2022’de Dropshipping Yapılacak En İyi Dropshipping Platformları Nelerdir?

  1. eBay

ebay stoksuz satış platformu

eBay , ön yatırım gerektirmeyen ve büyük bir ticari büyüme potansiyeline sahip yeni satıcılar için oldukça çekici bir e-ticaret pazarıdır .

eBay’i stoksuz satış platformu olarak kullanmanın avantajları şunlardır:

 • Başlaması kolay
 • Düşük başlangıç ​​yatırımı
 • Ücretsiz organik trafik
 • Listeleriniz için kolay tanıtım
 • Kolaylık

eBay platformunda stoksuz satış , olabildiğince kolaydır . Listelememiz doğru ve kesin olduğu sürece sadece bir internet bağlantısı ve bir bilgisayar ile mağazamızı açmaya hazırız.

Ayrıca, eBay’de kişisel bir hesapla mağaza açmak ücretsiz olduğu için büyük bir yatırımla başlamamıza gerek yok .

Bu arada, yıllık bir plana kaydolursanız satıcı hesapları ayda 7,95 ABD Doları veya 4,95 ABD Doları / ay’dan başlar . Mağazamızı kademeli olarak büyüttüğümüzde ve daha fazla sattığımızda başlangıç ​​satıcı hesabına geçebiliriz .

Ayrıca, eBay’de sabit bir trafik akışı elde etmek çok az çaba gerektirir. Aylık 100 milyonu aşkın ziyaretçiyle , listelerimiz satış yapmak için ihtiyaç duyduğumuz her şeyi elde ediyor. Sonuç olarak, mağazalarımızda trafik oluşturmak için fazla çaba harcamamıza veya ödeme yapmamıza gerek kalmıyor.

Listelerinde destek arayanlar, her zaman listelerimizin kalabalığın arasında öne çıkmasına yardımcı olan ‘ tanıtılan listeler’ gibi özelliklerden yararlanabilir .

eBay Eğitim Serilerimiz İçin: http://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

 2. Facebook Pazar Yeri

facebook pazar yeri platformu

Facebook pazar e-ticaret içine sosyal ağın itme parçasıdır. Ek olarak, platform insanların birbirlerinden bir şeyler alıp satmasını kolaylaştırıyor ve bu da Facebook’un tüm insanlar için günlük yaşamın önemli bir parçası haline gelmesine yardımcı olacak.

Facebook Marketplace’i stoksuz satış platformu olarak kullanmak aşağıdaki avantajları sunar:

 •  Düşük rekabet
 •  Çok sayıda Facebook kullanıcısından ücretsiz organik trafik
 •  Düşük satış ücretleri
 •  Satış limiti yok

Facebook Marketplace nispeten yeni olduğu için , hızla ürün satmaya başlayabilir ve düşük rekabetten yararlanabiliriz . Ayrıca, bir Facebook hesabınız olduğu sürece kaydolmanıza veya abone olmanıza gerek yoktur; ürünleri hemen listelemeye başlayabilirsiniz.

Facebook Marketplace, organik trafik elde etmek için en iyi platformlardan biridir. Site bize dünya çapında yaklaşık 3 milyar kişilik bir kitleye ve 70’den fazla ülkeye erişim sağlıyor, bu da işimizin gelecekte büyümek için mükemmel bir potansiyel olduğu anlamına geliyor.

Facebook, satıcılardan satış başına %5 veya 0,40 ABD doları ücret alırken , hangisi daha yüksekse, bu ücretler diğer platformlara kıyasla oldukça düşüktür. Ayrıca, sadece ürünlerimizi sattıktan sonra satış ücretlerini ödemek zorunda kalacağız.

Ve satış sınırı yok , bu da istediğimiz kadar çok ürün satmanın keyfini çıkarabileceğimiz anlamına geliyor.

Facebook Marketplace Eğitim Serilerimiz İçin: http://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

 3. Shopify

shopify e-ticaret platformu

Shopify , girişimcilerin işlerini kurmalarına, yönetmelerine ve büyütmelerine yardımcı olan lider bir e-ticaret platformudur. Ayrıca Shopify, 2004’teki lansmanından bu yana 500 bin çevrimiçi mağazaya güç verdi 

Shopify platformunda stoksuz satışın avantajlarından bazıları şunlardır:

 • Tamamen özelleştirilebilir web sitesi.
 • İlk günden itibaren sınırsız ürün listesi.
 • Teknik bir beceri gerekmemektedir.

Shopify’ın kullanıcı dostu site oluşturucusu , herkesin tamamen özelleştirilebilir bir çevrimiçi mağaza oluşturmasına olanak tanır . Benzer şekilde, özelleştirme süreci, kapsamlı üçüncü taraf uygulamaları ve entegrasyonları ile kolayca anlaşılabilir ve sorunsuzdur .

 Ayrıca stok kısıtlaması olmadığı için istediğimiz kadar ürün listeleyebiliriz . Bu, büyük miktarlarda ürünü küçük bir kar marjıyla devredenler için büyük bir fırsattır.

Shopify , ürün özelleştirme, mobil alışveriş uygulamaları, kolay web sitesi geliştirme ve daha fazlası gibi yenilikçi özellikler oluşturarak tüccarların daha iyi satış yapmasına yardımcı olacak yeni yollar bulmaya devam ediyor . Bu nedenle, herhangi bir teknik beceriye sahip olmadan Shopify Dropshipping’e dalabiliriz.

Shopify Eğitim Serilerimiz İçin: http://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

 4. Amazon

amazon dropship platformu

Amazon , kendi pazarında çok sayıda ürün ve hizmet sunan en fantastik e-ticaret platformlarından biridir.

Amazon’u satış platformu olarak kullanmak, stoksuz satış yapanlara aşağıdaki avantajları sunar:

 • Önemli miktarda mevcut alıcı trafiği
 • Düşük pazarlama bütçesi
 • Güvenilir bir markanın güvenilirliği
 • Listeleme sınırı yok
 • Tek bir öğeyle birden çok kategoriyi hedefleme
 • Kolay hesap kurulumu ve listeleme

Kendini Amazon’da kuran bir stoksuz satış işletmesi, milyonlarca potansiyel müşteriye erişebilir ve bunu çok küçük bir pazarlama bütçesiyle yapabilir.

Amazon, dünyanın en tanınmış markalarından biridir ve marka adı ve logosu online alışverişle eş anlamlı hale gelmiştir. Amazon, alışveriş yapanların markasına güvenmesini sağlamak için pazarlama ve inovasyon için çok çaba sarf etti .

Shopify ve Facebook’a benzer şekilde, ürünleri listelemenin bir sınırı yoktur . Ürün başına kâr düşük olduğunda bile kârın yüksek kalması için birçok ürün satmanın avantajlarından yararlanın.

Ayrıca Amazon artık köpek oyuncağı, kaykay tekerleği ve bebek diş çıkarma halkası gibi tek bir öğeyi kategorilere ayırıyor. Bu, Amazon’un pazarlamasında ne kadar yenilikçi ve yaratıcı olduğunu gösterir ve işletmelerin tek bir ürünle birden fazla demografiyi hedeflemesine olanak tanır .

Orada iki tip – satıcı hesaplarının bireysel ve profesyonel . Bireysel satıcı hesabı olduğu , serbest meslek satıcı hesapları $ 39.99 / ay mal oysa. Profesyonel bir hesap bir maliyetle gelse de, ek kategorilerde satış yapabilir ve site içi reklam araçlarından yararlanabiliriz .

Amazon Eğitim Serilerimiz İçin: http://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

 5. Wix

Wix , iş web sitenizi, blogunuzu veya portföyünüzü çevrimiçi olarak oluşturmanıza ve barındırmanıza olanak tanıyan bir web sitesi oluşturma platformudur. Bu nedenle, stoksuz satış yapanlara aşağıdaki avantajları sunar:

 1. Tamamen özelleştirilebilir web sitesi
 2. İlk günden itibaren sınırsız ürün listesi
 3. Teknik beceri gerektirmez

Dünya çapında 200 milyondan fazla kullanıcı Wix’te web siteleri oluşturdu ve bunun iyi bir nedeni var. Platform, tamamen özelleştirilebilir bir iş web sitesi oluşturmanın en kolay yollarından birini sağlar . Çok çeşitli ücretsiz, özelleştirilebilir web şablonları, herhangi bir miktarda trafiği veya proje boyutunu sorunsuz bir şekilde ele almamızı sağlar. Güçlü sürükle ve bırak araçlarıyla güzel bir web sitesi oluşturmak çok kolay

Aynı şekilde, Wix’in basit arayüzünü ve güçlü özelliklerini kullanarak ürün eklemenin sınırı yoktur . Diğer popüler stoksuz satış platformlarından farklı olarak Wix, ilk günden itibaren sınırsız sayıda ürün listelememize olanak tanır.

Wix , ziyaretçilerimizin web sitesindeki trafik hareketlerini analiz eder – sitemizi nasıl kullandıklarını anlar ve onları müşteriye dönüştürür. Eğer bir site oluşturmak istiyor ama kod yazmayı bilmiyorsak, ihtiyacımız olan platform Wix. Web sitemizi tasarlayabilir, yayınlayabilir ve hatta kodlama becerisine sahip olmadan çevrimiçi satış yapmaya başlayabiliriz .

  6. WooCommerce

WooCommerce , WordPress için ücretsiz bir e-ticaret eklentisidir . Bir e-ticaret alışveriş sepeti, özelleştirilebilir ödeme seçenekleri ve popüler ödeme ağ geçitleri için destek dahil olmak üzere çevrimiçi satmak için ihtiyacımız olan her şeye sahiptir. Ayrıca, WooCommerce şu anda 2021’de e-ticaret platformlarında %20’den fazla pazar payına sahiptir.

WooCommerce, dropshippers için aşağıdaki şekillerde faydalıdır:

 • WordPress ile sorunsuz bir şekilde bütünleşir
 • Kullanımı Ücretsiz
 • Süper özelleştirilebilir

WordPress ile sorunsuz bir şekilde entegre olacak şekilde tasarlanan WooCommerce, mağaza sahiplerine ve geliştiricilere tam kontrol sağlayan e-Ticaret çözümüdür . Aynı şekilde, birkaç dakika içinde fiziksel ürünler satmak için bir çevrimiçi mağaza açabiliyoruz.

En iyi yanı , çoğunlukla WordPress’ten gelen uzantılar ve eklentiler gibi birçok özelliğin ücretsiz olarak mevcut olmasıdır. Benzer şekilde, WooCommerce, binlerce ek ücretsiz eklentiye katkıda bulunan canlı bir geliştiriciler, tasarımcılar ve tüccarlar topluluğuna sahiptir .

Ayrıca WooCommerce , hız optimizasyonu veya ödeme ağ geçitleriyle entegrasyon gibi premium özellikler sunan çeşitli ücretli uzantılarla mağazamızı gerektiği gibi kolayca özelleştirmemize olanak tanır .

 7. Ecwid

ecwid stoksuz satış platformu

Ecwid , tam özellikli entegre bir alışveriş sepeti ve mobil uyumlu bir web sitesi oluşturucu sağlayan en iyi e-ticaret uygulamasıdır . Ayrıca, tüm zamanların en çok indirilebilir 20 WordPress eklentisinden biridir.

Ecwid, stoksuz satış yapanlar için aşağıdaki şekillerde faydalı olabilir:

 • Kullanıcı dostu arayüz
 • Teknik Beceriler Olmadan Kolay Kurulum
 • Mevcut Sitenin İyileştirilmesi

Ecwid’in kullanıcı arayüzünün anlaşılması kolaydır. Ayrıca platform, varsayılan olarak birden çok dili, para birimini ve ödeme ağ geçidini de destekler.

 Ecwid, başlaması ücretsiz olduğu için çevrimiçi satıcılara uygun fiyat sağlar . Ve en iyi yanı, biz satış yapmaya başlayana kadar bunun herhangi bir maliyeti olmamasıdır .

Aynı şekilde Ecwid, herhangi bir programlama veya tasarım becerisi bilgisi olmadan çevrimiçi bir mağaza oluşturmanıza olanak tanır. Ek olarak , e-ticaret sitenizi her zamankinden daha erişilebilir hale getirmek, profesyonel web tasarımcıları ve geliştiricileri kiralamak için zamanı veya parası olmayan küçük işletme sahipleri için harika bir haber.

Ayrıca, platformu mevcut bir web sitesini Ecwid ile geliştirmek için de kullanabiliriz .

8. BigCommerce

BigCommerce , kolay anlaşılır bir arayüze ve gelişmiş yerleşik özelliklere sahip bir e-ticaret platformudur. İle 90.000’den fazla çevrimiçi mağazalar ve 65 ülkeden içinde ulaşılabilecek, BigCommerce hızlı büyüyen platformlarından biridir.

BigCommerce’in avantajları aşağıdaki gibidir:

 • Tamamen özelleştirilebilir web sitesi
 • Dahili SEO optimizasyonu
 • Gerekli tüm entegrasyon için tek gösterge panosu

WordPress ile kolay entegrasyon sayesinde BigCommerce, yeni başlayanların ve satıcıların istenen özelliklere sahip tamamen özelleştirilebilir bir web sitesi geliştirmesini kolaylaştırır .

Mağazanız için profesyonel olarak tasarlanmış en geniş tema seçeneklerinden birinden, daha fazla trafik oluşturmanıza yardımcı olan yerleşik SEO özelliklerine kadar BigCommerce , stoksuz satış ihtiyaçlarınız için mükemmel bir platformdur.

  9. Walmart

walmart e-ticaret platformu

Walmart , 27 ülkede 10.000’den fazla mağazasıyla dünyanın en büyük perakendecisidir . Şirket, düşük fiyatlardan iyi müşteri hizmetlerine kadar işinin her alanında müşterilere değer sağlamaya odaklanmaktadır. Ayrıca Walmart, ürün satmamıza izin veren bir pazar yeri platformu sunar.

Walmart’ı stoksuz satış platformu olarak kullanmanın faydaları Amazon’a benzer (ancak aynı değil):

 • İnsanların güvendiği bir marka
 • Yüksek trafik – düşük pazarlama maliyetleri
 • Birden çok kategoriyi hedefle

Walmart, Amerika’da bir ev ismidir. Aynı şekilde şirket, dünya çapında 10.000’den fazla mağazada iki milyondan fazla kişiyi istihdam ederek insanların güvendiği bir marka haline geldi .

Benzer şekilde, Walmart’ın 260 milyondan fazla aktif kullanıcısı ve her ay web sitesini ziyaret eden 100 milyondan fazla müşterisi var . Benzer şekilde, Amazon, Alibaba ve eBay dahil olmak üzere dünyanın en çok trafiğe sahip ilk 10 web sitesi arasında yer alıyor . Bu yoğun trafik akışı, mağazamızın pazarlama maliyetimizi azaltan ve hemen satış yapmamıza yardımcı olan sürekli bir müşteri akışı elde etmesini sağlar.

  10. Etsy

etsy dropship platformu

Etsy , dünya çapındaki satıcıların el yapımı ve eski ürünlerini milyonlarca alıcıya satabilecekleri bir çevrimiçi pazar yeridir . Ek olarak, Etsy’nin sosyal medyadaki varlığı, Twitter’da 430 binin üzerinde takipçisi ve Facebook’ta yaklaşık 5 milyon hayranıyla aynı hızla büyüyor.

Etsy, stoksuz satış yapanlara aşağıdaki şekillerde faydalı olabilir:

 • El yapımı, vintage ve el işi malzemeleri satmak için uygundur
 • Bu niş içinde geniş bir hedef kitlenin mevcudiyeti
 • Destekleyici bir satıcı topluluğuna sahiptir

Son yıllarda, benzersizliğe ve bireyselliğe duyulan ihtiyaç, el yapımı ürünlerin eski ürünlerin ve el işi malzemelerinin artan popülaritesine neden oldu . Bu kategorilere olan bağlılığıyla Etsy, bu benzersiz nişlerde ürün satan stoksuz satış yapanlar için inanılmaz bir fırsat yaratmayı başardı .

ETSY Eğitim Serilerimiz İçin: http://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

Eğitim Serilerimiz İçin: http://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1w

İnstagram Sayfalarımız:

https://www.instagram.com/ebayturkiyedropshipping/

https://www.instagram.com/fbturkiyedropshipping/

Bir yanıt yazın