2021’de En Karlı Dijital Ürün Fikirleri

1. Eğitim ürünleri

Çevrimiçi kurslar, derinlemesine içerik için en uygun olanıdır. Bir sunum oluşturmaktan bir video gezintisi kaydetmeye kadar önceden biraz çaba gerektiriyorlar. Kursları oluştururken, öğrenci sonuçlarından başlayın: öğrencinin kursunuzun sonunda ne bilmesini veya yapabilmesini istersiniz?

Öğrenim içeriğini bölmeye yardımcı olmak ve e-kursunuzu daha ilgi çekici hale getirmek için kurslarınıza sınavlar, bilgi kontrolleri ve etkileşimli etkinlikler ekleyebilirsiniz.

Nasıl Kek Yapılır

Kendinizi belirli bir konuda uzman olarak görüyorsanız, dijital ürünler bu bilgileri paketlemek ve öğrenmek isteyenlere satmak için harika bir yoldur.

YouTube’da ne öğretmek istediğinizle ilgili çok sayıda ücretsiz blog yayını veya öğretici varsa, eğitim değil dönüşüm vaat eden içerikler sunarak rekabet edebilirsiniz. Başka bir deyişle, ürünü satmayın – ürününüzü satın aldıktan sonra müşterinin kendi potansiyelini satın.

Ürünlerinizin dikkatini çekmek için bir uzman olarak mevcut bir itibardan yararlanabilirsiniz veya sıfırdan başlıyorsanız, ücretli dijital ürünleriniz için ilgi ve potansiyel müşteriler oluşturmak için ücretsiz içerik oluşturabilir ve verebilirsiniz.

2. Dijital varlıklarınızı kullanma lisansları

City Lights dijital varlık satışı

Stok fotoğraflardan video çekimlerine, müzik ve ses efektlerinden, diğer reklam öğelerinin çalışmalarında kullanmaları için reklam öğeleri tarafından yüklenen küresel bir lisanslanabilir dijital varlık ekosistemi var.

Bireylere ve işletmelere lisanslar sunarak, fotoğraflarınızın, videolarınızın, müziğinizin, yazılımınızın ve daha fazlasının kendi mağazanızda ve stok fotoğraf siteleri gibi çevrimiçi pazarlarda kullanımı için ücret alabilirsiniz . Maruz kalma karşılığında, bu pazar yerlerinden bazıları her satış için% 50’ye kadar komisyon alabilir.

3. Üyelik siteleri

Üyelik sitesi dijital ürün

Tek tek dijital ürünleri satmak yerine, bunları bir araya toplayabilir ve tekrarlayan gelir elde etmek için ücretli bir aboneliğin arkasında kilitleyebilirsiniz.

4. Dijital şablonlar ve araçlar

Retro Tedarik

Dijital ürünler, profesyonelleri beceri setlerinin dışında kalan veya çok zaman alan görevleri yapmaları için donatan soyut araçlar biçiminde de gelebilir. Belirli bir hedef kitlenin ortak sorunlarına ve ihtiyaçlarına dijital çözümler satabilirsiniz.

Bazı örnekler şunları içerir:

  • Girişimciler için dijital pazarlama stratejisi şablonları
  • İş arayanlar için özgeçmiş şablonları
  • İşletmeler için mobil uygulamalar
  • Broşürler, el ilanları, posterler vb. İçin grafik tasarım şablonları
  • Medya editörleri için Adobe Photoshop filtreleri ve eklentileri
  • Web tasarımcıları için simgeler, yazı tipleri…

Halihazırda bir serbest işiniz varsa, pasif gelir akışları oluşturmak için becerilerinizi ve hizmetlerinizi nasıl dijital ürünlere dönüştürebileceğinizi düşünmeye değer olabilir.

5. Müzik veya sanat

Stardew Valley çevrimiçi dijital ürünler satıyor

Bir müzisyen veya sanatçıysanız, yeteneklerinizden veya inşa ettiğiniz izleyiciden para kazanmanın yollarını keşfetmiş olabilirsiniz. İken tişörtler veya baskılar her zaman bir seçenek vardır, ayrıca dijital indirme olasılıkların bol.

Bir müzisyen, ürünlerinin yanı sıra en iyi şarkılarının zil seslerini de satabilir. Veya bir karikatürist, sanatını basılabilirlere, telefon duvar kağıtlarına veya talep üzerine baskı ürünlerine dönüştürebilir. Bir film yapımcısı filmlerini çevrimiçi olarak satabilir. Herhangi bir envanter tutmanız gerekmediğinden, kitlenizin çok fazla risk almadan ne istediğini görmek için farklı formatları deneyebilirsiniz.

6. Hizmetler

Dijital hizmet ürünleri satan spor salonu

Hizmetler dijital ürünlerle iyi bir şekilde eşleşme eğilimindedir, çünkü hizmetler esasen onların zıddıdır – hizmetlerde, “envanteriniz” barındırabileceğiniz çalışma saatleriyle sınırlıdır.

Ayrıca, müşteriler çoğu hizmetle birlikte “satın alma” işlemlerinin bir parçası olarak dijital ürünler alırlar. Bir tasarımcı logolar teslim edecek. Kişisel bir eğitmen bir egzersiz planı sunabilir. Buna dayanarak, belirli hizmetleri değerli dijital ürünler içeren paketler olarak konumlandırabilirsiniz.

Eğitim Serilerimiz İçin: https://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1w

İnstagram Sayfalarımız:

https://www.instagram.com/ebayturkiyedropshipping/

https://www.instagram.com/fbturkiyedropshipping/

Bir yanıt yazın