Evden Para Kazanmanın 10 Gerçek Yolu

1. Dropshipping

İşletme türü: Ürün bazlı

Çaba: Orta

Kaldıraç: Yüksek

(5 üzerinden Başlangıç maliyetleri 💸 ): 💸

Geçen yıl, dünya çapındaki pek çok trend, on yıllık bir hızlanma yaşadı. Böyle bir eğilim, e-ticaretin yükselişiydi. Bir e-ticaret işletmesi yürütmenin birkaç yolu vardır , bunlardan bazıları çok sayıda envanter taşıma ve tutma ihtiyacının minimum düzeyde olmasına izin verir.

Stoksuz satışa girin Dropshipping, sattığınız ürünleri stokta tutmadığınız bir iş modelidir. Bunun yerine, bir müşteri mağazanızdan bir şey satın aldığında, siparişi sizin için üçüncü bir taraf yerine getirir ve gönderir. Düşük başlangıç ​​maliyetleri düşük olduğundan, hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller için çevrimiçi para kazanmanın giderek daha popüler bir yolu. 

2. Talep üzerine yazdırın

İşletme türü: Ürün bazlı

Çaba: Orta

Kaldıraç: Orta

(5 üzerinden Başlangıç maliyetleri 💸 ): 💸

Talep üzerine baskı, satıcıların beyaz etiketli ürünleri kendi tasarımlarıyla özelleştirmelerine ve bunları yalnızca bir müşteri satın aldıktan sonra satmalarına olanak tanıyarak envanter tutma ihtiyacını ortadan kaldırır (bu da onu bir stoksuz satış alt kümesi yapar). Bir müşteri sipariş verdiğinde, bir talep üzerine baskı şirketi tasarımınızı ürüne ekleyecek, siparişi yerine getirecek ve müşteriye gönderecektir.

3. Özel ürünler

İşletme türü: Ürün bazlı

Çaba: Yüksek

Kaldıraç: Orta

(5 üzerinden Başlangıç maliyetleri 💸 ): 💸💸💸

Yukarıdaki seçenekler, pahalı envantere bağlı kalmama rahatlığıyla birlikte gelirken, bazı sınırlamalara sahiptir – esas olarak sattığınız ürün üzerinde tam kontrole sahip olmadığınızdan.

Ve doğrudan tüketiciye hitap eden markaların çoğunu düşündüğünüzde, aklınıza şu geliyor: Anlamlı iyileştirmeler yapan veya tanınmış ürünlere ilginç ayrıntılar ekleyen orijinal ürünler. Şahsen, birçok postacı çantası satın aldım, ancak Vermilyea Pelle tarafından yapılana benzer bir şeyi kapıma gelene kadar hiç görmemiştim .

4. Etsy’de satış yapın

İşletme türü: Ürün bazlı

Çaba: Yüksek

Kaldıraç: Orta

(5 üzerinden Başlangıç maliyetleri 💸 ): 💸💸💸

Etsy’den Amazon’a kadar her çevrimiçi pazar yeri, paylaşılan bir dizi avantaj ve dezavantaj sunar. Bunun tersi, onların alışveriş yapan ağına erişiminizin olmasıdır — insanlar bir şey satın almaları gerektiğinde bu sitelere düzenli olarak göz atar, bu nedenle mağaza açmak onlarla orada buluşmanızı sağlar.

Bununla birlikte, bu kanallar kendi web sitenizle uyumlu çalışabildiğinden, bazen başlamak için harika bir yerdir. Yeni çevrimiçi yapımcılar, ilk başta marka bilinirliğini artırmak için Etsy’yi kullanabilir. 45,7 milyon alıcıdan oluşan aktif bir alıcı topluluğuna sahipler .

5. Amazon’da satış yapın

İşletme türü: Ürün bazlı

Çaba: Orta

Kaldıraç: Orta

(5 üzerinden Başlangıç maliyetleri 💸 ): 💸💸

Amazon, yeni e-ticaret girişimcilerini kucaklayan bir pazar haline geldi. Bir hesaba kaydolmak birkaç dakika ve bir ürün listelemesini yayınlamak birkaç dakika daha sürer. 

Platformun büyük bir kitlesi var, küresel bir pazar yeri ve ürün keşfi ve araştırması için gidilecek bir yer. Liste optimizasyonu, ürünlerinizin bulunmasına ve yeni fırsatların kilidini açmasına yardımcı olabilir. Amazon’un uygulama içi promosyonları, yüksek oranda hedeflenen kitleler için markanızın görünürlüğünü artırabilir. 

6. Dijital ürünler

İşletme türü: Ürün bazlı

Çaba: Yüksek

Kaldıraç: Yüksek

(5 üzerinden Başlangıç maliyetleri 💸 ): 💸💸 💸

Dijital ürünler , satabileceğiniz herhangi bir ürünün en iyi marjlarından bazılarını taşır. Ön geliştirme maliyetleri yüksek olabilir, ancak dijital ürünleri satmanın değişken maliyetleri nispeten düşüktür. Medya veya yazılım yapıldıktan sonra müşterilere teslim etmek çok pahalı değildir.

7. Medya

İşletme türü: Ürün bazlı

Çaba: Yüksek

Kaldıraç: Yüksek

(5 üzerinden Başlangıç maliyetleri 💸 ): 💸💸

Medya çok geniş bir terimdir, ancak piyasada müzik , video, dijital sanat, ücretli haber bülteni, dergi veya podcast satmak için bir içerik oluşturucuysanız mevcut en iyi tanım .

Medya, dijital ürünlerle yakından ilişkili görünüyor, ancak medyadaki fark, yaratıcı girişimlere yönelik olma eğiliminde olmasıdır – örneğin, ücretli bir haber bülteni aboneliği başlatan bir yazar veya çevrimiçi sanat satmayı öğrenen bir sanatçı .

Medya satmanın en iyi yanı, çoğu zaman insanların kendilerini çevrimiçi olarak ifade etmelerinin bir yolu olmasıdır. Geçmişte ağlara, galerilere veya PR’a erişimi olmayan sanatçılar ve yaratıcılar artık bir marka oluşturabilir , takipçiler yetiştirebilir ve sevdikleri bir şeyi yaparak çevrimiçi para kazanabilir. 

8. Blog Yazma

İşletme türü: Kitlelerden para kazanma

Çaba: Yüksek

Kaldıraç: Orta

(5 üzerinden Başlangıç maliyetleri 💸 ): 💸

Muhtemelen hayatınızın bir noktasında bir iş blogu okumuşsunuzdur. İşletmeler bilgi ve öngörüleri paylaşmak, bir kitle oluşturmak ve daha fazla potansiyel müşteri ve satış elde etmek için blog yazmayı kullanır. Blog yazmanın, bir sektörde düşünce liderliği oluşturma ve bir marka için arama motoru görünürlüğünü iyileştirme gibi sonsuz faydaları vardır.

Çevrimiçi para kazanmak için blog yazmak, büyük işletmelerin ve yan uğraşların ötesine geçti. Artık herkes harika içerikler ortaya koyarak ve bloglarından çok para kazanarak bir kitle oluşturabilir. Blog yazarları, bir şirket blogundan bilgi almak yerine hedeflenen kitleye hitap eden kişisel bir yaklaşım benimseme eğilimindedir. 

İnsanlar blogları birçok farklı nedenden dolayı başlatır, bazıları:

  • Düşüncelerini, tutkularını veya yaşam deneyimlerini paylaşmak
  • Okuyucuları bildikleri bir konu hakkında eğitmek 
  • Ürün veya hizmet satmak
  • Kişisel bir marka oluşturmak

Başarılı bir blog çalıştırmanın anahtarı bir niş seçmektir. İnternette bunlardan gerçekten bir eksiklik yok. Belirli bir konumdaki (örneğin Toronto’daki restoranlar) veya belirli kategorilerdeki (vegan keto tarifleri ve yaşam tarzı gibi) belirli bir segmentteki konularda uzman olabilirsiniz. Bir nişe odaklanmak, bir kitleyle konuşmanıza ve onlar için yüksek kaliteli içerik oluşturmanıza yardımcı olur, bu da bloglama işiniz için potansiyel satışlar ve satışlarla sonuçlanabilir.

Peki blog yazmaktan nasıl para kazanıyorsunuz? Bir bloga nasıl başlayacağınızı öğrendikten sonra , birkaç farklı yoldan para kazanabilirsiniz: 

  • Okuyucularınızın hoşuna gidecek yastık veya tişört gibi fiziksel ürünler satmak
  • Sunan dijital ürünler böyle bir kez yapmak ve defalarca satabileceğini tasarımlar, dijital sanat, kurs, şablonlar ya da fotoğraf gibi
  • Danışmanlık, yazı yazma, defter tutma veya para kazandıran diğer hobiler gibi serbest hizmetler satmak
  • Etkileyici olmak ve markalar için ücretli promosyonlar yapmak
  • Patreon gibi platformlarda özel içeriğe abonelik veya üyelik satmak

Blog yazmak düşük yatırım gerektiren bir iş fikri olsa da karşılığını almak zaman alabilir. Muhtemelen, kendinizi bir gecede Google’ın arama sonuçlarının 1. sayfasında bulamayacaksınız. Ancak doğru niş ve kararlılıkla, blogunuz aracılığıyla çevrimiçi para kazanma yolunda ilerleyeceksiniz. 

9. Bağlı kuruluş pazarlaması

İşletme türü: Kitlelerden para kazanma

Çaba: Orta

Kaldıraç: Yüksek

(5 üzerinden Başlangıç maliyetleri 💸 ): 💸💸

Yalnızca çevrimiçi iş modellerinin hala nispeten yanlış anlaşıldığı bir eğilim var gibi görünüyor. Peki, bu yığına bağlı kuruluş pazarlamasını ekleyin. Burada yılan yağı bulunmaz.

Peki bu model aracılığıyla para kazanma nasıl işliyor? Esasen, yayıncılar veya bireyler, resmi bir bağlı kuruluş olarak eklenmek için nerede olurlarsa olsunlar bağlı kuruluş programlarına başvurabilirler. Kabul edildikten (veya basitçe onaylandıktan) sonra, tanıtmak istediğiniz ürün veya hizmete bir bağlı kuruluş bağlantısını paylaşmanın bir yolunu alacaksınız. 

Birisi bağlantınızı tıkladıktan sonra ürünü satın aldığında, komisyonla birlikte tavsiye için kredi alırsınız. Komisyon tutarı, satış ortaklığı programına ve satılan ürüne bağlıdır – Amazon.com’daki emtia ürünleri fazla ödeme yapmaz, ancak yüksek fiyatlı bir hesaba başvurmak yüzlerce, hatta binlerce dolar ödeyebilir.

10. Çevrimiçi kurslar ve atölyeler

İşletme türü: Ürün bazlı

Çaba: Yüksek

Kaldıraç: Yüksek

(5 üzerinden Başlangıç maliyetleri 💸 ): 💸

Gerçekten harika bir çevrimiçi kurs oluşturmak zordur. Belirli bir konunun içini ve dışını bilmeniz ve ardından bu bilgiyi kodlama ve müşteriler için en iyi tavsiyenizi yazma veya kaydetme becerisine (ve adanmışlığa) sahip olmanız gerekir. Ve tabii ki, kurs bir kez yapıldıktan sonra başarılı bir şekilde pazarlamanız gerekir – çoğu zaman hepsinin en zor kısmı.

Yine de çevrimiçi kursların oldukça geniş bir çekiciliğinin bir nedeni var. Bir kurs oluşturulduktan sonra, herhangi bir dijital ürünün tüm avantajlarını biriktirir: Ürünü daha fazla müşteriye ulaştırmanın maliyeti, barındırma haricinde, esasen sıfırdır. Bunu, tüm fiziksel ürün işletmelerinin karşılaştığı envanter tutma ihtiyacıyla karşılaştırın ve ölçeklenirken kendinizi ürünle ilgili daha az baş ağrısıyla başa çıkarken bulacaksınız.

Dijital kurslar ve sürekli eğitim için iştah da var. Sizin en büyük engeliniz aslında ücretsiz olarak sunulan binlerce harika kaynağın bulunduğu web’in kendisidir. Ve her konudaki içerik gün geçtikçe daha iyi hale geliyor.

Bir yanıt yazın