EBay’de Dropshipping Yaparken Olumlu Geribildiriminizi Hızlı Bir Şekilde Nasıl Artırırsınız?

EBay’de Ürün Satın Alma

Olumlu geri bildirimi artırmak için eBay ürünleri satın alma

eBay, alıcılardan ve satıcılardan gelen geri bildirimlere aynı şekilde davranır. Örneğin, bir alıcı olarak 100 geri bildirim almak, bir satıcı olarak 100 geri bildirimle aynı görünmektedir. 

Satın almak için kullandığınız bir eBay alıcı hesabınız varsa, satıcılar tarafından sizin için zaten olumlu geri bildirimler bıraktığınızı unutmayın.

Kaliteli Ürünleri Listeleme ve Satma

Olumsuz geribildirimden kaçınmak için yüksek kaliteli ürünleri listelemeniz gerekir. Ürünlerini yüklemeden önce satıcının geri bildirimini kontrol etmiyorsanız, onun olumsuz geri bildirimi sizin olumsuz geri bildiriminiz olacaktır. 

Yüksek kaliteli ürünleri belirlemek için, müşteri incelemelerine göre en çok satanlara göre sıralamak için arama yaparken filtre seçeneğini kullanın.

eBay Alıcılara Otomatik Mesajlar

Olumlu geri bildirim oranınızı artırmak için kanıtlanmış bir başka yöntem, satın alma işleminden sonra alıcılarınıza mesaj göndermektir. Çevrimiçi alışveriş yapanlar, satıcılarıyla mükemmel iletişimin tadını çıkarır.

Diğer taraftaki birinin onlara ve ihtiyaç duyabilecekleri her şeye baktığını bilmek onlara gönül rahatlığı sunar.

AutoDS, size hangi mesajları hangi alıcılara gönderdiğiniz ve kimleri unuttuğunuzu takip etme zahmetinden ve zamandan tasarruf etmek için alıcılarınıza 3 özel otomatik mesaj gönderebilir :

1) Siparişinizi alıcıya verdikten sonra “sipariş sonrası başarılı” mesajı. 

2) Sipariş takibi güncellendikten sonra “takip numarası güncelleme” mesajı.

3) Alıcıya olumlu geribildirim bırakmasını hatırlatan “X” günden sonra “teşekkür ederim” mesajı.

Monitörler -> Sipariş İşlemcisi -> Alıcılara Mesajlar bölümünde özel mesajlarınızı ayarlayın .

Yüksek bir müşteri hizmeti seviyesi sağlamak ve olumlu geribildirim puanınızı artırmak için otomatik mesajlardan yararlanın.

Profesyonel Müşteri Hizmetleri Sunun

Müşterileriniz, sizin olması gerektiği için eBay’in bir numaralı önceliğidir. Alıcının genel kullanıcı deneyimi, yolu açıyor ve başarılı bir uzun vadeli işletme arasındaki farkı başarısız bir düşüşe doğru çeviriyor. Genel geri bildirim puanınızı oluşturan birkaç ana faktör vardır. Alıcılarınız sizi her birine göre sıralar – Nakliye hızı, nakliye maliyeti, iletişim ve doğru ürün açıklaması.

1. İrtibatta Kalın

Alıcılardan gelen yeni mesajlar olup olmadığını görmek için her gün mesajlarınızı kontrol edin. Bazen alıcılar satın almadan önce bir soru sormak isterler. Bir alıcı herhangi bir nedenle öfkeliyse, rahat ve profesyonel bir tavır takın. Kimin suçlu olduğu önemli değil.

Belirtildiği gibi, bazı müşterilerin diğer taraftaki birinin onları dinlediğine ve onlara baktığına dair güvence alması gerekir.

Satıcılarından hiç haber almayan (veya kötü) alıcılar, kendilerine olumsuz bir yorum bırakma eğilimindedir. 

2. Vakalar ve İadeler

Açık vakaların ve iade taleplerinin günlük olarak kontrol edilmesi ve sürdürülmesi gerekir. Zamanında ve profesyonel bir şekilde cevap verdiğiniz sürece herhangi bir sorun olmamalıdır.

Birden fazla mağazayla çalışıyorsanız, tüm açık davalarınızda / iadelerinizde düzenli bir şekilde ilerlemeyi sürdürmek için bir excel sayfası kullanın.

3. Sipariş İptalleri

Bir alıcı gönderilmeden önce bir siparişi iptal etmek isterse, onu aksi yönde ikna etmeyin. Öncelikle, tedarikçiyle siparişi iptal etmeyi deneyin. Çok geç olursa, müşteriye siparişin zaten gönderildiğini ve yakında elinize ulaşacağını lütfen açıklayın. Yine de iptal etmek istiyorlarsa, paket geldiğinde onlara bir iade etiketi gönderin.

4. Siparişlerinizi Hızla Gönderin

Alıcılar hızlı teslimat sürelerini takdir ediyor. Hedeflerine zamanında ulaştıklarından emin olmak için bekleyen siparişlerinizi mümkün olan en kısa sürede düzenleyin. Geri bildirim puanınızda ekstra yıldızlar ile ödüllendirileceksiniz ve alıcının sizden tekrar satın almak için geri dönme şansı çok yüksek.

Alıcılar hızlı teslimat sürelerini takdir ediyor. Hedeflerine zamanında ulaştıklarından emin olmak için bekleyen siparişlerinizi mümkün olan en kısa sürede düzenleyin. Geri bildirim puanınızda ekstra yıldızlar ile ödüllendirileceksiniz ve alıcının sizden tekrar satın almak için geri dönme şansı çok yüksek.

Eğitim Serilerimiz İçin: https://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1w

İnstagram Sayfalarımız:

https://www.instagram.com/ebayturkiyedropshipping/

https://www.instagram.com/fbturkiyedropshipping/

Bir yanıt yazın