EBay ile ilgili en şaşırtıcı 10 gerçek!!!

Gerçek 1: Kırık lazer işaretçi

EBay’de satılan ilk ürün 14.83 $ ‘lık kırık lazer pointer oldu. Ne düşündüğünü biliyorum, neden birisi bunu satın almak istesin? Ve yaratıcı Pierre Omidyar’ın düşündüğü de tam olarak buydu. Alıcıya bozuk olduğunu bildirmek için e-posta gönderdikten sonra, alıcının aslında kırık lazer işaretçilerinin bir toplayıcısı olduğunu söyleyen bir yanıt aldı – kim düşünebilirdi ki!

Gerçek 2: İngiltere eBay’i seviyor

2018 eBay UK Raporuna göre , siteyi her ay 24 milyon İngiliz ziyaret ediyor. Ayrıca her zamankinden daha fazla İngiltere merkezli eBay milyoneri var! Bu, İngiltere’deki işletmelerin sitede yılda 1 milyon £ ‘dan fazla para çevirmesidir. Tam anlamıyla eBay, İngiltere’nin kalbine kazındı!

Gerçek 3: Para yatı

en pahalı yat ebay hakkında gerçekleri sattı

EBay’de şimdiye kadar satılan en pahalı ürün, Frank Mulder tarafından tasarlanan ve sinema salonu gibi gerekli olanaklarla tamamlanan 405 metrelik bir yat olmaya devam ediyor. Alıcı, 168 milyon dolarlık yedek bozuk parayla ayrılıp gün batımına doğru yola çıktı.

Gerçek 4: Keşfedilen yeni hayat

İster inanın ister inanmayın, eBay’de nadir bir deniz kestanesi şeklinde yeni bir yaşam keşfedildi. Birisi bunu 2006 yılında eBay’de yayınladığında, Doğa Tarihi Müzesi bunun keşfedilmemiş bir tür olduğunu fark etti ve sonunda Coelopleurus Exquisitus adını verdi.

Gerçek 5: İsim değişikliği

Hepimizin bildiği ve sevdiğimiz markanın başlangıçta eBay olarak adlandırılmasının amaçlanmadığını düşünmek garip. Aslında, başlangıçta AuctionWeb adıyla başladı – ve bu bir ‘kalay üzerinde söylediği şeyi yapar’ etkisi sağlarken, Pierre Omidyar’ın kurucusu tam olarak istediği şey değildi. 1997 yılında, onu diğer işletmesinin adı EchoBay ile değiştirmeye çalıştı. Bu bir maden firması tarafından çekildiği için kısalttı ve böylece eBay doğdu.

Gerçek 6: Satılık Bridgeville

ebay en önemli gerçekler bridgeville

Bridgeville adında bir Kaliforniya kasabası, kendisini eBay’de bir değil iki kez açık artırmaya çıkarılan türünün ilk örneği olarak buldu. 2002’de neredeyse 1,77 milyon dolara satıldı, ancak alıcı son dakikada geri adım attı. Daha sonra bir sağlık merkezine dönüştürmek amacıyla resmi olarak 700.000 dolara satıldı ve nihayet 2006’da iki katına satıldı. Şanslı arazi sahipleri üç inek, sekiz ev ve bir postane kazandı!

Gerçek 7: Satılan en çılgın eşyalar

EBay ile ilgili en harika gerçeklerden biri, insanların platformda sattığı ve satın aldığı tuhaf ürünlerin listesidir. Bunlar arasında Meryem Ana’nın portresi olduğuna inanılan bir peynirli sandviç, Justin Bieber’ın saçı, William Shatner’ın böbrek taşı, Hollywood işareti ve hayatın anlamı – neden kimsenin bu eşyaları istemediğini düşünmek zor.

Gerçek 8: NASA, eBay’i kullandı

EBay ile ilgili en şaşırtıcı gerçeklerden biri, dünyaca ünlü uzay organizasyonu NASA’nın yedek parça almak için siteye dönmesidir. Thi, disket sürücülerini ve o kadar eski olan Intel yongalarını artık başka yollarla elde edemeyeceklerini içeriyordu. Kim eBay’e eski bir disket takmanın uzay yolculuğuna katkıda bulunabileceğini düşünebilirdi.

Gerçek 9: Çok özel bir şapka

Kraliyet Ailesi’nin hiç farkındaysanız, Prenses Beatrice tarafından William ve Kate’in kraliyet düğününe giyilen “çubuk kraker” şeklindeki şapkayı öğreneceksiniz. Şapka, Unicef ​​ve Krizdeki Çocuklar için para toplamak amacıyla eBay’de açık artırmaya çıkarıldı ve 80.000 £ ‘a satıldı.

Gerçek 10: Tuhaflığı kucaklamak

Ebay, ‘satılık oldukça garip koleksiyon ürünleri’ kategorisini oluşturarak platformda satılan tuhaf ve harika ürünleri benimsedi. Bu, el gibi şekillendirilmiş bir sırt kaşıyıcı gibi tuhaf öğeler içeren ‘gerçekten o kadar da garip değil’ ve eski duvar süslerinin ve yanlış basılmış gevrek paketlerin kopyalarını içeren ‘sıra dışı koleksiyonlar’ gibi alt kategorilere ayrılmıştır.

Eğitim Serilerimiz İçin: https://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1w

İnstagram Sayfalarımız:

https://www.instagram.com/ebayturkiyedropshipping/

https://www.instagram.com/fbturkiyedropshipping/

BU VİDEOLARA GÖZ ATIN:

EN KARLI ONLINE PAZAR YERLERI, E-TİCARETE HANGİSİNDEN BAŞLANMALI?

https://www.youtube.com/watch?v=rI7wfPHvpI4

EBAY YENİ VE ÜCRETSİZ ÜRÜN BULMA ARACINIZ İLE KÂRLI ÜRÜNLER BULUN

https://www.youtube.com/watch?v=vwfykoyEr0E


Bir yanıt yazın