Pinterest’te Pazarlama

Pinterest nedir?

Pinterest nedir?

Pinterest, kullanıcıların (“pin yapanlar”) daha sonra kullanmak üzere bağlantılar, açıklamalar ve görüntüler içeren pinleri farklı panolara kaydetmelerine olanak tanıyan bir sosyal medya platformudur. Bu panolar gizli (gizli) veya halka açık olabilir.

Kullanıcılar, görüntüleri ve bağlantıları manuel olarak yükleyerek Pinterest pinleri oluşturabilir, akışlarında görmek istedikleri pinlere rastlayabilir veya arama yoluyla aradıkları pinleri bulabilirler. Son ikisi, gelecekteki müşterilere pazarlama yapmak için harika fırsatlardır .

Pinterest pazarlaması neden değerlidir?

Başlangıç ​​olarak, Pinterest’in şu anda 250 milyondan fazla aktif kullanıcısı var . Bu sayı diğer sosyal ağlar kadar büyük olmasa da, özellikle Pinterest’in olağanüstü satış gücünü düşündüğünüzde hala önemli.

Pinterest, çevrimiçi mağazalar için bir pazarlama merkezi olabilir. Kullanıcılar, Pinterest’te rastladıkları ürünleri organik olarak ortalama sosyal platformdan çok daha yüksek bir oranda satın alırlar ve bunun nedeni kısmen, Pinterest kullanıcılarının bir beslemede tepkisel olarak gezinmek yerine proaktif olarak bir şeyler aramasıdır.

Pinterest’te hangi içeriği paylaşmalıyım?

Pinterest’te iyi performans gösteren çeşitli içerik türleri vardır, bu nedenle farklı formatlara ve bunların en iyi nasıl kullanılacağına bir göz atacağız.

Tüm pinlerin başka bir siteye bağlanması ve görsel bir bileşen içermesi ve tüm bağlantıların en alakalı sayfayı göstermesi gerektiğini unutmayın. Genellikle insanları yakalama ana sayfanıza göndermekten kaçınmak istersiniz.

Ürün Pimleri

Zengin Pinlerin bir alt kümesi olan ürün pinleri, belirli ürünlerin resimlerini veya videolarını içerir ve daha sonra kullanıcıları satın almaları için doğrudan siteye götürür. Bunlar, en popüler pin türleri arasındadır ve size kolayca en iyi yatırım getirisini sağlayan şey olacaktır.

Blog gönderileri ve içeriği

Blog gönderileri, Pinterest’te çok iyi performans gösterme potansiyeline sahiptir. Görselin kendisi üzerinde metin kullanmayı (Canva gibi araçlar yardımcı olabilir) ve makalenin neden okuyucuların zamanına değdiğini açıklayan bir açıklama yazmayı içeren ana görüntünüz için en iyi uygulamaları aklınızda tutmak isteyeceksiniz.

İnfografikler

İnfografikler doğası gereği görsel olduğundan, doğrudan Pinterest’e uyarlar. İnfografiğinizin platformda en iyi şekilde çalışan standartları karşıladığından emin olun, aksi takdirde okunamayacak kadar küçük görünebilir.

VİDEOLAR

Videolar Pinterest’te daha popüler hale geliyor ve orada zaten bir kanal oluşturduysanız videoları doğrudan YouTube’dan içe aktarabilirsiniz. Otomatik oynatılan videolar şu anda yalnızca Tanıtılan Pinler içindir, ancak pin yapanlara değer sunabiliyorsanız, video içeriğiyle bir takipçi kitlesi oluşturabilirsiniz. Öğreticiler ve Kendin Yap videolar genellikle Pinterest’te iyi performans gösterir.

Pinlerinizin fark edilmesini nasıl sağlayabilirsiniz?

Renkler

Postlarınızda kullandığınız renkler (ve kaç tane kullandığınız) önemlidir. Curalate’den bir araştırma şunu buldu:

  • Birden çok baskın renge sahip görüntülerde, tek bir baskın renge sahip görüntülerden 3.25 kat daha fazla repin vardır
  • Çok açık ve çok koyu görüntüler sıklıkla yeniden sabitlenmez; yolun ortasında doygunluk ve parlaklık için çekim yapın
  • Kırmızı tonlu görüntüler, mavi tonlu görüntülerden daha yüksek performans gösterir

Ne tür içerik

Pinlerinize gönderdiğiniz içerik türleri de önemlidir. Curalate’den aynı çalışma ve Pinterest’ten benzer bir çalışma şunu buldu:

  • % 30’dan daha az boşluk veya arka plana sahip görüntüler diğer tüm pinlerden daha iyi performans gösterdi.
  • Yüzü olmayan marka görselleri, kendileriyle karşılaştırıldığında% 23 daha fazla repin aldı.
  • Özellikle bağlam oluşturmak için bir raptiye görüntüsüne metin ekleyebilirsiniz, ancak minimum olmalı ve renk görüntünün geri kalanıyla kontrast oluşturmalıdır.
  • Birkaç görüntüden oluşan ve ideal olarak dikey olarak istiflenmesi gereken bir iğne oluşturabilirsiniz. Pinterest, pin başına dörtten fazla resim kullanılmamasını önerir.

Boyut ve boyutlar

Pinterest beslemesindeyken, bazı iğnelerin size doğru fırladığını ve diğerlerinin karıştığını fark edeceksiniz. Renk ve içerik kesinlikle bunu etkiler, ancak iğnelerinizin boyutları da çok önemli bir rol oynayabilir.

Pinterest’in kendi en iyi uygulamaları , maksimum en boy oranı 1: 2.8 olan daha uzun pinleri hedeflemenizi önerir.

Eğitim Serilerimiz İçin: https://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1w

İnstagram Sayfalarımız:

https://www.instagram.com/ebayturkiyedropshipping/

https://www.instagram.com/fbturkiyedropshipping/

Bir yanıt yazın