Dropshipper Olmanın Temelleri | Dropshipping hakkında Her Şey

Teknolojinin gelişi, sanal platformlarda iş yapmanın yolunu açıyor. Çevrimiçi pazarlamadaki bu devrim, satıcıların küresel arenada işlerini yaratmalarını ve genişletmelerini mümkün kılıyor. Ayrıca, alıcılar artık ürünleri çevrimiçi, her yerde ve her zaman satın alma konusunda daha fazla bağımsızlığa ve özgürlüğe sahip.

Girişimciler veya sadece ek kazanç arayan herkes için minimum veya hiç risk içermeyen karlı bir iş modeline girmenin bir yolu stoksuz satıştır . Elinizde zamanınız olduğu ve gelişme niyetiniz olduğu sürece, bu iş fırsatı doğru bilgi ile başarılı olabilir ve olacaktır.

Dropshipping nedir?

Dropshipping Nedir?

Daha ileri gitmeden önce, dropshipping’in temel kavramlarını anlayalım.

Dropshipping , ürün envanterini stoklamak için fiziksel bir mağazaya ihtiyaç duymadan bir sipariş gerçekleştirme yöntemidir. Bu nedenle, az işletme sermayesine ihtiyaç duyan düşük riskli bir iş modelidir.

Her zamanki perakende satış şekliniz değil. Dropshipping süreci, çevrimiçi bir platform kullanarak müşterilerden gelen siparişleri yerine getiren bir satıcıyı içerir.

Satıcı, ürünlerin pazarlamasından ve satışından sorumludur. Ancak, satıcının ürünlerin kalitesi, depolanması, envanteri ve müşterilere teslimi üzerinde herhangi bir kontrolü yoktur.

Satış Kanalınızı Seçin

İlk olarak, bir satış kanalı seçmemiz gerekiyor. Satış kanalı olarak da bilinen satış kanalı, ürünlerimizi müşterilerimize listelemek ve satmak için kullanılan platformdur. Aralarından seçim yapabileceğiniz, her birinin faydaları olan birkaç satış kanalı vardır .

Aşağıda, ürünlerinizi bugün satmaya başlayabileceğiniz en popüler satış kanallarından bazıları verilmiştir.

eBay

eBay E-Ticaret Platformu

Bu platformda, ürünlerinizi tanıtmak için ödeme yapmak zorunda kalmadan çok sayıda günlük satış elde etmek için yeterli ücretsiz organik trafik vardır, ancak yeni satıcı hesapları sınırlıdır. Yavaş başlayabilir ve yavaş yavaş pazarınızı burada oluşturabilirsiniz.

Facebook Pazar Yeri

Facebook Marketplace E-Ticaret Platformu

Bu satış kanalı ayrıca düşük satış ücretleri ile listelerinize ücretsiz organik trafik getirir (her işlemden sadece %5!). Ancak, gönderim seçeneklerini etkinleştirmeniz gerektiğinden yalnızca ABD’de yaşayan ABD vatandaşları için çalışır ve 599 ABD dolarına ulaştıktan sonra geçilecek bir SSN doğrulaması vardır.

Shopify

Shopify E-Ticaret Platformu

Bu sitenin organik trafiği yok, bu da trafik kaynaklarına ödeme yapmadan mağazanıza trafik getirmeyi zorlaştırıyor. Öte yandan, başlangıç ​​satıcı limiti yoktur ve ilk gün binlerce ürünü listeleyebilirsiniz.

Bu nedenle, Shopify ile pazarı test etmek daha kolaydır. Ayrıca, kendi alan adresinize sahip olabilirsiniz.

Ürün Araştırması Dropshipping Yöntemi

Artık satış kanalımız olduğuna göre, dropshipping için trend olan ürünleri araştırmaya başlayabiliriz.

Dropshipping kariyerinize başlarken kendinize soracağınız en büyük sorulardan biri hangi ürünlerin satılacağıdır. Tüketicilerin çeşitli tercihleri ​​ve ihtiyaçları olduğunu bilmek bu zorluğun üstesinden gelir.

Bu, stoksuz satışın en temel aşamalarından birinin devreye girdiği yerdir – ürün araştırması .

Ürün araştırması yapmak, doğru ürünleri uygun pazara satmanızı sağlamanın stratejik bir yoludur. Bu süreç, stoksuz satış işinizin başarısı için çok önemlidir.

Mallarımız ne kadar iyi görünürse görünsün ve mağazalarımızda ne kadar sıkı çalışırsak çalışalım, yanlış ürünler kârımıza ve başarımıza hiçbir şekilde fayda sağlamayacaktır.

Satılacak doğru ürünleri araştırmaya başlamak için, onları bulmak için hangi stoksuz satış tedarikçilerini kullanabileceğinizi bilmek akıllıca olacaktır .

Dropshipper Olma Gereksinimleri Nelerdir?

Dropshipper İşletmesi Olmak İçin Gereksinimler

Dropshipping yolculuğunuza başlamak için en azından aşağıdakilere sahip olmalısınız:

Güvenilir bir internet bağlantısına sahip bir bilgisayar . Dropshipping işinize başlamak için ihtiyacınız olan ilk kaynaklardan biri, güvenilir bir internet bağlantısına sahip bir bilgisayardır.

Elinizde ekstra zaman . Günde en az iki saatinizi stoksuz satış işinizi öğrenmek ve harekete geçirmek için harcamak, başarılı bir mağaza ile başarısız bir girişim arasındaki farkı yaratacaktır.

Eğitim Serilerimiz İçin: http://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1w

İnstagram Sayfalarımız:

https://www.instagram.com/ebayturkiyedropshipping/

https://www.instagram.com/fbturkiyedropshipping/

BU VİDEOLARA GÖZ ATIN:

What is Ebay and Amazon, and how can I place an Amazon

Bir yanıt yazın