Evde Yapıp Satabileceğin 14 Ürün Fikri

1. Banyo bombaları ve sabunlar:

Basit bir Google araması ile evde kendi sabunlarınızı, banyo bombalarınızı ve diğer güzellik ürünlerini yapmayı öğrenebilirsiniz.

2. Tişörtler ve baskılı ürünler:

Bu, yapıcı olmayanlar için bir üretici işi. Orijinal fikriniz tasarlanabilir ve tişörtler, kupalar, bez çantalar ve köpek bandanaları dahil olmak üzere çeşitli ürünlere basılabilir ve doğrudan müşterilerinize gönderilebilir. 

3. Takı:

Takı, basit ve düşük teknolojili (örneğin boncuklu kolyeler ve dokuma bilezikler) özel ekipmanlarla (gümüşçülük gibi) yetenekli ticaretlere kadar değişebilen başka bir iş fikridir. 

4. Seçilmiş hediye ve abonelik kutuları:

Bir hediye veya abonelik kutusu işi, daha az kurnaz olan ancak küratörlüğü isteyenler için harika bir fikirdir.  Montaj sıkıcı bir iş olabilir, ancak işletmenin avantajları vardır: Abonelik kutuları genellikle her ay aynı anda ve aynı boyutta kutu içinde paketlenir, bu da nakliye sürecini basitleştirir.

5. Mumlar:

ABD’deki mum işi 2.3 milyar dolarlık bir endüstridir ve bunun içinde keşfedilecek birkaç niş vardır: dini, doğum günü, eko ve doğal, kokulu, balmumu, yenilik ve daha fazlası. Sabunla olduğu gibi, acemi mum üreticileri için DIY öğreticilerinin sıkıntısı yoktur ve temel eritme ve dökme yöntemleri, daha önce hiç beceri gerektirmez veya çok az gerektirir.

6. Tatlılar:

Şeker, kurabiye, unlu mamuller, çikolatalar ve reçeller. Şeker, üretilip satılacak sonsuz şeylere dönüştürülebilir, çözülebilir ve pişirilebilir. Bu, benzersiz karmaşıklıklara sahip (yasallıklar, etiketleme ve raf ömrü) bir kategoridir, ancak aynı zamanda yaratıcı olmak için çok yer vardır. 

7. Sanat ve baskılar:

Yaratmak ve satmak istediğiniz sanatı (satmadan) yaratmak için daha iyi bir zaman olmamıştı. İster güzel sanatlar, ister reprodüksiyon baskılar yapıyor olun, ister sadece çevrimiçi fotoğraf satmak istiyorsanız, geniş kitlelere erişebilir ve dünya çapında satış yapabilirsiniz.

8. Dijital ürünler:

Malların dijitalleştirilmesi durma belirtisi göstermiyor. Yazı tipi lisansları, düğün davetiyesi şablonları, web seminerleri veya Photoshop eylemleri gibi dijital ürünler yapmak ve satmak biraz ön çalışma gerektirir, ancak başladıktan sonra nispeten pratik değildir. Genel masraflar çok düşüktür ve fiziksel ürünlerle (envanter, nakliye) gelen bazı tipik sorun noktaları yoktur.

9. Emaye pimler:

Emaye Pimler inanılmaz derecede popüler olmaya devam ediyor ve hala güçlü bir yükseliş eğiliminde. Emaye pimler yapmak için genellikle bir üreticiyle çalışacaksınız, ancak tasarım bileşeni sizin yaptığınız kadar ilgili olabilir. Kendi tasarımınızı tasarlayın veya vizyonunuzu göstermek için bir tasarımcı ile çalışın.

10. Geleneksel el yapımı ürünler:

Deri işleme, ahşap oymacılığı ve nakış, gelişen pazarlara sahip geleneksel ortamlardır. Kendin-yap el sanatlarının satılması için fikirler söz konusu olduğunda bunlar buzdağının sadece görünen kısmıdır.  Bu disiplinlerin çoğu zaman içinde bilenen beceriler gerektirir, ancak içinizdeki yapımcınıza erişebilir ve bu becerileri çevrimiçi eğitimler, yerel atölyeler ve deneme yanılma yoluyla öğrenebilirsiniz.

11. Dudak kremi ve kozmetikler:

Balmumu ve doğal yağların kullanıldığı basit formülasyonlar, montajı için bir ısı kaynağından biraz daha fazlasını gerektirir. Süslü ekipmana ihtiyacınız yoktur, ancak kurulumunuzun yine de endüstri standartlarını karşıladığından ve ev üretimi için yerel düzenlemelere uyduğundan emin olmalısınız. Ölçeklendirmeye hazır olduğunuzda, dudak balsamları daha karmaşık kozmetik formülasyonlara açılan bir kapıdır.

12. Çömlekçilik ve kil nesneler:

Listemizdeki daha teknik öğelerden biri olan çömlekçilik, beceri ve ekipman gerektirir. giriş için daha düşük bir engele sahip olan ve saksı ve süs eşyaları gibi geleneksel olarak saksıya yerleştirilmiş öğeler yapmak için kullanılabilen başka malzemeler de vardır. Hava kil, polimer kil veya dökülmüş betonu deneyin. 

13. Evcil hayvan malzemeleri:

Evcil hayvanlar için ürünler yapmak, büyük potansiyeli olan bir iş fikridir. Aslında, küresel pazarın 2025 yılına kadar 269 ​​milyar doları aşacağı tahmin ediliyor. Ne diyebiliriz? Kürklü bebekler şımarık olmayı hak ediyor. Köpek ödülleri, kedi nanesi oyuncakları ve evcil hayvan tasmaları, zaten oldukça yaratıcı bir tarafınız varsa, evden kolayca yapılabilecek öğelerdir. 

14. Müzik:

Müzik zorlu bir sektör, ama eğer yeteneğiniz varsa, dünya bilmeli! Girmek zor olsa da, e-ticaret ve TikTok çağında bir müzik işi kurmanın birçok avantajı var. Stok müzik satmak, müzik dersleri vermek, şarkılarınızı markalara lisanslamak, ürün satmak ve belki de, belki de bir sonraki büyük internet şeyi olmak, yeni yetişen müzisyenler için olası iş yollarıdır. Ve 2020 bize bir şey öğrettiyse, o da şöhrete kendi yatak odanızdan ulaşılabilir. 

Bir yanıt yazın