TransferWise’a 15 Alternatif

Makale özeti:
15 alternatif karşılaştırma tablosu
Gizli döviz kuru ücretleri nedir?
TransferWise nasıl çalışır?
Uluslararası transferler için ne kullanıyoruz?

TransferWise, İngiltere’de Sir Richard Branson tarafından finanse edilen ve dünyayı kasıp kavuran nispeten yeni bir transfer şirketidir. Çoğu hizmetin gizli bir para birimi dönüştürme ücreti vardır; ancak, TransferWise’ın genellikle transferin% 0,5-1’i arasında sabit bir beyan ücreti vardır.

Aşağıda bazı Transferwise alternatiflerine göz atalım:

ALTERNATİFGİZLİ DÖNÜŞÜM ÜCRETİ *TRANSFERWİSE İLE KARŞILAŞTIRILDIĞINDA AVANTAJLAR
Para Birimi *% 0-0,5Doğrudan diğer katılımcılarla ticaret yapmanıza izin veren bir pazara sahipler, böylece genel ücret, özellikle büyük miktarlar için diğer seçeneklerden daha düşük olabilir.
Ria Para Transferi% 0,3-1Alıcı parayı nakit olarak alabilir; ancak, bu çoğunlukla ABD’den göndermek içindir
OFX% 0,5-1Büyük işlemler ve bazı döviz çiftleri için ücretler daha düşük olabilir
Batı Birliği% 1-3Kredi kartı ile ödeme yapabilir ve parayı nakit olarak alabilir
Payoneer% 1-3Alıcının bir ATM’den para alabileceği bir banka kartı var
PayPal% 2,5-4Uygun
Para gram% 1-3Alıcı parayı nakit olarak alabilir
Bankalar% 1-5
Xoom% 0-5-1
WorldRemit% 1.5-2
Transfast% 1-2
OrbitRemit% 1-2
Paysera% 1-2
Skrill% 5
Travelex% 10-20
  • Gizli döviz ücreti, her döviz çifti için çok değişir, bu nedenle bu gerçekten kaba bir tahmindir. Ayrıca, yukarıda listelenen hizmetlerin birçoğunun ücreti beyan ettiğini, dolayısıyla bunun tam olarak gizli bir ücret olmadığını unutmayın. Ancak, ücreti beyan eden hizmetler için bile, bulmak veya anlamak her zaman kolay değildir.
  • Belirli döviz çiftleri için mevcut olan ve yukarıda listelenmeyen daha birçok seçenek vardır.
  • CurrencyFair ile beş ücretsiz transfer.

Gizli döviz bozdurma ücretleri nelerdir?

Çoğu transfer hizmeti ve banka, para birimleri arasında para aktarırken gizli bir ücret alır. Bu bir ücrettir ancak çoğunlukla beyan etmezler, bu yüzden gizli bir ücrettir. Belirli bir örneğe bakalım:

Bu blog yazısının yazıldığı tarih itibarıyla Western Union’da ABD dolarını Hint Rupisine aktarma oranı 67.336’dır.

Gerçek oran (bankalararası oran olarak adlandırılır) 68,1775’tir.

Bunu Bloomberg gibi bir sitede görebilirsiniz .

Bu iki oran arasındaki fark% 1,2’dir. Dolayısıyla, bu durumda, Western Union bu döviz çiftinde% 1,2 gizli para birimi dönüştürme oranı ücreti alıyor.

Ne yazık ki bu, çoğu durumda gizli ücreti beyan etmedikleri için para birimi dönüştürme hizmetlerini karşılaştırmayı çok zorlaştırır.

TransferWise nasıl çalışır?

İle TransferWise , sen TransferWise için yerel banka transferi yapmak, bunlar daha sonra diğer tarafta alıcıya yerel transferi yapmak, döviz bozmaktadır. Bu, örneğin hizmet için kredi kartınızla ödeme yapamayacağınız anlamına gelir. Neden olmasın? Kredi kartı ile ödeme yaparsanız, ücret olarak en az% 1, TransferWise’ın size yansıtması gereken bir ücrettir. Bu hizmet, ücretleri olabildiğince düşürmeye çalışıyor, bu nedenle sizden Kredi Kartı ücreti almak hizmetin oranını artıracaktır.

Şu anda aşağıdaki para birimlerinden transfer yapmak için TransferWise’ı kullanabilirsiniz:

Euro, İngiliz Sterlini, ABD Doları, Avustralya Doları, İsviçre Frangı, Kanada Doları, Polonya Zlaty, İsveç Kronu, Norveç Kronu, Danimarka Kronu, Macar Florint, Çek Korunası, Bulgar Levası, Romanya Leyi, Yeni Zelanda Doları, Japon Yeni, Brezilya Reali , Singapur Doları.

TransferWise yukarıdaki tüm para birimlerine ve aşağıdaki ek para birimlerine GÖNDEREBİLİR:

Hindistan Rupisi, Hong Kong Doları, Malezya Ringiti, Filipinler Pezosu, Pakistan Rupisi, Fas Dirhemi, Tayland Bahtı, Birleşik Arap Emirlikleri Dirhemi, Ukrayna Grivnası, Endonezya Rupiahı, Kolombiya Pezosu, Gürcü Larisi, Türk Lirası, Meksika Pezosu ve Güney Afrika Randı.

Şirketimizde yurt dışı transferler için ne kullanıyoruz?

18 farklı ülkede 60’ın üzerinde yüklenicimiz var, bu yüzden uluslararası transferlere gerçekten ihtiyacımız var. Temelde iki farklı hizmet kullanıyoruz:

  • TransferWise – evet, TransferWise’ı kurum içinde de kullanıyoruz çünkü onu mevcut en düşük maliyetli yöntemlerden biri olarak görüyoruz. Sistemleri, yurtdışındaki transferleri bankaların veya diğer sağlayıcıların ücretlendirdiklerinden daha ucuz hale getiren yerel banka hesabı transferlerine dayanmaktadır. Rotaya bağlı olarak işlemler için% 0,5 ile% 2 arasında küçük bir peşin ücret alırlar.
  • Payoneer – bu, birden çok ülkeye göndermek ve almak için sahip olduğumuz en uygun yöntemdir. Bu hizmet aynı zamanda kullanıcılara ATM’de bir banka kartından para çekme olanağı sunar. Bu, Alıcının yerel banka hesabı aracılığıyla para alması gereken TransferWise’ın çalışma biçiminden çok farklıdır.

transfer alternatifleri

Bir yanıt yazın