Dropshipping Nasıl Başarılı Hale Getirilir?

1. Değer katın:

Müşterilerinize nasıl değer katabileceğiniz konusunda sağlam bir plana sahip olmak, en önemli başarı faktörüdür. Bu, tüm işletmeler için önemlidir. Stoksuz satış ile müşterilere bir ürün sattığınızı düşünmek kolaydır. Ancak başarılı küçük tüccarlar, bunun yalnızca sundukları ürün olmadığını, içgörüler, bilgiler ve çözümler sattıklarının farkındadır. Bir e-ticaret tüccarı olduğunuzu düşünüyorsunuz, ancak aynı zamanda bilgi işindesiniz. 

Kaliteli bilgi ve rehberlik yoluyla değer katamıyorsanız, rekabet etmeniz gereken tek şey fiyattır. Bu Walmart için başarılı bir strateji olsa da, başarılı bir drop shipping işi kurmanıza yardımcı olmayacak.

2. Pazarlama ve SEO’ya odaklanın:

Önemli bir başarı faktörü olarak değer katmaya yakın bir saniyede gelmek, yeni sitenize trafik çekebilmektir. Yeni e-ticaret tüccarlarının karşılaştığı 1 numaralı sorun ve hayal kırıklığı, web sitelerine trafik eksikliği. Çok fazla tüccar, mükemmel bir sitede aylarca köle olarak, sadece varlığından haberi olmayan bir dünyaya onu piyasaya sürüyor. 

Pazarlama ve trafiği artırmak, işletmenizin başarısı için kesinlikle gereklidir ve özellikle küçük bir bütçeniz varsa ve işinizi ön plana çıkarıyorsanız, iyi bir dış kaynak sağlamak zordur. Kendi SEO, pazarlama, sosyal yardım ve konuk gönderme becerilerinizi geliştirmek için kişisel inisiyatif almalısınız.

3. Uzmanlaşın:

Karşılaştığımız hemen hemen her başarılı dropshipping mağazasının ortak bir yönü vardır: Belirli bir ürün veya niş konusunda uzmanlaşmıştır. Mağazalar ne kadar uzmanlaşırsa, o kadar başarılı olma eğilimindedirler.

Sadece sırt çantası satmak istemezsiniz. Hafif teçhizata takıntılı dünya çapında gezginler için tasarlanmış sırt çantaları satmak istiyorsunuz. Sadece güvenlik kamera ekipmanı satmak istemezsiniz. Benzin istasyonları için güvenlik sistemlerine odaklanmak istiyorsunuz.

4. Uzun vadeli bir bakış açısına sahip olun:

Stoksuz satış işi kurmak, değerli herhangi bir şey inşa etmek gibidir: Zaman içinde önemli düzeyde taahhüt ve yatırım gerektirir. Yine de bazı nedenlerden dolayı insanlar, birkaç aylık yarı zamanlı çalışmanın ardından stoksuz satış ile pasif altı haneli bir gelir elde edebileceklerini varsayıyorlar. İşleyiş şekli bu değil.

İlk birkaç ayın en zor olduğunu anlamak da önemlidir. Şüphelerle boğuşacak, web sitenizle ilgili sorunlarla karşılaşacaksınız ve muhtemelen sıfır satış sağlayan ezici bir web sitesi lansmanına sahip olacaksınız. Bunun normal olduğunu anlayın! Roma bir günde inşa edilmedi ve herhangi bir başarılı stoksuz satış işi de değildi.

5. Olağanüstü hizmet sunun:

İnternet her zaman oldukça şeffaf bir yer olmuştur, ancak sosyal medyanın son yükselişi, işletmenizin itibarını çevrimiçi başarınız için daha da önemli hale getirdi. Müşterilerinize iyi davranmazsanız, çoğu potansiyel müşteri de dahil olmak üzere tüm dünyaya haber verirler.

Mutlu müşterilere sahip olmak, pazarlamanın en iyi şeklidir. Tüm işletmelerde olduğu gibi, memnun bir müşteriye satış yapmak, yeni bir olası müşteriyi satın almaya ikna etmeye çalışmaktan çok daha kolaydır. Müşterilerinize son derece iyi davranırsanız, büyük olasılıkla haberi yayarlar ve başkalarına size yol gösterirler. Birinci sınıf hizmetle, sürekli müşterilerin gelirinizin çoğunu oluşturduğu bir iş kurabilirsiniz.

6. Ayrıntılara takılıp kalmayın:

Ayrıntılara çok fazla odaklanmayın. Şirket adınız, logonuz, temanız veya e-posta pazarlama hizmetiniz başarınızı belirleyemez.

Bir işletmeyi başarılı kılan, az önce bahsettiğimiz şeylerdir: değer katmak, pazarlama, olağanüstü müşteri hizmetleri, uzmanlaşma ve uzun vadeli bağlılık.

7. En önemli adım:

Çoğu insanın asla atmadığı en önemli adım, işinizi kurmaya başlamaktır! Bu, çoğu insan için en zor şeydir ve genellikle korku ve belirsizliğin bir sonucudur. En önemli adımı atarak BAŞLAMALISINIZ.

İzleyebileceğinizi düşündüğümüz içerik :

https://www.youtube.com/watch?v=P0SXHghFXFI

Bir yanıt yazın