2022’den B2B Dersleri | B2B Hakkında Her Şey , B2B Nedir?

B2B Nedir?

İşletmeden işletmeye ya da sıkça kullanılan İngilizce business-to-business ibaresinin kısaltılmış şekli B2B, şirketler arası pazarlama ya da satış uygulamalarına verilen addır. B2B genellikle işletmeden tüketiciye satış ve tüketiciden tüketiciye satış ile karşılaştırılır. Son yıllarda e-B2B türü de yaygınlaşmıştır.

Kalıcı Değişiklikler

Dijital içerik çok önemlidir. Bu, pandemiden önce bile değişiyordu. İnsanlar yüz yüze bir konuşma yerine çevrimiçi içeriği kullanıyor. Telefon ve sanal etkileşimler bile dijital self servis seçeneklerinin lehine. 2020’de şirketler, videolar, makaleler, PDF kılavuzları ve diğer kaynaklar gibi ilişkiler kurmanın yeni yollarını buldu. İleriye dönük olarak, bir müşterinin veya potansiyel müşterinin gece yarısında kimse yokken şirketinizle nasıl etkileşime girebileceğini düşünün.

Daha verimli süreçler. Daha azıyla daha fazlasını yapmak daha yüksek bir öncelik haline geldi. Müşterilerin sorularını hızlı bir şekilde yanıtlamak, bir satışı kapatmak, bir hesap oluşturmak, maliyet ayrıntıları ve nakliye ve varış bilgileri gibi önemli süreçleri daha hızlı hale getiren araçlar çok önemlidir.

Online satışları benimsemek. B2B müşterilerimin çoğu için, e-ticaret satışları, çevrimdışı gelir düşse bile 2020’de arttı. Pandemi, daha önce şüpheci olan kuruluşlara dijital işlemlerin değerini gösterdi. E-ticaret, bir satış ekibi için bir avantajdır ve geçen yıl bunu kanıtladı.

Bir zaman çizelgesinde e-ticaret. Kapsamının genişlemesi nedeniyle askıya alınan birçok B2B e-ticaret sitesi hızla yapıldı. Şirketler daha küçük, daha hızlı yinelemeleri ve iyileştirmeleri kabul etmeye zorlandı .

Yeni iletişim yolları. Yüz yüze satış görüşmeleri ve fuarlar sandığımız kadar önemli olmadı. Daha fazla insan evden çalıştıkça kültürümüz değişti. Birbirimizin evcil hayvanlarını görmeye, birbirimizin evinde olmaya alıştık. Alışkanlıklarımızı ve işlerin nasıl olduğuna dair fikirlerimizi yeniden gözden geçirmeye zorlandık.

Yeni hizmetler veya süreçler. Örneğin bir HVAC distribütörü, perakendeciler için kaldırım kenarına benzer şekilde, artık rıhtım tarafında toplama hizmeti sunabilir. Geleneksel B2B satıcıları, belirli ürünleri doğrudan tüketicilere satmaya yöneldi. Bir zamanlar yalnızca bir satış elemanı aracılığıyla karmaşık siparişler alan üreticiler, self servis dijital sipariş oluşturdular.

Yeni beceriler. Birçok B2B şirketi , çalışanlarını dijital odaklı görevlere kaydırdı. Deneyimli ekip üyeleri değerli bakış açıları sunabilir. Çoğu, şirketin ihtiyaçlarını karşılayacak yeni şeyler öğrenmeye isteklidir.

Zayıf yönler

Zorlu zamanlar zayıf yönlerimizi vurgulayabilir. Pandemi bunu birkaç B2B tüccarı için yaptı.

Eski sistemler. Dijitale geçişte bazı kuruluşlar, sistemlerinin kolayca entegre edilemediğini fark etti. Örnekler, satış fiyatları için eski yönetim platformları veya yerel yazılımlardır. Dijital geçiş, dahili sistemlere sıkı bir bakış gerektirir. Bazılarının güncellenmesi gerekecek.

Kayıp fırsat. Sınırlı dijital platformlara sahip işletmeler en çok zarar gördü.

Kültür kargaşası. Birçok takım, temel değişikliklere hazırlıklı olmadıkları veya açık olmadıkları için mücadele etti. Şirketler esnek, yenilikçi ve uyarlanabilir bir kültürün önemini öğrendiler . Değişime isteksiz olan çalışanlar engellerdir. Öne çıkanlar ve liderlik edenler paha biçilmezdir.

Gereksiz harcamalar. Bazı şirketler, işletme veya müşterileri için değer yaratmayan modası geçmiş ürünler için ödeme yaptıklarını fark etti.

Eğitim Serilerimiz İçin: http://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1w

İnstagram Sayfalarımız:

https://www.instagram.com/ebayturkiyedropshipping/

https://www.instagram.com/fbturkiyedropshipping/

BU VİDEOLARA GÖZ ATIN:

Dropshipping From Amazon To Ebay 2022 – The Future of e-commerce Online Retail The Ultimate Guide UK

Bir yanıt yazın