Bir eBay Hesabı Nasıl Kapatılır

eBay hesabınızı tamamen kapatmak istiyorsanız, öncelikle kararınızdan %100 emin olmanız gerekir. Hesabınızı kapattıktan sonra tekrar açamazsınız. Hesabınızla ilgili sorun yaşıyorsanız , eBay ile iletişime geçmeniz faydalı olabilir . Sorununuz için onu devre dışı bırakmaktan daha az radikal bir çözüm olabilir.

Ancak, bir eBay hesabını kapatmaya karar verirseniz, bu nispeten basittir, ancak dikkat etmeniz gereken birkaç şey vardır.

eBay hesabınızı kapatmadan önce kontrol etmeniz gerekenler

  • İlk olarak , son 30 gün içinde herhangi bir işlem yaptıysanız , eBay, bekleyen satış veya satın alma işlemlerinin tamamlanabilmesi için talebinizi aldıktan sonra 60 gün boyunca hesabınızı açık tutacaktır.
  • Ardından, tüm ücretlerinizin ödendiğinden ve hesap bakiyenizin sıfır olduğundan emin olmanız gerekir. Değilse, tüm ödenmemiş ödemeleri kapatmak için bir kerelik ödeme yapabilir veya hesabınızda hala para kaldığında geri ödeme talebinde bulunabilirsiniz.
  • Ve hesabınız şu anda eBay’in minimum standartlarının altındaysa, standartlara uygun olana kadar kapatamazsınız. Aynı şey, hesabınız askıya alınmış veya kısıtlanmışsa da geçerlidir. Önce bu sorunları çözmeniz gerekecek.
  • Yukarıdakilerin tümü temizlendiyse, hesabınızı kapatmak için bir istek gönderebilirsiniz. Bunu eBay’im > Hesap > Hesabımı Kapat’a giderek bulabilirsiniz .

Hesabınızı kapatma işlemi

Hesabınızda oturum açın ve talebinizi gönderdiğiniz alana gidin, doldurmanız gereken birkaç soru var. Bunlar sizi birkaç dakikadan fazla sürmemelidir.
1. adım ebay hesabını kapatma
İlk soru, hesabınızın kapatılması için en alakalı nedeni seçtiğiniz basit bir onay kutusudur.
2. adım ebay hesabını kapatma
İlk soruda hangi seçeneği seçerseniz seçin, eBay, yaşadığınızı düşündüğü sorunu çözmeye çalışacak ikinci bir soru gösterecektir. Tam olarak emin değilseniz geri dönmeniz gereken nokta budur – hesabınızı kaldırmak yerine, otomatik ödeme yönteminizi kaldırarak ve satış aracı aboneliklerinizi iptal ederek hesabınızı askıya alabilirsiniz. Hesabınızı kesinlikle silmek istiyorsanız üçüncü adıma geçebilirsiniz.
3. adım ebay hesabını kapatma
Devam ederseniz, üçüncü adım iptal talebinizi onaylar. Şartlar ve Koşulları okuduğunuzu ve orada olduğunuzu onaylamak için kutuyu işaretlemeniz yeterlidir. İsteğiniz işlenmek üzere eBay’e gönderilecek ve hesabınızın durumuyla ilgili e-posta güncellemeleri alacaksınız.

eBay satıcı hesabınızı veya mağazanızı nasıl iptal edebilirsiniz?

Hesabınızı sadece satın almak için tutmak istiyor ancak artık satmak istemiyorsanız, sadece satıcı hesabını kapatabilirsiniz. Bunu yapmak için ödeme bilgilerinizi kaldırmanız gerekir. Satıcı hesabı sayfanızda Tüm ödeme yöntemleri seçeneğini seçin ve Kaldır düğmesini tıklayın.

Yine, satıcı hesabını kapatmadan önce tüm ödenmemiş ödemeleri ve teklifleri temizleyin. Ayrıca, tüm abonelikleri iptal ettiğinizden emin olun, aksi takdirde bunlar için faturalandırılabilirsiniz.

Dükkanınızı kapatmak için:

  • My Ebay hesabınıza gidin
  • Satış sekmesinde Abonelikler’i seçin.
  • Listede eBay Shop’u bulun ve Abonelikten Çık’ı tıklayın.

Aboneliğinizi iptal ettiğinizde, tüm mağaza envanter listelemeleriniz sona erecektir.

sonraki adımlar

İptal talebini gönderdiğinizde, 24 saat içinde eBay’den talebin kendisine ulaştığını bildiren bir onay e-postası alacaksınız. Mevcut bekleme süresi 30 gündür, bu nedenle genellikle eBay’in talebinizi aldığı günden itibaren bu süreyi alacaktır.

ebay hesabını kapatma sonraki adımlar

Bu süre zarfında teklif veremeyecek, satın alma işlemi yapamayacak, ürün listeleyemeyecek veya iletişim bilgilerinizi değiştiremeyeceksiniz, ancak yine de hesap bilgilerinize erişebileceksiniz.

Bu süre içinde, kararınızı iptal etmek ve hesabınızı yeniden açmak için eBay ile de iletişime geçebilirsiniz. Ancak bu 30 gün bittikten sonra kapanış kesindir. Ardından, yeni bir kullanıcı kimliği vb. ile yeni bir hesap oluşturmanız gerekir.

Hesabınız kapatıldıktan sonra, eBay’in hesap gerektiren herhangi bir bölümüne erişmek için kapatılan hesabınızla ilişkili kullanıcı kimliğini veya e-posta adresini artık kullanamayacaksınız. Ayrıca, Geri Bildirim profiliniz artık diğer üyeler tarafından kullanılamayacak. Ayrıca, hesabınızı sildikten sonra bile, eBay’in Gizlilik Politikasına göre profilinizden belirli kişisel verileri tutacağını unutmayın .

Eğitim Serilerimiz İçin: http://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1w

İnstagram Sayfalarımız:

https://www.instagram.com/ebayturkiyedropshipping/

https://www.instagram.com/fbturkiyedropshipping/

BU VİDEOLARA GÖZ ATIN:

https://www.youtube.com/watch?v=nyNsx32qXgg

Bir yanıt yazın