Amazon Dropshipping: 2020 İçin Uygun Kılavuz

Amazon Dropshipping

Küresel çevrimiçi e-ticaretin 2021‘de yaklaşık% 19 oranında büyümesi beklenirken , Amazon gibi çevrimiçi pazarlar, büyüme arayan girişimciler ve perakendeciler için verimli bir zemin sunuyor. Aksiyona dahil olmak isteyenler için en hızlı ve kolay yol Amazon stoksuz satış.

Peki neden Amazon? Eh, çünkü Amazon , tüm çevrimiçi satışların neredeyse yarısını oluşturuyor ve ABD hanelerinin yaklaşık üçte ikisi Amazon Prime’a abone oluyor. Ürünleri burada listeleyerek, parmaklarınızın ucunda muazzam bir potansiyel müşteri tabanına sahip olursunuz.

Amazon stoksuz satış, biraz sıkı çalışma ve iyi hazırlıklarla giderek daha rekabetçi hale gelse de, yalnızca birkaç hafta içinde satış yapmaya başlamak mümkündür.

Amazon stoksuz satış
Amazon stoksuz satış, dünyanın en büyük çevrimiçi pazarlarından birinden kâr etmenin harika bir yoludur. Doğru yapman şartıyla!

Dropshipping ne anlama geliyor?

Dropshipping, bir siparişin üreticiden veya toptancıdan müşteriye doğrudan teslim edilmesini içeren bir e-ticaret yerine getirme yöntemidir.

Başka bir deyişle, dropship yapan tüccarlar ürünlerini listeleyip satarlar, ardından tedarikçilerle iletişim kurarlar. Herhangi bir stok veya nakliye işlemek zorunda değiller. Bunun yerine tedarikçi bununla onlar için ilgilenir.

Bu, stoksuz satış işletmelerinin karmaşık lojistikten ziyade pazarlama, yönetici ve müşteri hizmetlerine odaklandığı anlamına gelir . Bu üç beceride ustalaşabilirseniz, stoksuz satıştan para kazanmanız olasıdır.

Daha az beceri gerektirmesinin yanı sıra, stoksuz satış, geleneksel bir perakende satış işine göre daha az risk ve daha az başlangıç ​​yatırımı gerektirir. Satıcıların satış yapmaya başlamak için herhangi bir hisse senedine yatırım yapması gerekmez.

Rakamlarla stoksuz satış: Ne kadar büyük?

Forrester Research’e göre , çevrimiçi satışların yaklaşık % 23’ü stoksuz satış ile karşılanıyor. Bu, dünya çapında yaklaşık 85 milyar dolarlık satış anlamına geliyor.

Başka bir çalışma, stoksuz satış yöntemini kullanan üreticilerin , geleneksel perakende modellerine güvenmeye devam edenlere göre % 18 daha karlı olduğunu gösteriyor.

Direk nakliye
Stoksuz satış yerine getirme yöntemi kullanılarak satılan şaşırtıcı miktardaki Amazon ürünleri ile, bu sadece bir heyecan değil.

Giderek daha fazla üretici ve tüccarın stoksuz satışa yönelmesiyle, sektör patlama yaşıyor ve önümüzdeki yıllarda toplam e-ticaret büyüme oranına ulaşması bekleniyor. Yeni başlayan satıcılar için bu, uzun yıllar kaliteli stoksuz satış tedarikçileri tedarik etmenin daha kolay olacağı anlamına geliyor.

Amazon’da satış konusunda uzman ipuçları almak için bültenimize abone olun

Abone ol 

Peki ya Amazon dropshipping?

Amazon, dropshipper’lar için çok tercih edilen bir cennettir. 2019’un son çeyreğinde , Amazon’da satın alınan ürünlerin% 53’ü üçüncü taraf satıcılar tarafından satıldı ve bunların çoğu, siparişlerini yerine getirmek için dropshipping kullandı.

Amazon, tüm e-ticaret satışlarının yarısından biraz daha azını oluşturuyor, bu nedenle büyük bir pazar ve stoksuz satış, bir parça elde etmenin harika bir yoludur!

Amazon stoksuz satışına nasıl başlarım

Eğer bir kez bazı dropshipping ürünleri seçin ve benzeri web siteleri aracılığıyla bir tedarikçi ile bağlantı kurmak Alibaba veya AliExpress, Amazon üzerinde liste ürünleri başlayabilirsiniz.

Bir hesap oluşturmak basittir. Ancak kıyafet, mücevher veya güzellik ürünleri gibi ürünler satmayı planlıyorsanız Amazon’un onayını beklemeniz gerekir.

Peki, Amazon stoksuz satışına nasıl başlayabilirim? Bu kolay. Normalde olduğu gibi platformda listeler oluşturup ürün satarsınız. Satmak istediğiniz ürün zaten Amazon’da listelenmişse, “Sizinkini burada satın” seçeneğine tıklayabilirsiniz. O zaman yapmanız gereken tek şey fiyatı belirlemek, nakliye ayrıntılarını doldurmak ve gitmekte fayda var.

Bir dizi başka satıcı tarafından da satılabilen jenerik ürünler satacağınız için, Amazon Buy Box’ı kazanmak çok önemlidir. Ürünlerinize mümkün olan en iyi fiyata Satın Alma Kutusu’na girme şansını vermek için Amazon yeniden fiyatlandırma yazılımını kullanmanız gerekir .

Ürününüz Amazon’da yeniyse, sıfırdan bir ürün ayrıntıları sayfası oluşturmanız gerekir. Bunun en zor kısmı, Amazon’un bazı katı gereksinimleri olduğu için görüntüleri doğru şekilde almaktır.

Seller Central
Amazon listelerinizi mükemmelleştirmek, satış hacminiz ve geliriniz üzerinde önemli bir etkiye sahip olacaktır.

Amazon stoksuz satış için gereksinimler

Satıcılar stoksuz satış politikasında belirtilen gereksinimleri karşıladığı sürece Amazon, stoksuz satışta sorun yaşamaz . Bu politikayı ihlal etmeniz, satış ayrıcalıklarınızın iptal edilmesine neden olabilir. Bunlar şunları belirtir:

  • Bilgileriniz tüm ambalajlarda, fişlerde, faturalarda ve gönderilen bilgilerde olmalıdır
  • Üçüncü taraf bir dropshipper’ı tanımlayan herhangi bir bilgi, göndermeden önce kaldırılmalıdır.
  • Müşteri iadelerini kendiniz kabul etmeli ve işlemelisiniz
  • Siparişlerinizi yerine getirmek için diğer çevrimiçi perakendecileri kullanamazsınız
  • Satıcı sözleşmelerine ve politikalarına hâlâ uyulması gerekiyor

Bir satış yaptıktan sonra, tedarikçinize ürünün toptan satış bedelini ve talep ettikleri nakliye veya işlem ücretlerini ödersiniz. Sonra kârı korursun.

Diğer her şey tedarikçi tarafından halledilir, böylece başka bir satış yapmaya odaklanabilirsiniz.

Amazon stoksuz satış gereksinimleri
Amazon’un stoksuz satış kurallarına uyduğunuzdan emin olun, yoksa satma ayrıcalıklarının geri alınması riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Amazon’da FBA ile stoksuz satış

Amazon’da dropship yapmanın başka bir yolu var. FBA hizmetini – “Amazon Tarafından Yerine Getirildi” – kullanarak, müşterilerinize siparişleri toplama, paketleme veya nakliye işlemleriyle uğraşmak zorunda kalmadan gönderebilirsiniz. Amazon ayrıca sizin için müşteri hizmetleri ve iadelerle de ilgilenecektir.

Süreci daha da basitleştirmek için, belirli FBA yönetim araçlarına sahip Amazon dropshipping yazılımı var.

Amazon’da bir FBA satıcısı olmak için, stokları Amazon’un yerine getirme merkezlerinden birine toplu olarak göndermeniz gerekir. Diğer stoksuz satış yöntemlerinden farklı olarak, bu, ürünlere yatırım yapmanız ve peşin ödeme yapmanız gerektiği anlamına gelir.

Amazon’da FBA ile stoksuz satışın birçok avantajı vardır:

  • Amazon siparişleri nadiren bozduğu için Amazon Lojistik sipariş karşılama, markanıza güven ve yüksek performans getirir
  • Ürünlerinizin Satın Alma Kutusunu kazanma şansı daha yüksektir
  • Müşteri hizmetleri konusunda endişelenmenize gerek yok
  • Ürünleriniz Amazon Prime’ın 2 günlük gönderimine uygun olacak

Alkol veya lastik satanların haricinde Amazon Lojistik, Amazon’daki tüm satıcılara açıktır. Amazon’da FBA kullanarak stoksuz satış yapmaya başlamak çok kolay, tek yapmanız gereken yeni bir Amazon Lojistik satıcı hesabı oluşturmak veya mevcut Satıcı Merkezi Hesabınızı yükseltmektir.

Bunun sizin için olup olmadığını merak ediyorsanız , FBA hizmetine geçerek ne kadar kazanabileceğinizi tahmin etmenize yardımcı olacak kullanışlı bir çevrimiçi FBA hesaplayıcımız var.

FBA
Amazon’un yerine getirme hizmetini (FBA) kullanmak, stoksuz satış işiniz için birçok avantaja sahiptir.

Amazon Dropshipping’in Amazon Lojistik kullanarak dezavantajları

Amazon’da FBA kullanarak dropshipping’in de bazı dezavantajları var. Gönderim ücretlerini ve aylık depolama ücretlerini ödemeniz gerekir.

Amazon, depolarına gönderilen her envanter için çok katı ve özel paketleme kurallarına da sahiptir. Bununla birlikte, üçüncü taraf bir tedarikçiden vazgeçerseniz, Amazon’un ambalajlama gereksinimlerini de yerine getireceklerinin garantisi yoktur. Ve herhangi bir hata, satıcı hesabınızın askıya alınmasına neden olabilir.

Amazon dropshipping ve diğer platformlar

İle 300 milyon aktif kullanıcı ve $ 88,000 her dakika geçirdi, Amazon küresel e-ticaret devi olduğuna hiç şüphe yok. Ancak başarılı bir stoksuz satış işi kurmak için kullanabileceğiniz tek platform bu değil. Aslında, bir dizi kanalı kullanmak muhtemelen en iyisidir.

Diğer pazarlarda stoksuz satış
Amazon, stoksuz satış için harika bir yer, ancak bu sizi diğer çevrimiçi pazarları kullanmaktan alıkoymamalı.

Dropshipping: eBay ve Amazon

Amazon kadar büyük olmasa da eBay, önemli bir müşteri havuzuna sahiptir ve stoksuz satışa izin verir. Ancak, gönderdiğiniz her ürün için bir liste ücreti de alır.

Amazon’da istediğiniz kadar ürünü listeleyebilir ve ardından satmayanları cebinizden çıkmadan silebilirsiniz. EBay’de bu yaklaşım size pahalıya mal olur. Bu nedenle, ürünleri denemek ve test etmek Amazon’da daha iyidir. Ancak kârı en üst düzeye çıkarmak için kanıtlanmış en çok satanlarınızı eBay’e ekleyebilirsiniz.

Kendi platformunuzu kurmak

Kendi mağazanızı açmak çok daha fazla iş olsa da, üçüncü taraf ücretlerinden ve katı gerekliliklerden muaftır. Ayrıca markanız, web siteniz ve stoğunuz üzerinde tam kontrol sağlar. Ayrıca, Shopify kullanıyorsanız, bunu doğrudan Amazon hesabınıza bağlayabilirsiniz.

Amazon stoksuz satış, başlamak için harika bir yerdir, ancak her platformun kendine özgü güçlü yanları vardır. Büyüyen e-ticaret endüstrisinden tam olarak yararlanmak için Amazon’u diğer pazarlar ve platformlarla birlikte kullanmayı düşünün.

HAREKE GEÇME ZAMANI!!!

BU LİNK ÜZERİNDEN HARAKETE GEÇ : https://digitalmarketmentoring.com?aff=154

Bir yanıt yazın