Londra Birleşik Krallık
Londra Birleşik Krallık

Çin'de Üretici Bulabileceğiniz 12 Yer | Çin'de Üret Dünyaya Sat

İlk olarak, neden Çin’de bir üretici buluyorsunuz?

Çin, küresel üretimin yüzde 28,7’sinin orada yapılmasıyla “dünyanın fabrikası” olarak biliniyor, bu yüzden oldukça büyük bir oyuncu olduğu kesin! 

İşletmelerin Çin’den ürün tedarik etmesinin birçok nedeni var. Birkaç neden şunları içerir: 

 • Üretim maliyetleri yurt içinde bulacağınızdan daha düşüktür – Yani daha fazla kar elde edebilirsiniz. 
 • Altyapı ve işgücü, kısa sürede büyük siparişler üretebilecekleri anlamına gelir. 
 • Yerli tedarikçilerle alamayabileceğiniz çeşitli niş ve endüstrilerde seçim yapabileceğiniz bir dizi tedarikçi var. 
 • Ürün hatları rafine ve iyi organize edilmiştir. 
 • Malzemelere kolayca erişilebilir. 

Ancak, hepsi düzgün yelken değil. Birkaçını saymak gerekirse, ürün kalitesi, dil engeli, MOQ’lar ve nakliye süreleri gibi şeyleri düşünmeniz gerekecek. 

Çinli üreticilerle nasıl iletişim kurulur?

Çinli üreticiler ve tedarikçilerle iletişim kurmak bazen zor olabilir. Ancak bunu kolaylaştırmak için akılda tutulması gereken birkaç ipucunu daralttık: 

 • E-postaları kısa ve öz tutun – Karışıklığı önlemek için e-posta başına bir konuya bağlı kalmaya çalışın. Mümkünse madde işaretleri ve kısa cümleler kullanın. Büyük olasılıkla e-postanızı bir çevirmene koyacaklar, bu nedenle e-postanızda yazım hatası olmadığından ve mantıklı olduğundan emin olun! 
 • Mümkünse resim veya görsel kullanın – Bu daha karmaşık konular içindir. Örneğin, aldığınız ürünün ayarlanması gerekiyorsa, bir video veya etiketli bir resim oluşturmak bazı şeyleri netleştirmeye yardımcı olacaktır. 
 • WeChat’e girin- E-posta veya telefon çalışmıyorsa. Bu çevrimiçi sohbet sistemini duymuş olabilirsiniz veya duymamış olabilirsiniz, ancak temel olarak, Çin’deki herkes, işletmeler de dahil olmak üzere onu kullanıyor! Sadece bir çevrimiçi sohbet sisteminden çok daha fazlasını sunar, ancak amaçlarınız için onu kullanacağınız şey budur. Uygulamanın en güzel yanı, yerleşik bir çeviri özelliğine sahip olmasıdır. Yani ikiniz de ana dilinizde konuşabilirsiniz ve uygulama yanıtlarınızı çevirecektir. İletişim kolaylaştı! 
 • Kültürel farklılıkları aklınızda bulundurun – Üreticinizle olduğu kadar ticari bir ilişki kurmayı da bekleyin. Çin kültüründe hiyerarşiler de önemlidir. Bir sorununuz varsa, otomatik olarak bir üstünüzle konuşmanız gerektiğini varsaymayın, önce irtibat kişinizle bir çözüm bulmaya çalışın. Ayrıca konuştuğunuz kişiye unvanı ve soyadıyla hitap etmeniz de bir saygı göstergesidir. 
 • Saat farkını düşünün – Çalışma saatlerini saat diliminize göre belirlediğinizden ve müsait olduklarında iletişim kurduğunuzdan emin olun. 

Çin’de bir üretici seçmek için ipuçları

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda tedarikçi ve üretici varken, bunu nasıl daraltabilirsiniz? Aşağıda, işletmeniz için en iyi üreticiyi seçebilmeniz için aklınızda bulundurmanız gereken birkaç ipucu bulunmaktadır. 

 • Minimum sipariş miktarı (MOQ)- Bu, önceden belirlenmiş bir sipariş gereksinimidir, yani üreticinin yalnızca bunu karşılamanız durumunda sizinle çalışacağı anlamına gelir. Sayı üreticiye bağlıdır, ancak 50 öğeden daha az başlamaması muhtemeldir. Kar elde edebilmelerini sağlamak için bu gereksinimlere sahiptirler ve sizinle çalışmaya değer. 
 • Ürün Kalitesi – Müşterilerinize satmaya başlamadan önce kaliteyi kontrol etmek için bir test ürünü almanız oldukça önemlidir. 
 • İletişim- Kendileriyle hızlı bir şekilde iletişim kurabilmeniz ve sorularınızı yanıtlamada verimli olmaları önemlidir. Özellikle işler ters gittiğinde. 
 • Ödeme seçenekleri- Her üreticinin farklı gereksinimleri vardır. En yaygın olanları PayPal, MoneyGram, T/T ve Western Union’dır. 
 • Birim başına fiyat- Aynı sayfada olduğunuzu kontrol edin ve toplu alımlarda indirim alıp almadığınızı sorun. 
 • Satıcı olmadıklarından emin olun- Üreticiyle çalışmak istiyorsunuz, ancak gerçekten bir satıcıyla çalıştığınızı görmek alışılmadık bir durum değil. Bunu kontrol etmenin basit bir yolu araştırmanızı yapmaktır. Örneğin, Çin’deki bölgeleri ve üretimde uzmanlık alanlarını öğrenin. Elektronik peşindeyseniz ve üreticiniz Nantong’daysa (tekstilde uzmanlaşmıştır), Shenzhen genellikle elektronikte uzmanlaştığı için bir üreticiyle gerçekten çalışıp çalışmadığınızı üç kez kontrol etmek isteyebilirsiniz.
 • Üretim- Üreticinizin ihtiyacınız olan miktarda ürün üretebildiğinden emin olmanız önemlidir. Küçük bir e-ticaret girişimcisiyseniz, belki küçük veya orta ölçekli bir üreticiyle çalışmak istersiniz. İşletmeniz ve kapasiteniz büyüdükçe, daha büyük üretim kapasitesine sahip daha büyük bir fabrika bulmak isteyebilirsiniz. 
 • Soru sorun- Bir üreticiyle iletişim kurarken sormak isteyebileceğiniz birkaç şey, ne kadar süredir faaliyette oldukları ve işletme lisanslarıdır. Herhangi bir sertifikaları olup olmadığına ve ayrıca batı dünyasından işletmelerle çalışma geçmişlerine bakın.

Pekala, şimdi Çinli üreticilerle çalışmanın birkaç ayrıntısını biliyorsunuz, hadi ürününüzü üretecek üretici bulmanın 12 farklı yolunu bulalım.

Bu kaynaklardan en az birinin sizi güvenilir, kaliteli bir üreticiye bağlayacağından eminiz.

1. Fuarlar

Ticaret fuarları (ticaret fuarları olarak da bilinir), şirketlerin ve üreticilerin yeni müşteriler çekmek amacıyla ürün ve hizmetlerini sergiledikleri sergilerdir.

Üreticilerle yüz yüze görüşmek için harika bir yerdir, bu da size denizaşırı meçhul bir şirketle e-posta göndermekten daha fazla güven ve gönül rahatlığı sağlayabilir.

Ticaret fuarlarında satıcılar, üreticinin gözlerinin içine bakarken sorular sorabilir ve cevaplandırabilirler.

İnternetten önce, ticaret fuarları, üreticilerin ve satıcıların ilişki kurmasının ve iş yapmasının ana yoluydu.

Günümüzde ticaret fuarları, satıcıların üreticilerle tanışmaları, ürünlerini görmeleri ve kalıcı iş ilişkileri geliştirmeleri için hala harika bir yoldur.

Yerel ticaret fuarlarını ziyaret ederek, lojistik ve nakliye söz konusu olduğunda faydalı olabilecek yerel üreticilerle tanışmanız daha olasıdır.

Bununla birlikte, küresel üretim merkezi Çin de dahil olmak üzere tüm dünyada son derece popüler ticaret fuarları var.

 • Yerel ticaret gösterileriSaleHoo, dünya çapında belirli nişler halinde organize edilmiş yerel ticaret fuarlarının bir listesini oluşturuyor . Bu, kendi alanlarındaki ticari fuarlarda kendi niş alanlarındaki üreticilerle tanışmak isteyen satıcılar için başvurulacak bir kaynak olacaktır.Aksi takdirde, bölgenizdeki ticari fuarları bulmanın en iyi yolu Google’da arama yapmaktır. Ticaret fuarları büyük olasılıkla yerel etkinlik web sitelerinde listelenecektir. Döngüde kalmak için katılabileceğiniz Facebook grupları da var.
 • Çin’deki fuarlarÇin dünyanın en büyük üreticisidir. Ayrıca, çevrimiçi satıcıların üretim için başvurduğu en yaygın yerlerden biridir. Üreticilerle şahsen tanışmak için Çin’e bir gezi yapmaya hazırsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda harika ticaret fuarı var. En büyük ticaret fuarlarından bazıları Guangzhou’daki Kanton Fuarı ; Zhejiang’daki Yiwu Emtia Fuarı; ve Şanghay’daki Doğu Çin İthalat ve İhracat Emtia Fuarı.
 • ABD’deki fuarlarAmerika Birleşik Devletleri’nde tüm yıl boyunca hemen hemen her sektör için ticaret fuarları vardır. Hızlı bir Google size birçok seçenek sunacaktır. Ticaret Fuarı Tarihleri  , ABD’deki çoğu ticari fuarın güncel bir listesini sağlayan iyi bir kaynağa benziyor. 

2. eTradeAsia.com

Etradeasia.com , 700.000’den fazla üyesi ve bir milyon ürünüyle dünyanın en büyük ticaret portallarından ve çevrimiçi pazarlarından biridir.

Tedarikçilere ve üreticilere kaynak sağlamak için harika bir yer. ‘Giyim’ tedarikçileri için yapılan aramada 1003 eşleşme bulundu. Niş alanınız ne olursa olsun, bu web sitesinde uygun üreticiler bulmak zorundasınız. Bazı büyük çevrimiçi pazarlardan daha az bilinen bir seçenektir ve bu nedenle kullanılmayan potansiyel içerebilir.

3. LightintheBox.com

Lightinthebox  , doğrudan üreticilerden gelen cazip fiyatlarla yaşam tarzı ürünleri sunar – aracıya ihtiyaç duymaz. Giyim, küçük aksesuarlar ve küçük aletler ile ev ve bahçe ürünlerinde uzmanlaşmış küresel bir çevrimiçi perakende şirketidir. (Bahçede dropshipping ile ilgileniyorsanız, buradaki makalemize göz atın ). 
 

Resmi olarak bir tedarikçi dizini olmasa da, listelerin çoğu tedarikçilerin iletişim bilgilerini içerir. Bu, üretim hakkında soru sormak için doğrudan onlarla iletişime geçebileceğiniz anlamına gelir. 6 milyondan fazla Facebook beğenisi ile bu web sitesi dünya çapında popüler ve güvenilirdir.

4. Alibaba.com

Alibaba  dünyanın en büyük tedarikçi rehberidir. Büyük ölçüde bir B2B hizmeti olarak kurulmuştur. Nişiniz veya ürününüz ne olursa olsun, burada bir üretici bulacağınızı neredeyse garanti edebilirsiniz.

Alibaba’daki çoğu üreticinin bir MOQ (minimum sipariş miktarı) vardır, bu da toplu olarak satın almanız gerektiği anlamına gelir. Bu, en iyi fiyatı almak açısından iyidir, ancak yeni başladığınızda finansal olarak bir gerginlik olabilir.

Tedarikçileri ve üreticileri, ürününüzü ve arama çubuğunda ‘özel etiket’ veya ‘üretici’ kelimelerini arayarak bulabilirsiniz. Ancak, doğrulanmış bir alıcı olursanız, Alibaba’nın daha ayrıntılı tedarikçi dizinine erişebilirsiniz. Bu, deneyimli tedarikçileri aramanıza, ticari kayıtlarını görüntülemenize, ana müşterilerinin bazılarını ve diğer arka plan bilgilerini görmenize olanak tanır.

Güvenilir üreticileri kendi başınıza bulabilirken, doğrulanmış bir alıcı olmak size daha fazla bilgi ve güvenlik sağlar. Alibaba tarafından doğrulanmış olan Altın Tedarikçi üyelerini aramanız da önerilir.

5. AliExpress.com

AliExpress  , Alibaba’ya aittir, ancak farklı bir pazara hizmet etmek için inşa edilmiştir. AliExpress’te bu kadar çok üretici bulamazsınız, ancak artı yanı, daha küçük siparişler verebilmenizdir, bu da sınırlı sermaye ile başlıyorsanız onu iyi bir seçenek haline getirir.

Üreticileri bulmak için AliExpress’te biraz daha araştırma yapmanız gerekecek. Tedarikçilerle iletişim kurmayı ve ürününüzü sizin için üretip üretemeyeceklerini görmeyi gerektirecektir. AliExpress’in iyi yanı, üretmek istediğiniz ürüne karar vermeden önce nişinizdeki birçok farklı üründen birini satın alabilmenizdir. Güvenilir tedarikçilerle iş yaptığınızdan emin olmanın bir yolu, listeleri “satıcı puanına” göre sıralamaktır.

6. SaleHoo’nun doğrulanmış tedarikçi dizini

SaleHoo Toptan Satış Rehberi , 1.000’den fazla düşük maliyetli tedarikçiye ve 1,6 milyon ürün ve markaya sahiptir. SaleHoo ekibi, her tedarikçiyi dizine eklemeden önce kontrol eder ve doğrular; bu, potansiyel olarak sorunlu tedarikçilerle uğraşma konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir.

Rehberdeki tedarikçilerin tamamı üretici olmasa da, rehberde yine de yüzlerce hatta daha fazlasını bulacaksınız. Ardından, telefon numarası, e-posta ve fiziksel adres dahil olmak üzere üreticinin tüm iletişim bilgilerinin yanı sıra güvenilir puanları, ürün yelpazesi ve kalitesi ve müşteri hizmetleri bilgileri gibi ayrıntıları görmek için tek bir tıklama yeterlidir. 

Ama tamamen önyargılı değiliz. Ayrıca kontrol edebileceğiniz başka toptan satış dizinleri de var. Buradaki en iyi toptan satış dizinlerinden 16’sı hakkındaki makalemize bakın !

7. Hong Kong, Çin ve Tayvan’daki üreticiler ve pazar yerleri

Hong Kong Ticaret Geliştirme Konseyi ( HKTDC), Hong Kong merkezli üreticiler, tüccarlar ve hizmet sağlayıcılar için uluslararası pazarlama koludur. Otomobil parçaları ve aksesuarlardan elektronik, mücevher, tekstil ve oyuncaklara kadar geniş bir ürün yelpazesi için daha az bilinen bir tedarikçi ve üretici rehberidir.

Tedarikçilerle iletişim kurmak çok basit. Tedarikçiye doğrudan e-posta göndermek için bir açılır mesaj kutusu bile var. Ürününüzü muhtemelen üretmek için onlarla iletişime geçmeden önce tedarikçinin doğrulandığını ve bir üçüncü taraf referansına sahip olduğunu kontrol ettiğinizden emin olun.

8. MFG.com

MFG  , “üretimin eBay’i” olarak tanımlanmıştır. Bu, imalat şirketlerinin küresel bir veritabanıdır. Ancak burada ucuz yenilik ürünleri bulamazsınız. MFG.com dişliler, kalıplar ve işlenmiş parçalar gibi ağır hizmet ürünlerinde uzmanlaşmıştır.

Pres döküm, enjeksiyon kalıplama veya hızlı prototipleme yapacak bir üretici arayan girişimci bir mühendisseniz, MFG.com en iyi seçeneğinizdir. Bir hesap oluşturmak ve başlamak ücretsizdir. Amazon CEO’su Jeff Bezos, şirkette bir yatırımcıdır, bu nedenle yasal olduğundan emin olabilirsiniz.

9. Dünya çapındaki giyim üreticileri

Giyim, en popüler e-ticaret nişlerinden biridir, ancak özellikle açık deniz mega fabrikalarına güveniyorsanız, kaliteli üreticiler bulmak zor olabilir.

Kalıp oluşturmak, kumaş seçmek, numune yaptırmak, değişiklik yapmak ve sipariş vermek zahmetli bir süreç olabilir, bu nedenle nihai ürünün tam olarak hayal ettiğiniz gibi olduğundan emin olmak istersiniz. İşte dünyanın farklı yerlerinde bulunan güvenilir giyim üreticilerinden birkaç örnek .

Ama bizim sözümüze aldırma. Araştırmanızı, tıpkı diğer üreticilerde yaptığınız gibi, sizin ve giyim hattınız için doğru olduklarından emin olmak için yaptığınızdan emin olun.

 • ABD Giyim Üreticisi Makersrow.com , giyim tasarımcılarını ve küçük ve orta ölçekli işletmeleri Eyalet merkezli fabrikalar ve üreticilerle buluşturuyor . Giyim hattınıza bir ‘Amerikan Yapımı’ etiketi yapıştırmak istiyorsanız veya sadece yerli üreticilerle çalışmayı tercih ediyorsanız, bu harika bir seçenektir. Şirket, 80.000’den fazla işletmeye yerli üreticilerle çalışma fırsatı sağlamıştır.
 • Avrupa Giyim Üreticisi Sqetch.co  Hollanda merkezlidir ve giyim markalarını Avrupalı ​​üreticilerle birleştirir. Üretmek istediğiniz giysi türünü, kumaşı ve birim sayısını girebileceğiniz kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Ardından, gereksinimlerinize uyan bir dizi tedarikçiyle iletişime geçebilir ve üretim süreci boyunca onlarla birlikte çalışabilirsiniz. Dizin, 2500’den fazla projede çalışmış 1000’den fazla üreticiye sahiptir.
 • Hint  Giyim Üreticisi Indiamart.com , Alibaba ve AliExpress’e benzer, yalnızca daha küçük bir çevrimiçi pazar yeridir. Asya’da giysi üretimine bakıyorsanız, bu değerli bir kaynaktır. ‘Bayan ceketleri’ için yapılan bir arama, çoğu aynı zamanda üretim hizmetleri de sunacak olan 4000’den fazla farklı tedarikçiyi gösterdi. Asya’daki fabrikaların ABD ve Avrupa’daki fabrikalardan çok daha ucuz olması muhtemeldir, bu nedenle fiyat sizin için en önemli faktörse, Indiamart’ı kontrol etmeye değer. Yukarıda listelenen diğer web sitelerinin çoğunda olduğu gibi, mümkün olduğunda doğrulanmış tedarikçileri tercih ettiğinizden emin olun.

10. Made-in-China.com

1998’de kurulan ve Çin’de üretilen kaliteli ürünleri bulmaya odaklanan bir B2B portalı. Tedarikçiler, fabrikalar, üreticiler, toptancılar ve ihracatçıları bulabileceğiniz bir platformdur. Kesinlikle kontrol etmeye değer! 

11. Sosyal ağlar 

Çinli üreticiler, yabancı alıcılarla bağlantı kurmak için sosyal ağların gücünü fark ediyor. Facebook ve LinkedIn iyi seçeneklerdir. “[ürün/endüstri] üreticisi” yazarsanız uygun bir üretici ile karşılaşabilirsiniz. 

Bununla birlikte, muhtemelen en iyi seçenek, ilgili Facebook gruplarına katılmak ve gönderi dizilerini aramak/soru sormaktır. Bugünlerde neredeyse her şey için Facebook’ta bir grup var gibi görünüyor! 

12. Google 

Tedarikçi bulmak, “[ürün] + Çin’deki üretici” yazmak kadar kolaydır. Bir sürü sonuç döndürecek ve bunların çoğu tedarikçi dizinleri veya satıcılar olacak. Tüm sonuçları gözden geçirmek için zaman ayırın ve iletişim kurmadan önce üretici hakkında olabildiğince fazla araştırma yapın. 

Birçok Çinli üretici ve tedarikçinin web sitelerinin olmadığını unutmayın. Ve eğer yaparlarsa, reklama çok fazla harcamazlar, bu yüzden onları bulmak zor olabilir. Ne de olsa üretime odaklanmışlar! Ve genellikle 1688.com gibi yerel platformlarda iş bulmakta sorun yaşamazsınız. 

Eğitim Serilerimiz İçin: http://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1w

İnstagram Sayfalarımız:

https://www.instagram.com/ebayturkiyedropshipping/

https://www.instagram.com/fbturkiyedropshipping/

BU VİDEOLARA GÖZ ATIN:

💥Yeni Başlayanlar İçin Bangood’dan Ebay Dropshipping (Adım Adım Eğitim)UK & USA

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Home
Account
Cart
Search