Amazon’da Drop Shipping – Amazon Dropshipping için Temel Bir Kılavuz

Amazon, bugün bilinen dev e-ticaret platformları arasında yer alıyor. Perakendecilerin tüketim mallarından dijital ortama ürün satmalarına olanak tanır. Birçok perakendeci, Amazon’u şirketleri için daha fazla gelir sağlayan mükemmel ek satış platformu olarak görüyor. İnternet teknolojisi ve bulut bilişim çağında Amazon, perakende sektörüne harika e-ticaret hizmetleri sunmaya devam ediyor.

Dropshipping nedir? 

Dropshipping, bir ürünü envanter tutma veya malların nakliyesinden sorumlu olmadan satma sürecidir. Ayrıca, drop göndericiler kendi ürün fiyatlarını belirleyebilir ve ürünün toptan fiyatını ödeyebilir ve kârlarını ve kârlarını koruyabilirler. Genellikle ürün üreticisi olan bir tedarikçi, ürünün üretilmesinden, envanterin muhafaza edilmesinden ve malların müşteriye gönderilmesinden sorumludur.

Dropshipping Artıları

 • Stok
  tutmama Stoksuz satışın en büyük yararı, sıfır envanter ile bir iş kurabilmenizdir. Bu harika çünkü iş modelini dropshipper için daha az riskli hale getiriyor. Stokta envanter yoksa, işte daha az işiniz olur. Ayrıca, envanteri tutmak için bir depo için ödeme yapmanız gerekmediğinden daha az maliyet vardır.
 • Birkaç beceri gerekliBaşarılı bir stoksuz satış işine sahip olmak, belirli becerilere sahip olmanızı gerektirmez. Bir dropshipper’ın pazarlamada, günlük operasyonda ve mükemmel müşteri hizmeti sunmada iyi olması gerekir. Taşınacak envanter olmadığından, daha fazla müşteriyi nasıl çekeceğinize, sorunsuz bir sipariş sürecini nasıl sürdüreceğinize ve mükemmel bir müşteri hizmeti sağlamaya tüm dikkatinizi verebilirsiniz.
 • Pazarı hızlı bir şekilde test edin
  Stoksuz satışın bir başka avantajı da pazarı hızlı bir şekilde test edebilmenizdir. Dönüşüme göre bir pazar olduğunu görmek için ürünler üzerinde reklam yayınlayabilirsiniz. Herhangi bir öğe satışa dönüşmezse, bunları listenizden kaldırabilirsiniz. Bu, öngörülemeyen piyasa talebini karşılamak için envantere önceden büyük bir dolar yatırmak yerine piyasayı test etmek için size biraz maliyet getirir.
 • Düşük başlangıç ​​maliyeti
  Stoksuz satış iş modeli, düşük başlangıç ​​yatırımıdır, bu nedenle başlamak kolaydır. İlk olarak, bir müşteri sipariş verene kadar ürün satın almanıza gerek yoktur. İkincisi, envanter için fiziksel bir alana ihtiyacınız yoktur, bu nedenle bir depo için maliyet yoktur. Üçüncüsü, ürünlerin nakliyesini yönetmenize yardımcı olacak personeli işe almanıza gerek yoktur. Temel olarak, ana giderleriniz arasında mal, reklam ve web sitesi maliyetleri bulunur.

Dropshipping Eksileri

 • Şiddetli rekabetDropshipping işletmeleri, düşük giriş engeli nedeniyle genellikle yoğun bir rekabetle gelir. Sizi rekabetten ayırabilecek şey, bazı benzersiz ürünler satmaktır. Ancak, tedarikçilerinizle özel anlaşmalarınız olmadığından, diğer satıcıların sizinkiyle aynı ürünleri satmasını engellemek için yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur.
  Rakiplerinizi yenmek için, daha düşük bir fiyat teklif etmek yapabileceğiniz tek şey gibi görünüyor, ancak bu “dibe doğru bir yarışa” yol açar ve kar marjlarınızı önemli ölçüde azaltır.
  Not: Amazon’da “dibe doğru yarış” fiyat savaşından nasıl kaçınılır?  
 • Uzun teslimat süreleri
  Stoksuz satışla ilgili en büyük endişelerden biri, uzun ve yavaş nakliye süreleriyle uğraşmaktır. İster Amazon lojistik merkezlerinden ister yeriniz bir müşterinin kapısına gönderilen mallar, yalnızca birkaç gün sürer. Ancak stoksuz satış ürünleri, genellikle yurtdışında bulunan tedarikçilerden ve üreticilerdendir ve müşterilerinize ulaşmanız birkaç hafta sürebilir.
 • Daha az kalite kontrolü
  Ürün, doğrudan üreticiden alıcıya gönderildiği için, ürünlerinizin kalitesini sağlamanın hiçbir yolu yoktur. Ve paketler ne kadar uzun mesafelerde hareket ederse, o kadar kolay zarar görebilirler.

Amazon ile Dropshipping’e Nasıl Başlanır?

Dropshipping, perakendecilerin envanter tutma ve hatta satın alınan malları gönderme yükünü taşımadan ürünleri satmalarına olanak tanıyan bir süreçtir. Stoksuz satış işindeki satıcılar, diğer ücretleri ve harcamaları göz önünde bulundurarak belirli bir kaynak fiyatı temel alarak kendi fiyatlarını belirleyebilir. Drop gönderici ürünleri satıp pazarlarken, üretici ürünleri yaratır, envanteri tutar ve siparişleri doğrudan drop göndericilerin alıcılarına gönderir.

Amazon pazarında stoksuz satış genellikle kabul edilebilir. Amazon’da Fulfilled by Amazon (FBA) programı aracılığıyla Amazon’a gemi bırakmaya başlayabilirsiniz. Bu program, ürünlerinizi Amazon’a göndermenizi sağlar. Program, ürünlerinizin envanterini ve sevkiyatını gerçekleştirir, böylece tek yapmanız gereken satışlarınızı pazarlamak ve izlemek. Bu programın en büyük faydası, müşterilerinizin siparişlerini daha hızlı teslim alabilmeleri için en hızlı sevkiyat sürelerini sağlamasıdır.

Önemli: Amazon’da stoksuz satış kabul edilebilir olsa da, kesinlikle izlenmesi gereken bir dizi belirli kural vardır. Amazon’da drop shipping yapmayı planlıyorsanız bunu aklınızda bulundurun.

Amazon Drop Shipping Politikası

Aşağıdaki alıntı Amazon’un drop shipping politikasından alınmıştır. Sen politikası hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz burada .

Amazon’a gemi bırakmayı düşünen herkes için, aşağıda listelenen aşağıdaki yapılması ve yapılmaması gerekenler her zaman takip edilmelidir.

YAPILACAKLAR:
 • Ürünlerinizin rekor satıcısı olun;
 • Kendinizi ürünlerinizin satıcısı olarak tanıtmak için tüm ambalaj irsaliyeleri ve bunlarla bağlantılı veya bunlarla bağlantılı olarak sağlanan diğer bilgiler;
 • Ürünlerinizin müşteri iadelerini kabul etmekten ve işlemekten sorumlu olun; ve
 • Satıcı sözleşmenizin diğer tüm koşullarına ve geçerli Amazon politikalarına uyun.
Yapılmayacaklar:
 • Başka bir çevrimiçi perakendeciden ürün satın almak ve bu perakendecinin doğrudan müşterilere gönderilmesini sağlamak; veya
 • Sevk irsaliyeleri, faturalar veya kendi adınız dışında bir satıcı adını veya iletişim bilgilerini belirten diğer bilgileri içeren nakliye siparişleri.
 • Amazon ile nasıl dropship yapılacağı hakkında daha fazla bilgiyi web sitelerinde buradan okuyabilirsiniz.

Amazon’da Dropship Olduğunda Başarı İçin 4 İpucu 

 • Doğru ürünü satın Amazon gerekliliklerine ve kısıtlamalarına uyduğunuzdan ve satmak istediğiniz ürünlerin kısıtlanmış ürünler listesine dahil edilmediğinden emin olun. Ardından, yeterli talep ve düşük rekabete sahip niş bir ürün bulmak için ürün araştırması yapmaya başlayabilirsiniz. Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız , Amazon’da satılacak ürünleri bulmak için bu faydalı uygulamaları kullanabilirsiniz . 
 • Güvenilir stoksuz satış tedarikçisini bulun Güvenilir bir tedarikçi iyi organize edilmiş olmalı ve yeni siparişleri kabul etmekten sipariş yerine getirmeye, ürünleri hazırlık, paketleme ve nakliye öncesinde denetlemeye kadar birçok görevi yerine getirebilmelidir. Buna ek olarak, güvenilir bir tedarikçi de size büyük kar marjları elde etmek, kaliteli ürünler sağlamak, zamanında teslimatı garanti etmek ve gerekirse satış sonrası destek sağlamak için makul bir fiyat vermekle karakterize edilir.
 • Listenizi tanıtın Stoksuz satış ürünlerinizi satmak için, ürün listelemenize trafik çekmeniz gerekir. Ürün sayfanızı optimize etmek için Amazon SEO ve Amazon PPC gibi bu pazarlama yaklaşımlarını uygulayabilirsiniz . Ayrıca sosyal medya kanalları, blog, e-posta veya etkileyicilerin siteleri aracılığıyla girişinize harici trafik çekebilirsiniz . 
 • Mükemmel müşteri hizmeti sunun Mükemmel müşteri hizmeti sunmak, Amazon’da satış yaparken genel başarınız için çok önemlidir. İyi bir ilk izlenim bırakmak, etkili iletişim kurmak ve aldığınız geri bildirimleri ciddiye almak gibi şeyler müşterilerinize fayda sağlar, bu da daha fazla satış kazanmanıza ve olumlu geri bildirim alma şansı elde etmenize yardımcı olur .

Özet:

Amazon, stoksuz satış söz konusu olduğunda sınırlamalara sahiptir. Bu sınırlamalar, birçok drop göndericisinin platformda serbestçe satış yapmasını engeller. Amazon drop shipping’e izin verirken, çoğunlukla yalnızca FBA programı aracılığıyla izin verilir. Dolayısıyla, dropshipping arbitraj modülünü kullanarak Amazon’da stoksuz satış yapmayı düşünüyorsanız, bunun belirli koşullar altında mümkün olmayabileceğini bilin. FBA programının belirlenmiş kurallarına bakıldığında, geleneksel drop shipping mümkündür.

Her şeye rağmen Amazon, müşteri-satıcı korumasının yanı sıra mükemmel destek sağlayan marka ve dijital ürünler satmak için harika bir e-ticaret platformudur.

O mağaza sahibiyle senin arandaki tek fark onun harakete geçmiş olması bunu unutma.

ARTIK HARAKETE GEÇ VE BİR ADIM AT!!!

BU LİNK ÜZERİNDEN HARAKETE GEÇ : https://digitalmarketmentoring.com?aff=154

Bir yanıt yazın