Ebay Satış Hesabınızı Nasıl Geri Getirirsiniz?

eBay hesabını nasıl eski durumuna getirebilirim?

Pek çok insan bana ve ekibimize, eBay tarafından askıya alındıktan sonra eBay hesabını nasıl eski durumuna getirebileceklerini sordu. Ve bu makale size eBay hesabının askıya alınmasının ne olduğunu ve eBay hesabını nasıl eski durumuna getirebileceğinizi açıklayacaktır. Çoğu durumda, sadece eBay’in kurallarına uymak ve sizden istediklerini onlara sağlamaktır.

eBay süspansiyon türleri nedir

eBay’de birçok askıya alma ve kısıtlama var, ancak en popüler olanları şunlar:

  1. Yeni hesabın askıya alınması
  2. MC011 eBay satış hesabı kısıtlandı
  3. Herhangi bir nedenle satışınızla ilgili kısıtlamalar.
  4. MC113 ve MC999 eBay hesabı kısıtlamaları.

Soru, bu kısıtlamaların ve askıya almaların ne olduğu ve eBay hesabını eski durumuna getirmek için ne yapmanız gerektiğidir.

https://www.youtube.com/watch?v=Z4E-TUadqRU

Yeni eBay hesabının askıya alınması

Pek çok insan, sadece eBay’de ürün listelemeye başlayarak eBay tarafından engellenmeyeceklerini düşünüyor, ancak 2019’dan beri eBay, yeni satıcıların davranışlarını kontrol etmeyi amaçlayan yeni bir politika başlattı. Satıcı, eBay politika yönergelerini takip etmiyor gibi görünüyorsa, hesabınızı herhangi bir makul bilgi göstermeden askıya alabilir ve eBay desteğiyle iletişime geçmek için hesabınıza giriş yapamazsınız.

Bu süspansiyonun 2 türü vardır.:

İlk süspansiyon türü kolaydır

Satış davranışınızla ilgili bir şeylerin kötü olduğunu düşündükleri için eBay desteğiyle iletişime geçmeniz istenecek ve çoğu durumda zayıf VPN sağlayıcıları kullanmıyorsanız ve Dropshipper değilseniz – bu doğrulamayı geçeceksiniz ve eBay hesabınız eski durumuna getirilecek. İlk uzaklaştırma başarıyla geri alındıktan sonra kurallara uymazsanız 2. uzaklaştırma alacağınızdan emin olun.

İkinci tip süspansiyon daha zordur

hesabınıza giriş yapamayacaksınız ve görebileceğiniz tek şey hesabınızın askıya alındığını söyleyen kırmızı harfler. eBay desteğiyle de iletişime geçemezsiniz. Bu durumda, konuk olarak eBay müşteri desteğiyle iletişime geçmenizi şiddetle tavsiye ederim.

MC011 eBay satış hesabınız kısıtlandı

Ayrıca birkaç tür mc011 süspansiyonu vardır, ancak yaygın olarak bilinen iki tür vardır:

MC011 Hesabınızı askıya aldı ve tüm öğeleri aktif tutun

Bu durumda, tüm aktif listelemeleriniz alıcılar tarafından görülebilir, ancak eBay’e uygun belgeleri sağlamadan yeni öğeleri düzenleyemez veya listeleyemezsiniz. Genellikle kimlik, kanıt veya mal, banka hesap özetleri ve adres kanıtı isterler. Belgelerinizin her zaman bu tür eBay doğrulamasını geçmek için yeterince iyi olmadığını unutmayın. Sonuçta eBay hesabını her zaman eski haline getirmeyecekler.
MC011 Hesabınızı askıya aldı ve tüm girişler kaldırıldı:
Bu, bir satıcının başına gelebilecek en kötü şeydir, ancak böyle bir senaryoda – eBay satış hesabınızda MC011’in askıya alınmasının her zaman nedenleri vardır. Bu, daha önce açıklanan durumla aynıdır, ancak eBay aktif listelemeleriniz eBay tarafından sonlandırıldığı için çok daha karmaşıktır – bu, hesabınıza daha yüksek risk yüklendiği anlamına gelir. Bu durumda, eBay hesap satış faaliyetini eski haline getirmek için uygun belgelere ihtiyacınız olacak ve uluslararası şirketler için uygun belgeler hakkında avukatınıza danışmanızı şiddetle tavsiye ediyorum .
Yüksek riskli bir satıcıysanız ve eBay’de stoksuz satış yapmayı denerseniz, yeni satış hesabınızın da MC011’in askıya alınabileceğini unutmayın. eBay satışlarına geri dönmenin her zaman bir yolu vardır  yeni bir gizli hesapla ve asla aynı hatayı tekrarlama.

Vero ve diğer yönergelerin ihlali nedeniyle satış hesabınızdaki kısıtlamalar

Bu, eBay hesabını eski haline getirmeyi gerektiren bu tür bir askıya alma değildir, ancak bazen bu gerçekleştiğinde eBay hesabınızdaki trafiğinizi ve satışlarınızı önemli ölçüde düşürür. Dolayısıyla, eBay’de VERO – fikri mülkiyet ihlalleri gibi birçok kısıtlama türü vardır. Vero’nun yaygın olarak bilinen iki kısıtlaması vardır – fikri mülkiyet görüntü kullanımı ve listelenen fikri mülkiyet öğesi. Bu kısıtlama, eBay satış hesabınızda 3, 7 10, 15, 30 kısıtlamalarına neden olabilir. Ancak yine de eBay’i normal şekilde kullanabilir, normal şekilde satabilirsiniz, envanterinize yeni öğeler eklemeden öğelerinizin sayısını düzenleyin.

eBay satış hesabınızda MC113 ve MC999 Kısıtlaması

Bu ikisi yanıltıcıdır çünkü eBay yapabileceğinizi söylese bile, her iki şekilde de platformda tekrar satış yapamayabilirsiniz.

MC113 kısıtlaması

Bu, esas olarak, eBay pazarında bir satıcı hesabı oluşturamayan yeni satıcılar için bir kısıtlama olarak bilinir. Ancak, bu neredeyse yeni hesabınızın askıya alınması gibidir ve eBay hesabınızı eski durumuna getirmek için yapabileceğiniz tek şey müşteri desteğiyle iletişime geçmek ve en iyisini ummaktır.

MC999 kısıtlaması

Bu kısıtlama, eBay platformunda satış ücretleri konusunda uyarılan satıcılar için geçerlidir ve eBay hesabını eski durumuna getirmek için, pazar, eBay’de tekrar satış yapmaya uygunsanız, ödenmemiş ücretleri ödemenizi ister. Hangi her zaman doğru değildir. eBay, ödenmemiş bakiyenin tamamını ödemiş olsanız bile, askıya alma hakkını saklı tutar ve piyasada bir daha satış yapmanıza asla izin vermez. Bunun nedeni, eBay’e olan güveninizi zaten kaybetmiş olmanız ve bu tür satıcıları bir daha platformlarında istememesidir. Bu yüzden eBay’i ödemeden ve dinlemeden önce – iki kez düşünün.

eBay hesabının askıya alınması, kısıtlamalar hakkında sonuç

Binlerce kişinin eBay hesaplarını eski durumuna getirmelerine ve yasal MC011 satış kısıtlaması itirazlarıyla tekrar yola çıkmalarına yardımcı olduk. Bazı davalar daha zor, bazı davalar daha kolay, ancak istatistiklerimiz tüm davaların yaklaşık %84’ü başarıyla temyiz edildi ve satıcı platformda tekrar satış yapabilir. 

Eğitim Serilerimiz İçin: https://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1w

İnstagram Sayfalarımız:

https://www.instagram.com/ebayturkiyedropshipping/

https://www.instagram.com/fbturkiyedropshipping/

Bir yanıt yazın