eBay’de Neden E-ticaret Yapmalısınız?

Yeni Kitlelere Ulaşın

Çok sayıda aktif alışverişçi, ister yurt içinde, ister yurt dışında veya her ikisinde birden satış yapmakla ilgileniyor olun, eBay’de satış yapmayı düşünmek için başlı başına zorlayıcı bir nedendir. Diğer bir etken de, diğer kanallarınızdan bu kadar kolay ulaşılamayan kişileri de hedef kitlenizin içine alabilmesidir. Ayrıca çok sayıda satıcı var ve şu anda yaklaşık 1 milyon mağaza yaşıyor ve bu da platformun ne kadar aktif olduğunu gösteriyor.

eBay’in hem e-ticaret mağazası işlevselliği hem de bir dizi satıcı aracı sağladığı göz önüne alındığında, bu yeni potansiyel kitleye pazarlamaya daha fazla odaklanabileceğiniz ve biraz sonra ele alacağımız ürünlerinizin görünürlüğünü artırmaya çalışabileceğiniz anlamına gelir.

Satış Fazlası ve Hat Sonu Stoku

eBay, çok sayıda hazır izleyicinin büyük miktarda torbalama yapmakla ilgilenmesiyle, fazlalığı ve hat sonu stokunu değiştirmek için harika bir kanaldır. Bu yaklaşımın işletmeniz için işe yaraması için farklı fırsatlar mevcuttur.

Tüm ürünleri tek bir mağaza üzerinden satabilir veya farklı ürün grupları veya stok sınıfları için alternatif mağazalar oluşturabilirsiniz. Örnek olarak, bir marka, bu tür stok için kullanılması uygun olmayabilecek diğer dağıtım kanallarını tamamlamak için doğrudan tüketiciye fazla stok satmaya başlamak ister. Bu hedefe, bir outlet mağazası olarak veya tamamen farklı bir marka kimliği altında bir eBay mağazası kurarak ulaşabilirler.

Marka İtibarı Oluşturun

eBay’de itibarını artırmak isteyen markalar için bunu yapmanın birkaç yolu vardır. eBay geri bildirim mekanizması bunlardan biridir. Öyleydi site hizmete girdiğinde bir yenilik alıcı ve satıcı birbirlerini oranı ve uygun geribildirim fırsatı veren. Tüketim ürünlerinden otellere, restoranlara, hatta Uber sürücünüze kadar her şey için karar verme sürecimizde önemli bir rol oynayan incelemelerle, bugün norm olarak gördüğümüz şeyin başlangıcıydı. eBay’deki mekanizma yıllar içinde değişti, ancak daha da önemlisi, geri bildirim satıcının başarısında hala büyük bir rol oynuyor. Basitçe söylemek gerekirse; Bir satıcı olarak ne kadar olumlu geribildirim alırsanız, bir tüketicinin sizi güvenilir ve güvenilir olarak görmesi ve satın alma yapacağından emin olması o kadar olasıdır.

Ayrıca, İletişim, Nakliye Süresi ve Nakliye Maliyetleri gibi bir dizi faktöre göre alıcılar tarafından verilen yıldızlar olan satıcı puanları da vardır. Anahtar derecelendirme aynı zamanda Ürün Açıklamasıdır, bu nedenle doğru, zengin, güncel ürün bilgileri, alıcıların bir satın alma yapmadan önce ihtiyaç duydukları bilgileri edinmelerini sağlamanın anahtarıdır. Yüksek kaliteli ürün bilgileri ayrıca, çeşitli satıcılardan satılan çok sayıda benzer ürünün bulunduğu yoğun bir pazarda ürünlerinizin öne çıkmasına yardımcı olur.

eBay’de e-Ticaret Başarısına Ulaşmak

Marka Öne Çıkanları Oluşturun

eBay, web sitenizi yansıtan bir sayfa oluşturmak veya aradığınız görünüm ve hissi elde etmek için çeşitli seçeneklerle, özel vitrinler şeklinde marka oluşturma araçları sunar. Amazon gibi diğer pazar yerleri benzer işlevler sunsa da, eBay genellikle alıcıların markanızla bağlantı kurması için daha iyi bir fırsat olarak kabul edilir.

Milyonlarca üründe en son eBay arz, talep ve fiyatlandırma verilerini kullanan bir içgörü aracı olan Terapeak gibi eBay’in kendi satıcı araçlarından yararlanabilirsiniz . Ayrıca, rakiplerin listeleri hakkında araştırma yapılmasını sağlar. Bu bilgi, ürün listelemelerinizde iyileştirmeler yapmak ve daha iyi performans göstermelerini sağlamak için kullanılabilir.

Mağazanızın Daha Yüksek Görünürlüğünü Elde Edin

İyi bir eBay mağazası, tüketicilerin ürünleri hızlı bir şekilde bulmasına yardımcı olan açıkça tanımlanmış ürün kategorilerine sahiptir.

Mağazanızı ve ürünlerinizi eBay’de öne çıkarma fırsatı, ürün verilerinizle güçlü bir şekilde bağlantılıdır. Önemli bir erken adım, gerekli tüm bilgi ve varlıkların mevcut ve doğru olduğundan emin olmaktır. Harika görüntüler ve doğru ayrıntıları, özellikleri, faydaları ve bir öğenin durumunu ileten zengin bir açıklama dahil olmak üzere, mümkün olan her yerde A+ içeriği kullanmaya çalışmalısınız. Ekibinizin de eBay’in en iyi uygulamaları konusunda bilgili olması gerekecek, neyse ki belgeler çok kapsamlı ve yardımcı oluyor ve daha fazla tavsiye isteyecek aktif bir topluluk var.

Yüksek kaliteli ürün verilerinin önemi, yalnızca bir tüketicinin ürününüzü bulmasıyla ilgili değildir. Google ve eBay’in kendi Cassini’si de dahil olmak üzere arama motorları da onu seviyor ve sonuçlarında yüksek düzeyde alakalı, iyi optimize edilmiş listeler sunarak bir tüketicinin girişinize tıklama şansını artırıyor. eBay’de ürünleri listelediğinizde, potansiyel kitlenizi daha da artıran Google Alışveriş arama sonuçlarına eklenmek üzere gönderildiklerini hatırlamakta fayda var.

eBay'de ürünleri listelemek için, eBay yönergelerine uygun ayrıntılı ürün bilgileri ve fotoğraflar eklediğinizden emin olun.

Mobil için Optimize Edin

Bazı analistler 2024 yılına kadar e- ticaretin %44’ünü oluşturacağına inanıyor. gelecek için pratik yapın.

Önemli Çıkarımlar

  • eBay, büyük bir kitleye ve potansiyel olarak kazançlı bir gelir akışına erişmenizi sağlar. Yüksek kaliteli ürün bilgilerini kullanarak, yoğun bir pazarda öne çıkmak için büyük bir şansınız var.
  • Fazlalık veya stok sonu stokunun taşınması için harika bir kanaldır ve mağaza kurma seçenekleri bu süreci kolaylaştırır.
  • Markanızı ve itibarınızı daha da geliştirmek ve yeni ve mevcut bir tüketici tabanında farkındalığı artırmak için iyi bir fırsat var.

Eğitim Serilerimiz İçin: http://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1w

İnstagram Sayfalarımız:

https://www.instagram.com/ebayturkiyedropshipping/

https://www.instagram.com/fbturkiyedropshipping/

BU VİDEOLARA GÖZ ATIN:

Sıfırdan Dropshipping’e Başlamanın En Kolay Yolu Dropshipping Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Bir yanıt yazın