Ebay Dropshipping SSS (Sık Sorulan Sorular)

Hangi Ürünleri Satmamalıyım?

Yasaklanmış Öğeler

eBay’de yasaklanmış veya belirli ülkelerde sınırlandırılmış çeşitli öğeler vardır, bu nedenle yeni başlayan biri olarak bunlardan kaçınmalısınız.

Daha deneyimli satıcılar bu sınırlamaları aşmanın yollarını bulur, ancak yeni başlayan biri olarak nasıl çalıştığını anlamak için eBay’de oldukça deneyimli olmanız gerekir, işte Çin’den damla nakliye yaparken kaçınılması gereken bazı öğeler ve kategoriler

Büyük Markalar

Disney, Star Wars, Nike vb. gibi büyük markalardan ne pahasına olursa olsun kaçınılmalıdır çünkü Çin’deki telif hakkı yasaları Çin’de batının çoğuna kıyasla daha az kısıtlayıcıdır.

Bunları Aliexpress veya diğer Çin web sitelerinde listelenmiş olarak görseniz de, orijinal mi yoksa kopya mı olduklarını anlamak son derece zordur.

Bu ürünleri orijinal değillerse, orijinal olarak listelememelisiniz ve bu markalar kopyaların satılmasını da sevmez, bu nedenle bunlardan tamamen kaçınmak en iyisidir.

Bazı eBay satıcılarının bu ürünleri sattığını fark edebilirsiniz, bunların indirilmeleri sadece bir zaman meselesidir. Stoksuz satış yapabileceğiniz milyonlarca ürün var, bu yüzden sadece birkaç ürün için saklama riskine girmeyin.

Bir markadan emin değilseniz, markayı yalnızca Google’da arayabilirsiniz, yalnızca eBay ve Aliexpress vb. diğer cadde perakendecileri aracılığıyla satılıyorsa, bu ürünleri listelemeden önce dikkatli olun.

Bazı satıcılar, özellikle telefon kılıfları ile marka ve modelleri karıştırıyor.

Yani bir Iphone için telefon kılıfı satmak için bunu yapabilirsiniz. Örneğin, öğeyi ‘Iphone 11 için telefon kutusu’ olarak adlandırabilirsiniz, ancak Apple marka adını kullandığınız için öğeyi ‘Apple Iphone 11 için Telefon Kılıfı’ ​​olarak adlandıramazsınız. Apple markadır, Iphone telefon modelidir

Maymuncuk

Maymuncuk satabilmeniz için eBay UK’de belirli kısıtlamaların kaldırılması gerekir. Bazı ülkelerde satış yapabilirsiniz, ancak kesinlikle İngiltere’de satamazsınız. Uluslararası bir satıcı olduğunuz için, her yerde güvende olmak daha iyidir.

Yetişkin, Alkol, Tütün ürünleri

Kısıtlama kaldırılmadan bu öğelerin eBay’de listelenmesi eBay’de yasaktır. Kısıtlamayı kaldırmış olsanız bile, bu ürünleri dropshipping yapamazsınız, bu nedenle kendi stoğunuza sahip değilseniz ve kısıtlamayı kaldırmadıkça bu ürünlerden kaçının.

Tıbbi ürünler

Tıbbi ürünleri veya eBay mağazanızı satmak için kaldırılmış bir kısıtlamaya ihtiyacınız var. Bu tür öğeleri listelerseniz, kaldırılırlar. Tıbbi ürünleri sağlık ve fitness ürünleriyle karıştırmayın, sağlık ve zindelik iyidir

Fişli ürünler

Çeşitli ülkelerde fişe takılabilen elektrikli ürünler için belirli kalite standartları vardır. Ne yazık ki Çinli üreticilerin bu standartları karşılayıp karşılamadığını anlamak çok zor. Bu eşyaları satabilmenize rağmen, bunu yalnızca daha deneyimliyseniz ve neyi satıp satamayacağınızı görmek için kendi araştırmanızı yaptıysanız yapın.

Cilt ürünleri ve Sarf Malzemeleri

Çin’den sevk edilen çok satan birçok makyaj malzemesi ve takviye göreceksiniz. İçerikte potansiyel olarak yasaklanmış bileşenler olabileceğinden bu veya benzeri öğelerden kaçınmalısınız.

örneğin bir makyaj fırçası satabilirsiniz ama makyajın kendisini satmayın

Pil içeren ürünler

Pil içeren öğelerin nakliye sınırlamaları vardır ve birçok ülkeye gönderilmezken, diğer birçok ülkede pahalıdır. Doğru nakliye politikalarını nasıl belirleyeceğinizi gerçekten biliyorsanız, bu öğeleri kesinlikle listeleyebilirsiniz, ancak yeni bir başlangıç ​​olarak kaçınmanız gerekir.

Pil gerektiren ancak pilleri içermeyen ürünleri satabilirsiniz.

Örneğin

Sen olamaz madde kendisi yerleşik pil çünkü bir güç banka satmak.

Sen edebilirsiniz pilleri gerektiren bir meşale satmak ancak piller pakete dahil değildir

Giyim Öğeleri

Giyim Öğeleri, özellikle benzersiz tasarım ve özelliklere sahip olanlar, Çin’den gerçekten iyi satıyor. Çin’den giyim ürünleri satıyorsanız, lütfen açıklamaya veya resme bir beden tablosu ekleyin. Çin’deki küçük, Birleşik Krallık’taki küçükten farklı olabilir ve ABD’deki küçükten farklı olabilir.

Bu nedenle, bir beden tablosu eklemek, müşterilerin tam ölçümleri görmelerini sağlar.

Silahlar ve Bıçaklar

Silahların, silah parçalarının ve bıçakların bazı ülkelerde satışı yasakken, bazılarında da izin verilmektedir. Yeni başlayan biri olarak, bunlardan kaçınmak daha iyidir.

Daha deneyimli bir satıcı olduğunuzda ve belirli ülkelerin kısıtlamalarını anladığınızda, kontrollerinizi yaptıktan sonra bu ürünleri listelemeye bakabilirsiniz, ancak yeni bir başlangıç ​​olarak bu ürünlerden kaçının.

Yukarıda birçok tavsiyeyi ele almama rağmen, bir listelemenin kaldırılmaya karşı %100 güvende olduğunuzu garanti etmenin hiçbir yolu yoktur. Ancak yukarıdakilerin hepsini hesaba katarsanız, kesinlikle bu riski azaltıyorsunuz ve bu nadiren oluyorsa, eBay esnek ve bağışlayıcıdır. Ama önce üzerinize düşeni yaptığınızdan emin olmalısınız.

Ayrıca, eBay’de de tercih edildiğinden, kendi resimlerinizi kullanmanız ve kendi ürün resimlerinizi oluşturmanız şiddetle tavsiye edilir.

Ebay UK veya Ebay US’de Kurulum Yapmalı mıyım?

Bazılarınız ABD’de yerleşik olacak veya ABD’de satış yapacaksınız

Ayrıca GBP kullanarak fiyatlandırma yaparken, USD’den doğru bir şekilde dönüştürme yaptığınızdan emin olun, Google’a gidip USD’den GBP’ye dönüştürücü araması yapabilirsiniz.

Kafanızın karışmaması için lütfen aşağıdaki bilgileri okuyun

Öğelerimi Ebay UK veya Ebay US’de listelediğimde, tüm sitelerde görünecekler mi?

Evet, çünkü iş politikalarınızı belirlerken uluslararası nakliyeyi seçersiniz. Bu, öğelerinizin tüm Ebay sitelerinde görünmesini sağlayacaktır.

İngiltere’de veya ABD’de bir Ebay mağazası kurmalı mıyım?

Bu gerçekten isteğe bağlı, ancak konuştuğum ve birlikte çalıştığım tüm insanlara dayanarak, size neyin daha kolay olduğunu söyleyeyim.

ABD’de yaşıyorsanız, bir ABD Ebay hesabı oluşturun

İngiltere’de yaşıyorsanız, bir İngiltere Ebay hesabı oluşturun

Ebay’in kendi ülkenizde kendi sitesi varsa, kendi ülkenizde kurun, örneğin İtalya’da yaşıyorsanız, bir Ebay Italia hesabı kurun, Almanya’da yaşıyorsanız, bir Alman Ebay hesabı kurun vb.

Dünyanın herhangi bir yerinde, ülkenizin kendi Ebay sitesi yoksa bir Ebay ABD hesabı oluşturun.

Ebay Birleşik Krallık hesabıyla Ebay ABD’ye giriş yapabilir miyim

Basit cevap evet, Ebay.com’a bir Birleşik Krallık hesabıyla giriş yapabilirsiniz, giriş yapmak için aynı e-postayı ve şifreyi girmeniz yeterlidir.

Bir Ebay Mağazasına/Dükkanına abone olduğumda, mağazayı hangi ülkede kurmalıyım?

Hesabınızı kurduğunuz ülkede mağazayı kurun.

Bu nedenle, Birleşik Krallık’ta bir hesap kurarsanız, bir Birleşik Krallık mağazası kurun.

ABD’de kurulum yapıyorsanız, ABD mağazası vb.

Yukarıda belirtildiği gibi, önemli değil çünkü öğeleriniz yine de dünya çapında görünecek.

Lütfen unutmayın, ABD dışında bir hesap kurarsanız, videolarımda USD kullandığım için listelerken para biriminizi USD’den gizlediğinizden emin olun.

Bir Ebay ABD mağazam varsa, İngiltere’de listeleyebilir miyim?

Basit cevap hayırdır.

Çünkü bir ABD mağazası kurduğunuzda, Ebay.com’daki öğeleri listelemek için para ödüyorsunuz, ancak sizi politikalar üzerinden alma şeklim nedeniyle uluslararası olarak görünecekler.

Bir Birleşik Krallık mağazası kurduğunuzda, Ebay.co.uk’deki öğeleri listelemek için para ödüyorsunuz, ancak sizi poliçelerden geçirme şeklim nedeniyle uluslararası olarak görünecekler.

Aynısı Ebay.it Ebay.fr Ebay.de vb. ile çalışır

bu yüzden abone olduğunuz ülkedeki öğeleri listeleyin, unutmayın, öğeleriniz sizi politikalar aracılığıyla alma şeklim nedeniyle uluslararası olarak görünecek

Vakit Kazan

Siparişlerinizin durumunu bilmek stok takibi yapmanıza, ürün fiyat artışlarına bakmanıza yardımcı olur. Çok sık yaşanan olası stok bitimi veya fiyat yükselişi durumlarında zarar etmenizi engellemeye yardımcı olan yazılımlar sayesinde buna önceden hazırlıklı olduğunuz için hem yeni bir tedarikçi bulmaya uğraşmaz, hem de paranızı kaybetmezsiniz.

Hesabımın kurulduğu ülkeye göre tanıtılan listeleme nasıl etkilenir?

Tanıtılan listelemeleri ayarladığınızda, listelemeniz yalnızca öğeyi listelediğiniz sitede sponsorlu listeler olarak görünür.

Örneğin, öğeyi Ebay.com’da listelediyseniz, öğeniz tüm sitelerde görünür, ancak tanıtılan listeler yalnızca Ebay.com’da görünür.

Ebay.co.uk veya Ebay.it veya Ebay.ca vb. ile aynı

Yukarıdaki örnekten de görebileceğiniz gibi.

Bu listeler Ebay İngiltere’de listelenmiştir, ancak uluslararası olarak gönderilir

Her ikisi de aslında aynı listedir, ancak bu liste tanıtıldığından, en üstteki liste sponsorlu listedir ve alttaki liste normal listedir.

Sponsorlu liste, Ebay İngiltere’deki ekstra aramalarda sponsorlu bir liste olarak görünecektir. 

Alt liste Ebay İngiltere’de ve dünyanın her yerinde görünecek.

Aynı kural tüm siteler için geçerlidir.

Ebay.com’da tanıtım yapmanın faydaları, en büyük kitleye sahip en büyük pazara sahip olmanızdır.

Eksileri, en büyük rekabete sahip olmanız

İngiltere ile daha küçük bir pazar, ancak daha az rekabet

diğer pazarlarla aynı

Bu bilgilere dayanarak, hesabınızı nerede açmak istediğinize karar verebilirsiniz.

İade İşlemlerini Nasıl Yapabilirim?

İadeler

Müşterinin sizinle iadeleri tartışmak isteyeceği 2 yol olacaktır.

1) Size doğrudan mesaj gönderecekler ve sorunları tartışacaklar

2) Ebay’de Case yani Dava açacaklar

Her iki senaryoda da, bu sorunlarla mümkün olan en kısa sürede ilgilenmek, sorun çözülene kadar müşteriyle düzenli iletişim halinde olmak istiyorsunuz.

Ebay’in devreye girmesi istenmeden bununla halletmek istiyorsanız, Ebay devreye girip devralmak zorunda kalırsa, bu hesabınız için iyi olmayacak ve bir kusura neden olabilir. Çok fazla kusur, standartların altına düşmenize neden olabilir ve bu da satışlarda büyük bir düşüşe neden olur.

Unutmayın, tüm senaryolarda orta adam sizsiniz. Sorun varsa, müşteriden bilgi toplar ve ardından bunu sipariş tedarikçinize iletirsiniz. Sipariş tedarikçisi yanıt verirse, bu bilgileri toplar ve müşterinize geri iletirsiniz.

Ürün alınamadı

Ürün Hasarlı/Kırık/Eksik parçalar geldi

Müşterinin bir ürünü aldığı ve ürünün kırık veya hasarlı geldiği zamanlar olabilir.

Bu senaryolarda, sorun hakkında mümkün olduğunca fazla bilgi toplamak önemlidir.

1) Sorunun tanımını isteyin

2) Birden fazla resim, tam ürün, varsa seri numaraları, orijinal ambalajın yanındaki öğe, hasar resimleri vb. isteyin.

Alıcı yeterli kanıt sağlarsa, mümkün olduğunca çabuk halledin.

Tam veya kısmi geri ödeme teklif edin

Tüm bilgileri tedarikçinize iletin. Tedarikçiler genellikle bu senaryolarda çok destekleyicidir ve yeterli kanıt sağlanırsa, oldukça hızlı bir şekilde geri ödeme yapacaklardır.

Müşteri fikrini değiştirdi

Bazen müşteriler üründen memnun kalmazlar veya fikirlerini değiştirirler.

Bu senaryolarda, ürünü geri göndermek müşterinin sorumluluğundadır.

Çoğu zaman, bir müşteri fikrini değiştirdiği için ürünü iade etmek istediğinde, bir ürünü geri göndermek, genellikle Çin’e pahalı nakliye masrafları anlamına geldiğinden, genellikle seçimlerine geri döneceklerini göreceksiniz. Yerel bir tedarikçi kullanıyorsanız iade süreci çok daha basit olabilir.

Ancak devam etmek istedikleri senaryoda, tedarikçinizle iletişime geçmeli ve iade adresi talep etmelisiniz.

Başka bir seçenek de tedarikçinizle bir iade davası açmaktır. Adresi aldıktan sonra, müşteriye bu adresi vermeniz yeterlidir.

Tüm senaryolarda, ürünün size güvenli bir şekilde ulaştığından emin olmak için ürünü takip edebilmeniz için lütfen müşteriden geri gönderilen ürünün takibini sağlamasını isteyin.

Anlaşmazlıklarla ilgilenmek

Çoğu insan, müşteriler için geriye doğru eğilmenizi söyler.

Aynı fikirde değilim, her zaman dostane ve profesyonel kalmak önemli olsa da, bir hayır kurumu değil, bir işletme olarak faaliyet göstermeniz önemlidir.

Müşteri anlaşmazlığını doğrulamak için gereken tüm kanıtları topladığınızdan emin olun.

Her zaman dostane bir şekilde cevap verin, ancak aynı zamanda ne istendiği konusunda da kesin olun.

Aracı olduğunuzu unutmayın, bu yüzden müşteriden aldığınız bilgiyi tedarikçiye geri iletirsiniz ve tedarikçinin sağladığı bilgiyi müşteriye geri iletirsiniz.

Hangi tedarikçiyi kullanırsanız kullanın, her zaman iade politikalarına bir göz atın ve iade politikasına aşina olun, bu tedarikçinizin nasıl çalıştığını daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.

 Müşteri ürünü teslim almadığını söylerse ne olur?

Müşteri bir ürünü almadığını belirtirse, izlemeniz gereken adım adım bir prosedür vardır.

Çoğu zaman, müşteri gerçekten endişesini dile getiriyor olabilir ve nadiren de olsa birisi ücretsiz bir ürün talep etmeye çalışıyor olabilir.

Bunu her zaman profesyonel bir şekilde ele almak önemlidir.

Adım 1)  Ürünü Ebay’de, satış tarihini ve tahmini teslim süresini kontrol edin.

Bazı durumlarda, ürünün tahmini teslimat süresine ulaşmadığını göreceksiniz, bu durumda, ürün belirtilen sürede ulaşmadıysa, müşteriye verilen süreye izin vermesi için bilgi verin, ardından tekrar iletişime geçin. seninle.

Öğe verilen süreyi aştıysa 2. adıma geçin

Adım 2)  Müşteriye mesaj gönderin

Merhaba (Müşteri)

Bizimle alışveriş yaptığınız için teşekkür ederiz.

Öğenizin gelmediğini duyduğuma üzüldüm,

Bunu ilgili departmana ileteceğim, lütfen paketinize ne olduğunu görmemiz için bize 48 iş saati verin.

Bu arada, başka bir sorgu ile bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin

Teşekkürler

Adım 3)  Öğenin takip numarasını kopyalayın ve  https://www.tracerfast.com adresine yapıştırın.

Pakete ne olduğunu kontrol edin ve ekran görüntüsü alın

Müşterilerin adresini bulmak için Google Haritalar’ı kullanın ve Parselin nerede olduğunu bulmak için Google haritalarını kullanın.

Her şeyin ekran görüntüsünü alın ve ardından tedarikçinizle bir endişenizi dile getirin, öğenin müşteri adresine teslim edilmediğini veya teslim edilmeye çalışıldığını kanıtlamak için her şeyin ekran görüntülerini gönderin.

Öğenin teslim edildiğini görürseniz 4. adıma geçin

Öğenin teslim edilmeye çalışıldığını görürseniz 5. adıma geçin

Adım 4)

Merhaba (Müşteri)

Kayıtlarımız, ürünlerin (Tarih) tarihinde teslim edildiğini gösteriyor.

İşte Takip numarası (Takip) ve tüm güncel bilgileri burada görebilirsiniz ( https://www.tracerfast.com )

Lütfen hanede yaşayan herhangi bir kişiyle, paketi güvenli bir şekilde saklamak için bir kenara bırakıp bırakmadıklarını kontrol edin.

(Ayrıca izlemenin ekran görüntüsünü sağlayın)

Saygılarımızla,

(Adınız)

Adım 5)

Merhaba (Müşteri)

Kayıtlarımız, ürünlerin (Tarih) tarihinde teslim edilmeye çalışıldığını gösteriyor.

İşte Takip numarası (Takip) ve tüm güncel bilgileri burada görebilirsiniz https://www.tracerfast.com )

Sorumluluğumuz, öğenin verilen adrese gönderilmesini sağlamaktır.

Öğeyi alacak kimse yoksa, ne yazık ki daha fazlasını yapamayız.

Size tavsiyem, yerel postanenizle iletişime geçmeniz veya yerel postanenizin öğenizi almanız için bir not bırakıp bırakmadığını kontrol etmeniz olacaktır.

(Ayrıca izlemenin ekran görüntüsünü sağlayın)

Saygılarımızla,

(Adınız)

Flagli Ebay Hesapları nelerdir?

İşaretli hesaplar nedir?

Bir hesap işaretlendiğinde, bilmeniz gereken ilk şey, Ebay’in sizi bilgilendirmeyeceğidir. Bir hesabın ne zaman işaretlendiğini tam olarak bilmenin tek yolu, giriş gösterimlerinizi veya tanıtılan giriş gösterimlerinizi kontrol etmeniz ve ardından gösterimlerde ani bir düşüş fark etmenizdir.

Kademeli bir düşüş değil, ani bir düşüş.

Şimdi lütfen sık sık meydana gelen düşüşler olduğunu ve bunun sadece iş olduğunu unutmayın. Ancak büyük bir düşüş fark ederseniz ve birkaç gün böyle kalır ve düzelmezse, hesabınızın işaretlenmiş olma ihtimali vardır.

Lütfen işaretlenmiş hesap ile askıya alma arasında bir fark olduğunu unutmayın.

İşaretli hesaplar bildirimde bulunmaksızın trafiği azaltır, yine de satış ayrıcalıklarınız kaldırılmadan eBay’de satış yapabilirsiniz.

Askıya alma, hesabınızın kısıtlandığı zamandır. Belirli satıcı ayrıcalıklarınız kaldırılacak veya listelemeler kaldırılacak. Bir askıya alma işlemini kaldırmak için Ebay sizden özel bilgiler isteyecek ve sizin Ebay ile iletişime geçmeniz ve ihtiyaç duydukları bilgileri sağlamanız gerekecektir.

Ebay hesapları neden İşaretlenir?

Ebay hesapları neden İşaretlenir?

Ebay hesaplarının işaretlenmesinin birden çok nedeni vardır, bu nedenle nedenini anlamak önemlidir. Ne kadar çok anlarsanız, başınıza gelmesini o kadar iyi önleyebilirsiniz.

API Bağlantılı yazılım:  Tüm API bağlantılı yazılımların hesabınızı işaretlediğine dair yaygın bir yanlış anlama vardır. Bu doğru değil çünkü Ebay’in kendilerinin önerdiği binlerce API bağlantılı yazılım var, bu yüzden bu sadece insanların Facebook gruplarında konuşmayı sevdiği saçmalık ve bazı YouTuber’lar gündemlerine uygun olduğu için bunu tanıtmayı seviyor. Ancak, bilinçli bir karar verebilmeniz için her şeyi anlamanız daha önemlidir. Sizi işaretlerlerse Ebay’in gerçekten API bağlantılı yazılımı kendilerinin önereceğini düşünüyor musunuz?

Kara Listeye Alınmış Yazılımlar: Ebay’de  neredeyse kara listeye alınmış bazı yazılımlar var, ancak izlediğiniz stratejiyle hiçbir şekilde bağlantılı olmadıkları için bu kursta bunlardan bahsetmeyeceğim. Bu yazılımlar, öncelikle Amazon’dan Dropshipping’e odaklanan veya buna odaklanan kötü şöhretli yeniden fiyatlandırma araçları oldukları için hesabınızı neredeyse anında işaretler. eBay bu araçları tanıyor, bu yüzden bu yazılımları eBay hesabınıza bağladığınızda, eBay’e büyük bir bayrak sallıyor, perakende Dropshipping yapabilirim, gelip beni kontrol edin diye bağırıyorsunuz.

API Dışı Yazılımlar: API’nin kendisi sizi işaretlemese de, eBay hesabınıza API aracılığıyla bağlanmayan yazılımlar var, yalnızca kara listedeki yazılımlar ve perakende satış ve pazaryeri dropshipping yapıyor. API olmayan yazılım kullanmak çok daha güvenli bir seçenektir çünkü birçok görevi doğrudan eBay hesabınıza bağlamadan otomatikleştirmenize yardımcı olur. www.akinbaba.com ile bu sorunuza cozum bulabilir guven icinde urunlerinizi hesabiniza baglamadan urunlerinizi

Tedarikçiler: Kullandığınız tedarikçi, işaretlenmenizi etkileyebilir. eBay, stoksuz satış politikasında perakendecilerden veya pazar yerlerinden stoksuz satış yapamayacağınızı özellikle belirtir. Stok görselleri kullanıp kullanmadığınızı, takip bağlantılarının satıcıya mı yoksa pazaryere mi gittiği, açıklamanın aynı olup olmadığını kolayca öğrenebilirler. Kursu bir düşünün, size Aliexpress’den başka damla nakliyeci bulmanın ne kadar kolay olduğunu gösterdim, aynı şeyi Amazon ve diğer büyük perakendeciler için de yapabilirsiniz. Başka herhangi bir YouTuber veya Mentor size ne söylerse söylesin eBay’in öğrenemeyeceğini düşünmek aptalca.

Görüntüler: Görüntüleri nasıl düzenleyeceğinizi size göstermemin nedeni, görüntülerin kendilerinin veri tutmasıdır, bu nedenle görüntüleri doğrudan bir satıcıdan veya pazar yerinden indirdiğinizde eBay sistemi bu verileri tanıyabilir. eBay bu verileri diğer perakendecilerle veya pazar yerleriyle çok sık eşleştiriyorsa, eBay, dropshipping yapmamanız gereken bir tedarikçiden stoksuz satış yaptığınızı bilecektir.

2 Tip İşaretleme: Ebay’de otomatik bir işaretleme sistemi var ve manuel bir sistem var. İlki otomatiktir, Ebay, hesaplardaki belirli davranışları izlemek için bir yazılıma sahiptir. Bu, öğelerin otomatik olarak yeniden fiyatlandırılmasını ve otomatik olarak izleme ve siparişlerin yerine getirilmesini eklemeyi içerir. Ebay’in bundan hoşlanmamasının nedeni, dropshipping’i çok kolay hale getirmesidir. Çok kolay hale geldiğinde, satıcılar gevşer ve müşteri hizmetlerine daha az odaklanır. Satışlara çok fazla odaklanırlar ve sonrasında ne yapacaklarına daha az odaklanırlar. Bu nedenle Ebay, bu otomasyon davranışını hesaplarda izler ve işaretler. Bu, onlardan yasal bir tedarikçi kullansanız bile belirli araçların sizi işaretlemesinin nedenlerinden biridir. Ayrıca, bu aracı perakendeciler için başka birçok kişi kullanıyorsa, eBay bu aracı tanıyacaktır ve onu uygun bir tedarikçi için kullanırsanız, yalnızca kendi hesabınızı caydırırsınız.

İkinci tip İşaretleme manuel olarak gerçekleşir. Bu, bir Ebay temsilcisinin gerçekten hesabınıza girdiği zamandır. Bir Ebay temsilcisinin hesabınızı incelemesinin nedeni, ortaya çıkan endişeler, VERO listelerinin kaldırılması, iptaller, iadeler vb. nedeniyledir. Şimdi elbette bunlardan bazıları kaçınılmazdır, bu nedenle bu sorunlar ortaya çıkar çıkmaz ilgilenmeniz gerekir. Müşterilerin Ebay ile dava açmasını önleyin, bir müşteri dava açmadan iade veya geri ödeme ile ilgilenin. Mümkün olan en iyi hizmeti sunun, listelemelerden önce VERO markalarını kontrol edin, VERO marka adlarını başlıkta kullanmayın. Ebay acenteleri hesabınıza baktığında, sizi işaretlemelerinin ana nedeni, işinizi iyi yönetmeyen bir dropshipper olduğunuzu varsayabilmeleridir.

Ürün Konumu:  Büyük perakendecilerin ve pazaryerlerinin sorunu, birden fazla depoya sahip olmaları ve birçok yerden gönderim yapmalarıdır, bu nedenle öğe konumu konusunda asla %100 doğru olamazsınız.

Bu nedenle toptancı tedarikçilerle çalışmak daha iyidir çünkü genellikle bir, belki iki depoları vardır ve damla nakliye sırasında ürün konumunu doğru bir şekilde alabilirsiniz.

Bayraklı Hesabı düzeltebilir miyim?

Evet Bunu Sizler Icin Youtube Kanalimizda Anlattik

Ne düşünüyorsun?

Ebay hakkındaki düşüncelerinizi, merak ettiğiniz soruları ve görüşlerinizi yorumlar bölümünden bize iletebilirsiniz. İşinizi büyütmeniz için gerekecek mentaliteye sahip olmanız için yazdığımız makalelerin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 1-13.png

Eğitim Serilerimiz İçin: http://akademi.digitalmarketmentoring.com/?ref=332

Bir yanıt yazın