EBay Avustralya’da En Çok Satan Ürünler | 2021

EBay Avustralya’da analiz edilen yüksek performanslı kategoriler şunlardır:

  1. Bebek
  2. sağlık ve güzellik
  3. Elektrikli Süpürge Parçaları
  4. Evcil Hayvan malzemeleri
  5. Spor malzemeleri

1. Bebek Kategorisi: Bez Çantalar

Analistlerin bir bebek patlaması (muhtemelen kilitlenme sırasında Netflix’te izleyecekleri şeylerin tükenmesinin sonucu olan) tahmin etmesiyle, bebek kategorisi fırsatlarla dolu olmalıdır. Peki müşteriler ne satın alıyor ve bu alan ne kadar rekabetçi?

En çok alıcı ilgisinin görüldüğü Bebek kategorisi Bez Çantalar. İnsanlar en iyi 100 bebek bezi çantası listesine haftada yaklaşık 13.000 dolar harcıyor ve ortalama satış fiyatı yaklaşık 35 dolar.

NappyBagListing.jpeg

EN İYİ PERFORMANSI GÖSTEREN LİSTE

Toplam 8747 satışla (haftada ortalama 55 satış) en üstteki liste, çok çeşitli benzersiz baskılarda bulunan, bez bebek bezleri için su geçirmez, yeniden kapatılabilir bir çantadır. Bu listenin fiyatı 8,30 ABD dolarından yukarı değişen birden fazla çeşidi vardır ve ayrıca müşterilerin bir kısmının almayı tercih ettiği ve ortalama satış değerini artıran bir çoklu satın alma indirimi sunar.

EN İYİ MARKALAR

Markasız ürünlerden sonra en çok satan markalar Wet Bag, Love Baby ve Babyland. En çok satan listelerin% 40’ı markasız, bu da alıcıların, bebek gelişimin bir sonraki aşamasına geçene kadar kısa bir süre için ürünlerin yoğun olarak kullanıldığı bir kategoride işleve ve olası fiyata öncelik verdiğini gösteriyor.

FİYATLANDIRMA VE SATIŞ EĞİLİMLERİ

Bu grafik, her fiyat aralığındaki satışlar için bir rekabet göstergesi sağlar. Grafik, satışların (mavi noktalar) ortalama bir hafta içindeki farklı fiyat aralıkları üzerindeki dağılımını, o fiyat noktasındaki listelemelerin yüzdesiyle (yeşil çubuklar) karşılaştırarak gösterir.

İlk 1000 listenin fiyata göre dağılımı.
İlk 1000 listenin fiyata göre dağılımı.

Talebin arzı geride bıraktığı 10 doların altında önemli bir fırsat var, ancak birçok satıcı bu fiyat noktasında rekabet etmek için mücadele edecek. 30-40 dolarlık fiyat noktasında satışlar yüksek ve biraz daha az rekabet var. Bu aralıkta satılan ürünler sırt çantalıdır.

2. Sağlık ve Güzellik Kategorisi: Ortez, Diş Teli ve Kolluklar

Ortezler, Diş Teli ve Kolluklar, Sağlık ve Güzellik kategorisinde en büyük ilgiyi görüyor, çünkü insanlar COVID verilen spor salonu yerine koşuya yöneliyor.

Orthotics, Braces & Sleeves, ilk 100 listeden haftalık 26.955 $ satış sunar. Ortalama satış fiyatı 12,29 dolardı.

EN İYİ PERFORMANSI GÖSTEREN LİSTE

En çok satan Orthotics, Braces & Sleeves ürünü, 7,80 $ ile 9,85 $ arasında fiyatlandırılan markasız bir unisex kompresyon çorabıydı – ancak müşterilerin iki çift paketi tercih etmelerinin bir sonucu olarak genellikle 15,95 $ ‘a satılıyordu. Bu liste, haftada ortalama 50 işlem satmaktadır.

EN İYİ MARKALAR

Markasız ürünler en popüler ürünlerdi ve bu da alıcıların bu kategorideki jeneriklerin performansına güvendiğini gösteriyor. En iyi markalar CFR, Aolikes ve Aaweal idi.

FİYATLANDIRMA VE SATIŞ EĞİLİMLERİ

Satış ve listeleme hacminin her ikisi de 5-10 $ fiyat aralığında en yüksektir. Liste rekabeti, satışların düşmesine rağmen yüksek ve 20 dolara kadar sabit kalıyor.

İlk 1000 listenin fiyata göre dağılımı.
İlk 1000 listenin fiyata göre dağılımı.

Genel olarak, bu kategori oldukça rekabetçi ve fiyata duyarlı görünmektedir ve bu da yeni satıcıların girmesinin zor olabileceğini düşündürmektedir.

3. Ev Aletleri Kategorisi: Elektrikli Süpürge Parçaları

Ev Aletleri kategorisinde en çok alıcı ilgisini elektrikli süpürge parçaları aldı ve elektrikli süpürgelerden bile daha popülerdi. Elektrikli Süpürge Parçaları listeleri, ortalama 38 $ fiyatla ilk 100 listeden haftada 42.467.85 $ ‘ın üzerine çıkıyor.

EN İYİ PERFORMANSI GÖSTEREN LİSTE

VacuumCleanerPart.jpeg

Sony marka kablosuz elektrikli süpürge için 62,99 dolarlık pil hücresi bu kategoride en çok satan oldu. Ürün listesi, indirimli çoklu satın alma ve Avustralya içinden aynı gün kargo dahil olmak üzere çeşitli teşvikler sundu. Şimdiye kadar haftada ortalama 40 adet olmak üzere 1000’den fazla birim satmıştır.

EN İYİ MARKALAR

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu kategoriye cihaz parçalarının hakim olduğu göz önüne alındığında, markalı ürünler öne çıkarıldı. Dyson, Bonacell ve Miele vardı. Bununla birlikte, en üst sırada yer alan markasız ürünler, markalı cihazlarla çalışan jenerik parçalar için kükreyen bir ticaret olduğunu gösteriyor.

FİYATLANDIRMA VE SATIŞ EĞİLİMLERİ

Satışların ve listelerin çoğu 15-45 $ aralığındadır. Nispeten daha yüksek talebin olduğu ancak daha az rekabetin olduğu 30 ila 45 dolarlık fiyat noktasında satıcılar için küçük bir fırsat var.

İlk 1000 listenin fiyata göre dağılımı.
İlk 1000 listenin fiyata göre dağılımı.

4. Evcil Hayvan Malzemeleri Kategorisi: Karyolalar

Evcil Hayvan Malzemeleri, çevrimiçi satışlarda en hızlı büyüyen kategorilerden biridir, ancak yalnızca sevgiyi alan herhangi bir evcil hayvan değil, hepsi pooches ile ilgilidir. Köpek satışı, diğer canlılar için, onların nemesleri – kediler de dahil olmak üzere, üstün ürünler sağlar.

EBay Avustralya’da Playpens, alıcıların büyük ilgisini çekiyor. En iyi 100 oyun parkı listesi, ortalama 73 $ satış fiyatıyla haftada 31.899 $ ve 440 birim satış elde ediyor.

PlayPen.jpeg

EN İYİ PERFORMANSI GÖSTEREN LİSTE

En iyi performans gösteren liste, çeşitli yüksekliklerde gelen 8 panelli bir köpek oyun parkıdır. Haftada 1.700 birimin üzerinde satılır ve ortalama 74 birim satılır. Bu ürünün popülerliği, ürün açıklamasında belirtilenden çok daha geniş bir kullanıma işaret eden müşteri incelemeleriyle kısmen açıklanabilir.

Alıcılar bunları, tavşanlar için kasa eğitimine alternatif olarak, evcil hayvanların ameliyattan sonra iyileşmesini sağlamak ve aktif yavrulardan bir mola vermek isteyen yaşlı evcil hayvanlara mola vermek için kullanıyorlar.

EN İYİ MARKALAR

En popüler markalar arasında i.Pet, Play Pen ve Pawz bulunuyordu. Markasız ürünler de popülerdi, ancak i.Pet’ten sonra ikinci oldu.

FİYATLANDIRMA VE SATIŞ EĞİLİMLERİ

Satışlar en yüksek 20-40 $ aralığında, ardından 40 $ – 60 $ aralığında (bu grubun daha fazla listeleme rekabeti olmasına rağmen) gelir. 80 – 100 $ aralığındaki listeler de nispeten yüksek satışlar elde ediyor, ancak daha az rekabetle – bunlar daha büyük oyun parkı olma eğilimindedir.

İlk 1000 listenin fiyata göre dağılımı.
İlk 1000 listenin fiyata göre dağılımı.

5. Spor Malzemeleri Kategorisi: Dumbell’ler

Dambıllar için satışlar, ilk 100 listeden haftada neredeyse 50.000 $ ‘a ulaştı ve bu da onu daha yüksek performanslı ürünlerden biri haline getirdi. Ortalama fiyat 103 dolardı.

dumbells.jpeg

EN İYİ PERFORMANSI GÖSTEREN LİSTE

En iyi performans gösteren liste, 299 $ ‘a 2 x 24 kg ayarlanabilir dambıl setiydi – bu kategorideki ortalama satış fiyatının neredeyse üç katı. Bu ürünün çekiciliği, muhtemelen 2,5 ila 24 kg arasında değişen 15 farklı ağırlık seviyesine uyum sağlama kapasitesidir, bu da onu tam bir sabit ağırlık dambıl setine eşdeğer kılar, ancak çok daha az yer kaplar. Anlaşmayı tatlandıran ücretsiz bir çift ağırlık kaldırma eldiveni oldu.

EN İYİ MARKALAR

Markasız ürünler genel olarak en popüler ürünlerdi; Kazanan için Meteor, Fitness Master ve Energetics markaları en çok satanlardı.

FİYATLANDIRMA VE SATIŞ EĞİLİMLERİ

Talebin yüksek ve rekabetin nispeten düşük olduğu birkaç fiyat noktası vardır. Özellikle 60 $ ila 100 $ fiyat aralığında önemli bir fırsat var.

İlk 1000 listenin fiyata göre dağılımı.

Eğitim Serilerimiz İçin: https://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1w

İnstagram Sayfalarımız:

https://www.instagram.com/ebayturkiyedropshipping/

https://www.instagram.com/fbturkiyedropshipping/

Bir yanıt yazın