2021 için okunması gereken 32 girişimci kitabı

1. Paranın Gücü

Parasız Girişimci Kitabı

Yazar: Daymond John

Daymond John, küçük işlerini kurmak için tonlarca parası olmayan kurucular için etkili bir sestir. En çok satan The Power of Broke adlı kitabında, parasız kalmanın ve sıkı bir bütçeye sahip olmanın, başarıya aç olduğunuz sürece sizi harika şeyler başarmaya nasıl motive edebileceğini anlatıyor. 

2. Hayalperestlere Bakın

Hayalperestler Kitabına Bakın

Eser sahibi: Imbolo Mbue

Behold the Dreamers , cesaret için zamansız iddiasıyla ilham veriyor. 2008 mali krizi sırasında geçen bu New York Times en çok satan romanı, Kamerunlu genç bir kadının gözünden anlatılıyor ve göçmen deneyimine günümüzün siyasi sohbetlerinde eksik olan bir zeka ve şefkatle ışık tutuyor. Eşitlik hareketleri Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan bir göçmen olmanın ne anlama geldiğini yeniden tanımladığından, hikaye her zamankinden daha alakalı geliyor.

3. Bakire Yolu

Bakire Yolu

Yazar: Richard Branson

Richard Branson, okulu bırakıp kendisi için çalışmaya başladığında sadece 16 yaşındaydı. Yaklaşık 40 yıl sonra, Virgin Group uluslararası bir markadır. Bu, aile, eğlence, tutku ve dinlemenin dünya çapında başarılı bir çalışan ekibi oluşturmanın anahtarı olduğunu gösteren liderlik için bir oyun kitabıdır.

4. Steve Jobs

Steve Jobs Kitabı

Yazar: Walter Isaacson

İş dünyasına dahil olan herkes, Apple’ın kurucusu Steve Jobs hakkında en az birkaç hikaye duymuştur. Walter Isaacson’ın Silikon Vadisi simgesinin sürükleyici biyografisi, insanların istediği ürünleri inşa edip yaratmanız, yeniliğin sınırlarını test etmeniz ve dünyayı değiştirecek bir iş planıyla girişimci bir başarı haline gelmeniz için size ilham verecek.

5. Evet Yılı 

Yes Business Book Yılı

Yazar: Shonda Rhimes

En çok hit dizisi Grey’s Anatomy and Scandal ile tanınan önde gelen Hollywood yapımcısı Shonda Rhimes, Year of Yes’de okuyucularına kişisel sektör deneyimlerini anlatıyor . Rhimes, sonsuz fırsatları geri çeviren utangaç ve gergin bir içe dönük olmaktan, kendine güvenen bir konuşmacı ve yoluna çıkan her şeye evet diyen otoriter bir figür olma yolculuğunu paylaşıyor. Bu kitap, kabuğundan çıkıp sesini dünyaya getirmek isteyen herkes içindir. 

6. Oranları Aşmak

Oranları Aşmak Kitabı

Yazar: Eddie Brown

Hayırsever ve iş adamı Eddie Brown, 9/11 ve 2008 durgunluğu gibi zor zamanlarda Brown Capital Yönetimini nasıl inşa ettiği ve sürdürdüğünü anlatıyor. Brown, otobiyografisi Beating the Odds’da , doğumundan kısa bir süre sonra ölen 13 yaşındaki bir anneye Güney kırsalında doğmaya büyüleyici bir bakış sunuyor. Brown, bitmek bilmeyen zorluklara rağmen kendi yaşam yolunu – üniversiteden mezun olup orduya katılarak ve IBM’de mühendis olarak – ve sonunda milyar dolarlık şirketini nasıl kurduğunu anlatıyor.

7. Kadın Yenilikçiler İş Başında

Kadın Yenilikçiler Çalışma Kitabında

Yazar : Danielle Newnham

Kadın Yenilikçiler İşyerinde , kadınlara ait işletmelerin mevcut ve hevesli tüm liderleri için okunması gereken bir kitap . Danielle Newnham’ın kitabı, deneyimlerini, zorluklarını ve girişimcilik yoluyla yaptıkları yolculuklarda öğrendikleri dersleri paylaşan kadın CEO’lar, kurucular ve teknolojinin farklı alanlarından mucitlerin ilham verici röportajları ve vaka çalışmalarıyla dolu.

8. Kadın Şirketinde

Kadın eşliğinde

Yazar: Grace Bonney

In the Company of Women , çeşitli sektörler, kariyer, geçmişler, ırklar ve yerlerdeki kadın girişimcilerin ilham verici tavsiyelerini ve hayat öykülerini paylaşıyor ve vurguluyor, görünürlük bugün kadın liderler için başarının anahtarıdır. Yeni bakış açıları kazanmak ve biraz ilham almak istiyorsanız, bu göz atabileceğiniz en iyi girişimci kitaplarından biridir.

İlgili: Kadın Girişimciler Tarafından En İyi 18 Podcast 

9. Metanet: Tutkunun ve Azmin Gücü

Kadınlar için Grit Business Book

Yazar: Angela Duckworth

Çoğumuz ısrar ve çabanın başarının anahtarı olduğunu biliyoruz. “Başaranlar” her zaman en iyi fikirlere veya kaynaklara sahip olanlar değildir. Ne olursa olsun her gün çalışan ve gelişen onlardır. Bu nedir Grit hakkındadır. Bu New York Times en çok satan kitabında Angela Duckworth, işletme sahiplerine kendilerinde ve çevrelerindeki insanlara nasıl daha fazla metanet kazandıracaklarını öğretiyor. 

10 Son Siyah Tek Boynuzlu At 

Son Siyah Tek Boynuzlu At

Yazar: Tiffany Haddish

Bu otobiyografide, aktris ve komedyen Tiffany Haddish paçavradan zenginliğe uzanan hikayesini paylaşıyor. Son Siyah Tek Boynuzlu At , hayallerinizi takip ederek ve kim olduğunuza sadık kalarak nasıl yoktan çıkıp zirveye çıkabileceğinizi gösteren güçlü ve kişisel bir hikaye. İyi bir kahkaha ve biraz ilham almak istiyorsanız, bu yılın mutlaka okunması gereken kitabıdır. 

11. Kız Kodu

Kız Kodu

Yazar: Cara Alwill Leyba

Kadın girişimci olmanın birçok zor yanından biri diğer kadınlarla uğraşmak olabilir. Ancak kadınlar görünüp birbirlerini desteklediklerinde inanılmaz şeyler olur. Kadın girişimciler için hazırlanan bu güçlü kitapta Cara Alwill Leyba, güven inşa etmenin ve diğer kadınları güçlendirmenin sırlarını paylaşıyor. Girl Code , hayatınızda ve işinizde yaptığınız şeyi neden yaptığınızla bağlantı kurmanıza, kıskançlık, tükenmişlik ve öz bakımı ile başa çıkmanıza ve başarının sizin için ne anlama geldiğini öğrenmenize yardımcı olur. 

12. David ve Goliath

David ve Goliath

Eser sahibi: Malcolm Gladwell

Malcolm Gladwell’in kitaplarının her biri sürükleyicidir. In David ve Goliath , bu ayrımcılığa ne anlama geldiğini de yeni bir görünüm sunarken biz zorlukları ve dezavantajları hakkında nasıl düşündüklerini heexamines, bir üst kaybetmek vasat bir okula veya yaşam aksiliklere herhangi bir sayıda muzdarip. İzlenimcilerin başarısı, tam mahkeme basınının tarihi ve Harvard ve Brown gibi seçkin kolejlerden neden kaçınmanız gerektiği hakkında bilgi edinin. 

13. 4 Saatlik Çalışma Haftası

4 saatlik çalışma haftası

Yazar: Timothy Ferriss

Shopify blogunu takip ederseniz Timothy Ferriss’in farkındasınız demektir. Bu kitapta, haftada 80 saat çalışmaktan ve yılda 40.000 $ kazanmaktan, haftada sadece dört saat çalışarak ayda 40.000 $ kazanmaya nasıl geçtiğini öğreneceksiniz.

14. Tüm Pazarlamacılar Yalancıdır

Tüm pazarlamacılar yalancıdır

Yazar: Seth Godin

Büyük pazarlamacılar, özellikler veya faydalar hakkında konuşmazlar. Hikayeler anlatırlar. In Tüm Pazarlamacılar yalancıdırlar Seth Godin pazarlamacıların daha iyi ya da kötü çoğunun hayatlarında üzerinde etkisi var mağazaları-yanısıra yalanlar ve frauds- düşünmek ve yaratmak nasıl tartışırken, bu sektörde bazı yeni ışık parlar. Kitabı ayrıca size bir markayı nasıl inşa edeceğinizi ve hikayenizi nasıl oluşturacağınızı öğretecek . 

15. Mor İnek

Mor İnek kitap kapağı

Yazar: Seth Godin

Seth Godin’in başka bir kitabı olan Purple Cow , pazarlamanın temel ilkelerinden birini sergiliyor: dikkat çekici olun. Godin, bir iş kurmanın eski yolunun – güvenli, ortalama ürünler üretme ve ardından TV’de reklam verme – nasıl çoktan gittiğini tartışıyor. Bunun yerine, burada, reklamı durdurmanız, yenilik yapmaya başlamanız ve dikkat çekici ürünler geliştirmeniz gerektiğini savunuyor. 

16. Zor Şeylerin Zor Şeyleri

zor şeyler kitap kapağında zor olan şey

Yazar: Ben Horowitz

Horowitz adı tanıdık geliyor mu? Ben Horowitz, Silikon Vadisi’ndeki en saygın VC’lerden biri olan Andreessen Horowitz’in yarısıdır. Horowitz burada, bir startup kurma ve işletmeyle ilgili temel tavsiyelerin yanı sıra işletme okullarının kapsamadığı en büyük zorlukların üstesinden gelmek için pratik bilgiler sunuyor.

17. Yeniden çalışma

Rework iş kitabı

Yazarlar: Jason Fried ve David Heinemeier Hansson

Rework’da, Jason Fried ve David Heinemeier Hansson, engel olarak gördüğümüz şeylerin çoğunun – personel işe alma, evrak işleriyle uğraşma, karar verme, zaman yönetimi, bir ofis kiralama – işe koyulmamak için basitçe bahaneler olduğunu ikna edici bir şekilde gösteriyorlar. Doğrudan dili ve basit-daha-iyidir tekniği ile Rework , kendi başına başarılı bir iş yürütmeyi hayal eden herkes için en iyi oyun kitabıdır.

18. Güven Bana, Yalan Söylüyorum

güven bana yalan söylüyorum

Yazar: Ryan Holiday

Medyanın gerçekten nasıl çalıştığını bilmek ister misiniz? Ryan Holiday bildiğini iddia ediyor. Bir medya manipülatörü olarak, haberleri herhangi bir kişinin yapabildiği kadar kontrol etmek ve çarpıtmak için blog yazmayı kullanıyor. Bana İnanın, Yalan Söylüyorum size nasıl yaptığını gösteriyor. Ancak dikkatli olun – burada verilen bilgiler tehlikelidir.

19. Yalın Başlangıç

Sade başlangıç

Yazar: Eric Ries

Lean Startup , büyük bir iş planı oluşturmak için zamanınızı boşa harcamak yerine , her büyüklükteki şirkete vizyonlarını test etmek, ayarlamak ve hızlı bir şekilde uyum sağlamak için yeni bir yol sunar. Eric Ries, şirketlerin gelişmek için inovasyona ihtiyaç duyduğu bir zamanda, ister bir Fortune 100 yönetim kurulu odasında ister Amazon gibi bir garajda kurulmuş olsun, başarılı bir başlangıç ​​oluşturmak için bilimsel bir yaklaşım sunuyor.

20. Başlangıç ​​Kullanıcı El Kitabı

kullanım kılavuzunu başlat

Yazarlar: Steve Blank ve Bob Dorf

Başlangıç ​​Kullanıcı El Kitabı , bir başlangıcının nasıl çalıştırılacağına dair 608 sayfalık bir nasıl yapılır kılavuzudur. Şemaları, grafikleri, diyagramları ve başarılı, ölçeklenebilir bir şirket kurmanın sırlarını açığa çıkarmayı seviyorsanız, bu kitap tam size göre.

21. Ezin!

Ezmek!

Yazar: Gary Vaynerchuk

Gary Vaynerchuk, internet üzerinden satış olanaklarını çoğundan daha önce keşfetti. Gelen Crush It !, sen Vaynerchuk o 60 $-milyonda bir bir 4 $ milyon girişim Ailesinin şarap iş büyüyünce yaptılar-sadece marka gibi kişisel içine web varlığı kapatılması için onun tavsiyesi öğreneceksiniz.

22. Devrilme Noktası

devrilme noktası

Eser sahibi: Malcolm Gladwell

Devrilme Noktası , Malcolm Gladwell’in küçük değişikliklerin büyük değişiklikleri nasıl tetikleyebileceğine dair ufuk açıcı kitabı. Bu çok satan kitapta Gladwell, dünyanın her yerinden insanların ürün satma ve fikir paylaşma konusundaki düşüncelerini değiştiren “devrilme noktası olgusunu” araştırıyor ve açıklıyor. Duymuşsunuzdur. Şimdi okuma zamanı.

23. İyiden Mükemmele

İyiden harikaya

Yazar: Jim Collins

Gelen Büyük üzere İyi Jim Collins onlar öncesinde rakiplerinin atılımlar aldı nasıl keşfetmek için Intel, Coca-Cola, ve Merck gibi büyük şirketlerin profiller. Bir şirketi neyin harika kıldığını bulmak için Collins ve 21 kişilik araştırma ekibi 6.000 makale okudu ve kodladı, 2.000 sayfadan fazla röportaj metni üretti ve beş yıl boyunca 384 megabayt bilgisayar verisi oluşturdu. Bulguları bu ilgi çekici iş kitabında sunulmaktadır. 

24. Evet’e Geçiş

Evet olmak

Yazar: Roger Fisher ve William Ury

Evet’e ulaşmak, her düzeyde müzakere ve anlaşmazlık çözümü ile ilgilenen bir grup olan Harvard Müzakere projesinin çalışmasına dayanmaktadır. Bu kitap 30 yıldır kesintisiz olarak yayınlanıyor ve işletme sahiplerine her tür çatışmada karşılıklı anlaşmaya varmak için adım adım bir strateji öğretiyor. Pek çok işletme kitabı aynı şeyi iddia edemez.

25. Görsel Hikaye Anlatımının Gücü

Görsel hikaye anlatımı kapağının gücü

Yazar: Ekaterina Walter ve Jessica Gioglio

Görsel Hikaye Anlatmanın Gücü, görsel hikaye anlatımını kullanarak güçlü pazarlama programları geliştirmek için türünün tek örneği bir kılavuzdur. Bu kitapta fotoğraflar, videolar, infografikler, sunumlar ve diğer zengin ortamlardan yararlanarak işinizi nasıl büyüteceğinizi ve markanızı nasıl güçlendireceğinizi öğreneceksiniz. 

26. Çengel

Kancalı Kitap Kapağı

Yazar: Nir Eyal

Satmak ve bir şey denemeye açmak için bir ürün mü arıyorsunuz? Müşteri alışkanlıkları oluşturmak ve insanların vazgeçemeyeceği ürünleri nasıl geliştireceğinizi öğrenmek için dört aşamalı bir süreç olan Nir Eyal’ın Kanca Modeline danışın.

27. Ogilvy on Advertising

Reklam için Ogilvy

Yazar: David Ogilvy

Ogilvy on Advertising , aynı zamanda orijinal Mad Man olarak da anılan Ogilvy & Mather’ın kurucularından David Ogilvy tarafından yazılmış, girişimciler için klasik bir kitap. 

28. Arkadaş Kazanma ve İnsanları Etkileme

arkadaşlar nasıl kazanılır

Yazar: Dale Carnegie

1936’dan bu yana, Nasıl Arkadaş Kazanılır ve İnsanları Etkileyin 15 milyondan fazla kopya sattı. Bu zamansız en çok satanlar, yüz binlerce başarılı insanı iş ve kişisel yaşamlarına taşıyan, eyleme geçirilebilir tavsiyelerle doludur. Size bazı yeni insan becerilerini ve gürültülü ve rekabetçi bir çağda maksimum potansiyele nasıl ulaşılacağını öğretebilir. 

29. Başlangıç ​​Sanatı

Başlangıç ​​sanatı

Yazar: Guy Kawasaki

Guy Kawasaki, Apple için fikirleri eyleme geçirme yeteneğini geliştirdiği ilk pazarlamacılardan biriydi. Para toplamaktan doğru insanları işe almaya, konumunuzu tanımlamaya ve bir marka oluşturmaya, yutturmaca yaratmaya ve bir topluluğu teşvik etmeye kadar, bu iş kitabı size bir iş kurma yolculuğunda rehberlik edecek.

30. Neden İle Başlayın

Neden ile başla

Yazar: Simon Sinek

Start With Why , sizi dünya üzerinde en büyük etkiye sahip olan iş liderlerinin zihnine götürür. Simon Sinek nasıl düşündüklerini, hareket ettiklerini ve iletişim kurduklarını araştırıyor. Gerçek yaşam deneyimlerinden yola çıkarak, liderlik etmek ve ilham vermek için gerekenlere ilişkin net bir oyun kitabını bir araya getiriyor. Başkalarına ilham vermek veya size ilham veren bir mentoru nasıl bulacağınızı öğrenmek istiyorsanız, bu kitap size nasıl yapılacağını gösterecektir. 

31. Zengin Baba Zavallı Baba 

zengin Baba Fakir Baba

Yazar: Robert T. Kiyosaki 

Zengin Baba Zavallı Baba , Robert Kiyosaki’nin iki babayla büyüme hikayesini anlatıyor: biyolojik babası ve babasının en yakın arkadaşı – “zengin babası”. Kiyosaki, her iki adamın da para ve yatırım hakkındaki düşüncelerini nasıl şekillendirdiğini paylaşıyor. Ayrıca zengin olmak için yüksek gelir elde etme efsanesini araştırıyor ve sürekli para için çalışmak yerine parayı sizin için çalışmak için nasıl kullanabileceğinizi gösteriyor.

32. Sıfırdan Bire

Sıfırdan bire

Yazar: Peter Thiel

PayPal’ın kurucu ortağı Peter Thiel, en çok satan kitabı Zero to One’da nasıl daha iyi bir gelecek inşa edileceğini araştırıyor Thiel, Amerika’nın teknoloji dünyasının geleceğine olumlu bir bakış sunuyor ve yenilik hakkında yeni bir düşünme yolu sunuyor – sizi en beklenmedik yerlerde değeri keşfetmeye yönlendirecek doğru soruları nasıl soracağınızı öğreniyor. 

Bir yanıt yazın