Geri Bildirim – Feedback Nasil Kaldirilir ?

Geribildirim nasıl çalışır?
Her eBay üyesinin, üye hakkında temel bilgileri ve ticaret ortaklarının onlar için bıraktığı Geri Bildirimi içeren bir Geri Bildirim Profili vardır. Bir üyeye güvenmeyi öğrenmenin, geçmişteki alıcılarının veya satıcılarının söyledikleriyle çok ilgisi vardır.

Her işlem için alıcı ve satıcı Geri Bildirim bırakarak birbirlerine puan verebilirler.

Bir alıcı, bir yorumla birlikte olumlu, tarafsız veya olumsuz Geribildirim bırakabilir. Alıcı ayrıca satıcıyı, ürün tanımının doğruluğu, iletişim, sevkiyat süresi ve posta ve paketleme ücretleri gibi ek kriterlere göre değerlendirebilir. Bu ayrıntılı satıcı puanları, Geri Bildirim Puanına dahil edilmez ve anonimdir. Bu, satıcıların hangi alıcının hangi ayrıntılı puanı bıraktığını söyleyemeyeceği anlamına gelir, bu nedenle alıcılar deneyimlerini dürüstçe anlatan puanlar bırakmakta özgür olabilirler.

Bir satıcı, bir alıcı için Geri Bildirim bırakmak isterse, olumlu

https://www.youtube.com/watch?v=lxO6-qAwgxw&list=PLsYo2voJeHoLEX-Hbgr3pXz7dFQIPRhDK

u

Geribildirim ve kısa bir yorum bırakabilir.

Belirli bir eBay üyesi hakkında dürüst yorumlar bırakmak, diğer Topluluk üyelerine, o üyeyle ilgilenirken ne beklemeleri gerektiği konusunda iyi bir fikir verir. Geri Bildirim, bırakıldığında, üyenin Geri Bildirim Profilinin kalıcı bir parçası olur.

Alıcılar, bir işlem sona erdikten sonra bir satıcı için Geri Bildirim bırakabilir. Ancak, belirli bir satıcı için tekrar Geri Bildirim bırakıyorlarsa, bu tekrarlanan Geri Bildirim, tekrar işlemi ayrı bir hafta içinde gerçekleşmediği sürece satıcının Geri Bildirim Puanında hesaplanmayacaktır.

Bu Geri Bildirim yaklaşımıyla, alıcılar en sevdikleri satıcıları yalnızca satışlarla değil, aynı zamanda satıcının hizmetleriyle ilgili sözlerin yayılmasına yardımcı olarak da ödüllendirebilirler. Ve satıcılar, favori alıcılar için haftada bir kez benzer Geri Bildirim bırakarak iyiliğini iade edebilir.

Geri bildirim puanları ve yıldızlar
Geri bildirim derecelendirmeleri, her üyenin Geri Bildirim Puanını belirlemek için kullanılır.

Olumlu bir derecelendirme, Geri Bildirim Puanına bir puan ekler.
Tarafsız bir derecelendirmenin Geri Bildirim Puanı üzerinde hiçbir etkisi yoktur.
Negatif bir derecelendirme, Geri Bildirim Puanından bir puan çıkarır.

Geribildirim Puanı ne kadar yüksekse, üye o kadar olumlu puan alır. Puanların nasıl hesaplandığı hakkında daha fazla bilgi edinin.

Geri Bildirim Puanı ve ilgili Geri Bildirim yıldızı , her üyenin kullanıcı kimliğinin yanında gösterilir. En az 10 Geri Bildirim Puanı size sarı bir yıldız (   ) kazandırır. Geribildirim Puanınız arttıkça,  100.000’in üzerinde bir puan için kırmızı kayan yıldıza ( ) kadar farklı renkli yıldızlar kazanabilirsiniz  . Yıldızınız, eBay Topluluğundaki güven ve deneyimin sembolüdür.

Buradan sizde iptalini talep edebilirsiniz https://signin.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?SignIn&UsingSSL=1&pUserId=&co_partnerId=2&siteid=3&ru=https%3A%2F%2Ffeedback.ebay.co.uk%2Fws%2FeBayISAPI.dll%3FReviseFeedbackInitiate%26guest%3D1&pageType=4606

Bir yanıt yazın