E-Ticaret Büyüme Oranları

E-ticaret 2021: Çevrimiçi perakendedeki büyümeyle ilgili her şey için en son veriler ve tahminler

Son birkaç yıldaki e-ticaret büyümesine bakmak ve bu endüstrinin geleceğini ileriye dönük düşünmek ilginç. Statistica’dan alınan bu çizelgelerin gösterdiği gibi, E-ticaret perakende satışlarının genel yüzdesi, son birkaç ayda kesinlikle arttı ve 2020’nin ikinci çeyreğinde ABD’deki satışların %16’sını oluşturdu .

e-ticaret büyümesi 2020 ABD

Aynı şekilde, Birleşik Krallık’taki E-ticaret perakende satışlarının genel yüzdesinin Mayıs 2020’de Birleşik Krallık’taki tüm perakende satışlarının yaklaşık üçte birine yükseldiğini gördük – o zamandan beri biraz azaldı, ancak bu eğilimi bu yıl boyunca takip etmek ilginç olacak , tatil sezonu ve gelecek yıl içinde.

Finansal özgürlüğünüzü nasıl kazanacağınızı bilmiyorsanız bu eksiksiz makaleyi vakit kaybetmeden okumalısınız çünkü artık herkes kendi işiniz kurmalı 🙂

Bölgeye göre dünya çapında e-ticaret 2021

Önde gelen Latin Amerika %36.7 büyüdü. Orta Doğu ve Afrika’da %19,8 gibi daha az büyüme gördük, ancak bu yine de övgüye değer bir büyüme oranı.

E-ticaret sektörü büyümesi: Hangi sektörler toplam satışlarda en büyük paya sahip?

Birleşik Krallık’taki çevrim içi perakende sektörlerinin durumunu gösteren grafikte görebileceğimiz gibi, mağaza dışı perakendeciler e-ticaretteki büyüme hamlesinin zirvesinde yer aldı. Bu satıcılar, artık pek çok işletme için çok önemli olan sosyal mesafeli perakendecilik modeli için en başından beri hazırlandı. 2020’de tekstil, giyim ve ayakkabı mağazalarının tüm çevrim içi alışverişlerin yaklaşık üçte birinin tadını çıkardığını görmek ilginç.

Bu oranın son yıllarda bu denli büyümesinde Türkiye’deki girişimcilerin de etkisi var tabii. Dünya çapında 165 ülkede 50.000‘in üzerinde öğrencimiz ile hayallerini gerçek olgulara dönüştürüp hem kendi işinizi kurmanız, hem de bununla birlikte gelen ekonomik özgürlüğünüzü kazanmanız için ekip arkadaşlarım ile gece gündüz çalışıyoruz 🙂

E-ticarette rekabet artmadan bu piyasada hemen yer almanız gerekir, bu nedenle dünyanın en büyük 2. e-ticaret pazarında satış yapabilmek için ilk adımı bu makaleyi okuyarak atabilir ve hayatınıza özgürlüğün değerini katabilirsiniz…

Birleşik Krallık çevrimiçi perakende sektörleri 2020

E-ticaretin değişen doğası ve büyüme

Pandemi ve ardından gelen küresel durgunluk, birçok pazarlamacının çizim tahtasına dönmesine neden oldu. Aşağıdakiler eMarketer’ın 2020 raporundan alınmıştır :

“COVID-19’dan önce, küresel perakendenin 2020’de %4,4 artarak 26.460 trilyon dolara çıkacağını tahmin ediyorduk. E-ticaret için bu rakamlar %18,4 büyüme ve 4,105 trilyon dolar satıştı. Ancak perakende tahminimizi gereğinden fazla düşürdük. Yüzde 10 puan ve e-ticaret tahminimiz yüzde 2 puan. Bu, perakende e-ticaret satışları için genel görünümümüzü 190,79 milyar dolar düşürdü.”

eMarketer’ın en son  e-ticaret büyüme tahmini , küresel e-ticaret satışlarının 2020’de tüm satışların %16’sına yükseleceğini gösteriyor. Bu, %19’luk bir artış.

Bu projeksiyon, dijital alıcılardaki büyümeyi gösteriyor. Düşen yüzde değişimi, e-ticaret için büyüme oranlarının hala olumlu olmasına rağmen düşüşte olduğunu gösteriyor.

e-ticaret büyümesi 2017-2023

ABD E-ticaret satışları 2020

ABD Hükümeti, uzun yıllardır e-ticaret satışlarının yüzdesi eğilimini kataloglamaktadır . Genel satış yüzdesi beklendiği kadar yüksek değil.

2020’nin ikinci yarısında ABD E-ticaret satışları , toplam satışların ortalama yüzde 14’üne ulaştı

ABD perakende tahmini

ABD Nüfus Sayımı verilerinin, perakende satışın bir parçası olarak pişmiş gıda, otomobil satışları/onarımı ve araç yakıtını saydığını ve bu durumun, bunları hariç tutan Avrupa tahminlerine kıyasla ABD’nin çevrim içi perakende payını olduğundan az gösterdiğini unutmayın.

Perakende Araştırma Merkezi

Çevrimiçi Perakende: İngiltere, Avrupa, ABD ve Kanada 2020 raporu araştırma perakende çevrim içi perakende sektörü Avrupa ve Kuzey Amerika Perakendecilikte büyümenin ana itici olduğunu Perakende Araştırma gösteriler için Merkezi’nden.

Perakende ticaretin onine paylarındaki değişiklikler

E-ticaret büyümesi için İngiltere IMRG verileri

IMRG-Cap Gemini İndeksi büyük UK E-ticaret ve çok kanallı markalar dahil üyeleri için kullanılabilir. Sektöre özel trendleri görmek için kullanışlıdır. Örneğin, en son güncellemeleri şu büyüme seviyelerini gösterir:

• Ekim 2019’da Birleşik Krallık çevrimiçi perakende satışları yıllık %6,3 artış bildirdi

• Raporlanan aylık performans +%6,4

• Seyahat ve bilet perakendecileri hariç, pazar büyümesi yıllık %9,2 sağlıklıydı

• Ev, yıllık +%13,6 büyüme ile en yüksek performansı gösteren oyuncu oldu

• Erkek giyim ve Kadın giyim Ekim ayında negatif büyüme ile mücadele etti

Özel Ebay Eğitimimiz İçin: https://bit.ly/2W0fkUs

Ne düşünüyorsun?

Ebay dropshipping hakkındaki düşüncelerinizi, merak ettiğiniz soruları ve görüşlerinizi yorumlar bölümünden bize iletebilirsiniz. İşinizi büyütmeniz için gerekecek mentaliteye sahip olmanız için yazığımız makalelerin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 1-13.png

Eğitim serilerimiz için: https://akademi.digitalmarketmentoring.com/courses/?ref=332

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1

Bizi FacebookTelegram ve Forum kanallarımızdan takip ederek toplu yardımlaşma ağlarımızda istediğiniz soruları bulabilir, sorabilir ve görüşlerinizi bize iletebilirsiniz.

Bir yanıt yazın