E-ticaret İşletmeniz için Sanal Asistanlar Nasıl Kiralanır?

Sanal asistanlar nasıl yardımcı olabilir?

Sanal asistanlar, uzman oldukları görevlerde işletmeler için uzaktan serbest çalışan olarak yarı zamanlı veya tam zamanlı çalışan, dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan kişilerdir. Filipinler’den veri girişi uzmanları veya Amerika Birleşik Devletleri’nden e-posta pazarlama uzmanları olabilirler. Sanal asistanların sunduğu beceri setleri gerçekten sonsuz hale geldi.

Sanal asistanlar bir e-ticaret işinde en çok nerede yardımcı olur?

1. Müşteri hizmetleri

Bu, e-ticaret operasyonlarınızdaki çok çeşitli özel görevleri içerir. Canlı sohbet, telefon görüşmeleri, e-postalar, iadeler, iptaller, geri ödemeler ve geri bildirim yönetimi için sanal asistanlar kiralayın.

2. Mağaza yönetimi

E-ticaret operasyonlarınız belirli bir seviyeye ulaştığında, her zaman işin tüm yönlerini denetleyen birine sahip olmak önemlidir.

Uzak mağaza yöneticisi, bir zamanlar bir çevrimiçi mağazanın tüm standart işlemlerini gerçekleştirmiş ve şimdi her şeyin mükemmel şekilde çalıştığından emin olmak için sahip olduğunuz ekibi yöneten kişidir.

3. Envanteri sanal olarak yönetmek

Bir dropship işi yürütüyorsanız , tedarikçileriniz tarafından iletilen envanter seviyelerini güncellemek için sanal bir asistana sahip olmak çok önemlidir. Her zaman stokta olan ürünleri sattığınızdan emin olmak istersiniz, ancak tedarikçinin size sağladığı elektronik tabloları işlemek ve ardından bunları her bir satış kanalına yüklemek önemli ölçüde zaman alır.

Aynı şey, toptan satış işi yapıyorsanız da geçerlidir. Yeni envanter aldığınızda, yazılımınıza eklenmesi ve satış kanallarınıza uygun şekilde iletilmesi gerekir.

4. Siparişleri işleme

Her e-ticaret işletmesinin, siparişleri doğru müşteriye gönderilmesi için birisine ihtiyacı vardır. Tüm farklı satış kanalları ve e-ticaret platformlarıyla, her zaman yönetilmeleri gereken benzersiz bir yol vardır.

Sipariş karşılama süreçlerinizde uzman olabilecek birinin olması, mutlu müşteriler için anahtardır.

5. Ürünleri listeleme ve güncelleme

Ürün bilgilerini listelemek ve güncellemek, özellikle toplu yükleme stratejileri kullanmıyorsanız zaman alan bir iştir. Ürün listelemede uzmanlaşmış bir sanal asistan, arka planda sürekli olarak çalışacak ve envanterinizi her gün etkili bir şekilde büyütecek şekilde işe alınabilir.

6. Promosyon ve satış yapmak

Bir e-ticaret işi yürütmenin yaygın bir yönü, mevsimsel eğilimleri takip eden satış ve promosyonlardır. Bu sanal asistan, tatiller için belirli bir takvim oluşturabilir, yaklaşan her tatil için satışları düzenleyebilir ve bunları mağazanızda uygulayabilir. Organize promosyonlar daha fazla satış ve daha mutlu müşteri sağlayabilir.

7. Google reklamları ve Facebook reklamları

Hazır olduğunuzda, reklamcılık, onları kullanıcılara ve alışveriş yapan kişilere dönüştürme fırsatına sahip olduğunuz çevrimiçi mağazanıza daha fazla potansiyel müşteri çekebilir. Doğru reklamları oluşturmak ve onları doğru hedef kitlenin önüne yerleştirmek, bir uzmanın üzerinde çalışmasını istediğiniz bir pozisyondur.

8. Ürün resimleri için grafik tasarım

Tüketiciler bulanık veya farklı boyutlu görüntülerle kapanıyor. Tekdüzelik ve yüksek kaliteli ürün çekimleri istiyorlar. Uzaktan bir grafik tasarımcı, tüm ürün resimlerinizin bu standartları karşıladığından emin olabilir.

9. Arama motoru optimizasyonu

Tüm ürün sayfalarınızı arama motorları için optimize ediyor musunuz? Müşterilerin sizi sosyal medya kanallarınızın dışında bulmasını ister misiniz? SEO için sanal bir asistan kiralamak, arama motorlarında görünürlük için tüm çevrimiçi mağazanızı optimize edebilir. Mağazanız büyüdükçe, arama motorları sizi arayan kişilere daha sık göstermeye hazır olacaktır.

10. Ürün tedariki

Çoğu e-ticaret işletmesi, her zaman çevrimiçi mağazalarında yer alacak yeni ürünler arar. Bir ürün tedarik sanal asistanı, belirli pazarlarda iyi satış yapan belirli ürünleri veya iletişim kurmanız için tedarikçileri belirlemenize yardımcı olabilir.

Bu rollerden herhangi birinin sanal asistanlar tarafından doldurulma potansiyeli gördünüz mü? Bu tür çalışanlar her gün fırsatlar arıyor. En güvenilir olanı bulmak ve işinize entegre etmek size kalmıştır.

Sanal asistan işe alma adımları nelerdir?

1. Adım: İhtiyacınız olan çalışanı belirleyin

Uzaktan işe almanın ilk adımı, işe almak istediğiniz çalışanları anlamaktır. On dakika ayırın ve günlük / haftalık olarak gerçekleştirdiğiniz tüm görevleri yazın.

Birçok işletme sahibinin yaptığı yaygın bir hata, her şeyi kendi başlarına yapmaya çalışmaktır. Daha fazla kontrole sahip olsanız da, işinizi kurmak için daha az zamanınız olur. Sanal asistanlar bu zamanı yaratmaya yardımcı olabilir.

2. Adım: Açıklayıcı bir iş ilanı oluşturun

İkinci adım, ihtiyaç duyduğunuz işçinin net bir tanımını oluşturmaktır, böylece tam olarak o kişi için işe alabilirsiniz. Bu içerir:

  • İdeal fiyat aralığı
  • Plan gereksinimleri
  • Yer tercihi
  • Roller / sorumluluklar
  • Yetenek gerekli
  • Tercih edilen deneyim
  • vb.

En çok gördüğüm en yaygın hata, iş ilanınızda yeterince açıklayıcı olmamaktır. Ortaya çıkan devasa işe alma platformları nedeniyle, her gün atanan yeni pozisyonlar için yarışan yüzlerce işçi var.

Pozisyon için kimi istediğiniz konusunda net olmadığınızda, sonunda kötü bir işe alma kararına yol açabilecek zayıf başvuru sahipleri alacaksınız. Bunun sana olmasına izin verme.

3. Adım: Başvuru sahipleriyle görüşün

Üçüncü adım, en nitelikli başvuru sahipleriyle görüşme yapmaktır. Mülakat süreci, iş ilanında belirttiğiniz tüm temel gereksinimleri karşılayan adaylar için ayrılmalıdır.

Mülakatı yürütürken, görüşmeyi en az iki konuşmaya bölmelisiniz.

3. Adım: Başvuru sahipleriyle görüşün

Üçüncü adım, en nitelikli başvuru sahipleriyle görüşme yapmaktır. Mülakat süreci, iş ilanında belirttiğiniz tüm temel gereksinimleri karşılayan adaylar için ayrılmalıdır.

Mülakatı yürütürken, görüşmeyi en az iki konuşmaya bölmelisiniz.

Öncelikle, bunları karşılayabildiklerinden emin olmak için ana hatlarıyla belirttiğiniz tüm gereksinimleri gözden geçirmelisiniz. Örneğin, 9:00 ile 12:00 arasında çalışmak için gerçekten müsaitler mi? Minimum gereksinimlerinizi karşılayamazlarsa, bunları başvuru havuzundan çıkarın.

İkinci olarak, işe aldığınız rolü yerine getirmeye özgü daha fazla soru sormak için her başvuru sahibiyle görüşmelisiniz. Onlara geçmiş deneyimlerini ve bunun sizin için işe aldığınız işle nasıl bir ilişkisi olduğunu sorun. İşe aldığınız görevi asla yerine getirmemiş başvuru sahiplerinden kaçının.

4. Adım: Son bir karar verin

Beşinci ve son adım, görüşme sürecinde topladığınız tüm bilgilerle işiniz için en iyi ve en güvenilir çalışanı seçmektir.

Eğitim Serilerimiz İçin: https://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1w

İnstagram Sayfalarımız:

https://www.instagram.com/ebayturkiyedropshipping/

https://www.instagram.com/fbturkiyedropshipping/

BU VİDEOLARA GÖZ ATIN:

SHOPIFY DROPSHIPPING PARA KAZANMA – MAGAZAYA OBERLO ILE ÜRÜN EKLEMEK

https://youtu.be/HNeUfkLO83k

Bir yanıt yazın