eBay İngiltere’nin En Çok Satan Ürünleri, 2021

1. Bebek Kategorisi: Bebek Duşu

Bebek kategorisi çok geniştir, peki müşteriler ne satın alıyor ve bu alan ne kadar rekabetçi?

En çok alıcı ilgisinin görüldüğü Bebek ürün kategorisi ise Bebek Duşlarıdır. İngilizler, en iyi 100 eBay listesinde haftada 10.000 sterlinin üzerinde para harcıyor. Ortalama satış fiyatı, bebek partisi sırasında satın alınan küçük takma adları ve süslemeleri yansıtacak şekilde, ürün başına 4 sterlinin hemen altındadır.

Bu kulağa Avustralya’da olanlardan çok daha eğlenceli geliyor – en iyi performans gösteren bebek kategorisi Nappy Bags.

EN İYİ PERFORMANS LİSTESİ

bebek.jpeg

Karşılaşılan zorluklara rağmen, İngilizler açık bir şekilde kilitlenmenin iyi bir partinin önünde durmasına izin vermeyecekler ve bir bebek duşu da bir istisna değildir. Toplamda 10.000’in üzerinde satışla en üstte baby shower için kullanılan beyaz harflerle şeffaf bir kutu yer alıyor. Ortalama fiyatı 3,99 sterline satıyor.

EN İYİ MARKALAR

Bu kategorideki pazarlık susuzluğuna uygun olarak, markasız ürünler en popüler olanlardır. Bunu UK Baby Shower Co Ltd, Hongpar, The Little Party Company ve El Yapımı izlemektedir.

FİYATLANDIRMA VE SATIŞ EĞİLİMLERİ

Bu grafik, ortalama bir haftada bebek kategorisindeki farklı fiyat noktalarındaki satışların dağılımını ve hacmini (mavi noktalar) o fiyat noktasındaki ilanların yüzdesiyle (yeşil çubuklar) karşılaştırarak gösterir.

BebekFiyatı.png

Bebek duşlarının süslemeler ve parti iltifatları gerektirdiği göz önüne alındığında, düşük fiyat noktalarında güçlü bir arz ve talep kümelenmesi ve 6 sterlin üzerindeki fiyat noktalarında talebin önemli ölçüde düşmesi söz konusudur.

2. Giysi, Ayakkabı ve Aksesuar Kategorisi: Maskeler

Giyim, Ayakkabı & Aksesuar alt kategorisi en çok alıcı ilgisine sahip maskeler oldu. Maskeler, ortalama 4,66 £ fiyatla ilk 100 listeden haftalık 70,240 £ satış sağladı.

EN İYİ PERFORMANS LİSTESİ

En çok satan ürün, çeşitli renklerde mevcut olan yıkanabilir kumaş enfeksiyon kontrollü çift katmanlı yüz maskesi ile 9,99 £ karşılığında pandemik couture bu kategorinin zirvesinde yer aldı. Haftada 20.000’den fazla satılan ve 790’dan fazla birimi devir eden bu liste, çevik işletmeler için fırsatlar sağlayan pandemi ile ilgili ürünlerdeki büyük büyümeyi gösteriyor.

EN İYİ MARKALAR

Büyük markalar, markasız maskelerin en popüler olduğu maske vagonuna başarılı bir şekilde sıçramadı. En iyi markalar arasında Greenzone ve By Neki bulunmaktadır. Bu, çevik işletmelerin maske yapma pazarına girmek için hızla hareket ettiğini ve şimdi ona sahip olduğunu gösteriyor.

FİYATLANDIRMA VE SATIŞ EĞİLİMLERİ

Maskeler kategorisindeki satışlar ve listelemeler, büyük çoğunluğu 4 sterlinin altına düşecek şekilde, fiyat yelpazesinin alt ucunda kümelenmiştir.

Hem listeleme hem de satın alma için en popüler fiyat noktası 2 ila 4 £ arasındadır. Bu fiyat noktalarında rekabet etmeyi zorlaştıran 4 ila 10 sterlinlik kategorilerde kayda değer bir fazla liste arzı var.

MaskPrice.png

3. Bahçe ve Veranda: Yetiştirme Ortamı (Hidroponik)

Birleşik Krallık’ta ev bahçeciliği, özellikle hidroponik olmak üzere popüler bir eğlence gibi görünüyor – ancak bunun ülke genelinde birçok gelişen domates mahsulüne yol açtığını varsayabiliriz. Büyüyen Medya (Hidroponik) kategorisi, en iyi 100 listeden haftada 19.089 £ ‘dan fazla gelir elde ediyor. Satış başına ortalama fiyat 10,57 £ ‘dır.

EN İYİ PERFORMANS LİSTESİ

Hafif bir karışım hidroponik kompost, bu kategoride en çok satan liste oldu ve haftada 28 ürün 14,99 £’dan satıldı ve haftada toplam 421 £ kazandı. Toplamda 6000’in üzerinde satıldı.

EN İYİ MARKALAR

Bu kategoride öne çıkan markalı ürünler, İngilizlerin domateslerine sadece kimseye güvenmeye istekli olmadıklarını gösteriyor. Kategorideki en iyi markalar Canna, Jiffy ve Plantit idi.

FİYATLANDIRMA VE SATIŞ EĞİLİMLERİ

Bir kez daha, alıcılar pazarlık arayışındaydı ve en çok satan kategori 6 ila 12 sterlin arasındaydı. Listelerin çoğu da bu fiyat aralığındaydı.

HydroPrice.png

Satışlar 24 sterline kadar devam etti, ancak bunun ötesine düştü.

4. Sağlık ve Güzellik Kategorisi: Vitaminler ve Mineraller

Küresel bir pandemi, bu alt kategorideki ilk 100 listeden 8958 satıştan 61.000 Sterlin’den fazla para akışıyla Britanyalıları vitaminlere ulaştırdı.

Ama bunu şık bir şekilde yapıyorlar – bir e-sigara içerken ve takma kirpik takarken (sonraki en popüler iki alt kategori).

EN İYİ PERFORMANS LİSTESİ

vitaminler.jpeg

En iyi performans gösteren liste, haftada 171 adet 6.99 £ ‘dan satılan Omega 3 Balık Yağı kapsülleridir. Liste 8.000 adetten fazla sattı.

İlginç bir şekilde, bu en çok satan liste bağışıklık artırıcı bir ürün için değil, beyin işleviyle ilgili bir liste, insanların Sean of the Dead’i gördüklerini ve bir zombi kıyameti sırasında aklınızı tutmanız gerektiğini bildiklerini gösteriyor.

EN İYİ MARKALAR

Bu kategorideki tüm ürünler markalıdır ve ilk beş marka Lindens, ZipVit, Naturplus, Mobu ve Phoenix Nutrition’dır.

FİYATLANDIRMA VE SATIŞ EĞİLİMLERİ

Bir kez daha, alışveriş yapanlar inanılmaz derecede fiyata duyarlıdır, satışların çoğu 3 ile 9 sterlin arasında gerçekleşir ve çok az sayıda satış 12 sterlin üzerinde gerçekleşir. Bu, bu kategorinin son derece metalaşmış ve son derece rekabetçi olduğunu ve yeni girenler için önemli bir engel oluşturduğunu göstermektedir.

VitaminlerFiyat.png

5. Ses ve Görüntü: Tek Kullanımlık Piller

Tek Kullanımlık Piller kategorisindeki satışlar, ilk 100 listeden haftada çok sağlıklı bir şekilde 73.239 £ ‘a ulaştı ve onu en yüksek performans gösteren kategorilerden biri haline getirdi. İlk 100 listeden satılan toplam ürün sayısı, ortalama 4 £ fiyatla 18.159 idi.

EN İYİ PERFORMANS LİSTESİ

duracell.png

En iyi performans gösteren liste, 2’li Duracell madeni para piliydi ve haftada 1380 adet 1,79 £’a satıldı ve haftalık toplam net 2471 £ kazandı. Liste toplamda yaklaşık 40.000 adet sattı.

EN İYİ MARKALAR

Bilinen markalar bu kategoride ilk üç sırayı Duracell, Energizer ve Panasonic alırken, markasız ürünler dördüncü sırada ve Eunicall beşinci sırada yer aldı.

FİYATLANDIRMA VE SATIŞ EĞİLİMLERİ

Satışların ve listelemelerin büyük kısmının olduğu pazarın alt ucunda çok az kişi rekabet edebilecek olsa da, satışların olduğu ancak çok az rekabetin olduğu 6-8 sterlin fiyat aralığında bir fırsat var.

PillerFiyat.png

Bir yanıt yazın