Dropshipping Yapanların AliExpress’ten Satın Alma Rehberi

AliExpress nedir?

AliExpress , satışa sunulan 100 milyondan fazla ürünün bulunduğu muazzam bir pazardır . 2010 yılında kurulmuş olup, Çin merkezli dünyanın en büyük e-ticaret şirketlerinden biri olan Alibaba’ya aittir . 

AliExpress dropshipping

AliExpress satıcılarının çoğu denizaşırı üreticiler olduğundan, trend olan ürünleri daha düşük bir fiyata bulabilirsiniz. AliExpress’te, kadın giyim ve mücevherlerinden elektronik cihazlara ve ev dekoruna kadar çeşitli ürünler bulacaksınız. Çevrimiçi bir şeyler satmak istiyorsanız, ürün satın almak için harika bir yer .

AliExpress stoksuz satışa izin veriyor mu?

Evet! AliExpress, envanter veya nakliye konusunda endişelenmenize gerek kalmadan e-ticaret mağazanızda satılacak ürünleri bulmanızı kolaylaştırır. Yalnızca birkaç tıklamayla AliExpress ürünlerini bulup mağazanıza eklemek için Oberlo’yu kullanarak stoksuz satışa bugün ücretsiz olarak başlayabilirsiniz. 

İşleyiş şekli şöyledir:

  1. Satmak istediğiniz ürünleri AliExpress’ten mağazanıza eklersiniz.
  2. Fiyat belirleme ile bir fiyat belirlersiniz.
  3. Bir sipariş aldığınızda, o ürün için toptan satış fiyatlarıyla ödeme yaparsınız.
  4. AliExpress satıcısı siparişi doğrudan müşterinize gönderir.

Çevrimiçi işiniz için neden AliExpress kullanıyorsunuz?

AliExpress kendisini çevrimiçi bir perakendeci olarak konumlandırabilirken, AliExpress’teki çoğu satıcı, müşterilerinin büyük bir kısmının satıcı olduğunu ve stoksuz satışla çok daha fazla ilgilendiğini anlıyor.

AliExpress ile stoksuz satış da oldukça kolaydır. Ön maliyet veya ücret yoktur, bu nedenle ürünleri büyük bir finansal taahhüt olmadan test edebilirsiniz. 

Aynı ürünleri AliExpress’te satın alabilecek biri neden mağazanızdan satın alsın?

Bir AliExpress stoksuz satış işi ile rekabet avantajınız, fiyatınız veya benzersiz tescilli ürünleriniz olmayacak. Rekabet avantajınız, müşterilerinize mevcut rakiplerinizden daha hızlı ve daha iyi bir şekilde ulaşmak ve onlara hizmet etmek olacaktır – başka bir deyişle, pazarlama, operasyonlar ve destek, nasıl kazandığınızdır.

Tek başına iyi pazarlama, rekabetçi bir avantajdır. Pazarlama, müşterilerin ürününüzü bulmasına, değerlendirmesine ve satın almasına nasıl yardımcı olduğunuzdur; gelir elde etmenin yanı sıra müşterinin mağazanızla olan deneyimini iyileştirmek içindir. Pazarlama aynı zamanda, doğru alan adını seçmek ve yararlı ve eğlenceli içerikler oluşturmak gibi bir marka oluşturmak için yaptığınız faaliyetlerin şemsiyesidir .

Son olarak, ancak kesinlikle en az değil, müşteri desteğinizdir – özellikle mevcut rekabetiniz yetersiz hizmet veriyorsa veya sinir bozucu bir alışveriş deneyimi sağlıyorsa, önemli bir farklılaştırıcıdır. Müşterilerin sorularını hızla yanıtlayarak ve mağazanızdan satın alırken karşılaştıkları sorunları tam olarak çözmelerine yardımcı olmayı bir öncelik haline getirerek hizmet düzeyinizi önemli ölçüde artırabilirsiniz.

Dropship için AliExpress nasıl kullanılır

AliExpress ile dropshipping, herhangi bir normal dropshipper’a benzer şekilde çalışır. Bir sipariş aldığınızda, ürünü AliExpress’ten satın alın ve müşterinizin adını ve gönderim adresini girin. AliExpress satıcısı gerisini halleder.

Eğitim Serilerimiz İçin: https://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1w

İnstagram Sayfalarımız:

https://www.instagram.com/ebayturkiyedropshipping/

https://www.instagram.com/fbturkiyedropshipping/

Bir yanıt yazın