Etsy’de Başarıyla Nasıl Satış Yapılır?

1. Etsy’nin sizin için uygun olup olmadığını belirleyin

Etsy mağazası açmanın ilk aşaması, Etsy’nin ana sayfasındaki “Satışa başla” düğmesini tıklamadan çok önce gerçekleşir. İlk olarak, Etsy’nin küçük işletmeniz için doğru pazar yeri olup olmadığına karar vermek için bir dakikanızı ayırın. 

Amazon veya eBay gibi, bazı ürünler Etsy’nin pazarında diğerlerinden daha hızlı satılır. Ev ve yaşam, sanat ve mücevher kategorilerindeki ürünler alıcılar arasında en popüler olanıdır ; bu nedenle satış kanalı zanaatkarlar ve el yapımı ürünler satan kişiler arasında popülerdir. Bu sektörlere uyan ürünler mi satıyorsunuz? Muhtemelen Etsy aracılığıyla potansiyel müşteriler bulacaksınız.

Etsy satıcıları arasında en popüler ürün kategorilerinin tablosu.

Benzer şekilde, Etsy’nin tüm dünyada alıcıları olsa da, pazar yeri bazı ülkelerde diğerlerinden daha popüler. Etsy satıcılarının yaklaşık %30’u Birleşik Krallık’ta yerleşiktir; Kanada’da başka bir %20. Almanya, Fransa ve İtalya dahil olmak üzere diğer Avrupa ülkeleri kısa listeyi oluşturuyor. Ancak, birincil hedef kitleniz bu en popüler bölgelerin dışındaysa, Mağaza açmak için en iyi yer olmayabilir.

2. Bir Etsy hesabı oluşturun

Etsy’nin küçük işletmeniz için doğru olduğuna karar verdiniz mi? 

Piyasada satış yapmanın ilk adımı bir hesap açmaktır. Kafa Etsy.com web ve “senin Etsy dükkanı açın.” Bir hesap oluşturmak için adınız ve e-posta adresiniz gibi bazı temel kişisel bilgileri girin. Her Etsy hesabı oluşturmak ücretsizdir.

Ücretsiz bir Etsy hesabı oluşturmak için ekranın ekran görüntüsü.

3. Vitrininizi açın

Hesabınız oluşturulduktan sonra Etsy mağazanızı açmak için kullanabilirsiniz. Ürünlerinizi tanımlamak için kullanacağınız dil, satış yaptığınız ülke ve müşterilerden ücret alacağınız para birimi dahil olmak üzere mağaza tercihlerinizi girerek başlayın.

Etsy'de mağaza tercihlerinizi ayarlama.

Ardından, mağazanızın adını girin. Bu, boşluksuz harf ve sayıların bir kombinasyonu olabilir. 

Sizinkini ne arayacağınıza emin değil misiniz? Shopify’ın işletme adı oluşturucusu ile fikirler bulun . Sattığınız ürünlere uygun olan ve halihazırda başka bir Etsy mağazası sahibi tarafından kullanılmayan birini seçin.

4. Ürünleri yükleyin

Yeni Etsy mağazanızın bir mağazası olur olmaz ürün satmaya başlayabilirsiniz. Eski ürünler, el yapımı ürünler veya sanat ve zanaat malzemeleri olsun, pazaryerinde sattığınız her ürün için yeni bir liste oluşturun.

Muhtemelen, her Etsy listesinin en önemli faktörü, ürünü satmak için kullandığınız görsellerdir. İnternetten alışveriş yaparken insanlar gözleriyle satın alırlar. Etteki maddeye dokunamaz, koklayamaz veya göremezler. Etsy ürününüzü satın alma kararları mükemmel ürün fotoğrafçılığına dayanıyor .

Liste başına en fazla 10 yüksek kaliteli resim veya bir video ekleyebilirsiniz. Her biri, pazardaki diğer satıcılar tarafından satılan ürünlere karşı öne çıkacak kadar dikkat çekici olmalıdır. 

Yeni Etsy listeniz için bir resim veya video yükleniyor.

Aşağı kaydırdığınızda, listelediğiniz ürün hakkında daha fazla bilgi eklemek için bir seçenek göreceksiniz. Bu içerir: 

  • Bir ürün başlığı
  • Kimin ve ne zaman yaptığı da dahil olmak üzere listeleme hakkında bilgiler
  • Girdiği kategori
  • Liste türü (bununla ilgili daha fazla bilgi daha sonra)
  • İster fiziksel ister dijital bir ürün olsun
  • Benzersiz satış noktanızı (USP’ler) içeren bir ürün açıklaması

Bir Etsy listesini optimize ederken arama motoru optimizasyonu (SEO) en iyi uygulamalarını düşünün. Unutmayın: pazar yeri, alıcıları ve satıcıları birbirine bağlayan bir arama motoru üzerine kuruludur. Etsy listelemenize anahtar kelimeler ekleyerek, sonuç sayfasında potansiyel müşterilerle tanıştığınızdan emin olun.

5. Nasıl ödeme alacağınızı seçin

Envanterinizden memnun musunuz? Sonraki sayfada, nasıl ödeme almak istediğinizi seçmeniz istenecektir. 

İlk olarak, bireysel satıcı mı yoksa anonim şirket mi olduğunuzu seçin. Ardından, adınız ve adresiniz dahil olmak üzere kişisel bilgilerinizi girin. Son olarak, Etsy gelirinizi almak istediğiniz banka hesabının ayrıntılarını girin.

Etsy'de ödeme seçeneklerini ve ayrıntılarını ayarlama.

6. Faturalandırmayı ayarlayın

Etsy’de satış yapmaya başlamak paraya mal olur. Ödemeleri nasıl almak istediğinizle ilgili bilgileri girdikten sonra bir ödeme yöntemi seçmeniz istenecektir. Listenizi yayınlamak ve vitrininizi açmak için bu şekilde ödeme yaparsınız. 

7. Vitrininizi özelleştirin 

Bir Etsy mağazası açmanın son adımı, yeni vitrininizi özelleştirmektir: potansiyel müşterilerin mağaza profilinizi ziyaret ederken göreceği bilgiler. Bunu yapmak için:

  • Bir profil ve başlık fotoğrafı yükleyin. Etsy mağazanızın önüne ve ortasına kendinizi, ürünlerinizi veya işletmenizin logosunu koyun.
  • Bir kullanıcı profili oluşturun. Kendinizi mağaza müdürü olarak tanıtın ve pazaryerinde sattığınız ürünlere bir yüz koyun. Potansiyel müşterilere, ekranın diğer tarafında gerçek bir insan olduğuna dair güven verin.
  • İnsanlara yeni mağazanızdan bahsedin. Ne satıyorsun? Niye ya? Mağazanız nasıl hayat buldu? Yeni Etsy vitrininize ilk kez gelen ziyaretçilere sizinle ve ürünlerinizi neden satın almaları gerektiği hakkında biraz bilgi verin. 
  • Mağaza politikalarınızı yükleyin. Teslimat, ödeme seçenekleri, iadeler, değişimler ve gizlilik politikaları sıkıcı ama gerekli. Etsy müşterileriyle herhangi bir karışıklığı önlemek için mağazanızdan satın alma koşullarını en baştan netleştirin. 
Etsy pazarındaki özel bir vitrin tasarımı, bir afiş ve özellikli ürünler içerebilir.

Eğitim Serilerimiz İçin: http://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1w

İnstagram Sayfalarımız:

https://www.instagram.com/ebayturkiyedropshipping/

https://www.instagram.com/fbturkiyedropshipping/

BU VİDEOLARA GÖZ ATIN:

Londra’da Bir Gün Geçirmek |Vlog#1

Bir yanıt yazın