2021’de Satışlarınızı Artıracak 40 Güçlü Shopify Uygulaması

Modalist

Modalyst Shopify Dropshipping Uygulaması

Modalyst, Shopify’ın uygulama pazarında sunduğu en popüler ve en yüksek puan alan dropshipping uygulamalarından biridir. 5.0 üzerinden 4,7 puan ve 1000’den fazla yorum ile Modalyst, Shopify’daki çoğu stoksuz satış uygulaması tarafından kabul edilir.

Modalyst, e-ticaret web siteleri ve çevrimiçi mağazalar için bir dropshipping otomasyon platformudur. Shopify satıcılarının stoksuz satış işlemlerini otomatikleştirmesine ve gönderim için en iyi ürünleri bulmasına olanak tanır. Bu, ABD’de en çok satan markaların listelediği, ücretsiz gönderimle birlikte seçilmiş ürünleri ve stoksuz satış için milyonlarca ürünün bulunduğu AliExpress Dropshipping Merkezi’ne özel bir API bağlantısını içerir. Modalyst ayrıca tüm satıcılar için özel etiket ve talep üzerine baskı hizmetleri sunar.

Oberlo

Stoksuz satış için son derece verimli bir Shopify uygulaması olan Oberlo, işinizi çok daha kolay bir şekilde başlatmanıza yardımcı olur. Ürünlerinizi doğrudan mağazanıza aktarmanıza ve göndermenize yardımcı olur. Fiyat dalgalanmalarından endişe etmek zorunda kalmadığınız için fiyatlarınızı ve envanterinizi daima güncel tutar. 

Spocket

Oberlo’nun güçlü bir eşdeğeri Spocket’tir. Spocket, ABD ve AB’deki müşterilere odaklanarak, siparişleri bu ilgili müşterilere daha hızlı teslim ederek kendilerini farklı kılıyor.  

Hızlı sevkiyat bugünlerde her müşterinin istediği bir şey olduğundan, Spocket size 24 saat destek ve markalı faturalandırma ile yardımcı olur, böylece müşterileriniz ürünü aldıktan sonra markanızı görebilir.

Pazarlama için En İyi Shopify Uygulamaları

OptinMonster

OptinMonster, daha fazla potansiyel müşteri oluşturmak ve satışlarınızı artırmak için kesinlikle kullanabileceğiniz en iyi Shopify uygulamalarından biridir. OptinMonster hesabınızın Shopify ile kolay entegrasyonu sayesinde, kodu ayrı olarak yüklemeniz gerekmez. OptinMonster açılır penceresi, indirim kodlarını otomatik olarak Shopify alışveriş sepetlerine uygulamak için de kullanılabilir.

TrustPulse

TrustPulse, pazarlama için harika çalışıyor. Kullanıcıların sitenizdeyken gerçekleştirdiği gerçek zamanlı etkinliklerle ilgili küçük bir açılır pencere bildirimi gösterir. Bu, sosyal kanıttan yararlanmaya ve markanız etrafında güven oluşturmaya yol açar. Satın alma kararları söz konusu olduğunda, alışveriş yapanlar genellikle reklamlardan ziyade tavsiyelere güvenirler, bu nedenle bu kesinlikle ilk kez ziyaretçileri alıcıya dönüştürmeye yardımcı olur.

Satın almalar, e-posta kayıtları veya demo kayıtları için TrustPulse her türlü gerçek zamanlı olay takibine yardımcı olur. Dönüşüm oranlarınızı artırmak için gelişmiş hedefleme kuralları ve zamanlama kontrolleri kullanır. Sitenizin markasını birçok tasarım seçeneğiyle eşleştirir ve ayrıca stratejilerinizi güncellemek için görmeniz gereken istatistikleri görüntülemek için gerekli analizleri sağlar.

Referral Candy

Müşterilerinizi sizi arkadaşlarına yönlendirmeleri için teşvik etmek için kullanabileceğiniz en etkili Shopify uygulamalarından biridir. Sınırsız tavsiye için, tercih ettiğiniz ödülü seçebilirsiniz. Bu uygulamanın sistemi, tavsiye hatırlatıcıları, otomatik ödül dağıtımı ve tavsiyeleri izlemek için bir gösterge tablosu içerir. 

Smile.io Ödülleri

Sadakat programları, müşterilerin belirli bir markaya sadık kalıp kalmayacağı konusunda çok büyük bir belirleyici faktör olabilir. Bunun nedeni, müşterilerin markalarla etkileşime girmeyi tercih etmelerinin yanı sıra markalarla uzun süreli ilişkilerle gelen kişiselleştirmenin ve ödüllerin tadını çıkarmasıdır.

Smile.io Rewards, Shopify mağazanızda müşterilerinize sadakat programları sunmanıza olanak tanır, böylece sadık müşterileriniz sizden alışveriş yapmaya devam eder. Bu Shopify uygulaması aracılığıyla, ürünleri sosyal medya kanallarında paylaşmaya, hesap oluşturmaya, mağazanızı takip etmeye vb. Dayalı olarak ödül puanları verebilirsiniz.

Bu özellikler ücretsiz bir planda mevcut olsa da, en önemli müşterilerinize daha fazla ödül vermek için ücretli bir abonelik yoluyla da yükseltmeyi seçebilirsiniz. Abonelik fiyatları ayda 50 dolardan başlıyor.

Mailbot

En iyi Shopify uygulamalarından biri olan Mailbot, e-posta pazarlamasının yüksek oranda dönüştürme sürecini optimize etmenize yardımcı olur. Sizi her hafta haber bülteni oluşturma ve hazırlama zahmetinden kurtarır. Otomatik zamanlama ve e-posta oluşturma, otomatik olarak farklı türde haftalık haber bültenleri geliştirir. Bu, her müşteri için kişiselleştirilmiş haber bültenlerine götüren, sizin tarafınızdan sağlanan öneri kurallarının ilk kurulumuna dayanmaktadır. 

Mailbot, müşterilerin davranışlarına ve ilgi alanlarına dayalı olarak, kural tabanlı pazarlama kampanyaları oluşturmaya yardımcı olur. Müşterileri daha önce sepetlerinde tuttukları ve daha sonra terk ettikleri şeylere geri getirerek kayıp satışları kurtarır. Elde tutma oranınızı artırır ve sadık müşterilerinizden daha fazla satışa neden olur ve onları özel kampanyalarla ödüllendirir.

Metrilo

Metrilo, CRM, e-posta pazarlaması ve e-ticaret analitiğine yardımcı olan çok yönlü bir Shopify uygulaması türüdür. Shopify ile hızlı bir entegrasyon, uygulamanın mağazanızda çalışmasını sağlar. Geçmiş verilerinizle senkronize olur ve tüm siparişlerinizi ve müşterilerinizi sistem üzerinde görüntüler. 

Bu uygulama size ziyaretçileriniz ve müşterileriniz hakkında detaylı bilgi sağlar. Bu bilgiler gelir, siparişler, iletişim bilgileri, oturumlar, etiketleme, filtreleme, yerinde davranış, segmentasyon vb. İçerir. Davranış izleme özelliği, müşterilerinizi önceden ayarlanmış 30 filtresinden birini kullanarak segmentlere ayırmanıza olanak tanır. Sadık müşteriler, yüksek harcama yapanlar, anlaşma avcıları; herkes Metrilo ile tanımlanabilir. 

Conversio

E-posta pazarlama otomasyonu için bir uygulama olan Conversio, tüketicilerinize e-posta pazarlama kampanyaları göndermenize yardımcı olur. Mailchimp’e aşina iseniz, bu uygulamanın nasıl çalıştığını biliyorsunuzdur. Bu e-posta ile pazarlama uygulamasıyla, alışveriş sepetinizi terk eden müşterilerle muhtemelen ödeme işleminden hemen önce iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca, makbuzlar olan entegre müşteri temas noktasından yararlanmanıza da olanak tanır. Daha sonra bu makbuzları özelleştirebilir ve satışlarınızı artırmak için kullanabilirsiniz.

Omnisend

Bu pazarlama otomasyonu uygulamasının çok kanallı paketi, karmaşık otomatik pazarlama iş akışları geliştirmenize olanak tanır. Bu, Facebook ve Messenger’dan WhatsApp’a, Google yeniden hedefleme reklamlarına ve çok daha fazlasına kadar çeşitli kanalları entegre ederek yapılır.

Bu eklentinin yardımıyla, hedeflediğiniz müşteri ne olursa olsun, mesajınızın her zaman alakalı olduğundan emin olabilirsiniz. Omnisend ile e-posta kampanyası oluşturmak kolaylaşır ve önceden HTML bilginiz olmasa bile kampanyalarınızın her yönünü özelleştirebilirsiniz. 

Shoelace

Yeniden hedefleme söz konusu olduğunda, Shoelace, Shopify reklam işletmelerinin kullanabileceği en iyi seçenektir. Facebook ve Instagram gibi platformlar için yeniden hedefleme reklam kampanyaları oluşturur. Müşterilerinizi, size geri dönüp satın alma işlemlerini tamamlama konusunda motive olacak şekilde markanız hakkında eğitirler.

Ayakkabı bağı, alışveriş yapanların yeniden hedeflenmesini sağlamak için onlara markanız hakkında değerli bilgiler sağlamanız gerektiği kanısındadır. Uygulama, etkili olabilmesi için bunun satın alma sürecinin farklı aşamalarında gerçekleşmesi gerektiğini düşünüyor.

Swell’den Ödüller ve Yönlendirmeler

Swell, işletme sahiplerine çok sayıda entegrasyon sağlar. Müşterilere yorum yazma, hesap oluşturma, yeni müşteriler yönlendirme, yeni satın alma işlemleri vb. İçin ödüller ve promosyonlar sağlar. Bu pek çok ödül sayesinde markalar işlerini ikiye katlıyor. Sosyal medyada beğeni ve yorum şeklinde gelen etkileşimler için ödüller de verebilirsiniz. Uygulama her ay 100 sipariş için ücretsizdir, ardından aylık olarak kullanabileceğiniz başka planlar vardır.

SEO için En İyi Shopify Uygulamaları

SEO Yöneticisi

Satışlarınızı artırmak için mağazanıza yeterince trafik geldiğinden emin olmalısınız. Arama motoru optimizasyonu veya SEO burada eyleme geçirilebilecek şeydir ve SEO Manager uygulaması bununla mükemmel bir şekilde ilgilenir. 

Yalnızca kurulumu kolay değil, aynı zamanda son derece kullanıcı dostudur ve mükemmel müşteri desteği sağlar. SEO Yöneticisi 20 özellik ile donatılmıştır ve bunlardan bazıları anahtar kelime önerisi, gelişmiş meta ayarları, başlıklar ve açıklama düzenleyici ve Google Mobil uyumlu testtir. 

Bulk Product Edit

Toplu Ürün Düzenleme, çok sayıda ürününüzün çeşitli yönlerini kolayca düzenlemek istemeniz durumunda sahip olunması gereken uygulamalardan biridir. Her bir ürünü incelemek zahmetli olduğundan, Toplu Ürün Düzenleme bu departmanda çok yararlı bir uygulamadır. Ürünlerinizin fiyat, envanter, etiketler, başlıklar, karşılaştırmalı fiyat vb. Gibi çeşitli özelliklerini düzenlemenizi sağlar.

Ürün koleksiyonuna, satıcısına, anahtar kelimelerine, etiketlerine, ürün türüne ve başlığına göre ürünleri buna göre hedefleyebilirsiniz. Ayrıca, gelecekte ürünlerinizin fiyatlarını değiştirirseniz veya düzenli güncellemeler yaparsanız, daha sonraki bir tarihte yapılacak toplu ürün düzenlemelerini planlamayı bile seçebilirsiniz.

Üst Satış için En İyi Shopify Uygulamaları

Sıkça Birlikte Alınan

Bu Shopify uygulaması, mağazanızın geçmiş verilerini analiz eder ve buna göre ilgili ürün paketlerini ürün sayfanızın widget’larında görüntüler. Algoritmalara göre önerilen ürünlere güvenmeyi seçebilir veya bunları manuel olarak seçebilirsiniz.

Bu tür bir ürün gruplaması, sizi daha fazla ürün satmaya yönlendirir, genel gelirinizi artırır ve ayrıca alışveriş sepeti değerini artırır. Üst düzey müşteri desteği sunan Sıkça Satın Alınanlar, size çok sayıda özelleştirme fırsatı ve sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sunar. Bu uygulama 1000’den fazla müşteri tarafından önerilmektedir.

Bir Web Sitesi Oluşturmak ve Optimize Etmek İçin En İyi Shopify Uygulamaları

Lucky Orange

Web sitenizi optimize etmek, satışları ve dönüşümleri artırmanın harika bir yoludur. Çevrimiçi mağazanızı ziyaret edenlerin çoğunun sizden alışveriş yapmadığı söyleniyor. Ancak, dönüşüm oranınızı sektör ortalamasının üzerine çıkarmak isterseniz Lucky Orange’dan yararlanabilirsiniz. Bu Shopify uygulamasıyla, ziyaretçilerinizin sitenizi ziyaret ettiklerinde nasıl davrandıklarını görebilirsiniz. Kayıtlar, anketler, satış sohbetleri, ısı haritaları vb. İle ilgili doğru bilgiler alırsınız.

Nakliye, Ürünler ve Envanter için En İyi Shopify Uygulamaları

Easyship

Nakliye lojistiğini anlamak herhangi bir işletme için zor olabilir. Envanter konusunda endişelenmek ve siparişlerinizi göndermek kaçınılmaz olsa da, gönderimi düzenlemenize yardımcı olabilecek bir uygulamaya sahip olmanız gerekir ve Easyship bunun için Shopify uygulamasıdır.

Kullanıcı dostu bir uygulama olan Easyship, mümkün olan en iyi fiyatı alabilmeniz ve ayrıca nakliye maliyetlerinde% 70 indirim elde edebilmeniz için 100’den fazla farklı gönderim çözümü arasından seçim yapmanıza yardımcı olur. Shopify ile entegrasyonları sayesinde siparişlerinizi senkronize etmek neredeyse hiç zaman almıyor ve siparişlerinizi süper hızlı indirirken aynı zamanda etiketlerinizi kolayca yazdırabilirsiniz. 

AfterShip

Tüm gönderilerinizi tek bir yerden takip etmek istiyorsanız, AfterShip, kargo açısından sizin için mükemmel bir Shopify uygulamasıdır. Bu, müşterilerinize teslimatları ile ilgili ihtiyaç duydukları tüm bilgileri sağlar. AfterShip ile tüm bireysel gönderileriniz için bir takip sayfası oluşturabilirsiniz. Bu sayfayı mağazanızın URL’sini, Instagram fotoğraflarını ve marka logonuzu ekleyerek de özelleştirebilirsiniz.

Katalog Oluşturucu

Bir ürün kataloğu her zaman ürün görsellerinizi sergilemenize ve satışlarınızı artırmanıza yardımcı olur. Bununla birlikte, tasarım konusunda özellikle yetenekli değilseniz, bunu yapmak için biraz yardıma ihtiyacınız olabilir ve bu yardım, Katalog Oluşturucu biçiminde gelir.

Shopify koleksiyonlarınızdan hızlı bir şekilde profesyonel görünümlü kataloglar tasarlamanıza olanak tanır. Ayrıca, uygulamanın şablonlarından birini kullanarak bir katalog geliştirmek için sürükle ve bırak düzenleme özelliğini de kullanabilirsiniz. Katalogların yanı sıra faturalar, makbuzlar, ürün önerileri ve ayrıca teşekkür notları oluşturmaya da yardımcı olur. 

Ön Sipariş Yöneticisi

Tatil ve mevsimlik e-posta pazarlamasında, müşterileriniz ürünlerinizden bazılarının ön siparişini vermek isteyecektir. Ön Sipariş Yöneticisini kullanarak onlara bu seçeneği sağlayabilirsiniz. Bu ayrıca, henüz piyasaya sürülmemiş ürünlerden hangisinin diğerlerinden daha başarılı olabileceğini anlamanıza da yardımcı olur.

İçerik için En İyi Shopify Uygulamaları

Sosyal Fotoğraflar

Instagram’ınızın sizin için daha fazla Shopify satışını artırmasını istiyorsanız, Sosyal Fotoğraflar, Shopify uygulamasıdır. Bu sadece müşterilerinizi sosyal kanıt olarak öne çıkarmanıza izin vermekle kalmaz, aynı zamanda daha fazla satış getirmeye yardımcı olan kullanıcı tarafından oluşturulan içerik sağlar.

Pocket

Pocket, kişisel içeriğin küratörlüğünü yapmanıza yardımcı olur. Bu uygulama ile içeriği daha hızlı kaydedebilir ve daha sonra kolayca bulabilmek için etiketleyebilirsiniz. Bilgisayarınızda Pocket’a kaydederek, kaydedilmiş etiketlerinizi herhangi bir cihazdan görüntüleyebilirsiniz. Her akıllı telefon ve e-okuyucuda bulunan Pocket, en sevdiğiniz içerik koleksiyonunuzu size yakın tutmanıza olanak tanıyan özelliklerle entegre edilmiştir. Perakendecilerin webine göz atarken, daha sonra müşterilerinize haber bültenlerinde veya sosyal gönderilerde yeniden kullanabileceğiniz Pocket benzersiz içeriği.

Instafeed

Mağazanıza daha taze içerik getirmek için Instagram’daki içeriği kullanan bir Shopify uygulaması olan Instafeed, mağaza içeriğinizi yeni ve taze tutmanıza yardımcı olur. Daha sonra Insta sayfanızdaki içeriği mağazanızın tasarımıyla harmanlayabilirsiniz. 

Bu uygulama, otomatik Instagram besleme güncellemelerinin yanı sıra resim ve videolar için destek ile donatılmış olarak gelir. Hafif ve duyarlı, bu uygulamanın profesyonel bir sürümü de var. Profesyonel sürümü kullanarak, gönderilerinizdeki ürünleri etiketleyebilir, gönderilerinizi hashtag kullanarak filtreleyebilir ve ardından gönderileri çok sayıda Instagram beslemesinde yayınlayabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri için En İyi Shopify Uygulamaları

Facebook Canlı Sohbet

Canlı sohbetler artık kaliteli müşteri hizmeti sunmak için hayati bir araç haline geldi. Canlı sohbetler sağlamak müşteri sadakatini, satışları ve geliri olumlu yönde etkiler. Milyonlarca ve milyonlarca kullanıcısı ile Facebook, hedef kitlenizle bağlantı kurmak için en kazançlı platformlardan biridir.

Shopify sitenizde Facebook Messenger’ı kullanarak, kullanıcılarınıza erişilebilir müşteri hizmetleri sunabilirsiniz. Bu Shopify uygulaması, diğer sosyal medya web siteleriyle de kolayca uyum sağlar ve duyarlı ve kullanıcı dostu bir tasarıma sahiptir.

Eğitim Serilerimiz İçin: https://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1w

İnstagram Sayfalarımız:

https://www.instagram.com/ebayturkiyedropshipping/

https://www.instagram.com/fbturkiyedropshipping/

BU VİDEOLARA GÖZ ATIN:

EBAY EN ÇOK SATAN ÜRÜNÜ BULMA

https://www.youtube.com/watch?v=bYf5tYCFgPY

Bir cevap yazın