eBay Olumsuz Geri Bildirimi Nasıl Kaldırılır?

Bazı olumsuz geri bildirimler yanlış, uygunsuz veya sadece öfkeyle yazılmış olabilir. Bu tür olumsuz geri bildirimler çıkarılabilir. Fiverr.com gibi freelancer sitelerini kullanarak birkaç dolara bunları kaldırabilir veya buradan nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Olumsuz geri bildirimleri ortadan kaldırmanın birkaç yöntemi vardır, işte bunlardan bazıları:

1. Geribildirim Revizyon Talebi

Alıcının size haksız geri bildirim bıraktığını düşünüyorsanız, ona ulaşın ve sorunu anlamaya çalışın ve bir çözüm bulun. Alıcı memnun kaldığında, ona bir geri bildirim düzeltme isteği gönderin .Kabul eder etmez, olumsuz geri bildirim kendini ortadan kaldıracaktır.

Yılda beş geri bildirim revizyon isteği ile sınırlısınız, bu nedenle alıcının geri bildirimi kaldırma niyetinde olduğunu bilmeden göndermeyin.

2. Geribildirim Gasp Politikası

eBay, geri bildirimi kaldıraç olarak kullanma konusunda katı politikalara sahiptir. Bu politikalar hem alıcılar hem de satıcılar için geçerlidir. Örneğin, alıcıların, satıcıyı indirimler/geri ödemeler veya listede belirtilmeyen mallar vermeye zorlamak için olumsuz geri bildirim sağlamakla tehdit etmesine izin verilmez.

Bu durumda, alıcı geri bildirim gaspını eBay’e bildirebilirsiniz .Vakayı inceledikten sonra, senaryoya uyuyorsa olumsuz geri bildirimi kaldıracaklar.

Olumsuz Geri Bildirim Nasıl Önlenir?

Güvenilir satıcılardan yüksek kaliteli ürünler satmanın ve profesyonel müşteri hizmetleri sağlamanın önemini öğrendiniz. Ancak olumsuz geri bildirimler almamak için bilmeniz ve uygulamanız gereken birkaç şey daha var ve bunun mağaza ayarlarınızla ilgisi var.

Doğru Nakliye Politikasını Kullanın

İşletme politikalarınızda doğru gönderim yöntemini kullandığınızdan emin olun. Teslimat süreniz, sipariş aldıktan sonra takip bilgilerini yüklemek için geçen süredir. Optimum sonuçlar için en fazla üç iş günü içinde saklayın. Sadece tedarikçinizin o zamana kadar bir takip numarası sağlayabildiğinden emin olun.

Gönderi Hizmetleri altında, hangi nakliye şirketinin göndereceğini bilmiyorsanız belirli bir nakliye şirketi (UPS, USPS, FedEx, vb.) seçmeyin. Belirli bir taşıyıcı belirtmeden alıcıya ulaşmasının alacağı günlere karşılık gelen bir ayar altında tutun.

Örneğin, tedarikçiniz hızlı teslimat yapıyorsa Standart Sevkiyat veya Hızlandırılmış Sevkiyat kullanın:

hızlı sevkiyat, yüksek kaliteli ürünlerle birlikte olumlu geri bildirimleri artırır

Ürün Çin’den gönderiliyorsa, “Çin’den Ekonomik Nakliye” seçeneğini kullanın:

eşya konumları konusunda dürüst olun

Bu seçeneklerin üzerinde nakliye firmasının adlarının bulunmadığına dikkat edin. Listede gösterilenden farklı bir taşıyıcı fark eden alıcılar, muhtemelen size olumsuz geribildirim bırakacaktır.

Doğru “Öğe Konumunu” Kullanın

Her listeleme, öğesinin konumunu gösterir. Ürün ABD’den gönderiliyorsa yalnızca ABD öğe konumunu kullanın. Ürün Çin’den gönderiliyorsa yalnızca Çin ürün konumunu kullanın. İkisi arasında karıştırmayın.

Sonuç olarak

Tüm alıcıları size olumlu bir geri bildirim puanı bırakmaya ikna edemezsiniz. Ancak yukarıdaki adımları izlerseniz, kendinizi kötü müşteri deneyiminden kaynaklanan olumsuz geri bildirimlerde boğulmuş bulmazsınız, bu da sonuçta hesabın askıya alınmasına neden olabilir.

Kendinizi fazlasıyla yeterli olan %95’in üzerinde tutmak için bu ipuçlarını izleyin ve uygulayın. Ayrıca, mükemmel müşteri hizmeti, sizden alışveriş yapmak için geri dönen müşterilere sahip olacaktır.

Eğitim Serilerimiz İçin: https://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1w

İnstagram Sayfalarımız:

https://www.instagram.com/ebayturkiyedropshipping/

https://www.instagram.com/fbturkiyedropshipping/

Bir yanıt yazın