Facebook Marketplace’den Nasıl Gönderilir: Tam Adım Adım Kılavuz 2021

Facebook Marketplace Dropshipping Nedir?

facebook pazar yeri dropshipping

Dropshipping, satıcının (sizin) herhangi bir fiziksel stok tutmadığı (veya bunun için ödeme yapmadığı) bir iş modelidir. Çevrimiçi mağazanızda bir ürün listelersiniz ve sattığında, ürünü tedarikçinizden satın alır ve doğrudan alıcınıza gönderirsiniz. 

Fiyat farkı sizin karınızdır ve başlangıç ​​yatırımı yoktur.

Şimdi, Facebook’un pazardaki mağazamıza bir ton ücretsiz organik trafik yönlendirme gücüyle , Facebook Marketplace, stoksuz satış işinizi başlatmak veya genişletmek için en iyi radar altı satış kanallarından biridir .

Ek olarak, diğer tüm dropshipping satış platformlarında olduğu gibi, satışlar gelmeye başladığında eğlenceli ve bağımlılık yapıcı hale geliyor. 

Bununla birlikte, ölçeklenebilirlik her zaman işimizin belirli bir noktanın ötesine genişlemesini engelleyen bir konudur ve bunun nedeni, yalnızca bir günde yapabileceğimiz çok şey olmasıdır.

Facebook Pazaryeri’nde satış yapmak, listelemek ve satmak için sıcak ürünler bulmak için tüm adımlarda size rehberlik etmekle kalmayacağız, aynı zamanda stoksuz satış işinizi nasıl otomatikleştirebileceğinizi de göstereceğiz, böylece fiyatı kaçırmayacaksınız. veya tedarikçilerinizden stok değişiklikleri .

Facebook Pazarında Dropship Edilecek Ürünleri Bulun 

facebook satmak için ürünler bul

Satacak iyi ürünler bulmak , başarılı bir Facebook dropshipping mağazasına giden ilk adımdır. Facebook dropshipping nispeten yeni olduğu için, satacak ürünleri bulmak eBay veya Shopify gibi diğer satış kanallarından çok daha az zordur. 

İle neredeyse hiç rekabet Facebook’ta pazar dropshipping için, biz olabilir kolayca iyi ürünleri bulmak gibi sitelerde en çok satan öğeleri bakarak satmak için Amazon veya Walmart . 

Binlerce dropshippers’ın orada yıllardır satış yaptığı eBay’in aksine, Facebook , her seviyeden dropshippers’ın yararlanabileceği yeni bir fırsat penceresi açıyor . 

En çok satan ürünleri bulmak basit bir iştir. Örneğin, Amazon’un ana sayfasında, en çok satan ürünleri sağ üst taraftaki ” En Çok Satanlar ” a giderek bulabiliriz . 

Facebook Marketplace’te Hangi Ürünlerin Satılmasına İzin Verilmiyor?

artık facebook pazarını satma izni var

Artık Facebook pazarında nasıl dropship yapılacağını ele aldığımıza göre , Facebook’ta hangi ürünlerin indirilemeyeceğini bilmemiz gerekiyor. 

Pazar yeri söz konusu olduğunda, bazı bariz yasaklanmış ürün türleri arasında hayvanlar, vücut sıvıları vb. Yer alır. 

Bununla birlikte, diğer yasak maddeler bizim için dropshipper’lar kadar açık olmayabilir. Aslında,  Facebook’un ticaret politikası , platformda yasak olan yirmi beş kategoriden oluşan bir liste içerir . Bu politikaların ihlal edilmesi, gelecekte pazarda satış yapma becerimizi etkileyebilir. Bazı örnekler şunları içerir:

  • Yetişkinlere yönelik ürünler (seks oyuncakları gibi)
  • Tıbbi ürünler (ör. Yara bantları, antibiyotik merhemler, ağrı kesiciler vb.)
  • Yanıltıcı, şiddet içeren veya nefret içerikli materyaller (örneğin, nefret dolu mesaj içeren bir tişört)
  • Yutulabilir takviyeler (örn. Vitaminler, protein barları ve benzerleri)
  • Alkol (örneğin bira, votka, rom)
  • Geri çağrılan ürünler
  • Facebook topluluk politikasını ihlal eden tüm ürünler

Facebook Pazarı’nda Dropshipping’e Başlayın

Facebook Pazarı'na Nasıl Gönderilir?

Ürün bulmanın ne kadar kolay olduğunu bilerek, dropshipper’lar Facebook Marketplace’in sunduğu kazançlı fırsattan en iyi şekilde nasıl yararlanabilirler ?

Sizde facebook dropshipping ile hiçbir maliyet olmadan dolar kazzanmaya başlıyabirsiniz. Üstelik bilgi ve birikimiz olmadan, Eğitimlerimiz ile sizi profesyonel bir uzan haline getiriyoruz. Hadi siz de dolar kazanmaya başlayın.

Eğitim Serilerimiz İçin: https://digitalmarketmentoring.com/?aff=213

Bizi Youtube’dan takip ederek ayrıcalıklardan yararlanın: https://www.youtube.com/channel/UCAqk72WWxsIezQqJxEgMf1w

İnstagram Sayfalarımız:

https://www.instagram.com/ebayturkiyedropshipping/

https://www.instagram.com/fbturkiyedropshipping/

Bir cevap yazın