Az Çaba İle Kendinize Pasif Gelir Oluşturun PART:1 | 2022’de Pasif Gelir Kazanmak

1. Bir stoksuz satış mağazası başlatın

Peşin yatırım: 🕒🕒

Ön ödemeli finansal yatırım: 💸

Pasif gelir potansiyeli: 💰💰💰

Dropshipping , bol miktarda nakit akışınız olmasa bile, nerede olursanız olun kazanmaya başlamanın en iyi yollarından biridir. Bazı dropshipper’lar yılda 100.000 ABD Doları kazandığını bildiriyor . Dropshipping, hızlı bir şekilde zengin olma planı değildir, ancak biraz önceden yatırım gerektirir.

Bu iş modeli, müşterilerin ürünlere göz attığı ve satın aldığı bir e-ticaret mağazası oluşturmayı içerir. Dropshipping ile ilgili ilginç olan şey, sattığınız ürünleri fiziksel olarak görmek zorunda olmamanızdır. 

2. Talep üzerine baskı mağazası oluşturun

Peşin yatırım (zaman): 🕒🕒🕒

Ön ödemeli finansal yatırım (para): 💸

Pasif gelir potansiyeli: 💰💰💰

Bir sanatçı, tasarımcı veya girişimciyseniz, talep üzerine baskı karlı bir pasif gelir fikri olabilir ve yaratıcılığınızdan para kazanabilirsiniz. Tişörtler, posterler, sırt çantaları veya kitaplar gibi beyaz etiketli ürünleri özelleştirmek için tedarikçilerle çalışmayı ve bunları sipariş bazında satmayı içerir. 

Dropshipping’e benzer şekilde, yalnızca ürünü sattıktan sonra ödeme yaparsınız . Toplu olarak satın alma veya envanter gerekli değildir. Talep üzerine baskı mağazaları iyi bir pasif gelir akışıdır çünkü:

 • Ürünleri hızlı bir şekilde oluşturabilir ve dakikalar içinde satışa sunabilirsiniz.
 • Nakliye ve teslimat, tedarikçiniz tarafından halledilir
 • Mağazanız kurulduktan sonra birçok pazarlama ve satış sürecini otomatik hale getirebilirsiniz.

3. Dijital ürünler satın

Peşin yatırım (zaman): 🕒🕒

Ön ödemeli finansal yatırım (para): 💸💸

Pasif gelir potansiyeli: 💰💰💰💰

Dijital ürünler, tüketicilerin fiziksel olarak dokunamayacakları medya varlıkları veya parçalarıdır. Bunlar, Kindle kitapları, şablonlar, eklentiler veya PDF’ler gibi indirilebilir veya aktarılabilir dosyaları içerir. 

Dijital ürünler, yüksek kâr marjlarına sahip oldukları için harika pasif gelir kaynaklarıdır. Varlığı yalnızca bir kez yapmanız gerekir ve onu tekrar tekrar çevrimiçi satabilirsiniz. Depolama veya envanter gerekmez. 

Dilediğiniz kadar dijital ürün satabilirsiniz. Çoğu içerik oluşturucu pasif gelirlerini profesyonellerin kullanabileceği kitler, basılabilirler, dosyalar ve diğer varlıkları satarak ölçeklendirir.

4. Çevrimiçi kurslar öğretin

Peşin yatırım (zaman): 🕒🕒🕒🕒

Ön ödemeli finansal yatırım (para): 💸

Pasif gelir potansiyeli: 💰💰💰

Eğitimcilerin çevrimiçi kurs satması her zamankinden daha kolay. Pazarlama, illüstrasyon veya girişimcilik olsun, kurslar oluşturabilir ve birkaç sınırlama ile satmaya başlayabilirsiniz. Dijital ürünlere benzer şekilde, herhangi bir envanter veya stok tutmadan tekrar tekrar çevrimiçi kurslar satabilirsiniz. 

Çevrimiçi öğretim, zamana önceden bir miktar yatırım gerektirir. Kursunuzu ana hatlarıyla belirtmeniz, kaydetmeniz ve öğrencilerin çekip gitmesi için şablonlar gibi indirilebilir varlıklar oluşturmanız gerekir. 

5. Blogger olun

Peşin yatırım (zaman): 🕒🕒🕒🕒

Ön ödemeli finansal yatırım (para): 💸

Pasif gelir potansiyeli: 💰💰💰

Bir blog başlatmak zorlu bir girişim olabilir, ancak bloglama iş modeli yalnızca pasif bir gelir akışı olarak daha başarılı hale geliyor. İnternetten para kazanmak için artık internet ünlüsü olmanıza gerek yok. Tek yapmanız gereken kişilerinizi bir veya iki platformda bulmak ve ardından onları web sitenize göndermek. 

Bir blog oluşturmak biraz zaman alır. Ancak kaliteli içerik oluşturur ve bunu platformlarınız aracılığıyla tanıtırsanız, para kazanmaya yetecek kadar büyük bir kitle oluşturacaksınız. 

Blog yazarak pasif gelir elde edebilirsiniz:

 • Bağlı kuruluş ürünleri satmak
 • Sponsorlu gönderiler oluşturma
 • Kendi ürünlerini satmak 
 • Google AdSense üzerinden reklam yayınlama

6. El yapımı ürünler sat

Peşin yatırım (zaman): 🕒🕒🕒

Ön ödemeli finansal yatırım (para): 💸💸💸

Pasif gelir potansiyeli: 💰💰💰💰

İnternette bir şeyler satmak için daha iyi bir zaman olmamıştı. İnternete bağlı 4,6 milyardan fazla insanla , çevrimiçi bir iş kurma ve ölçeklendirme fırsatı çok büyük. 

Satış yapabileceğiniz yüzlerce çevrimiçi site var. Bazılarının video oyunları veya el yapımı ürünler gibi belirli nişleri vardır, diğerleri ise istediğiniz her şeyi satmanıza izin verir. 

Bazı popüler çevrimiçi satış siteleri şunları içerir:

 • Kendi çevrimiçi mağazanız
 • Amazon
 • eBay
 • AliExpress

Ön yatırım iki katlıdır. Çanak çömlek veya giysi gibi kendin yap ürünleri yapmak ve satmak için malzemeye ve zamana yatırım yapmanız gerekecek . Ayrıca ürünlerinizi barındıracak bir çevrimiçi mağaza oluşturmak isteyeceksiniz.

7. Bağlı kuruluş pazarlama işi yürütün

Peşin yatırım (zaman): 🕒🕒🕒🕒

Ön ödemeli finansal yatırım (para): 💸

Pasif gelir potansiyeli: 💰💰💰

Bağlı kuruluş pazarlaması , bir kitleye bir ürün veya hizmet önermeyi içerir. Bu harika bir pasif gelir kaynağıdır çünkü birisi tavsiye bağlantınızı tavsiye edilen ürün veya hizmeti satın almak için kullandığında bir komisyon kazanırsınız.

Aynı zamanda büyüyen bir sektör. Statista, bağlı kuruluş pazarlama endüstrisinin 2022 yılına kadar 8,2 milyar dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Çevrimiçi girişimciler, birkaç temel nedenden dolayı bağlı kuruluş pazarlamacıları haline geliyor.

8. Çevrimiçi stok fotoğrafları satın

Peşin yatırım (zaman): 🕒🕒🕒🕒

Ön ödemeli finansal yatırım (para): 💸💸💸

Pasif gelir potansiyeli: 💰💰

Fotoğrafçılık gibi hizmet tabanlı bir iş yürütmenin en büyük dezavantajlarından biri, zamanınız için ödeme almanızdır. Fotoğraftan para kazanmak için mutlaka bir etkinlikte veya fotoğraf çekiminde olmalısınız ki bu iş cinayet işliyor olsanız bile bir süre sonra yorucu olabiliyor. 

Tam zamanlı bir fotoğrafçıysanız veya iyi bir kameranız varsa, çevrimiçi fotoğraf satarak ekstra bir gelir akışı oluşturabilirsiniz. Pexels, Shutterstock ve diğer çevrimiçi medya evleri gibi stok fotoğraf siteleri, yüksek kaliteli fotoğraflar ve videolar için ödeme yapacak. 

Shutterstock ana sayfası

9. Instagram etkileyicisi olun

Peşin yatırım (zaman): 🕒🕒🕒🕒

Ön ödemeli finansal yatırım (para): 💸

Pasif gelir potansiyeli: 💰💰💰

Bir milyon dolar : Dwayne “The Rock” Johnson, Instagram gönderisi başına bu kadar kazanıyor. Abs veya 200 milyondan fazla sosyal medya takipçiniz olmasa da, bir etkileyici olarak Instagram’da yine de pasif gelir elde edebilirsiniz.

Bir Instagram etkileyicisi (başka birinin satın alma kararlarını etkileyebilecek biri) olmak için, benzer konulardan hoşlanan insanlardan oluşan bir topluluk oluşturmanız gerekir. 

Bir çizgi roman hayranı mısınız? Bir Instagram hesabı oluşturabilir ve en son Marvel ve DC şovları hakkında tutarlı bir şekilde paylaşımda bulunmaya başlayabilirsiniz. Aynı şey spor, tüplü dalış, ev dekorasyonu ve hatta genel kültürle ilgileniyorsanız da geçerlidir. 

10. Kiralık mülk satın alın

Peşin yatırım (zaman): 🕒🕒🕒

Ön ödemeli finansal yatırım (para): 💸💸💸💸

Pasif gelir potansiyeli: 💰💰💰

Gayrimenkul yatırımı, uzun vadeli servet inşa etmenin en eski yollarından biridir. 

Yeterli paranız varsa, apartman binaları veya başka bir tür gayrimenkul satın alabilir ve kiralayabilirsiniz. Ancak ev sahibi olma işi oldukça aktif olduğundan, kiracıları yönetmek ve aylık ödemeleri veya kiraları toplamak için mülk yöneticileri tutabilirsiniz. 

11. Borsaya yatırım yapın

Peşin yatırım (zaman): 🕒🕒🕒

Ön ödemeli finansal yatırım (para): 💸💸💸

Pasif gelir potansiyeli: 💰💰💰

Borsa, dik bir öğrenme eğrisine sahip olsa ve kafa karıştırıcı olabilse de, kalıcı servet inşa etmenin harika bir yoludur. Çoğu insanın hisse senedi yatırımlarıyla yaptığı yaygın bir hata, finansal hedeflere ulaşmak için uzun oyunu oynamak yerine kısa vadeli düşünmektir. 

Hisse senetlerine yatırım yapmanın amacı portföyünüzü çeşitlendirmek ve riski azaltmaktır. Bunu, zaman içinde size yavaş yavaş gelir sağlayan borsada işlem gören fonlara (ETF’ler) ve yüksek temettü hisselerine yatırım yaparak yapabilirsiniz. Borsaya yatırım yapmaya başlamak için bir aracı kurum hesabı açmanız ve fon sağlamanız gerekir. 

borsaya yatırım yapmak pasif gelir örneği

12. Boş odanızı kiralayın

Peşin yatırım (zaman): 🕒🕒🕒

Ön ödemeli finansal yatırım (para): 💸💸💸💸

Pasif gelir potansiyeli: 💰

Dairenizde fazladan bir odanız var mı? Yoksa üç haftalık bir yolculuğa mı çıkıyorsunuz ve evinizi boş bırakmak istemiyor musunuz? Boş alanınızı kiralamak için Airbnb gibi bir kiralama şirketiyle ortak olabilirsiniz.

Airbnb, ev sahiplerini bir sonraki kaçamağı arayan insanlarla buluşturuyor. İnsanlar Airbnb’leri tercih ediyor çünkü genellikle otellerden daha ucuzlar, bu da bir Airbnb ev sahibi olarak boş alanınız için yüksek talep anlamına geliyor. 

Airbnb’den daha da fazla gelir elde etmek istiyorsanız, yalnızca kiralamak amacıyla daire satın alabilirsiniz. Yine de, alanınızı kiralamanın genellikle önceden çalışmayı gerektirdiğini unutmamalısınız. Ücretsiz odanızı kiralamadan önce döşemeniz veya yenilemeniz gerekebilir.

13. Arabanızı kiralayın

Peşin yatırım (zaman): 🕒🕒🕒

Ön ödemeli finansal yatırım (para): 💸💸💸💸

Pasif gelir potansiyeli: 💰

Pasif gelir elde etmek için kullanabileceğiniz tek şey boş alanınız değil. Ayrıca Turo gibi bir hizmet ile aracınızı kiralık olarak sunabilirsiniz . Arabanızı Uber için zaten kullanıyorsanız, şehir gezileri yaparken ekstra para kazanmak için  Carvertise veya Wrapify gibi platformlara kaydolabilirsiniz.

Başka bir seçenek de Uber veya Lyft için arabaya ihtiyacı olan birini aramaktır. Böylece boş zamanlarınızda aktif olarak araba kullanmak yerine, arabanız sizin için çalışırken bir Netflix şovu hazırlayabilirsiniz.

14. Akranlarına borç para ver

Peşin yatırım (zaman): 🕒

Ön ödemeli finansal yatırım (para): 💸💸💸

Pasif gelir potansiyeli: 💰

İşinize yaramayan fazladan paranız mı var? Bir yan iş olarak eşler arası kredi vermeyi deneyin . P2P kredisi, borç alanlara veya küçük işletmelere borç para vermeyi içerir. 

Süreci kolaylaştırmak için, ödünç alanlarla borç verenleri birbirine bağlayan  LendingClub , Prosper (bireyler için) veya Worthy (işletmeler için) gibi bir web sitesine kaydolabilirsiniz.

Bu siteler genellikle kredi taleplerini, borçlunun geçmişine dayalı faiz oranlarıyla birlikte barındırır. Bu kredilerin getirisi genellikle %5 ila %6 civarındadır. 

15. Çevrimiçi alışveriş yaparken kazanın

Peşin yatırım (zaman): 🕒🕒

Ön ödemeli finansal yatırım (para): 💸

Pasif gelir potansiyeli: 💰

Swagbucks, MyPoint ve Rakuten gibi para iadesi ödül siteleri, çevrimiçi alışveriş yaptığınızda para kazanmanıza olanak tanır. Üye olduktan sonra bu sitelerden para kazanmak için alışveriş yapmak dışında ekstra bir şey yapmanıza gerek yok. Ne kadar çok online alışveriş yaparsanız, o kadar çok puan kazanırsınız. Ve daha fazla para kazanabilirsiniz.

Eğitim Serilerimiz İçin: http://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1w

İnstagram Sayfalarımız:

https://www.instagram.com/ebayturkiyedropshipping/

https://www.instagram.com/fbturkiyedropshipping/

BU VİDEOLARA GÖZ ATIN:

İNTERNET ÜZERİNDEN GÜNDE 150 TL KAZANMA (PAPARA) (ÖDEME KANITLI GERÇEK) Ebay Amazon Dropshipping

Bir cevap yazın