eBay hesabı nasıl kurulur? | eBay’de Sermayesiz Satışa Nasıl Başlanılır?

eBay, dünyanın her yerinden yüz milyonlarca müşteriyi içeren dünya çapında bir pazara erişmenin harika bir yoludur. Şimdi bir eBay hesabına kaydolun: Hızlı, kolay ve bir kuruş maliyeti yok!

Bir eBay hesabına kaydolma

 • Bir eBay hesabına kaydolmak için eBay’in İngiltere web sitesine (veya istediğiniz başka bir ülkeye) gidin ve sol üst köşedeki Kayıt Ol’a tıklayın. Sizi kayıt sayfasına götürecektir .
 • Sayfanın alt kısmında, bir işletme hesabına kaydolma seçeneğiniz vardır . Bu sadece bir işletme olarak faaliyet gösteriyorsanız zorunlu olmakla kalmaz, aynı zamanda birçok avantajı da beraberinde getirir. Alıcılarla tüm iletişimlerinizde tutarlı bir şirket adı ve marka kullanmanıza olanak tanır ve tüm listelemelerde iletişim bilgilerini ve hüküm ve koşulları görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca eBay ücretlerinde indirim veya vergi avantajlarından yararlanma hakkınız da olabilir.
 • Bir işletme hesabı oluşturmak için limited şirket olarak kayıtlı olmanız gerekmez. Bununla birlikte, herhangi bir Birleşik Krallık işletmesinin mal ve hizmet satmak amacıyla özel bir birey olduğunu iddia etmesi yasa dışıdır . Bir işletme olarak kaydolmanız gerekip gerekmediğinden emin değilseniz, eBay’in yardım sayfası yararlı rehberlik sağlar.

eBay hesap türünüzü değiştirme

Halihazırda özel bir hesabınız varsa, birkaç tıklamayla bunu bir işletme hesabına dönüştürebilirsiniz:

 1. My eBay’e gidin ve Hesap sekmesine tıklayın.
 2. Sayfanın sol tarafındaki Kişisel bilgiler’i tıklayın.
 3. Hesap türü’nün yanındaki Düzenle’yi tıklayın. Tekrar oturum açmanız gerekebilir.
 4. Hesap Türünü Değiştir sayfasında, İşletme Hesabı seçeneğini belirleyin ve hesap türünüzü değiştirmek için Onayla’ya tıklayın.
 5. Sonraki sayfada isim, iletişim bilgileri, KDV numarası ve iade politikası gibi işletme bilgilerinizi girebilirsiniz. Hazır olduğunuzda Kaydet’i tıklayın .

Doğrudan eBay’in Destek Ekibi ile bağlantı kurmadan dönüştürüldüğünde hesabınızı tekrar gizli hale getiremeyeceğinizi unutmayın.

Yeni bir eBay hesabı oluşturun

Tamamen yeni bir hesap oluşturmak istiyorsanız , kayıt sayfasında Bir işletme hesabı için kaydol’a tıklayın :

kayıt olmak, bir eBay hesabının nasıl kurulacağının bir parçasıdır

Daha sonra sizi bir işletme hesabı kaydına götürecektir. Burada, kaydınızı onaylamak için gerekli olan işletme adı, KDV kimlik numarası (varsa) ve iletişim bilgileri gibi ilgili tüm bilgileri girebilirsiniz. Ardından, eBay satıcı ücretlerinizi bu yöntemle tahsil edeceğinden, Otomatik Ödemeleri kabul eden bir banka hesabının ayrıntılarını da sağlamanız gerekecektir.

Hesabı oluşturmak için ödeme yapmanız gerekmeyecek, ancak eBay, satıcı ücretleriniz için her ayın sonunda size fatura kesecektir . Ayrıca, PayPal gibi müşterilerinizden ödeme almak için çeşitli yöntemler arasından seçim yapabilirsiniz . Bir işletme olarak eBay’de satış yaparken yasal çerçevenin ve yasal yükümlülüklerinizin farkında olmanız da önemlidir .

eBay’e yeni bir ödeme kartı ekleyin

Kurulum sırasında zaten bir otomatik ödeme yöntemi eklemiş olacaksınız, ancak bir ödeme kartı eklemek veya silmek istiyorsanız bunu Satıcı Hesabınızdan yapabilirsiniz.
Yeni bir ödeme yöntemi eklemek için:

 • 1. Satıcı Hesabınıza gidin
 • 2. Satıcı ücretleri için ödeme yöntemlerini bulun ve otomatik ödeme yöntemini değiştir seçeneğini belirleyin
 • 3. Şimdi, ödeme yönteminizi seçebileceğiniz bir açılır menü görmelisiniz. Bilgilerinizi girin ve kaydet’e tıklayın. Eğer ediyorsanız Paypal için eBay bağlayan , Paypal yönlendirilmek devam seçin

Satıcı ücretleri için Ödeme yöntemleri’ni arayın ve Otomatik ödeme yöntemini değiştir’i seçin.
Açılır menüden tercih ettiğiniz ödeme yöntemini seçin.
Bilgilerinizi girin. Otomatik ödeme veya kartla ödeme için Kaydet’i seçin. PayPal için Devam’ı seçin.

Eğitim Serilerimiz İçin: http://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1w

İnstagram Sayfalarımız:

https://www.instagram.com/ebayturkiyedropshipping/

https://www.instagram.com/fbturkiyedropshipping/

BU VİDEOLARA GÖZ ATIN:

Ebay ve Amazon’da Satıcı Hesabı Açma Uygulamalı Kolay | E-Ticaret ile İnternetten Çok Para Kazanmak

Bir yanıt yazın