2021’de Shopify Mağazası nasıl oluşturulur?

Shopify Store’unuz için doğru temayı bulun

Shopify’a kaydolduktan sonra , Shopify mağazanızı kurma zamanı.

Bunu yapmak için, yönetici panelinizin sol taraftaki gezinme menüsünde bulunan Çevrimiçi Mağaza sekmesine gidin . Oradan mevcut temanızı görebilir, düzenleyebilir ve değiştirebilirsiniz. Değiştirmek isterseniz Tema Mağazasını ziyaret edin veya ücretsiz temaları keşfedin.

Shopify mağaza temasını değiştirin

Mevcut temalara göz atarken akılda tutulması gereken birkaç nokta vardır. Tema fiyatları önemli ölçüde değişiklik gösterir. Bütçenizi ve iyi bir temadan ne istediğinizi düşünün. Sektörünüzle alakalı temaları göstermek için sayfanın üst kısmındaki filtreleri kullanın.

Shopify Tema Mağazası ana sayfası

Temanın genel marka stratejinize uyduğundan ve sattığınız ürünler için iyi sonuç verdiğinden emin olun. Karar vermenize yardımcı olacak bir temayı yüklemeden önce bir demo izlemek faydalı olabilir.

Shopify mağazanız için doğru temayı bulduysanız hemen kullanmak istiyorsanız ‘Temayı yükle’yi ve ardından’ Mağazamın teması olarak yayınla’yı tıklayın.

Ardından, temayı Shopify mağazanız için ideal olacak şekilde özelleştirebileceğiniz Shopify yöneticinize yeniden yönlendirileceksiniz.

shopify store için temayı özelleştirin

Mağazanızı özelleştirmeye başlamak için mağaza düzenleyicisine gidin.

Shopify Store cephenizi özelleştirin

Mağaza editörü, yaratıcılığınızı kucaklamak için mükemmel bir yerdir. Herhangi bir kodlama becerisine ihtiyaç duymadan hayallerinizdeki Shopify mağazasını kolayca oluşturabilirsiniz . Editör çok sezgisel ve kullanıcı dostudur.

Biraz zaman ayırarak oyun oynayın ve tüm geniş olasılıkları kendi kendinize keşfedin , Youtube’daki çeşitli eğitimleri izleyin veya profesyonel bir Shopify geliştiricisinden yardım alın.

Mağaza düzenleyicide logonuzu, ilgi çekici kahraman görsellerinizi, güçlü eylem çağrılarını, sosyal medya sayfalarınıza bağlantılar ve haber bülteni kayıtlarınızı ekleyebilirsiniz. Markanıza ve kurumsal kimliğinize uyması için renkleri, yazı tiplerini ve düzeni de değiştirebilirsiniz.

Mağaza oluştururken, akılda bizim ipuçlarını tutmak bir patron gibi Shopify ile satış , resimlerinizi optimize ve SEO hakkı elde edebilirsiniz.

Ürün ekle

Shopify Store’unuz için çerçeve oluşturduktan sonra, onu hayatla doldurmanın zamanı geldi. Ürünlerinizi yönetici panelinizden yükleyebilir ve yönetebilirsiniz.

Ürün ekle

Fiziksel ürünler manuel olarak, toplu olarak CSV dosyalarından eklenebilir veya diğer platformlardan içe aktarılabilir. Dijital ürünleri veya hizmetleri yüklemek için özel bir uygulamaya ihtiyacınız olacak. Bununla ilgili daha fazla bilgiyi Shopify’ın çevrimiçi kılavuzunda bulabilirsiniz .

Ürünleri manuel olarak eklemek için, ‘Ürün ekle’yi tıklamanız ve ardından başlık, açıklama, fiyatlar vb. Gibi ilgili tüm bilgileri girmeniz yeterlidir.

Gelecekteki müşterileriniz için satın alma kararını kolaylaştırmak için olabildiğince fazla bilgi eklediğinizden ve birkaç yüksek kaliteli resim kullandığınızdan emin olun. Çoğu durumda, resimlerin tümünün aynı boyutta olmasını sağlamak mantıklıdır, bu da ürün sayfalarınıza temiz bir görünüm kazandırır.

Ayrıca bu sayfadan kargo detaylarını, ürün çeşitlerini ve ürün SEO’sunu düzenleyebilirsiniz.

Shopify Store'unuza bir ürün ekleyin

Blog ekle

E-ticaret web sitenizde bir bloga sahip olmak, SEO performansınız üzerinde olumlu bir etkiye sahip olan, sürekli olarak taze içerik sunmanızı sağlamanın harika bir yoludur.

Ayrıca müşterilerinize ürünlerinizin veya şirketinizin arkasındaki hikayeleri anlatmanıza, satın aldıkları ürünleri en iyi şekilde nasıl kullanacaklarını göstermenize veya onlara başka faydalı içerikler sağlamanıza yardımcı olabilir.

Shopify yöneticinizden sitenize kolayca blog gönderileri ekleyebilirsiniz. Gezinme menüsünde ‘Çevrimiçi Mağaza’yı ve ardından’ Blog gönderileri’ni tıklayın.

shopify store için blog gönderileri

Ve sonra tekrar yaratıcı olma zamanı. Blogunuza resimler ve videolar ekleyebilir, ona anlamlı bir başlık verebilir ve öne çıkan bir resim ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, sayfanın alt kısmına bir alıntı eklediğinizden ve gönderiyi arama motorları için optimize ettiğinizden emin olun.

shopify mağazasına blog yayını ekle

Gönderiden memnun olduğunuzda, görünürlüğü “Gizli” yerine “Görünür” olarak değiştirerek hemen yayınlayabilir veya belirli bir yayın tarihi belirleyerek daha sonra yayınlayabilirsiniz.

Sosyal medya düğmeleri ekleyin

Sosyal medyada aktif olmak her işletme için mutlak bir zorunluluktur. Markanızı oluşturmanın, mevcut müşteri ilişkilerini güçlendirmenin ve yeni müşteriler edinmenin harika ve uygun maliyetli bir yoludur.

Mağazanıza ilgili butonları ekleyerek web sitenizin ziyaretçilerini sosyal medya kanallarınıza kolayca yönlendirebilirsiniz. Bu, tema düzenleyicinizdeki genel ayarlar sekmesinden mümkündür.

sosyal medya nerede değiştirilir

Sosyal medya kanallarınızı seçerken, hedef grubunuz için en alakalı olanlara odaklandığınızdan emin olun. Ziyaretçilerin ürününüzü sosyal medyada paylaşmasına izin vermek için Shopify mağazanıza bir paylaşım seçeneği de ekleyebilirsiniz.

Ayarlarınızı optimize edin

Shopify mağazanızı canlı olarak ayarlamadan ve satış yapmaya başlamadan önce, tümünün doğru şekilde kurulduğundan emin olmak için mağaza ayarlarınızı gözden geçirmeye değer.

Mağaza ayarlarınızı optimize edin

Oradan ödemeleri ayarlayabilir , ödeme sürecini özelleştirebilir, gönderim seçeneklerini optimize edebilir, mağaza vergilerinizi yönetebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Mükemmel çevrimiçi mağazanızı oluşturduktan, harika ürünlerle doldurduktan ve ayarlarınızı optimize ettikten sonra, mağazanızı canlı hale getirmenin zamanı gelmiştir. Ve sonra, başarılı çevrimiçi işinizi büyütmenizi engelleyebilecek hiçbir şey yok.

İşte bu, bir Shopify Store’un nasıl kurulacağıdır.

Eğitim Serilerimiz İçin: https://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1w

İnstagram Sayfalarımız:

https://www.instagram.com/ebayturkiyedropshipping/

https://www.instagram.com/fbturkiyedropshipping/

Bir yanıt yazın