eBay’de En Çok Tercih Edilen Niş: ev ofis masaları

Evden çalışmak, yakın zamana kadar birçoğumuz için nadir görülen bir olaydı. Uzaktan çalışmak, çekiş kazanmayı yavaşlatıyordu, ancak norm, işte çalışmaktı. Koronavirüs pandemisi çoğu ofis çalışanı için bunu aniden değiştirdi. Bu yeni yaşam biçimine uyum sağlarken, evlerimizde çalışmak için yeni alanlar yaratma göreviyle karşı karşıyayız.

eBay.com’da masa satışları oldukça istikrarlıydı, ancak Mart sonunda üç katına çıktı. Şu anda eBay.com’da Ev Ofis Masası kategorisinde 57.000’den fazla yeni masa listesi var.

eBay.com'da en yüksek dereceli Ev Ofis Masaları
eBay.com’da en yüksek dereceli Ev Ofis Masaları

En iyi eşleşen 3 sıralama, çoğu alıcının aradığı masa türlerini ortaya çıkardı: standart bir iş istasyonu, herhangi bir odaya sığabilecek küçük bir masa ve bir ev ofisi veya bir çocuğu barındırmak için mükemmel bir köşe masası ya da evden eğitim gören iki kişi.

En üst sıradaki listeleri daha ayrıntılı incelediğimizde, belirli bir amaca hizmet eden masa özellikleri olduğunu görüyoruz: Yerden Tasarruf, Ergonomi ve Sağlık ve Özel Ofis. Her bir segmentin boyutuna bakarız ve en iyi 50 listeden elde edilen haftalık ortalama satışları karşılaştırırız.

YERDEN TASARRUF

Üç grubun en küçüğü olan küçük masalar için 1006 liste var. En iyi 50 liste, haftada 125 birim satarak, ortalama 36.03$ fiyatla haftada 4.504$’a ulaşıyor.

Katlanır masalar da yerden tasarruf sağlayan popüler bir seçimdir, ancak satıcılar iki katından fazla rekabetle karşı karşıyadır. Katlanır masalar için 2.622 liste var ve ilk 50 liste haftada 119 birim satıyor. Ancak, 80$’lık daha yüksek bir ortalama fiyat etiketi ile haftalık 9,565$’lık daha yüksek satışlar gerçekleştiriyorlar.

ERGONOMİ VE SAĞLIK

Ofis ergonomisi 2010’ların başında yeniden canlandı ve koşu bandı masaları ve ayakta masalarla dikkatimizi çekti. eBay.com’da bir koşu bandı masası için yalnızca tek bir liste olmasına rağmen, ayakta duran masalar için zamanın testinden geçtiğini gösteren 4.696 liste var. Ayakta Masalar için en iyi 50 liste, ortalama 99$ fiyatla haftalık 195 adet ortalama satış gerçekleştirerek 19.305$ teslim ediyor.

Ayarlanabilir masalar satıcılar arasında daha popülerdir ve en yüksek liste sayısı 6.216’dır (ve bu, ayarlanabilir ayakta masaları içermez). Ancak, alıcılar arasında daha az popüler görünüyor. En iyi 50 liste, haftada 166 satışla, 66.74 $ daha ucuz bir ortalama fiyatla Standing Desk benzerlerinden çok daha az satıyor ve yaklaşık olarak. %40 daha az, haftada 11.079$.

ÖZEL OFİS

Köşe masaları, özel ev ofislerinde popülerdir ve ayrıca bir veya iki okul kapanışıyla paylaşılabilir. Burada tartışılan masa türleri arasında, bunlar, haftada toplam 231 birim satan ilk 50 listeye sahip alıcılar arasında açık ara en popüler olanlardır. Ayarlanabilir masaların arkasında, satıcılar arasında en popüler ikinci sırayı alan köşe masaları için 5069 liste var. Boyutları göz önüne alındığında, ortalama olarak 103 $ fiyatla ilk 50 listeleme ile genel olarak en pahalılar. En yüksek fiyat etiketini ve en yüksek satış hacmini bir araya getirdiğinizde, 23.891 $’lık en yüksek haftalık ortalama geliri üreten bir masa elde ederiz.

REKABET

Rekabet düzeyi ürün türüne göre değişir, ancak genel olarak baskın bir satıcı görünmüyor. Ev Ofis Masası kategorisinde en iyi eşleşen ilk 500 listeyi incelediğimizde, 227 satıcı ve her birinde yaklaşık 20 liste bulunan yalnızca 3 satıcı var. Ayrıca ürünlerin çoğu markasızdır. Güçlü bir varlığı olan tanınmış markalar yoktur.

Masa çeşitlerini incelememiz, en pahalısı olan köşe masanın aynı zamanda en popüler olanı olduğunu ortaya koyuyor. Listeler büyük olasılıkla büyük değer sunsa da, alıcıların her zaman en ucuz seçeneği seçmemeleri cesaret verici.

Listelerin ve satışların fiyat aralığına göre dağılımı.
Listelerin ve satışların fiyat aralığına göre dağılımı.

Grafik, Ev Ofis Masası kategorisindeki en iyi eşleşme sıralamasındaki ilk 1000 listenin fiyat aralıklarında dağılımını ve satışını gösterir. Gördüğümüz gibi, 100 doların üzerinde birçok liste olmasına rağmen, satışlar çarpıcı bir şekilde düşmeye başlıyor. 100 doların üzerindeki listelemeler, satış kazanmak için yüksek düzeyde bir rekabetle karşı karşıya.

ÖNEMLİ ÇIKARIMLAR

Bu kategoride birçok fırsat var, çünkü:

  • Öngörülebilir gelecekte masalara olan talep devam edecek.
  • Masa türlerinin alıcılar ve satıcılar arasındaki popülaritesi uyumlu değildir ve niş satıcı için fırsat yaratır.
  • Alıcılar, fiyattan ziyade ürün özelliklerine göre daha fazla satın almaya yönlendirilir.
  • Marka sadakati yoktur – herkes rekabet edebilir.

Eğitim Serilerimiz İçin: https://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1w

İnstagram Sayfalarımız:

https://www.instagram.com/ebayturkiyedropshipping/

https://www.instagram.com/fbturkiyedropshipping/

Bir yanıt yazın