2022’de İş İçin Reddit Nasıl Kullanılır?

Reddit, iki itibara sahip bir web sitesidir.

Redditors için (kullanıcıları olarak adlandırılır), parmağınızı internetin nabzında tutmanın, ortak ilgi alanları etrafında açık tartışmalara katılmanın, yüksek düzeyde ilgili niş topluluklardan yanıtlar almanın ve elbette memleri sürdürmenin iyi bir yoludur.

Reddit, TikTok , Instagram, Twitter veya çevrimiçi olarak zaman geçirebileceğiniz başka herhangi bir yere kıyasla tamamen farklı bir dünya . Yani bir bakıma, Reddit’in bu yazının başlığında resmedilen ikonik uzaylısı Snoo, bu garip, çılgınca popüler topluluk tabanlı web sitesi için uygun bir maskot. 

Ancak Reddit’i nasıl kullanacağınızı öğrenmek için biraz zaman ayırmanız için birçok neden var.

52 milyon günlük aktif kullanıcı ve 10 milyar dolarlık değerleme ile Reddit, en popüler 16. sosyal medya platformudur ve kendisini “internetin ön sayfası” olarak görmektedir.

Reddit aynı zamanda birçok viral içeriğin erken ilgi gördüğü, ünlülerin ve ilginç insanların kapılarını açıp dünyaya “bana bir şey sor” dedikleri ve insanların güneşin altında her konu hakkında konuşmak için bir araya geldiği bir yer.

Reddit’in temellerini anlama

Anlamanız gereken ilk şey, Reddit’in anonimlik konusunda başarılı olduğu, ancak şeffaflık tarafından kontrol altında tutulduğudur.

Reddit anonimlik konusunda başarılıdır, ancak şeffaflıkla kontrol altında tutulur.

Kendi kişisel markanıza yatırım yapmayı planlamıyorsanız , kullanıcı adınızda gerçek adınızı veya doğum yılınızı kullanmanız kesinlikle önerilmez . Reddit’ten en iyi şekilde yararlanmanın yolu, başkalarıyla özgürce konuşmak ve etkileşim kurmaktır. Bunun nedeni, diğer kullanıcıların tüm gönderi/yorum yapma geçmişinizi kolayca görebilmesidir, bu da topluluğun kendi kendini denetlemesini ve bir kişinin sitedeki geçmiş davranışlarına dayanarak ne kadar gerçek olduğunu ölçmesini kolaylaştırır.

Bir hesap oluşturmak yeterince kolaydır. Tek ihtiyacınız olan bir kullanıcı adı ve şifredir; yalnızca hesabınızı uzun süreli kullanım için doğrulamak istiyorsanız e-postanızı girmeniz yeterlidir.

Bu nedenle, kullanıcıların güvendikleri bir veya iki “ana” hesaba ve yalnızca bir kez veya belirli durumlarda kullanılan birkaç “tek kullanımlık hesaba” sahip olmaları nadir görülen bir durum değildir.

Kaydolduktan sonra, r/videos ve r/gifs gibi çeşitli popüler alt dizinlere otomatik olarak abone olacaksınız , ancak ilgi alanlarınıza göre parçası olmak istediğiniz diğer alt dizinleri de aramalı ve bunlara abone olmalısınız .

Alt dizinler , Reddit içindeki niş topluluklardır – her birinin kendi kuralları, aboneleri ve gönderileri vardır – r/ subreddit tarafından belirtilir (URL yapısına göre: reddit.com/r/ subreddit) .

Bir alt dizin içindeki tüm gönderileri Sıcak, Yeni, Yükselen, Tartışmalı ve En İyi gönderilere göre sıralayabilirsiniz.

güzellik kutuları

El işleriyle ilgileniyorsanız, r/somethingimade veya r/crafts’a katılabilirsiniz . Kendi işinizi yürütüyorsanız, belki r/Entrepreneur veya r/smallbusiness’ta ağırlığınızı görürsünüz . Yemek yapmayı seviyorsanız, muhtemelen r/Cooking veya r/AskCulinary’ye göz atacaksınız .  Var olmayan bir alt dizin varsa (bu pek olası olmasa da), kendi alt dizininizi bile oluşturabilirsiniz.

İşletmeler için Reddit nasıl kullanılır?

Reddit topluluğu, bütünlüğünü korumak için çok çaba sarf ediyor. Kullanıcılar, bir hesabın gerçekliğini ölçmek için bir hesabın gönderi geçmişine göz atarak şüpheli etkinlikleri araştırmak için ellerinden geleni yapacaklardır.

Reddit genellikle utanmaz pazarlama, kendi kendini tanıtma, URL kısaltıcılar ve Reddit’i ürünlerinizi veya hizmetlerinizi satmak için bir yer olarak kullanıyormuşsunuz gibi görünmenizi sağlayan her şeyden nefret eder. Redditor’ların bu davranışa yönelik küçümseme düzeyini anlamak istiyorsanız, r/HailCorporate’e bakın .

Ancak bu, Reddit’in işletme sahipleri için yararlı olamayacağı anlamına gelmez. Redditor’lar, ürünler hakkında faydalı bilgiler söz konusu olduğunda platforma güveniyor. Bazı araştırma için kullanan kişilerin yaklaşık %90’ının, buldukları ürün bilgilerine diğer sitelerde buldukları bilgilerden daha fazla güvendiği bildiriliyor. 

Örneğin, r/shutupandtakemymoney’de ürünlerinize gizli bir bağlantı bırakmak için anonimliğinizi kullanmaya cazip gelebilirsiniz. gelse de, bunun size ters tepme ve şirketinizin itibarına zarar verme olasılığı vardır.

Biraz karma ve düzgün bir gönderi geçmişi oluşturduktan sonra, işinizi büyütmek ve geliştirmek için Reddit’ten yararlanmaya başlayabilirsiniz. İster bir startup, ister yerleşik bir işletme olun, platformda ne tür içerikler yayınlayabileceğinize bir göz atalım. 

1. Reddit reklamları için ödeme yapın

Son veriler , Reddit satın alma yolculuklarının diğer sosyal platformlara kıyasla daha derin araştırma oturumları, dokuz kat daha hızlı satın alma kararları ve %15 daha fazla harcama ile sonuçlandığını ortaya koydu. 

Reddit’te reklam vermek, muhtemelen ürünlerinizi Reddit’te pazarlamanın en güvenli yollarından biridir. Reddit reklamlarıyla, insanları abone oldukları alt dizinlere göre hedefleyebilirsiniz, bu da çok özel, süper tutkulu nişlerin önüne geçmenizi sağlar. 

Reddit reklamcılığının, Facebook reklamlarında veya Google Ads’de alışık olabileceğiniz tıklama başına maliyet (TBM) yerine gösterim başına maliyet (BGBM) temelinde çalıştığını unutmayın.

2. Anlaşmaları doğru alt dizinlerde tanıtın

Her şey için bir alt dizin var ve buna fırsatlar da dahil. Bir indirim kodunuz varsa veya bir indirim yapıyorsanız, bunu indirimler gibi topluluklarda paylaşabilirsiniz. bilinçli alışveriş yapanların takılma eğiliminde olduğu

3. Müşteri hizmetleri ve topluluk yönetimi

Hem küçük hem de büyük markalar, marka sözleri için Reddit’i izlemeyi ve bunlara yanıt vermeyi düşünmelidir. Reddit’te potansiyel satın almalar hakkında soru soran, şirketler hakkında şikayetler yayınlayan ve dikkat etmek isteyeceğiniz diğer şeyler hakkında konuşan birçok insan var. Bir topluluk yönetimi planı, Redditor’larla daha fazla etkileşime ve daha fazla satışa yol açabilir. 

4. İlginç bir şey yayınlayın (işinizle ilgili olabilir)

Reddit pazarlamayı sevmeyebilir, ancak özgünlüğü sever. Pek çok girişimci için işleri hayatlarının bir uzantısıdır ve belirli bağlamlarda bunu paylaşmak gerçek dışı olarak görülmeyecektir.

Findlay Hats’in bunu nasıl yaptığına bir bakın (ve sonuç olarak 28.000 $ kazandı ).

5. Zorlayıcı bir hikayeniz varsa bir AMA yapın

Reddit’te AMA yaparak şirketinizin profilini yükseltebilir ve kişisel markanızı oluşturabilirsiniz. r/AMA’da yayınlayın veya ilgili bir gönderi bulun ve “______’ın CEO’suyum” şeklinde yorum yapın . Bana istediğini sor.”

AMA’lar, Steve Wozniak’a kadar bu araba satıcısı gibi sıradan insanlar tarafından yürütülür.AMA’lar , Apple’ın kurucu ortağıKendinizi benzersiz bir içgörüye sahip biri olarak konumlandırabildiğiniz sürece, Reddit’in soracak güzel soruları olacaktır. 

6. Viral içeriğin küratörlüğünü yapın

Reddit, sonsuz bir iyi içerik kaynağıdır. Sattığınız niş alanıyla ilgili alt dizinlere abone olarak, makaleler, videolar , GIF’ler ve daha fazlası gibi sürekli olarak en kaliteli içeriğin derlenmesine sahip olacaksınız .

7. Yerel veya uzak yetenekler işe alın

Herhangi bir sosyal ağ gibi , belirli yetenekleri bulmak ve işe almak için Reddit’i de kullanabilirsiniz. Tam zamanlı işe almak için yakınınızda oturan birini arıyorsanız, şehrinizin veya bölgenizin alt dizinindeki iş hakkında ilan verebilirsiniz (örneğin, r/Toronto , Toronto’da işe alıyorsanız). Veya ihtiyacınız olan becerilere ayrılmış alt dizinlere gönderebilirsiniz (örneğin, bir metin yazarı arıyorsanız , r/ copywriting ).

8. Pazar araştırması ve geri bildirim

Alt dizine bağlı olarak, abonelerinden web siteniz veya ürün fikriniz hakkında size geri bildirimde bulunmalarını isteyebilirsiniz. Özellikle yeni bir kullanıcıysanız, işle ilgili olmayan alt dizinlerde bunu yaparken dikkatli ve şeffaf olun.

Şüphe duyduğunuzda, r/Entrepreneur gibi işle ilgili alt dizinlerde geri bildirim isteyin .

9. Bir alt dizinde yarışma düzenleyin

Bir içeriği çalıştırmak, değere katkıda bulunacak şekilde bir alt dizin oluşturabilir. Bir yarışma veya çekiliş düzenlemek istiyorsanız, bir subreddit’in modlarına ulaşabilir (bunları kenar çubuğunda bulabilirsiniz) ve bir düzenleme yapabilirsiniz.

Eğitim Serilerimiz İçin: http://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1w

İnstagram Sayfalarımız:

https://www.instagram.com/ebayturkiyedropshipping/

https://www.instagram.com/fbturkiyedropshipping/

BU VİDEOLARA GÖZ ATIN:

Akın Yılmaz Dropshipping Canlı Serisi #12

Bir yanıt yazın