engellemeye yardımcı olan yazılımlar sayesinde buna önceden hazırlıklı olduğunuz için hem yeni bir tedarikçi bulmaya uğraşmaz, hem de paranızı kaybetmezsiniz.

Araştırma

Bu alt bölümde, Basic, Premium, Anchor veya Enterprise eBay Mağazası sahipleri, neyin, ne zaman ve nasıl satılacağı hakkında bilgi toplamak için Terapeak Araştırma aracını ücretsiz kullanmaya başlayabilir . Satıcıların geri kalanı, bu tür araştırmalara ek olarak bunun için ödeme yaparak erişebilir.Hesap özeti, Satışlar, eBay satıcı panosunun araştırma bölümü

Ek olarak, Terapeak eBay Research, odaklanmanız gereken trend nişleri bulmanıza yardımcı olabilir. 

Listeler

Bu alt bölüm üzerinden, eBay satıcıları envanterleriyle ilgili tüm bilgileri görebilir ve hatta satış için yeni bir ürün ekleyebilir:

eBay Hub'daki Genel Bakış sekmesindeki listeler
eBay Hub’daki Genel Bakış sekmesindeki listeler

Bu bölüm ayrıca tıklanarak da kullanılabilir. eBay hub – Listings’in 3. sekmesine gitmek için üzerine tıklayabilirsiniz .

Trafik

Bu olağanüstü eBay Satıcı Merkezi Trafik raporu , satıcılara e-mağazaları için farklı türde analizler gösterebilir, örneğin, listelerinin aldığı gösterim sayısı , tıklama oranı, listeleme sayfası görüntülemeleri ve satış dönüşüm oranı . Pazarlama özetini listelemek için bireysel listeleme şu ana kadar çok uygundur.

eBay’den trafik almak her satıcının ana hedefidir, eBay dropshipping kavramı kısmen arama motoru optimizasyonu tekniklerini kullanarak eBay’den trafik oluşturmaya dayanır, eBay SEO olarak da bilinir .eBay Satıcı Merkezi’ndeki Trafik ve Kısayollar bölümleri

Bunun tıklanacaktır varsa ayrıca alacak Perfomence sekmesi En Amazon Satıcı Hub.

Kısayollar

Burada eBay, düzenli olarak kullanılan tüm bağlantıları tek bir yerde topladı:

 • Teklifleri iptal et
 • Listelemeyi erken sonlandır
 • Teklif verenleri engelle
 • Site tercihleri
 • Satıcı Merkezi tartışma panosu
 • Satıcı Merkezi
 • Bir alıcıyı bildir

Satış araçları

Bu alt bölüm, eBay satış hesabınızı yönetmek için, tanıtılan listeler , 3. taraf uygulamaları kontrol etme veya satış geçmişinizi bir dosyaya aktarma olanağı dahil olmak üzere, birçok güçlü araç sunar .

eBay satıcı panosunda eBay terfi listeleri
eBay satıcı panosunda eBay terfi listeleri

Satıcı Seviyesi

Bu alt bölümde, eBay satıcıları satıcılarının durumunu takip edebilir. 3 olası seviye vardır: Düşük standart, Standart üstü, En yüksek standart . Ayrıca “Bugün sizi değerlendirirsek” satırında bir sonraki aya ait satıcı seviyenizi de kontrol edebilirsiniz .

Burada ayrıca eBay’in ve alıcılarınızın gözünde satıcı durumunuzu hangi kriterlerin etkilediğini görebilirsiniz.

Bir eBay dropshipper iseniz, eBay dropshipping politikasına uymadığınız sürece en yüksek puan alan satıcı sıralamasına erişilemeyeceğinizi göz önünde bulundurun . Ancak endişelenmeyin, kârlı bir dropshipping işi yürütmek için yeterli trafik ve satış oluşturmaya yetecek kadar aracınız var.

Ek olarak, orada yapmış olduğunuz bir dizi işlemi ve satış cironuzu görebilirsiniz.

Promosyon teklifleri

Sizin için mevcut olan ve halihazırda kullanmakta olduğunuz promosyonlarla mağazanızı yönetmekle ilgili gerekli bilgiler burada görüntülenir.

Aylık sınırlar

Burada eBay satıcıları hesap tabanlı limitlerini bulacaklar. Orada MONITORY limitleri ($) ve miktarı sınırlarının ayda bir kez artırmayı talep edebilirsiniz (öğe sayısı).

Geri bildirim

Dropshipper’ların ve satıcıların eBay mağazalarının aldığı yorumları kontrol edebilecekleri bir yer.

Satış duyuruları

Bu bölümde, eBay satıcılarını tüm güncellemeleri hakkında bilgilendirir.Aylık limitler, Geri Bildirimler. eBay Hub’ın Genel Bakış bölümündeki satış duyuruları

Her şeyden önce, eBay dropshipper’ları, herhangi bir önemli mesajı veya veriyi kaçırmayacaklarını kesin olarak bilirler çünkü bu yalnızca Satıcı Merkezi’nin Genel Bakış Bölümünde belirtilmekle kalmaz, burada da yinelenir:eBay Satıcı Merkezi’nin genel bakış bölümü

Her satıcı bunları tercihlerine göre özelleştirebilir. Bu eBay panosundaki bazı seçenekleri görmek istemiyorsanız, sağ üstteki Özelleştir düğmesine tıklayabilir ve gizlemeyi tercih ettiğiniz bölümleri kaldırabilirsiniz

Siparişler Satıcı Merkezi

eBay satıcı panosunun bir sonraki sekmesi Siparişler’dir . Genel Bakış sekmesinde siparişlerin genel görünümünün mevcut olduğundan bahsetmiştik, ancak bu sekme, satıcıların ödeme veya kargo bekleyenler de dahil olmak üzere tüm siparişler hakkında karmaşık bilgileri bulabileceği daha ayrıntılı bir bölüm açar . Zaten sevk edilmiş siparişler de burada görünür. Ayrıca satıcılar bu bölümden de iptal, iade, kasa ve kargo etiketlerine ulaşabilirler.

Listeler Satıcı Merkezi

Benzer şekilde, satışları yönetmeye yönelik bu bölüm de Genel Bakış bölümünde gösterilen genel verilerini almıştır. Ancak bu Satıcı Merkezi Listeleri sekmesi, hesabınızdaki tüm listelemelere kapsamlı bir genel bakış sunar ve ayrıca bunlarla ilgili ayarlara (örneğin listeleme şablonu, işletme politikaları, öğe konumu) erişim sağlar.

Ayrıca buradan yeni bir liste oluşturabilir, eskisini düzenleyebilir, promosyonu ekleyebilir ve biten envanterinizi kontrol edebilirsiniz. Ayrıca satıcılar, önerilen listeleme optimizasyonu hakkında eBay bildirimlerini görebilir.Satıcı Merkezindeki Listeler Sekmesi

Pazarlama Satıcı Merkezi

eBay Satıcı Merkezi’ndeki Pazarlama sekmesinden, eBay girişimcileri markalaşma (mağaza adı, bağlantı, logo, mağaza kategorileri, tatil modu) ve reklam içeren tüm pazarlama mağazası faaliyetlerini yönetebilir. Ayrıca bu bölümden envantere yönelik satış, promosyon ve teklifleri başlatmak/takip etmek mümkündür.

Pazarlama Satıcı Merkezi bölümü
Pazarlama Satıcı Merkezi bölümü

Performans Satıcı Merkezi

eBay Satıcı Merkezi’ndeki performans, satıcılara çeşitli satıcı seviyelerine, ölçümlere ve maliyetlere erişim sağlar. Trafik, Satış ve Satış (son 31 gün) alt bölümlerindeki Genel Bakış sekmesinde belirtilen verileri , satış maliyetleri ve kırılım ve satış ülkeleri istatistikleri ile ilgili verilerle birlikte görüntüler. Ayrıca, en iyi performans gösteren listelemeleri, günlük ürün trendlerini ve trafiği ve görüntüleme analizini de gösterir.

Bu nedenle, envanterinizi ve mağazanızı geliştirmek için güçlü araçlara sahipsiniz.

Ödemeler Satıcı Merkezi

eBay tarafından yönetilen ödemeler, ödemeleri işlemek için yeni bir-bir-arada sistemidir. Şu anda davetiye veya gönüllülük esasına göre çalışıyor, ancak 2021 yılına kadar tüm eBay satıcılarını buna taşımayı planlıyorlar. eBay Satıcı Kontrol Panelinin Ödemeler bölümünde , satıcılar kayıt ilerlemelerini takip edebiliyor.

Araştırma Satıcı Merkezi

Bu sekmenin geniş anlamda Satıcı Merkezine Genel Bakış sayfasında göründüğünü muhtemelen tahmin etmişsinizdir. Doğru!

eBay Satıcı Merkezi Araştırması sekmesindeki Terapeak Research’e erişimi olan satıcılar, ürünlerin ve kategorilerin tüm eBay pazaryerlerinde nasıl performans gösterdiği ve alıcıları çekmek için hangi tekniklerin gerçekten değerli olduğu hakkında kapsamlı raporlar alır.

Terapeak Research dışında, Seller Hub Research bölümü şu bileşenleri sunar:

Özet

Özetlemek gerekirse, eBay Satıcı Merkezi, satış ve sipariş yönetimi araçlarının yanı sıra pazarlama rehberliği ve analitik içgörülerini tek bir yerde toplayan, kullanımı kolay ücretsiz bir panodur. Merkezin farklı bölümlerinde ortaya çıkan tüm bu eBay araçlarını ve önerilerini kullanmak, işi güçlendirmekle birlikte mağazayı sorunsuz bir şekilde işletmek için yeterli olacaktır.

Onu kullanır mısın? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Daha fazla öğrenmek ister misin?

eBay stoksuz satış kursu

Dünyanın 165 ülkesinde 50.000’in üzerinde öğrencimiz ile beraber hayallerinizi gerçek olgulara dönüştürmek, ailenize,kendinize ve çevrenize değer katmak için sizinle beraber gece gündüz çalışıyoruz. Hep birlikte başaracağız…

Bu eBay stoksuz satış kursunun diğerlerinden daha iyi olduğunu söylemeye çalışmıyorum, her ne kadar bunu yapmak için çok çaba sarf etmiş olsak da. Söylemeye çalıştığım şey, ücretli kurslardan biriyle Etsy’de bir stoksuz satış işine başlamak ve kendi işinizin uzun vadeli olmasını istiyorsanız bu maliyeti göz önünde bulundurmanız gerekebileceğidir.

Başarılı olmak istiyorsanız başarı teriminin timsali olan insanların tecrübelerinden ders çıkarmalı, onların ideolojileri hakkında farkındalık oluşturmalı ve en önemlisi olan; onların insanlara sundukları değeri anlamalısınız. Gerekli çabayı , gücünüz , yaratıcılığınız ve idealleriniz ile birlikte harekete geçirip pes etmezseniz , başarı kaçınılmaz ve bir o kadar da hayatınıza anlam katacak sürekli bir olgu haline dönüşür. İlerleyin, durmayın…

Ne düşünüyorsun?

Ebay Seller Hub hakkındaki düşüncelerinizi, merak ettiğiniz soruları ve görüşlerinizi yorumlar bölümünden bize iletebilirsiniz. İşinizi büyütmeniz için gerekecek mentaliteye sahip olmanız için yazdığımız makalelerin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 1-13.png

Eğitim Serilerimiz İçin: http://akademi.digitalmarketmentoring.com/?ref=332

Bir yanıt yazın