Feedback Almanın En İyi 5 Yolu

Bir stoksuz satış işi yürütüyorsanız, ürün incelemeleri en güçlü E-ticaret satış araçlarınızdan biri olabilir. PowerReviews tarafından yapılan bir ankete göre , katılımcıların yaklaşık %70’i nihai bir satın alma kararı vermeden önce ürün incelemelerini okuyor. Benzer şekilde, %63’ü ürün incelemeleri ve derecelendirmeleri olan bir web sitesinden satın alma olasılığının daha yüksek olduğunu söylüyor.

Sosyal kanıt, tereddütlü alışveriş yapanları emin alıcılara dönüştürebilen etkili bir pazarlama yöntemidir. Müşterilerin satın alımlarından memnun olmalarını sağlayarak ek bağlam sağlayabilir ve iade şansını en aza indirebilir .

Dropshipping işinizi bir sonraki seviyeye taşımaya hazırsanız, E-ticaret ürün incelemeleriyle daha da ileriye gitmenize yardımcı olacak 5 kolay yolu bulmak için okumaya devam edin.

Daha Fazla Ürün İncelemesi Almanın Beş Kolay Yolu

yıldız derecelendirmesi olan kişiler

5 yıldızlı incelemeler için 5 ipucu – Freepik

1. Müşterilerin satın alma sonrası e-postalar aracılığıyla inceleme yazmalarını sağlayın.

Açıkçası, daha fazla ürün incelemesi almak için yapmanız gereken ilk şey, doğrudan müşterilerinizden bunları göndermelerini istemektir. Üzücü olan şey, her müşteriyi inceleme bırakmaya teşvik etmenin en etkili yol olmamasıdır. Binlerce kişiye tek tek ulaşmak zorunda olduğunuzu hayal edin. Çok yorucu ve zaman alıcı, değil mi?

Bu nedenle, satın alma noktasında müşterilerden e-posta toplamanın bir yolunu bulmanız gerekir. Bu, çevrim içi veya fiziksel mağazanızda yapılabilir. İlk satın almalarının üzerinden yeterli zaman geçtiğinde, inceleme talebinde bulunabilirsiniz. Bunu, göndermek üzere e-postaları toplu olarak yükleyerek veya müşterilerin sizden satın aldıkları belirli bir ürün hakkında inceleme göndermelerini isteyen satın alma sonrası e-postalar göndermek için inceleme ve derecelendirme aracını kullanarak yapabilirsiniz . Bununla ilgili daha fazla bilgi için DSM Aracını kullanarak otomatik mesajlarda yaptığımız bu harika parçaya göz atın .

2. Müşteriler için inceleme bırakmayı kolaylaştırın.

Hiç kimse, sadece bir inceleme bırakmak için bir ürün aramak için web sitenizde 5 seviye derine inerek zamanını boşa harcamak istemez. Bununla birlikte, gerçekten daha fazla ürün incelemesi almak istiyorsanız, müşterilerin onlardan ayrılmasını kolaylaştırmanız gerekir.

Amazon gibi popüler çevrimiçi alışveriş sitelerinden bir ipucu alın. Her bir ürün sayfasında, müşteri incelemeleri için ayrılmış bir bölüm bulunur ve bu, herkesin yorumları bulmasını ve bırakmasını kolaylaştırır. Bu, özellikle bir pazaryerinde satış yaptığınızda daha kolay hale gelir, alıcılara doğru bağlantıyı verdiğinizden emin olun!

3. Olumsuz eleştirilerden korkmayın.

Olumsuz yorumlar sizi hayal kırıklığına uğratmamalıdır. – Giphy

Her işletme sahibi için, her müşterinin sattığı ürünlerle ilgili iyi bir deneyime sahip olduğundan emin olmak önemlidir. Ancak her zaman herkesi memnun edemezsiniz. Öyle ya da böyle, bir müşteri satın alma işleminden mutsuz olacak ve kötü bir inceleme bırakmayı seçecek.

Bunu kişisel algılamayın ve bu olumsuz yorumları saklamayın. Aslında, her zaman müşteri incelemeleriyle uğraşmak zorunda olan IHateWritingEssays’in en iyi kağıt derecelendirmelerindeki kişiler, çok fazla olumsuz yorumun – ister inanın ister inanmayın – dönüşüm oranlarını gerçekten artırabileceğini buldu!

Tüketicilerin %60’ından fazlası, karışımda olumsuz olanlar olduğunda ürün incelemelerine daha fazla güveniyor. Ve her şey olumlu göründüğünde, müşterilerin yaklaşık yüzde 30’u incelemelerin sahte olduğuna inanıyor. Doğru. Gerçek olamayacak kadar iyiyse, insanlar onu terk etme eğilimindedir!

Öte yandan, işletmeniz beklediğinizden daha fazla olumsuz yorum alıyorsa, sorunun ne olduğunu anlayana kadar ilk önce inceleme gönderimlerini askıya almak muhtemelen en iyisidir. Ne yaparsanız yapın, bu şikayetleri dinlediğinizden emin olun ve sorunun diğer müşterilerle bir kez daha tekrarlanmamasını sağlamayı öğrenin ve elbette şık kalın. Kızgın müşterilerle nasıl başa çıkılacağı aşağıda açıklanmıştır .

4. Ürün incelemeleri yazan müşterileri ödüllendirin.

Müşterilerinizden inceleme istemek işe yaramıyorsa, ihtiyacınız olan dönüşüm oranlarını elde etmek için süreci teşvik etmeyi düşünebilirsiniz. Müşterileri ürünleriniz için geri bildirim bırakmaya teşvik etmenin bir yolunu bulun, örneğin teşvikler sunmak. Örneğin, sitenizden sipariş ettikleri ürünler hakkında yorum bırakan müşterilere indirimli veya yalnızca sınırlı ücretsiz gönderim sunabilirsiniz. Bu yalnızca ürün içeriğini artırmakla kalmaz, aynı zamanda aynı müşterilerin tekrar alışveriş yapmak üzere sitenize gelmesini sağlamanın da harika bir yoludur.

5. İnceleme formlarınızı mobil uyumlu hale getirin.

Henüz açık değilse, stoksuz satış web sitenizi mobil cihazlar için optimize etmenin çok önemli olduğunu unutmayın. Zaman ve yine çalışmalar yapılmıştır erişmek için akıllı telefonlar kullanımı İnternet standart masaüstü kullanımını aştı zaten olduğunu göstermek için. Müşterilerden stoksuz satış işinizle ilgili ürün incelemeleri almanın en büyük zorluklarından biri de süreci karmaşık hale getirmektir.

Bunu akılda tutarak, sitenizi, kullanıcıların bir inceleme bırakabilmeleri için birden fazla adımdan geçmesi gerekmeyecek şekilde geliştirmeniz gerekir. Tek tıklama işlemi kadar basit hale getirin. Aslında, kullanıcı hesaplarına giriş yapmalarına bile izin vermeyin. En önemlisi, kullanıcı deneyimini mobil cihazlarını kullanarak kolayca yorum bırakabilecekleri şekilde “basit” hale getirin.

Birçok dropshipper için çevrimiçi ürün incelemeleri, işlerinin ayrılmaz bir parçası haline geldi. Alıcıların geri bildirimi olmadan, ürünleriniz ne kadar harika olursa olsun potansiyel müşteriler başka yerlere bakacaktır.

İnsanların yorum bırakmasını sağlamak zor olsa da, ürünlerinizi pazarlamanın en güçlü ve uygun maliyetli yollarından biridir. Yapmanız gereken tek şey işleri basit tutmak, birinci sınıf hizmet sunmak ve en önemlisi yukarıda bahsettiğimiz yöntemleri takip etmek!

Çözüm

Evet, artık eBay’de bir stoksuz satış işine başlamaya hazırsınız!

Bu makaleyi bir kereden fazla okumaktan korkmayın, hatta onu ve bağlantı verdiğim diğer makaleleri yer imlerine eklemek bile faydalı olabilir. Tarayıcınıza yer işareti koyabilir veya bir belge dosyası açıp bağlantıları buraya kopyalayabilirsiniz.

Bunalmış hissediyorsanız, bu iyi. Bir damla nakliye işine başlamanın zorluğu, kendi çevrimiçi işinizi kurma sürecini nasıl ele alacağınızı öğrenmeniz için bir fırsattır. 

Başarılı olacağına söz veremem, bunu yapmak benim için sorumsuzluk olur. Ama çok şey öğreneceğine söz verebilirim. Bir girişimci olarak kendiniz hakkında bilgi edinecek ve çevrim içi para kazanma dünyasını ilk elden deneyimleyeceksiniz. 

eBay stoksuz satış Kursu

Dünyanın 165 ülkesinde 35.000’in üzerinde öğrencimiz ile beraber hayallerinizi gerçek olgulara dönüştürmek, ailenize,kendinize ve çevrenize değer katmak için sizinle beraber gece gündüz çalışıyoruz. Hep birlikte başaracağız…

Bu eBay stoksuz satış kursunun diğerlerinden daha iyi olduğunu söylemeye çalışmıyorum, her ne kadar bunu yapmak için çok çaba sarf etmiş olsak da. Söylemeye çalıştığım şey, ücretli kurslardan biriyle eBay’de bir stoksuz satış işine başlamak ve kendi işinizin uzun vadeli olmasını istiyorsanız bu maliyeti göz önünde bulundurmanız gerekebileceğidir.

Özel Ebay Eğitimimiz İçin: https://bit.ly/2W0fkUs

Ne düşünüyorsun?

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 1-13.png

Özel Ebay Eğitimimiz İçin: https://bit.ly/2W0fkUs

Ebay dropshipping hakkındaki düşüncelerinizi, merak ettiğiniz soruları ve görüşlerinizi yorumlar bölümünden bize iletebilirsiniz. İşinizi büyütmeniz için gerekecek mentaliteye sahip olmanız için yazığımız makalelerin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1

Bizi Facebook, Telegram ve Forum kanallarımızdan takip ederek toplu yardımlaşma ağlarımızda istediğiniz soruları bulabilir, sorabilir ve görüşlerinizi bize iletebilirsiniz.

Bir yanıt yazın