Ebay’de Para Kazanmak İçin 10 Hayati İpuçları | eBay İle Kazanın!!!

eBay’de para kazanmak zor değil, ancak çoğunu yapmak zaman ve çaba gerektiriyor. eBay satışlarınız aracılığıyla iyi (hatta harika!) bir yaşam sürme konusunda ciddiyseniz, şu ipuçlarını izleyin:

1. Maliyetleri Anlayın

Listeleme ücretleri, nihai değer ücretleri, nakliye maliyetleri, pazarlama giderleri… Liste uzayıp gidiyor ve ücretler hızla toplanabilir . eBay’de ürün satışıyla ilgili maliyetleri anlamak önemlidir. Bunları listeleyerek başlayın ve eBay listelerinizi fiyatlandırırken bunları hesaba kattığınızdan emin olun. Bu hızlı ipuçlarıyla maliyetleri azaltabilirsiniz:

Ücretsiz gönderim sunuyorsanız, gönderim bedelini listelenen fiyata eklemeniz yeterlidir. Müşterileriniz farkı anlamayacak ve kargo “ücretsiz” ise satın alma olasılıkları daha yüksek olacaktır.

Yüksek hacimli satışlarda daha düşük fiyatlar sunan tedarikçileri arayın, ardından sattığınız ürünlerde daha düşük fiyatlar için kriterlerini karşılamaya çalışın.

Güvenilir tedarikçiler seçerek maliyetli iade ve yeniden sevkiyat sayısını en aza indirin.

2. Satmak için Ucuz Ürünler Bulun

Küçükten başlamak sorun değil, eBay’de satışın nasıl çalıştığına dair bilginizi ve anlayışınızı artırırken işinizi büyütebilirsiniz. Birçok satıcı, evlerinde bulunan eşyaları satarak eBay’de para kazanmaya başlar.

Avlu satışları, bit pazarları ve emlak satışları , satılacak eşyaları bulmak için harika yerlerdir. Craigslist veya Facebook Marketplace gibi siteleri, insanların hızlı bir şekilde satmak istediği bedavalar veya ucuz ürünler için de kontrol edebilirsiniz.

3. Mükemmel Müşteri Hizmeti Sunun

Bu, herhangi bir işletme için söylemeye gerek yok, ancak müşteri geri bildirimlerinin bir eBay girişimini oluşturabileceği veya bozabileceği özellikle doğrudur. Yüksek bir Geri Bildirim puanı daha fazla müşteri çekecektir, ancak düşük bir puan, ayrılmalarına ve asla geriye bakmamalarına neden olabilir. eBay mağazanızda mümkün olan en iyi müşteri hizmetini sunduğunuzdan emin olmak için her zaman yapmanız gereken birkaç şey vardır:

Duyarlı olun. Müşteri sorularını ve endişelerini mümkün olan en kısa sürede yanıtlamaya çalışın; mümkünse birkaç saat içinde. Bu abartılı görünebilir, ancak bir düşünün: Başka bir yerden alışveriş yapmaya karar vermeden önce bir şirketin size geri dönmesini ne kadar beklersiniz?

Profesyonel kalın. Kızgın müşteriler, herhangi bir perakende ortamında verilir, ancak yapmak istediğiniz son şey, mükemmel hazırlanmış hakaretle karşılık vermektir. Bu geri bildirim yorumlarının herkese açık olduğunu unutmayın! Her zaman profesyonel bir tavır takın ve müşterilerinizin karşılaştığı sorunları çözmeye yardımcı olmak için elinizden gelenin en iyisini yapın; gelecekte size geri dönme olasılıkları daha yüksek olacaktır.

Stoksuz satış işiniz için kaliteli, güvenilir tedarikçiler seçerek sorunların ilk etapta büyümesini önleyin .

4. Güvenilir Tedarikçiler Bulun

Güvenemeyeceğiniz tedarikçilerden kaçınarak kendinize çok zaman, para ve güçlük kazandıracaksınız. İyi bir stoksuz satış tedarikçisi ürünleri zamanında gönderir, envanter değişikliklerini size bildirir ve sevkiyatla ilgili herhangi bir sorun olması durumunda yanıt verir.

Tedarikçilerinizle iş yapmadan önce daima araştırın ve onlarla konuşun. Mümkünse tedarikçilerinizle yüz yüze görüşün veya bir telefon görüşmesi planlayın. Politikaları hakkında sorular sorun ve hizmet ve ürünlerinin kalitesini test etmek için kendiniz için örnek bir sipariş vermeyi deneyin. eBay mağazanız için kaliteli, önceden onaylanmış tedarikçiler bulmanıza yardımcı olacak çok sayıda çevrimiçi kaynak vardır.

5. Satıştan Önce Profilinizi Oluşturun

eBay’de satış yaparak para kazanmak istiyorsanız, sağlam ve yerleşik bir profile sahip olmak büyük bir avantajdır. İlk önce hesabınızı bir alıcı olarak kullanarak başlamak kötü bir fikir değil. Bu şekilde, bir eBay geçmişi oluşturabilir ve satışa başlamadan önce olumlu eleştiriler alabilirsiniz.

Genellikle gözden kaçan bir faktör, kullanıcı adınızdır. Bu kullanıcı adı, eBay işletmenizin adı olarak hizmet edecek, bu nedenle akıllıca seçin.

6. Yüksek Kaliteli Fotoğraflar Kullanın

eBay listelemelerinizde yüksek kaliteli ürün fotoğrafları kullanmanın iki ana avantajı vardır. İlk olarak, potansiyel müşterilerinizin aradıklarını daha kolay bulmalarına yardımcı olacak ve mağazanız için daha iyi bir tanıtıma yol açacaktır. İkinci olarak, doğru fotoğraflar kullanmak müşterilerinizin tam olarak ne bekleyeceklerini bilmelerini sağlar, bu da hayal kırıklığına uğramış alıcılardan daha az iade anlamına gelebilir.

Büyük olasılıkla, eBay’de para kazanmak için stoksuz satış kullanıyorsanız, tedarikçiniz zaten kullanabileceğiniz yüksek kaliteli ürün fotoğraflarına sahip olacaktır.

7. Fiyatları Akıllıca Belirleyin

Ürünleriniz için en ucuz fiyatlandırma seçeneklerini sunmak eBay’de satış yapmanın en iyi yolu gibi görünebilir, ancak bu şekilde para kaybedebilirsiniz. Listelerinizi fiyatlandırırken tedarikçinizin maliyetine, nakliye ücretlerine, eBay ücretlerine ve kendi kâr hedeflerinize dikkat edin. eBay listelemeleriniz için bir açık artırma formatı seçerseniz, açık artırma maliyetlerinizin altında bitse bile ürünü sağlamakla yükümlü olduğunuzu daima unutmayın, bu nedenle düşük başlangıç ​​teklifleri belirlerken buna göre plan yapın.

8. Daima Posta Kanıtı Alın

Tedarikçinizin yaptığınız her satış için posta ücreti kanıtı sağladığından emin olarak sorunlardan kaçının. Bu, potansiyel dolandırıcıların eBay ile iletişim kurmasını ve siparişlerini hiç almadıklarını iddia etmesini önler. Bir anlaşmazlığa itiraz etmeniz gerekirse, bu posta kanıtı mağazanızı kurtarabilir.

9. Araştırmanızı Yapın

eBay’de hangi ürünleri satacağınıza karar vermeden önce kendinize sorun, bu ürün için bir pazar var mı? Bir ürünün eBay’de ne kadar iyi (veya kötü) sattığını öğrenmek için zaman ayırın.

10. Kendinize Şu Soruları Sorun:

  • Bu öğe çabaya değer mi? Ücretler, posta ve paketleme masraflarından sonra bile iyi bir kar elde edebilir miyim?
  • Birisi bu ürünü mevcut haliyle satın alabilir mi?
  • Bu öğeyi daha satılabilir hale getirmek için ayrıntıları süslemeye ihtiyaç duyuyor muyum?
  • Müşterinin bu öğeyi aldıktan sonra mutsuz olmasının herhangi bir nedeni var mı?

Cevaplarınız üzerinde dikkatlice düşünün ve listelemeye devam edip etmemeye karar vermek için bunları kullanın. eBay’de para kazanmanın anahtarının müşterilerinize kaliteli bir deneyim sunmak olduğunu unutmayın.

Dropshipping işinizi yürütmeden önce bazı ek ipuçları

  1. Satış yapacağınız yerleri seçmeden önce nakliye sürelerini onaylayın
  2. Gönderim sürelerinizde net olun – Gönderim sorumluluk reddi beyanı ekleyin
  3. Geri Ödeme Politikası Sayfası Yapın
  4. Envanter alımları için biraz para ayırın
  5. Ürününüzü pazarlamak için sosyal medyanın gücüne dokunun

Eğitim Serilerimiz İçin: http://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1w

İnstagram Sayfalarımız:

https://www.instagram.com/ebayturkiyedropshipping/

https://www.instagram.com/fbturkiyedropshipping/

BU VİDEOLARA GÖZ ATIN:

Amazon Dropshipping Guide: How to Dropship on Amazon (2022) What is dropshipping? Amazon Audio

Bir cevap yazın