Amazon’da Satılacak Ürünler Nasıl Bulunur?

1. Amazon ürünlerini tedarik etmek için perakende arbitrajını kullanın.

Perakende arbitrajında, çok indirimli perakende ürünleri satın alır ve bunları Amazon’da yeniden satarsınız. Kulağa basit geliyor, ancak doğru yapmak – yani kârlı bir şekilde – biraz çalışma gerektiriyor. Perakende arbitraj satıcıları, yerel mağazalarda indirimli ve indirimli fırsatlar bulmak ve bunları Amazon’daki sıcak satıcılarla eşleştirmek söz konusu olduğunda mutlak profesyonellerdir.

İşin sırrı, herhangi bir günde Amazon’da neyin iyi sattığını ve ne kadara sattığını bilmek. Ayrıca, o ürünü Amazon’da satmanın maliyetini de açıkça anlamanız gerekir. Amazon satıcı ücretleri, satış fiyatınızın yaklaşık %15’i kadardır ve dikkatli olmazsanız nakliye siparişleri kârınızdan büyük bir pay alabilir.

Neyse ki, karlı pazarlıkları belirlemenize yardımcı olacak araçlar var. Amazon fiyatlandırma uygulamaları, perakende arbitraj satıcısının gizli silahıdır. Bunlar, ürün UPC kodlarını taramanıza ve bunları o ürün için Amazon’daki mevcut listelerle eşleştirmenize izin veren akıllı telefon uygulamalarıdır.

Bu uygulamalar, ortalama satış fiyatı ve alıcı talebi, nakliye veya Amazon Lojistik (FBA) maliyetleriniz ve potansiyel kârınız dahil olmak üzere ürünlerinizi fiyatlandırmanıza yardımcı olacak zengin bilgiler sunar.

Bu bilgileri kullanarak, mevcut talep ve kar potansiyelinize göre bir ürün satın alıp almamanız gerektiğine ve ne kadar envanter stoklayacağınıza karar verebilirsiniz.

Gönderim için Amazon Lojistik kullanıyorsanız ayrıntılı depolama ve nakliye masraflarını da görebilirsiniz. Amazon Lojistik sipariş karşılama seçeneğinin kendi maliyetleri vardır – ancak doğru yönetildiğinde, sipariş karşılamayı kendiniz halletmekten çok daha ucuz ve daha az zaman alıcı olabilir.

2. Amazon’da özel isteğe bağlı baskı ürünleri satın.

Talep üzerine baskı (POD) ürünleri, esasen müşteri sipariş verdiğinde özel olarak üretilen stoksuz satış ürünleridir. POD tedarikçileri, mevcut tüm ürünlerin tedarik edilmesinden ve depolanmasından, öğelerin sipariş edildikleri şekilde yazdırılmasına ve gönderilmesine kadar her şeyi sizin için halleder.

Bu, Amazon’da satılacak iyi ürünler bulmanın daha yeni bir yoludur ve çok düşük bir bütçeyle bile Amazon’da kendi markanızı oluşturmak için heyecan verici bir fırsat sunar. Tüm POD satıcıları, harika görünen tasarımlar, eğlenceli sözler veya benzersiz sanat eserleri oluşturmak ve bunları Amazon onaylı POS satıcılarını kullanarak pazarlamaktır.

POD Amazon ürün tedariki için iki şeye ihtiyacınız var. İlki, tişörtler, kupalar, yastık kılıfları ve POD satıcıları aracılığıyla temin edilebilen diğer öğelere basılabilen bir tür sanat eseridir. İkincisi, Amazon onaylı bir POD satıcısına sahip bir hesaptır.

Her POD satıcısı Amazon onaylı değildir. Bunlar, Amazon’un katı üretim ve nakliye gereksinimlerini karşılamalıdır. Bu, Amazon’da satacak ürünler bulmanın harika bir yolu gibi görünüyorsa, Gearbubble veya Printful’ı deneyin.

Yaratıcıysanız, Inkscape, Adobe Creative Suite veya en sevdiğiniz grafik programı gibi çevrimiçi grafik araçlarını kullanarak kendi çizimlerinizi oluşturabilirsiniz. Değilse, piyasaya sürülecek eğlenceli, şık veya marka odaklı sanat eserleri yaratmak için Fiverr veya Upwork’te bir serbest çalışan kiralayabilirsiniz.

Çoğu POD satıcısı, sloganlarla veya küçük resim tabanlı tasarımlarla ürünler oluşturmak için kullanabileceğiniz çevrimiçi tasarım araçları sağlar. Satış yapan POD ürünleri yaratmak için usta olmanıza gerek yok.

3. Amazon’da el yapımı ürünler satın.

Elle yaptığınız ürünleri satan bir zanaatkar veya zanaatkar mısınız? Bunu olası bir ürün tedarik seçeneği olarak keşfetmek ister misiniz? Her iki soruya da “evet” yanıtı verdiyseniz, Amazon El Yapımı ürün kategorisi tam size göre.

Amazon’un El Yapımı bölümünde satış yapmak için başvurmanız gerekir ve gereksinimler katıdır – çoğu durumda Etsy’den daha fazla. Aslında, birçok Amazon El Yapımı satıcısı, Amazon’un geniş kitlesine dokunarak erişimlerini genişletmek isteyen Etsy satıcılarıdır .

el yapımı-amazon

El Yapımı olarak satılması onaylanırsa, Amazon Pro Satıcı hesabı için ödeme yapmadan ayda 40 adede kadar ürün listeleyebilir ve satabilirsiniz. Ancak, 40 satışın üzerine çıkarsanız, aylık 39,95 ABD Doları tutarındaki Amazon Pro Satıcı hesap ücretini ödemeniz gerekir.

Her iki durumda da, öğenizin satış fiyatının ortalama %15’i olan satış başına Amazon satıcı ücretlerini ödemeniz gerekir. Ayrıca, yerine getirme ve nakliye masraflarınızı da hesaba katmanız gerekir.

El yapımı ürünler yapmak ve gerekli hammaddeleri tedarik etmek, ürettiğiniz ürünlere bağlıdır, bu nedenle bu tedarik seçeneği için ticaret araçları büyük ölçüde farklılık gösterebilir.

Ancak Amazon El Yapımı satıcıları stok depolama, sipariş paketleme ve nakliye için Amazon Lojistik’i kullanabilir. Bu, daha yüksek kaliteli el yapımı ürünler üretmeye odaklanabilmeniz için zaman alan bu işleri üstünüzden kaldırmak için kullanışlı bir araçtır.

4. Amazon’da satılacak toptan ürünleri bulun.

Başka şirketler tarafından yapılan malları basitçe yeniden satmak, toptan tedarik yöntemine girer. Bu, özellikle farklı ürün kategorilerinin kâr potansiyelini keşfetmek isteyen yeni başlayanlar için Amazon’da satılacak ucuz ürünleri bulmanın çok yaygın bir yoludur.

Alibaba, Thomasnet ve diğerleri gibi toptan satış pazarları aracılığıyla toptancı tedarikçilerden çevrimiçi olarak ürün tedarik etmek kolaydır. Her tür toptancı satıcısını bulmak için sektörünüzdeki ticari fuarları ve alıcı pazarlarını da ziyaret edebilirsiniz.

Aslında, basit bir çevrimiçi arama, toptan kaynak bulma çabalarınızı başlatmanın ve verimli bir e-ticaret işletmesi yürütmenin kolay bir yoludur. Satmak istediğiniz bir ürünün adını arayarak başlayın ve “toptan” ekleyin.

Toptancı tedarikçilerle çalıştığınızda, malları toplu olarak, genellikle “kasa paketleri” adı verilen birimlerde satın alırsınız, envanterinizi depolar ve ürünleri sipariş edildikleri gibi gönderirsiniz. Ürün depolama, sipariş paketleme ve nakliye işlemlerini kendiniz yapabilir veya bu yerine getirme görevleri için Amazon Lojistik’i kullanabilirsiniz.

Ancak siparişleri doldurursanız, envanter seviyenizi takip etmek ve siparişleri karşılamak için stokta yeterli ürün bulundurmanızı sağlamak için bir envanter ve satın alma yönetim sistemine de ihtiyacınız vardır. Birçok envanter yönetimi aracı, Amazon satıcı hesabı ve Amazon Lojistik hesaplarıyla entegre olur.

InventoryLab.com, Sellics.com, JungleScout.com, AMZScout.net ve Shopkeeper.com ekonomik ve yüksek puan alan seçeneklerdir. Çoğu, toptan satın alma kararlarınızı araştırmanıza ve ince ayar yapmanıza yardımcı olacak satış tahmincileri ve ürün keşif araçları da sunar.

5. Amazon’da doğrudan kaynaklı ürünler satın.

Doğrudan kaynak, Amazon’da satılacak ürünleri bulmanın en karlı yolu olabilir. Doğrudan tedarik ile, ürünleri doğrudan üreticiden satın alırsınız. Doğrudan kaynaklı stok ürünleri, yani fabrikanın halihazırda ürettiği ürünleri, toptan satış fiyatlarına göre birim başına daha düşük maliyetlerle satın alabilirsiniz. Ayrıca, rekabette öne çıkan benzersiz, markalı ürünler için sipariş üzerine özel ürünler de yaptırabilirsiniz.

Yukarıdaki toptan satış bölümünde ele alınan aynı taktikleri kullanan doğrudan kaynaklı fabrikaları bulabilirsiniz. Aslında, birçok toptancı tedarikçi kendi fabrikalarını işletiyor.

Bir toptancının ürün yelpazesini ve hizmetini beğendiyseniz, çoğu zaman aynı satıcıyla çalışabilirsiniz. Birim başına maliyeti düşürmek için daha büyük miktarlar sipariş etmeniz veya kendi siparişe göre ürünlerinizi geliştirmek için onlarla birlikte çalışmanız yeterlidir.

Bununla birlikte, toptan ürün tedariki gibi, doğrudan tedarik, ürün maliyetlerinize, envanter seviyelerinize ve yeniden sipariş miktarlarınıza dikkatli bir şekilde bakmanızı gerektirir. Ayrıca, kendiniz yapabileceğiniz veya FBA’ya dışarıdan temin edebileceğiniz, stok depolamaya ve düşünmeniz gereken paketleme ve nakliye siparişlerine sahip olacaksınız.

Gönderim için Amazon Lojistik’i kullanmayı seçerseniz, envanterinizin büyük kısmını işlemek için bir depolama veya sipariş karşılama tesisine de ihtiyacınız olabilir. FBA depolama maliyetleri oldukça yüksek olabilir, bu nedenle çoğu doğrudan kaynak satıcısı, gerektiğinde Amazon’un depo ağına küçük stok gönderileri besler.

Amazon Satıcı ve Amazon Lojistik hesaplarınızla ve ayrıca tüm arka uç depolama tesisleriyle entegre olan envanter yönetimi yazılımı, çoğu doğrudan kaynaklı satıcı için kritik öneme sahiptir. Bu, farklı konumlardaki stokları izlemenize ve siparişlerin zamanında gönderilmesini sağlamak için ne zaman yenilenmesi gerektiğini görmenize olanak tanır.

Eğitim Serilerimiz İçin: https://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1w

İnstagram Sayfalarımız:

https://www.instagram.com/ebayturkiyedropshipping/

https://www.instagram.com/fbturkiyedropshipping/

BU VİDEOLARA GÖZ ATIN:

HOW TO MAKE MONEY ON Redbubble In 2021 / You Must Know This Before You Start !! PRINT ON DEMAND( 2 )

https://www.youtube.com/watch?v=EPa_OkAWfFs

Bir yanıt yazın