Akın Yılmaz 10’dan fazla eBay Mağazalarını Nasıl Yönetiyor?

Akın Yılmaz Dropshipping Yolculuğuna Nasıl Başladı?

akin dropshipper ebay

Akın’ın başarısının arkasındaki hikaye , çoğu dropshipper’dan farklı. Aslen Türkiye’den olan Akın, “dropshipping” terimini hiç duymadan ilk eBay işine başladı . Ne pek ebay hakkında bilgisi yoktu.

Seyahat sevgisi ve Türkiye’den Avrupa’nın farklı yerlerine taşınmayı hayal etmesi nedeniyle, çevrimiçi para kazanmak istiyordu ve bir pazarda satış yapmanın bir çözüm olabileceğini biliyordu. 

Akın daha sonra eBay’de bir mağaza açtı ve yerel bir Türk tedarikçiyle çalışmaya başladı. Ürünleri toptan satış fiyatları için satın aldı, eBay’de listeledi ve alıcılarına gönderdi. Bunu öğrendikten sonra devam etti ve Amazon’da da satış yapmaya başladı. 

Şimdi, biraz komikleştiği yer burası. Bir süre her iki pazarda da satış yaptıktan sonra, bir meydan okumayla karşılaştı. Alıcılar, Akın’a sattığı ürünlerin farklı çeşitlerini soruyorlardı. 

Bir dropshipper için bu bir sorun olmazdı, ancak Akın için bu, şimdi daha fazla stok satın almak ve muhtemelen farklı nakliye politikaları ve / veya fiyatları ile uğraşmak anlamına geliyordu. 

Akın, tavsiye almak için tedarikçisine döndü ve ikilemini onunla paylaştı. Tedarikçisi bir çözüm sunmakta hızlı davrandı. Akın’a, alıcılarına ürünleri mağazasında sattıktan sonra ürünleri teklif etmesini ve ürünler için ödeme yapmasını söyledi. 

Hatta ürünleri doğrudan alıcılarına göndermesini, dolayısıyla Akın’ın omuzlarını kaldırmasını bile önerdi. Bu sadece acil soruna mükemmel bir çözüm değildi , aynı zamanda bu yeni iş yapısı da uzun vadede harika oldu. 

Akın’ın eBay işini önemli ölçüde kolaylaştırdı, geliştirdi ve hızlandırdı ve esasen yeni stoksuz satış mağazasının tesadüfi başlangıcıydı.

Dropshipping İşini Büyütmek 

Akın artık eBay mağazalarında stoksuz satış yapmaya başladığına göre, günlük işlerinde çok fazla zaman kazanıyordu.

Envanter yönetimi veya yatırımı konusunda endişelenmeyerek ya da tüm ürünlerini sevk etme konusunda endişelenmeyerek, çevrimiçi satış hakkında daha fazla araştırma yapmaya başladı . 

Sonunda, dropshipping terimiyle karşılaştı ve yaptığı şeyin gerçek bir adı olduğunu anladı. Biraz daha inceledi ve arkasında yatan devasa endüstrinin farkına vardı. 

Bu, sunulan tüm kurslara ilgisini uyandırdı ve birkaç tane almaya karar verdi.

Aldığı birçok farklı kurs boyunca daha fazla bilgi ve deneyim kazandı ve bu daha sonra işinde uygulamak için yeni stratejilere dönüştü . Bu e-Ticaret örnek olay incelemesinde bazı stratejilerini paylaşacağız.

Daha sonra, birden fazla tedarikçiyi ve sadece Türkiye’nin değil dünyanın her yerinden tedarikçiyi kullanabileceğini kısa sürede fark etti.

Daha geniş bir ürün yelpazesi sattı , bu da satışları ve karları hızla artırdı 

Birden Çok Mağazaya Ölçeklendirme 

ölçekli stoksuz satış mağazaları

Akın’ın keşfinden ve dropshipping iş modeline geçişinden bu yana, hızla yeni stratejiler öğrendi, kendi stratejilerini geliştirdi ve farklı yöntemleri denedi . Hareketlerinden biri daha fazla eBay mağazası açmaktı. 

Ek olarak, en çok satan bir ürünü tanıdığında , bunları birden çok mağazası olan tüm genel mağazalarında listeleyecekti. Bu, ürünün teşhirini artırmasına ve daha fazla satış elde etmesine izin verdi . 

Niş mağazalarından birinde sıcak satış ürünleri olsaydı, aynısını yapar ve orada satmak için genel mağazalarına eklerdi. 

Tek bir stoksuz satış mağazası ve tek bir tedarikçi kullanarak bir dropshipper olarak başarılı olabilirsiniz, ancak neden işinizi sınırlayasınız? Gökyüzü sınırdır!

Akın’ın Favori Stratejileri 

akin stratejileri vaka çalışması

CEO Lior’umuz Akın’la röportaj yaptığından beri, eBay dropshipping mağazalarında hangi yöntemleri uyguladığını içeriden öğrendik. Lior, Akın’dan işin farklı yönleriyle ilgili en iyi ipuçlarını ve püf noktalarını paylaşmasını istedi .

Kazanan Ürünleri Bulmak

En önemli görevlerden biri olan ürün bulma ile başlayalım . Satacak ürünleri nasıl bulduğu sorulduğunda, paylaşacak pek çok bilgisi vardı. İşte Akin’in çoklu mağazaları için kullandığı farklı ürün bulma yöntemleri.

   1. AutoDS Bulucu

autods bulucu

Akın’ın e-Ticaret vaka çalışmasında satacak ürünleri nasıl bulduğu sorulduğunda bahsettiği ilk şeylerden biri bizim Sıcak Ürünler Bulucumuz oldu . AutoDS Finder, platformumuza entegre edilmiştir ve 20’den fazla pazardan binlerce tedarikçiyi destekler. 

Ayrıca , mağazanız için en iyi stoksuz satış ürünlerini bulmak için günde 40.000’den fazla dropshippers ve 1 milyondan fazla ürünü tarar .

Ürün bulmak saatler sürebilir ve o zaman bile her zaman satışla sonuçlanmazlar. By bu süreci otomatize , başka bir yere zaman ve enerji koyabilirsiniz, gerisi size mağaza kanıtlanmış ürünler ekliyoruz güvence verdi.

   2. Ürünleri Toplu Olarak İçe Aktarma

autods yardımcısı

Toplu içe aktarma, doğrudan bir ürün bulma tekniği olmasa da, listelenecek ürünleri hızlı bir şekilde bulmak için kesinlikle çok önemlidir. E-Ticaret örnek olay incelemesinde Akın, ürünleri toplu olarak eklemeyi ne kadar sevdiğinden bahsetti, çünkü birden fazla ürün ekleyerek , bireysel ürün araştırmalarında çok fazla zaman kazandırdı. 

Kullanılması AutoDS’ Yardımcı uzantısını (yukarıda gösterilen) ve bizim platformun gelişmiş listeleme seçenekleri, ürünlerin büyük bir aralığı eklemek ve hangi iyi performans görmek için sabırsızlanıyorum. 

Bu, farklı ürünleri test etmenin ve hangi stick’i görmenin en iyi yollarından biridir . Favori tedarikçinize gidin, bir ürün veya niş arayın ve tüm ürünleri almak için Yardımcı uzantımızı kullanın ve içe aktarılacak bir CSV dosyası oluşturmak için “CSV Olarak Dışa Aktar” ı tıklayın. 

etsy dropshipping

Ardından AutoDS hesabınıza giriş yapın, sol üstteki “Ürün Ekle” yi tıklayın, “CSV Yükle” yi tıklayın ve Yardımcının sizin için oluşturduğu CSV dosyasını bırakın.

ürünler ekle autods

Bazıları satacak, bazıları satmayacak. Bu bir sayı oyunudur . Yeterli veriye sahip olduğunuzda etkinliklerini izleyin ve optimize edin. Düşük performans gösterenleri silin ve en çok satanlarınızı çoğaltın. 

Çok geçmeden, doğru miktarda çalışma ve araştırmayla, satışlar gelmeye başlayacak ve ölçeklenebilirlik tamamen size kalmış.

Siparişlerin yerine getirilmesi 

dropshipping sipariş karşılama

Sipariş karşılama, stoksuz satışınızın başka bir önemli yönüdür. Akın başladığında her satışta heyecanlandı ve gelen tüm siparişlerinizle ilgilenirken çok eğlendi. 

Bununla birlikte, mağazaları büyür ve birden fazla mağaza yaratır oluşturmaz, siparişleri manuel olarak yerine getirmek için ne kadar zaman harcandığını ve bunun ne kadar baş ağrısına dönüştüğünü gördü. 

Size zaman kazandırmak ve alıcılarınızın mutlu olmasını sağlamak için siparişlerinizi otomatikleştirmek çok önemlidir . Neyse ki AutoDS, stoksuz satış deneyiminizi kolaylaştırmak için iki yenilikçi çözüm sunar . Mağazalarınızı doğru şekilde ölçeklendirmenize yardımcı olmak için bu e-Ticaret örnek olay incelemesinde bu iki yöntemi paylaşacağız.

   1. Otomatik Siparişler

Otomatik Siparişleri kullanırken , AutoDS ürünleri sizin için otomatik olarak tedarikçinizden sipariş edecektir.

Bu sistem, alıcılarınızı ürün takip numarası bilgileriyle mümkün olan en kısa sürede otomatik olarak günceller . Alıcılara otomatik mesajlarımızda bulunan bir başka harika özellik . 

Bu, birinci sınıf bir müşteri deneyimi sağlamaya yardımcı olur, satıcı ölçümlerinizi artırır ve mağazanız için daha olumlu geribildirim puanları almanıza yardımcı olur.

Amazon US, Amazon UK, Amazon DE, Amazon FR ve AliExpress gibi tedarikçileri kullanarak stoksuz satış yapıyorsanız, stoksuz satış işinizi yükseltmek için siparişlerinizi AutoDS kullanarak otomatikleştirin 

   2. AutoDS Hizmeti tarafından yerine getirilir 

AutoDS’nin sipariş yerine getirmeyi otomatikleştirmek için sunduğu ikinci çözüm, Fulfilled by AutoDS Hizmetimizdir . Bu seçenek daha gelişmiştir ve siparişlerin yerine getirilmesinden daha fazlasına yardımcı olur. 

Otomatik Siparişler ile “Yerine Getiren” hizmeti arasındaki farklardan biri, AutoDS’nin alıcılarınız için tüm ürünleri satın almasıdır. Bu, artık hesap kilidi / sipariş iptali / kredi kartı nakit akışı veya limit olmadığı anlamına gelir. 

Her şey bizim hesaplarımızı kullanarak yapılacaktır. Tek yapmanız gereken, PayPal / Payoneer gibi ödeme yöntemleriyle bakiye yüklemek .

Diğer bir önemli özellik ise hızlı ve kolay iade sistemidir . Bir alıcı bir ürünü iade etmek isterse, “Siparişler” üzerinde bu sipariş için “İade” durumuna sahip olursunuz. “İade et” butonuna tıkladığınızda, ekibimiz iade etiketini alacak ve sizin için sisteme koyacaktır. 

Müşteri desteği

Akın’ın Lior ile röportajında ​​bahsettiği bir diğer kilit nokta da iyi müşteri hizmeti sağlamaktır. Birden fazla mağaza açmaya geldiğinde endişelerinden biri de bu.

Kaliteli müşteri desteğinin değerini ve önemini anladı ve alıcılarına elinden gelen en iyi deneyimi yaşattı.

Otomasyon özelliklerimizin yanı sıra , özellikle birden fazla mağazası olduğu için, müşteri hizmetlerini AutoDS aracılığıyla yönetmenin avantajlarından da keyif aldı.

Tüm mağaza mesajlarını, iadelerini ve iptallerini tek bir yerde görebilmek çok büyük bir avantajdı. 

Platformumuzu kullanarak , müşterilerine kaydedilmiş yanıtlar olarak kullanmak için şablon mesajlar oluşturabilir . 

Bu, her mağazada ayrı ayrı oturum açmak, birden çok sekme açmak ve sürekli ileri geri ping yapmak zorunda kalmamak anlamına geliyordu. Söylemeye gerek yok, bu ideal değil. 

Profesyonel Ekip İle Birlikte E-ticaretin ile İşinizi Büyütün

Eğitim Serilerimiz İçin: https://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1w

İnstagram Sayfalarımız:

https://www.instagram.com/ebayturkiyedropshipping/

https://www.instagram.com/fbturkiyedropshipping/

Bir yanıt yazın