Banyo Bombası İşine Nasıl Başlanır: Kendi Banyo Bombalarınızı Yapın ve Satın

Neden banyo bombası işine başlıyorsunuz?

Bir banyo bombası işine başlamanın birkaç büyük faydası vardır – yani bunları mutfağınızda ucuz malzemelerle ve makine olmadan yapabilirsiniz.

Ayrıca oldukça popülerler. Banyo bombaları, son birkaç yılda dünya çapında bir trend haline geldi ve insanların öz bakım rutinlerinde bir dayanak noktası haline geldi. Ve hiçbir yavaşlama belirtisi göstermiyorlar: Google Trendler’e göre , “banyo bombası” için yapılan sorgular ve ilgili terimler son beş yılda istikrarlı bir şekilde arttı.

Banyo bombası türleri 

Klasik top banyo bombaları

"klasik
Resim kredisi: New York Times

Çoğu insan klasik banyo bombasına aşinadır. Bu ürünler geleneksel olarak küre şeklindedir ve çeşitli renklerde, kokularda ve yatıştırıcı yağlarda bulunur. Bazılarının kokusu veya rengi olmayabilir ve sadece vücudu temizlemek ve nemlendirmek amacıyla kullanılırken, diğerleri daha görsel bir etki için parıltı ve çeşitli renklere sahiptir. Bunlar kitlesel pazar ürünleri olarak kabul edilir ve geniş bir müşteri demografisine sahiptir.

Mücevher banyosu bombaları

"mücevher
Resim kredisi: EliteDaily

Banyo ve mücevher mi? Beni kaydet. Yatıştırıcı yağlar ve galaksiler arası sular yeterince lüks değilmiş gibi, bazı markalar banyo bombalarına takı ekleyerek müşterilerini daha da şımartmayı sever. Charmed Aroma ve Fragrant Jewels gibi popüler markalar bu ürünlerle tanınır ve sevdikleriniz için harika bir hediyedir. Bu banyo bombası markaları genellikle 16 ila 35 yaş arası kadınları ve kızları hedef alır.

Kristal banyo bombaları

"Parıltı
Resim kredisi: Lushalot

Rahatlatıcı olduğu kadar ışıltılı banyoları seven insanlar için cevap kristal banyo bombalarıdır. Bu ürünlere kristallerin eklenmesi tüketicilerin, özellikle de kristallerin iyileştirici güçlere sahip olduğuna inanan büyüyen tüketici pazarının dikkatini çekti. Bir zamanlar fringey New Age çevrelerine ayrıldığında, kristal şifa milyar dolarlık ana akım bir iş haline geldi. Yine de, bu ürünlerin çoğu, ortalamanın üzerinde gelire sahip 20 ila 35 yaşları arasındaki ruhani, şehirli kadınlara satılıyor.

Şekilli / temalı banyo bombaları

"tatlı çörek
Resim kredisi: Etsy

Diğer markalar, çeşitli şekil ve boyutlarda ürünler tasarlayarak kutunun (veya topun) dışında düşünmeyi seçtiler. İster gelin, ister bebek partisi için iyilik, ister pasta severler için bir hediye, ister çocuklar için eğlenceli banyo zamanı olsun, herhangi bir müşterinin niş taleplerini karşılayacak temalı bir ürün olması muhtemeldir. Ve aralarından kalplerin için çörek için hap soğuk için Pokeballs , sizin banyo bombası şekline tek sınır hayal gücünüz.

Aromaterapi banyo bombaları

Bu banyo bombaları, tedavi edici sınıf uçucu yağlarla formüle edilmiştir. Bitkilerin yapraklarından, çiçeklerinden ve tohumlarından damıtılan uçucu yağlar, banyo bombalarında stres, kuru cilt ve sindirim sorunları gibi çeşitli fiziksel ve duygusal rahatsızlıkları hedef almak için kullanılır.

Aromaterapi, terapötik faydaları olduğu iddia edilen bir alternatif tıp türü olduğundan, uçucu yağların kullanımı  bu ürünleri kozmetik değil ilaç olarak sınıflandırır . Bu durumda, banyo bombalarınızı tıbbi faydaları için pazarlamayı planlıyorsanız, ürünlerinizin etkinlik ve güvenlik açısından FDA onaylı olması gerekir. Bu tür banyo bombalarının giriş engelleri daha yüksek olsa da  , tüketiciler sağlıklarına ve sağlıklı yaşamlarına daha fazla yatırım yaptıkça aromaterapiye olan ilgi önemli ölçüde artıyor . 

Satmak için banyo bombası nasıl yapılır?

Banyo bombalarının yapımı şaşırtıcı derecede kolaydır ve yalnızca birkaç temel öğe gerektirir. Banyo bombalarınızı özelleştirmek için bu malzemelerden bazılarını değiştirebilirsiniz, ancak bir parti banyo bombası için temel tarif şunları gerektirir:

 • 1 su bardağı karbonat
 • ½ fincan sitrik asit
 • ½ fincan Epsom tuzu
 • ½ fincan mısır nişastası
 • ¾ çay kaşığı su
 • 2 çay kaşığı uçucu yağ (lavanta, okaliptüs, gül, portakal ve limon otu banyo için popülerdir)
 • 2 çay kaşığı taşıyıcı yağ (jojoba, tatlı badem, hindistancevizi, zeytin ve hatta bebek yağı)
 • Ekstra nemlendirici “tereyağı” banyo bombası için 2 çay kaşığı shea yağı
 • Birkaç damla gıda boyası (leke bırakmadığından emin olun)
 • Kalıplar
 • İsteğe bağlı: kuru çiçekler, şekerli kek süsleri, pırıltılar, kristaller vb.

Adım adım talimatlar

Malzemelerinizi karıştırma zamanı! Esasen, ıslak ve kuru malzemeleri ayrı kaselerde birleştirmeniz, ardından iki karışımı yavaşça tek bir kapta birleştirmeniz yeterlidir.

Adım 1: Sitrik asit haricinde, kuru malzemeleri geniş bir karıştırma kabında karıştırın.

kuru malzemeleri büyük bir kasede karıştırın

Adım 2: Başka bir karıştırma kabına tüm sıvı malzemeleri dökün ve karıştırın.

sıvı malzemeleri karıştırma kabına karıştırın

Adım 3: Sıvı karışımı kuru malzemelerle dolu kaseye dökün ve birlikte eritmek için çırpın. Yavaş yavaş sitrik asit ekleyin ve karıştırmaya devam edin. Muhtemelen sitrik asit nedeniyle hafif bir köpürme reaksiyonu fark edeceksiniz. Panik yapmanıza gerek yok – bu normaldir.

kuru ve sıvı malzemeleri karıştırın

Adım 4: Karışımı seçtiğiniz kalıplara çok sıkı bir şekilde paketleyin. Kalıpları hafifçe doldurabilir ve karışımı olabildiğince sıkı bir şekilde bastırmak için bir kaşık veya bardak kullanabilirsiniz.

karışımı bir kalıba paketlemek

Adım 5:  Donduktan sonra, banyo bombalarını kalıplardan çıkarın ve ta da! Hemen satmayı planlamıyorsanız, plastik veya cam Tupperware gibi hava geçirmez kaplarda saklayın. Daha taze bombalar banyoya düştüğünde daha fazla köpürür ve köpürür, bu nedenle envanterinizi en yüksek kalitede tutmak için uygun depolama ayrılmaz bir unsurdur. 

banyo bombalarını hava geçirmez bir kaba koyunDondurmak yerine havayla kurumaya bırakmayı seçerseniz, banyo bombalarını kullanmadan veya sarmadan önce tamamen kurumaları için bir veya iki gün verin. 

Eğitim Serilerimiz İçin: https://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1w

İnstagram Sayfalarımız:

https://www.instagram.com/ebayturkiyedropshipping/

https://www.instagram.com/fbturkiyedropshipping/

Bir yanıt yazın