30 Günde İlk Satışınızı Nasıl Alabilirsiniz | PAZARLAMA STRATEJİLERİ

Yeni mağazalar için hedeflenmiş trafik neden çok önemlidir?

Yeni bir çevrimiçi mağazanın sahibi olarak, gelişmekte olduğunuzu düşünmek kolaydır : marka renklerini titretmek, yazı tiplerinde tereddüt etmek , fiyatınızı ikinci kez tahmin etmek ve kapalı kapılar ardında bir iş kurarken küçük ayrıntılara kapılmak. Öte yandan gerçek gelişme, yalnızca işinizi dünyaya açtığınızda mümkündür. Sabit sayılarla ölçebileceğiniz bir ölçüt oluşturmadıkça neyi geliştirdiğinizi bilemezsiniz. Bu yüzden trafik çok önemlidir.

1. İpucu: İnsanları mağazanızı kontrol etmeye ikna etmek için bir indirim kodu sunmayı düşünün .

2. İpucu: Çevrimiçi olarak gerçekleştirdiğiniz her işlem, trafiği mağazanıza geri çekme potansiyeline sahiptir. Mağaza URL’nizi, Twitter biyografiniz veya blog yorumları için Disqus profiliniz gibi kişisel çevrimiçi profillerinize ekleyin.

3. İpucu: Tekrarlayan, düşük kaliteli tanıtım mesajlarıyla kitlelere spam göndermeyin. Bunun yerine, değer sağlamaya ve özgün bağlantılar kurmaya çalışın.

4.İpucu: Birçok girişimci ilk satışlarını kişisel bağlantılarından alır ve bunda yanlış bir şey yoktur. Bu nedenle, mağazanızı tüm ağınızda duyurmak için kişisel Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram ve Snapchat hesaplarınızda paylaşın.

Ücretli reklamcılık: Para kazanmak için para harcamak:

Hızlı bir şekilde hedeflenmiş trafik elde etmenin en iyi yolu ücretli reklamcılıktır. Her reklam platformu farklıdır ve bu kanalları kimi hedeflediğinize ve araçların potansiyel alıcılara ulaşmanıza nasıl izin verdiğine göre seçmelisiniz. Belirli ülkeleri hedefliyorsanız, belirli pazarlarda hangi sosyal ağların popüler olduğunu kontrol etmek isteyebilirsiniz.

Facebook reklamcılığı:

 Facebook yaş, gelir, cinsiyet ve etnik köken açısından en çeşitli kullanıcı tabanı ile en popüler sosyal ağlardan biri.Bu nedenle, geniş bir marka yelpazesi ideal müşterilerine ulaşmak için Facebook’un yaş, cinsiyet, iş unvanı, konum ve ilgi gibi hedefleme seçeneklerinden yararlanabilir.

Instagram reklamcılığı:

İntagram sosyal ağlar arasında en çok etkileşim kuran kullanıcı tabanlarından birine sahip . Etkileyici pazarlaması için harika bir platform, aynı zamanda ilgili hashtag’leri kullanırsanız çok sayıda insana ulaşmak için düzenli ücretsiz gönderileriniz için de harika bir platform .

Google Ads

Pek çok insanın bir şey satın almak istediğinde yaptığı ilk şey, Google’a bakmaktır. Eski adıyla Google AdWords olan Google Ads, müşteriler alakalı terimler aradığında sitenizin sayfanın en üstünde gösterilmesini sağlar.

Sosyal Yardım: Mevcut kitlelerle bağlantı kurma:

Blogculara ulaşın: Blogcular sizler için çeşitli yazılar yazıp mülyonlara ulaşmasını sağlayabilirler.

Stratejik ortaklıklar arayın: Ortaklıklar, ürünlerinizi başka birinin müşterilerinin önüne çıkarmanın harika bir yolu olabilir.

Etkileyicilerle çalışın: Ürünlerini pazarlamak için ünlülerin desteğinden yararlanabilirsiniz.

Analiz edin: Optimize etmek için geri dönün:

Bu noktaya kadar, umarım trafikte bir sıçrama ve hatta belki biraz satış görmek için yeterince taktik denediniz. Bu zorluk, mağazanızı trafiğe maruz bıraktığınız, performansı için bir ölçüt belirlediğiniz ve ardından onu iyileştirmek için çalıştığınız bir geri bildirim döngüsü oluşturmaya yönelik bir egzersizdir.

Bir yanıt yazın